Design

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Vlasák píše:hehe, doufejme, že si Sylvaen z našich komentů vypreparuje to nejlepší, protože to je jak sledování tenisovýho zápasu :wink: $lol$
Je mi to úplně jasný.. zvětšit vlnění tak, aby to bylo jako rovná břišní tanečnice, vystrčit logo, přesunout anketu na okraj spřízněných webů.. :eyecrazy: :eyecrazy: ::o :eyecrazy: :eyecrazy:

:s_ouch:

$D
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Sylvaen
Příspěvky: 916
Registrován: 13. 5. 2004, 11:34
Bydliště: Blaen bHóirne@Merian, Svaekke@Arlan, Romhäryl@Fiery Halls, Praha@Země
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sylvaen »

Chlapi.. :) Jeden je proti vlnění, druhej pro vlnění.. ::o
Já jsem pro křivky, protože to pak není stereotypní. Akorát bych mohl zmenšit to jak se vlní.. Souhlas? He? ;)
-"What's going on out there!?"
-"Murder. Want some?"
(George Stark in 'The Dark Half', Stephen King)
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

jůů jůů to sem to nějak rozdmýchal, to sem nečekal!
křivky nechat -- je to dobrej nápad -- ale nepřehánět to s množstvim -- míň je někdy víc, jak se tak řiká, a naopak se dá podtrhnout kontrastem -- tedy přímkou, ať už skutečnou nebo myšlenou, tak jako je to u okna s textem článku. -- na hlavní straně nic podobnýho jako pomyslná přímka (kvůli např absenci delšího souvisl. textu) nevzniká, potřeba dodat uměle :P
logo: ano, ostuda. a ostuda, že sem eště žádný pořádný neudělal -- můžu se na to v tejdnu zkusit mrknout a poslat zas ňáký návrhy, snad už budu mít čas
ke kompozici -- jestli to nebylo hotový, tak ok, jen bacha na to mtd zarovnávání. co mě hlavně prásklo do očí bylo to zmíněný nahuštění u spřízněnejch vebů a naopak vedle pytel prázdnoty.
chichi a jinak to s okrajovejma obrázkama mě vůbec nenaplo :oops:
Uživatelský avatar
Lidožrout
Příspěvky: 503
Registrován: 9. 3. 2002, 00:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lidožrout »

btw ještě věc: nepříjemnej optickej kiksík -- vodorovnej text v těch zvlněnejch pruzích působí, že je nakloněnej, nebo se mi to zdá? pomohlo by jejich rozšíření? nebo nechat vlnovku jen na jedný straně textu? nebo na to srát?
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Dovolil jsem si tuto místnost odemknout, neboť se chci zeptat, jak to vydíte s logem pro CzechDnd Reloaded? (Myslím, že tohle je nejvhodněšjí místnost)...
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Ono se o tom sice mezitím mluvilo i jinde, ale...

Sylvaen, zdá se, pořád nemá čas, takže máme ten jeho původní návrh (který se líbil a který se snad použije) jako obrázek a jeho částečný převod do stylu.

Problém není ani tak s dokončením toho převodu, jako s tím návrhem. Pořád to totiž je jenom nástřel, ve kterém chybí spousta věcí. Je to jenom jeden pohled na stránku (zobrazení článku), je potřeba (konzistentně) vymyslet, jak to má vypadat když bude zobrazen nějaký seznam článků, formuláře atd.
Taky tam chybí třeba přihlašovací formulářek, způsob jak vykreslit "záložky" pro zobrazování kategorií článků podle různých kritérií a další.

A v neposlední řadě pořád není logo.

Já si celkem věřím na přetvoření návrhu do stylů, ale na vymýšlení, jak má co vypadat si už věřím mnohem míň. Najde se tu přece jenom někdo, kdo se toho ujme?
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Je vobec niekde k nahliadnutiu Sylvaenov design? Odkazy na rozne navrhy na powered.cz vedu na chybu 403 forbidden
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Máš pravdu, už jsem ho taky nikde nenašel, tak jsem ho hodil sem. Ale bacha, je to dost velký.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

huh, todle je vážně poslední verze? Chmm, tak to už mi nějako vypadla, měl sem za to, že to bude vypadat kapku jinak.. no nic, vyloženě špatně to nevyzerá :)
Jinak s tim designem by ti možná Pjotře moh pomoct Max? Zkusim ho zalarmovat, on má někdy docela dobrý nápady.. ;)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

No taky jsem měl dojem, že původně prošla nějaká taková ta přeplácaná, co se mi moc nelíbila. Ale tahle je pěkná, takže jsem pro toto... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Já, ač jsem tady malé pívo :) , souhlasím s Vanaxem - nejít za fatamorgánou jakéhosi úžasného vychytaného designu, ze kterého by snad by všichni padnou na zadnici (myslím, že překvapení s designem se mělo už párkrát konat, jak jsem se dočetl v článku o historii stránky), takže se bude čekat na ono velké překvapení, a čekat a čekat ... chrrr-fiii ...
IMHO u stránky uživatel přežije ne totálně úžasnou ergonomii a vychytané kravinky, pokud žije obsahem, však chodíme na zahraniční stránky, ne?
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Vlasák píše:Vannax:

ad za prvé - podle mého je dělání nějakého "mezi"-designu zbytečná ztráta času (ačkoli - pokud to někdo chcete udělat, udělejte :wink: ) - výsledek finální nebude a stejně tak to bude i vnímáno. A z tohohle pohledu by to tak byla vlastně práce navíc. A jelikož o design pro tyhle naše "testovací" účely nejde, postačí klidně i ta stávající kostra. Nebo ne?

Vypadá to, že Sylvaenův design zatím padá. Padá ve smyslu, že by bylo ošidné na něj teď čekat a vázat se na něj. Pakliže ho paralelně připraví (vypadal dobře :wink: ), pak se třeba použije někdy v zimě, nebo zkrátka tehdy, až to bude. Do konce srpna tedy musíme zajistit nějaký jiný finální design.
Tady se rýsuje jedna zajímavá možnost - Markus se pravděpodobně vrací dříve, než původně plánoval. A než odjel, k náhradnímu designu se docela měl.

ad za druhé - nevím, jakou funkci tím vlastně myslíš? Engine a design na engine implementuje Pjotr, tady nevidím žádný otazník - technická správa je zajištěná.
Když teda nikde žádný problém není, proč tedy ještě není ta stránka na světle bóžím?
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vannax: pokud myslíš stránku coby ten fyzický produkt, který jen čeká na naplnění články a sekcemi, je to prosté - design, se kterým se počítalo, není hotový.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Vlasák píše:Vannax: pokud myslíš stránku coby ten fyzický produkt, který jen čeká na naplnění články a sekcemi, je to prosté - design, se kterým se počítalo, není hotový.
Pak se tedy nabízí otázka, kdy bude ten design hotový? Jestli máme čekat na Markuse, pak se okrádáme o čas ve kterém se mohly řešit různé problémy a neshody ohledně sekcí a fungování.

Jestli je hotový alternativní design vedle toho se kterým se počítalo, pak nevidím důvod ho nepustit do světa.

Jestli není ani alernativní design, ani není záruka, že ho Marku v brzké době udělá, pak nevidím ve vytvoření nějaké pracovní verze žádné mrhání silami. Protože stejně musí stránky projít nutným vývojem a nedá se spoláhat na to, že design, se kterým následně přijde Markus, bude hned na poprvé bez chyb.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Vannax: alternativní hotový není. No, ale přiznám se, že nechápu, jakou mají souvislost sekce s designem? Sekce a články jsou přeci vidět i teď, k tomu netřeba žádných grafik, linek, písem, log a barev. V tomhle vidím jako přínosné maximálně nějaké mírné "zlidštění" toho Pjotrova skeletona, který je tam teď.

Asi úmysl směřuješ k nějakému běhu "nanečisto naostro" - stránky budou vypadat nějak, aby tam mohli s naším čistým svědomím chodit čtenáři. Jinak řečeno, bude to totéž, co nyní, s malým krůčkem v podobě 'oficiálnějšího' kabátu. A jsme právě u toho - než vytvářet něco s úmyslem, že to bude fungovat měsíc, je imho lepší, začít dělat už něco, co má delší perspektivu.
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů