Náplň stránek

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Hm, možná to u mě někoho překvapí, :) ale já bych rozhodně vykal!
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Rytíř píše:Hm, možná to u mě někoho překvapí, :) ale já bych rozhodně vykal!
No u tebe mne to teda samozrejme prekvapuje, nebyls nahodou nadsenym zastancem tykani v priruckach? Ja jsem samozrejme taky pro to, aby se vykalo. Dela to dobry dojem (zvlast na deti). :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já jsem pro možnost "nepřímého vykání", tj. oslovovat čtenáře jako skupinu. Tím se taky řeší problém s mužským a ženským rodem. Srovnejte: "Už jste četli tento článek?" s "Už jste četl tento článek?" (co když to bude číst žena?"

Samozřejmě v některých případech se musí oslovovat jednotlivec. Jsem jednoznačně pro vykání.
Zaregistrujte se, prosím," nikoliv "Zaregistruj se, prosím"
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Souhlas s Markusovým návrhem... oslovovat nepřímo jako skupinu, popř. když je třeba, vykat...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Alnag: Byl... a pořád jsem (i když asi už ne tak nadšenej) :)
Ale tohle je něco trochu jinýho, přijde mi - neptej se radši proč, páč to momentně nevim ;)
Jo, už to mám! Protože web může, a často i čte, víc lidí naráz, proto je to jako kdybys oslovoval publikum (proto samo souhlas s Markusem, jojo, určitě množné číslo). Příručka je naproti tomu ryze soukr. záležitost... Tak :)
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Já teda množné vykání docela nesnášim, ale budiž po vašem.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Množné není vykání, množné je prostě množné 8)
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Já osobně proti skupinovému vykání nic nemám, tak sem s ním... :clap:
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 101
Registrován: 23. 9. 2002, 15:08
Bydliště: Havlíčkův Brod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Max »

Měl bych 3 dotazy ... i když přesně budou v článku 4

A) zatím se nijak moc nebere v potaz i třeba to jak jsou momentálně vedena pravidla (pantheranet). Počítá se s tím ? Nebo se to bude předělávat ? Nebo se nepočítá s "online" prohlížením ?

B) Menu
Hlavně jde o to. Pokud jsem četl popis funkčnosti tak máme jedno hlavní menu a pak jedno další. Dál to nepude ?
Beru to tak že materiálů jen k DnD je docela dost a neni od věci mít v sekci překlady podsekce "3e", "2e" ty by se navíc dali dělit na základní pravidla a rozšíření ...
Jak se menu bude udržovat ? Pokud jen automaticky publikované články, tak tim pádem třeba nebudu moct nějak označit název či ho i jen odsadit (pokud neberu ojebáfky stylu pevná mezera v názvu...) ? Prostě třeba na sekci "Download" by se to asi muselo nějak jinak což ?

Třeba to už máte vykoumaný ale prostě mi co to sleduju přijde, že to bude redakční systém. Neřikám že by to bylo špatně jen že jsou i jiné oblasti a bylo by dobré alespoň vyjádřit stanovisko či idee ohledně nich.

C) Klíč
Japak to bude s klíčem ? Budete ho chtít nějak integrovat ? Nechat mimo ? Udělat vlastní ?

PS: na otázku pod čarou odpovídat nemusíte :>;o)
Chcete snad žít věčně ?
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

ad C: klíč bych nechal tam, kde je. Obecně Stín rytíře je Rytířův projekt, mimo CDnD, takže otázky integrace proberte s nim, ale nevim, jak se na to bude tvářit :think:
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Max:
A) Pravidla budou ukládaná jako články, bude se k nim ovšem přistupovat jinak - jejich seznam se bude zřejmě udržovat víceméně ručně.

B) Jedno hlavní menu pro sekce, v každé sekci jedno (nebo víc) menu pro procházení obsahu kterého se ta sekce týká. Například teď v sekci články jsou tahle menu 2 (Články podle tématu a články podle určení), vidět je ovšem vždy jen to jedno aktivní. Můžou tam být i menu pro procházení jiného typu obsahu, ale to nedává moc dobrý smysl. Menu může mít kolik chce vnoření (max. asi 40).
Pak tam může být kolik chce dalších "statických" menu, ve kterých může být úplně cokoliv - odkazy na články, odkazy na kategorie překladů, odkazy ven...
Menu se bude udržovat přes grafické rozhraní, kde bude vypsaný strom kategorií a každou kategorii půjde posouvat, mazat atd. Totéž pro ta "statická" menu, tam ale nepůjde jen o kategorie.

C) Zatím jsem o tom neuvažoval, možná se časem dohodnem.

D) Jasně $D
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ad integrace: to nějak zatim ani já nevim, jak se n ato bude Rytíř tvářit.. ;)
Neumim si ještě pořád dost dobře představit, jak bude CzechDnd vypadat a hlavně fungovat. Čili jedu normálka dál a čekám, ničeho se nezříkám... jo a Maxe sem nabral už dávno do teamu :)), takže to řešíme spolu, co bude pak a co budem dělat.. :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No, rád bych zavedl publikování všech překladů v HTML, v jednotném designu. Myslím, že tohle je jedna z věcí, ve které bysme mohli, Rytíři, spolupracovat 8) Klíďo brďo může CzechDnD odkazovat na Panthernet.

I když to zatím nemusíme řešit, rozhodně to nebude funkce přístupná hned se spuštěním CDnD. Už jenom proto, že nestihnu převést překlady do HTML :wink:

Co se týče klíče, zezačátku bude rozhodně odkaz na CzechDnD. Jestli se v budoucnu spojíme a "zaintegrujeme" klíč do CDnD, to záleží na tom, jak se domluvíme
:wink:
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Jak dalece se nový engine blíží dokončení ví momentálně zřejmě jenom Pjotr, ale v duchu hesla: "Vždy připraven" bychom neměli usnout na vavřínech ani ve věcech kolem... a tím mám na mysli samotnou náplň stránek. A spíš než sekce samy o sobě hlavně to, jak si je rozebereme. Je sice krásné mít hezký design, ale když bude do jedné sekce psát pět lidí a do zbylých čtyřech nikdo, něco bude špatně...
Proto si myslím, že by nebylo od věci tu pomalu finálně zrekapitulovat, kdo se na co cítí, na co se hodlá upsat a s jakou frekvencí (nezávazně) zhruba odhaduje své přispívání v té dané sekci.

Abych nekázal vodu, zatímco pil víno, začnu sebou:

- Na triko si beru organizaci AD&D překladů jako doposud; hlavně tedy dojetí AD&D MM a DMG. Pokud to bude smysluplné, můžu týdně házet reporty z průběhu překladů (což asi v tak časté míře smysluplné nebude :wink: )
- Článek z kategorie rozbory/úvahy/doporučení/zajímavosti; 1x za 14-20 dnů
- Nějaký materiál (překlad nebo něco vlastního) pro sekci Planescape; absolutně nedeterminovatelná frekvence :wink:


Druhak, na srazu mě hodně kladně potěšil Vannax tím, že by měl zájem obstarávat Ravenloft sekci + prohlásil, že by zkusil zlákat Medděda pro Dark Sun sekci...
Tudíž, pokud by se účastnil i jen Vannax, máme tu FR (a teď kdo? :wink:), PS (Markus), DL (Dalcor) a RL (Vannax) + všehochuť světů a případné vlastní světy...

A za třetí, srandičky a lákadla navíc - tj. ony různé CzechDnD netbooky a soutěže.
Poměrně dávno tu padl návrh, že by se jakožto cena v nějaké soutěži (povídka, dobrodružství, postava etc.) mohl udělovat trikot CzechDnD. Což není špatné, ale musíme taky mít (znovunabýt/neztratit dosavadní :wink: ) reputaci. (BTW co teda ty trikoty pro nás? Tolik bylo humbuku a najednou ticho po pěšině 8) ).
Jinou možností menší ceny by bylo zařazení nějaké té vítězné potvory atp. do nějakého toho našeho případného pěkného pdf netbooku.
S další možností přišel Sylvaen v souvislosti s jejich DMováním v herně Černý Rytíř - vítězné dobrodružtví dané soutěže by bylo za možné účasti autora DMováno v této herně, což mi přijde jako velmi dobrý nápad.
(Plus cena ze všech nejexkluzivnější - Ebonem vlastnoručně signované CD $lol$ )
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Fajn. Co se týče mně:

- Podílení se na překladech ADnD, spoluorganizace s Vlasákem. Spíše ale "technické" zabezpečení v podobě klíčů, korektur, převodu překladů do PDF, atd...
- Správa knihovny originálů pro ADnD. Sem tam nějaká recenze. V budoucnu - možná - zakomponování starších edic do knihovny.
- Článek jednou měsíčně. Celkově se chci zaměřit na historickou stránku hry, takovým mým mazlíčkem je středověká kultura a společnost :wink:


V budoucnu (tj. až se to na CzechDnD zprovozní)

- Vlastní tvorba herních materiálů - nebo spíš různé soutěže pro motivování návštěvníků k vlastní tvorbě. Sbírání materiálů a tvorba CzechDnD netbooků.
Každopádně na tomhle by se nás mělo podílet víc a budeme to ještě muset probrat. Ale jak to vypadá, vlastní tvorba nebude na CzechDnD hned od začátku, takže ji můžeme na chvilku strčit stranou.

- Sekce Planescape. Spolu s Vlasákem. A možná s Bammalem :wink: Už se těším.

- Sekce Forgotten Realms. Ne proto, že bych nějak miloval Forgotteny, ale spíš proto, že tady o nich vím pravděpodobně nejvíc a nechci to nechat jenom na Drizztovi :>;o)
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti