Design

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Alnag: obě vypadají dobře... ta abstrakce je pěkná, ten druhej obrázek taky... osobně bych neměl žádných výhrad vůči oběma...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tak lidi, kdo ma doma archiv s obrazkama zahrabejte, at je z ceho vybirat. Upravit se to da skoro vzdycky... :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:Tak lidi, kdo ma doma archiv s obrazkama zahrabejte, at je z ceho vybirat. Upravit se to da skoro vzdycky... :>;o)
Ehm, takže jaký obrázek máš přesně na mysli? Draka? Já mám doma malou sbírku (cca 4500 obrázků), ale potřebuji vědět, co přesně... :think:
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Alnag: obrázkama moc posloužit nemůžu... :-?
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Drizzt píše:
Alnag píše:Tak lidi, kdo ma doma archiv s obrazkama zahrabejte, at je z ceho vybirat. Upravit se to da skoro vzdycky... :>;o)
Ehm, takže jaký obrázek máš přesně na mysli? Draka? Já mám doma malou sbírku (cca 4500 obrázků), ale potřebuji vědět, co přesně... :think:
No na logo je idealni bud neco, kam se da vepsat text nebo neco malo barevneho, kresleneho jednoduchyma tahama, takze se s tim da pracovat. Ale v zasade je to jedno. A drak to byt nemusi. Snad mate vkus ne?
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Alnag píše:No na logo je idealni bud neco, kam se da vepsat text nebo neco malo barevneho, kresleneho jednoduchyma tahama, takze se s tim da pracovat. Ale v zasade je to jedno. A drak to byt nemusi. Snad mate vkus ne?
OK. Něco najdu a nahodím... :wink:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No ale musím uznat, že stylizovaný drak - třeba jenom pár silných kontur, lehce do abstraktna, ale tak, aby bylo poznat, o co jde - nezní špatně. TeÏ jenom to nakreslit, že? :wink:
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Alnag píše: Protoze to co tady je jen navrh loga, se kterym je navic spojena rada problemu, napr autorska prava, protoze ja jsem to nekreslil...
Jenom tak pro zajímavost. Kdo to kreslil? Bylo by pěkné od autora získat povolení.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dark Shadow píše:
Alnag píše: Protoze to co tady je jen navrh loga, se kterym je navic spojena rada problemu, napr autorska prava, protoze ja jsem to nekreslil...
Jenom tak pro zajímavost. Kdo to kreslil? Bylo by pěkné od autora získat povolení.
U toho druheho obrazku autora znam, otazka povoleni muze byt komplikovana, ale kdyby se to vsem libilo, muzeme to zkusit. U toho prvniho fakt nevim...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Obrázky jsou hezký, ale:

Pokud se má do takového obrázku vecpat taky nápis (tak jak je to u druhého návrhu) bude to strááášlivě veliký (nepůjde to moc zmenšovat, protože nápis musí zůstat čitelný) a tudíž na stránky nepoužitelný. Aby bylo logo použitelné, musí být obdélníkové a ten obrázek musí být opravdu hodně jednoduchý.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Tak zdravim ve spolek.

Předpokládám že stránky budou s CSS takže zkoušet jesli bude lepší černý na bílym nebo bílý na černym by pak mělo bejt jednoduchý.

To co bych viděl jako hlavní je struktura stránky. Co bude v horní liště (pokud bude) co v postraních panelech (pokud budou). To jestli všechny sekce budou co se rozmístění týče strukturálně stejný a lišit se budou jen ve stylopise a tak dále. To je to co se pozdějc už mění hůř.

No a ohledně loga ... myslim že je potřeba říct "Logo potřebujem v rozměru zhruba pixely x pixely" protože do tý doby nemá moc cenu logo navrhovat - jinak se stráví spousta času nad něčim co pro "špatnou čitelnost" nebude k použití a nebo naopak při navržení moc malýho zas člověk nevyužije ty detaily co tam mohly bejt.
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Pjotr píše:Obrázky jsou hezký, ale:

Pokud se má do takového obrázku vecpat taky nápis (tak jak je to u druhého návrhu) bude to strááášlivě veliký (nepůjde to moc zmenšovat, protože nápis musí zůstat čitelný) a tudíž na stránky nepoužitelný. Aby bylo logo použitelné, musí být obdélníkové a ten obrázek musí být opravdu hodně jednoduchý.
Uprimne receno, ten druhy obrazek by snesl zmenseni i na polovicku a pismo zustane citelny (zvlast kdyz se vybere dobry font). Zda se mi, ze se proste vubec nepohnem, protoze nemame prakticky nic, vsichni se boji neco rozhodnout a neni od ceho se odrazit. To se potom dela moc spatne...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Myslim, ze dalsi moznost je vytipovat hezke webovske stranky na netu (anebo co se vam libi, jak by jste to chteli mit) a poucit se v tom, co je na nich z hlediska designu udelano dobre a spatne.
PS: K rozlozeni menu - to se tezko dela, kdyz tady porad existuje nekolik nazorovych proudu na to, jak by mely byt rozlozene sekce.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Symbol: Abstrakce je úžasná. Pokusím se jí trošičku překreslit a vyšperkovat, nicméně myslím, že použít by se dala. Jak říká Pjotr - je třeba něco hodně jednoduchého a malého. Proto taky volím slovo "symbol", nikoliv "logo". Se symbolem se mnohem lépe pracuje, dá se snadno zahrnout do designu na více místech, logo z něj může vycházet.
Druhý návrh sice vypadá pěkně, ale opravdu je to už logo. Když to zmenšíte na dejme tomu 100x100 pixelů (s tímhle formátem se ještě v designu dá pracovat), pak z toho vyjde jenom pavučina čar.

Ale pro návrh číslo jedna jsem všema jedenácti 8)

Menu a rozvržení stránek: Už se na tom pracuje, už se na tom pracuje. Trošku mi hatí plány, že jsem nastoupil na brigádu. Ale všechno bude, opravdu :wink:
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host