O osudu CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Bammal píše:3) Řešení:
a) komunikace - Zde jsou v podstatě dvě možnosti. Buďto musí tvořit redakci lidé, kteří se dobře znají, anebo se musí komunikace prostě udržovat. Jednodušší je imho první systém. Jenže málokdy se najde celá skupinka aktivní. Dále mají lidé tendenci spíše tvořit svůj web než se přidat. To by snad mohly vyřešit redaktoři jednotlivých sekcí. Nezávislí, ovšem přece jen sjednocení (i když třeba jen designem), kde by si mohli dělat v podstatě cokoliv. (samozřejmě i malé sjednocení přináší nějaké to omezení - např. určitý styl designu či cokoliv jiného)

7) Ještě mám otázku ohledně jedné věci. Vannax a Medděd naznačovali ve veřejném tématu přílišnou autoritu Crew a to, že Crew se snaží ovlivňovat svými ambicemi ostatní. Zajimalo by mne, zda to vidíte stejně... Je to totiž věc, která mne docela překvapila a sám nemůžu posoudit, jestli to tak je (nebo nakolik to tak je) či ne...

8 ) Spolupráce:
Tady bych jen shrnul nabídky a možnosti spolupráce, aby nezanikly v textu:
- sekce věnované světům - Vannax (ravenloft), pokusil by se přesvědčit Medděda na (Dark Sun)
- Alnag - možnost zakomponování Baziliška
- Vlasák - v případě více lidí organizace překladů 2e
- několik uživatelů by zaslalo příspěvky (Xaltotun nějaké povídky a pár dalších, bohužel teď nevzpomenu)
ad komunikace - Je to o lidech... pokud bude ochota a nadšení, tak zas tak moc nezáleží na tom, jestli se lidi znají osobně, nebo ne (i když je fakt, že utužení kolektivu musí bejt :D ) ... Možností je dost - nějaká vnitřní diskuze tady na fóru, pandora, nějakej uzavřenej klub na diskuzáku... Pokud ochota komunikace bude, nezáleží IMHO na prostředku, pod jakym bude probíhat...

ad 7 - Vannax & Medděd - vidim v tom spíš tak trochu syndrom "generálů po bitvě"... Je pravda, že Crew byla zkrátka autorita, ale nějakou diktaturu v podobě omezování nápadů obyčejných plebs uživatelů/návštěvníků bych v tom taky neviděl... Je ale fakt, že pokud se nějaká výzva k aktivní spolupráci objevila, tak to bylo v drtivý většině případů spíš ohledně pomoci při překladech... Takže mohl vzniknout pocit uzavřenosti a nedotknutelnosti Crew...

ad 8 - spolupráce - Čekám na Markusův ohlas ohledně kontaktů na překladatele AD&D, abych se to pokusil nějak dát dohromady... O lidech, co vím, že jsou momentálně aktivní - Drizzt /MM/, Dalcor /pracoval na Dragonlance/ a Vannax /Ravenloft/... chtělo by to ale prioritně sehnat kádr pro dokončení DMG a MM...
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

ad 7 - ja to taky nedokazu zvnejsku posoudit, samozrejme, ale uzavrenost crew: Hned na uvodni strance byl celou dobu prvni box o tom, ze chceme, aby lidi posilali veci, aby spolupracovali. Dale sekce autori a spolupracovnici, kde jsou vyzvy ke spolupraci. Problem je spis v tom, ze to nikdo necetl...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Co se zakomponovani baziliska tyce nemam nic proti. Naopak si myslim, ze pokud by se realizovala sekce svety, tak by tam nemel cybet ani Greyhawk, ktery sice ted na Bazilisku taky trochu vazne, ale napravime. A to urcite neni vsechno, nova podoba prehledu vydavanych prirucek by si taky zaslouzila svoje misto. Otazka jak to technicky vyresit je druha vec, ale mozna by se to proste mohlo otevirat do noveho okna a nacitat ze soucasneho umisteni, cimz by neavadil jiny design. Bazilisek jeden na framech, ale tak, ze se da kazda sekce otevirat do vlastniho okna bez problemu... (vsazene framy)... Tolik k technicke otazce veci... (nevim jak se k tomu ma PHP)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Bammal píše:Rytíř: ohledně toho, že stav překladů na CDnD se neslučuje s tvým... S tím se dá udělat v podstatě cokoliv co by sis řekl. Což znamená i full-text prohlížení. A vůbec se dá udělat cokoliv.
Dostal jsem se na net pořádně až teď...

Takhle teda: myslíte, že by bylo prospěšnější, abych ty svoje soukr. stránečky zabalil a dělal je dál pod váma? Je pravda, že mi může být (a do jisté míry je) jedno, jestli se připojuju ke kámošovi nebo na CzDnd... V tom bych problém neviděl. A postupem času mi to nedalo a jako spousta dalších lidí jsem si sem tam přeložil i něco od wizardů apod....
Jinak těch pár lidí, co se ke mě občas podívá, by si jistě hodně rychle zvyklo, že co bylo na dnd.panthernet.cz, je pěkně na CzDnd :))

Musim si to nechat trochu projít hlavou, protože tím by se přece jenom řada věcí změnila. Když už něco totiž dělám, tak se většinou snažim, aby to za něco stálo... ;) I proto jsem tak opatrnej se do jakýhokoliv projektu navrtat! :))

Takže, Bammale a ostatní - zpět k té (pro mě stěžejní) otázce: Myslíte si, že by bylo pro všechny lepší, aby to co teď smolim na svejch stránkách bylo přímo na CzDnd??
Rád o tom podebatim a nejsem a priori proti přesunu, proti změně! Rozhodně nechci, a nikdy jsem ani nechtěl, CzDnd (nebo komukoli jinému) konkurovat, někoho trumfnout...

Jinak ohledně technické stránky věci, když už to Alnag naťuk :), tak já mám čistočisté html, nikde žádnej balast v podobě skriptíků apod. Takže pohoda, si myslim... Framy tam mám samo taky, ale to myslim ničemu neva, že. ;)
Uživatelský avatar
Bammal
Příspěvky: 73
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Faerun > Cormyr > Arabel > Elfí lebka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bammal »

Quasit: Ten box počítám nikdo nečte... :-?

Alnag: PHP schroustne cokoliv... Při nápadech se nemusíte ohlížet na to jestli by to šlo. V podstatě jde cokoliv. Stačí se jen dohodnout na nějaké představě. Framy nejsou velký problém. I když je osobně nerad používám...
Přehled příruček - ano, to by určitě někde mělo být (vím, že nějaký máte). Navíc včetně připravovaných příruček a i těch vydaných pro starší edice (nejlépe všechny tsr/wotc příručky). To byl můj první cíl, když jsem začal něco dělat na netu (začátek ještě jde vidět na starých stránkách http://adnd.wz.cz ). A k přehledu přiřazovat recenze...


Ovšem je tady stále otázka, kdo všechno by do toho šel a kdo ne...
Jsem nadšený uživatel,
hurá, hurá, hurá!
Obrázek
Uživatelský avatar
Bammal
Příspěvky: 73
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Faerun > Cormyr > Arabel > Elfí lebka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bammal »

Předchozí příspěvek jsem psal off-line, proto ještě píšu další...

Rytíř:
No, ono je několik možných forem jak to dát dohromady. Jedna je čistě jen sdružit se. Což znamená, že by tvé stránky jely kompletně nezávisle s tím, že by jedinou změnou by byl řekněme pruh, přes který by se návštěvníci mohli přemísťovat mezi jednotlivými stránkami.
Což znamená tvůj design, tvůj kód, absolutní volnost.
Druhá varianta je integrací do CDnD. Což znamená, že dle tvých požadavků atd. se vytvoří sekce, která bude provázána s ostatními. V té sekci (sekcích) bys byl samozřejmě tzv. svým králem.

Jestli by to bylo prospěšnější? Těžko říct... Hlavně to záleží na tobě, na tom co bys chtěl (líbilo by se ti) a co ne.

Ale myslím, že pro uživatele je lepší, aby minimálně existovala nějaká "unie" - něco spojujícího ostatní stránky.
Jsem nadšený uživatel,
hurá, hurá, hurá!
Obrázek
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Nějak si neumím představit onu variantu našich webů jen přes nějaký "pruh"? Japa by to vypadalo a fungírovalo?? To dám velkej odkaz na CzDnd rovnou a sme na tom stejně.
Sakra, to by chtělo per huba.. :((
Ty seš lán světa z Prahy pryč, vid? Smůla smůlovatá... Nechystáš se náhodou na vejlet do Matičky? :))

Aby to mělo smysl, předpokládal jsem, že když už, tak úplná integrace, čili i obsah těch mejch stránek třeba potom roztrkat dle témat na CzDnd a úplně převzít design a tak.
Popravdě řečeno jedním z důvodů, proč nad tím uvažuju, je, že potom, někdy, výhledově, bych relativně velmi snadno mohl zanechat řádění na webu a bylo by snadné po mě tu štafetu převzít... :)))
Ale neplánuju, zatím ne!
Uživatelský avatar
Bammal
Příspěvky: 73
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Faerun > Cormyr > Arabel > Elfí lebka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bammal »

Rytíř:
Tak, tak... Jsem z Ostravy. Ale to asi víš od Quasita. A ty nemáš náhodou cestu do bývalého "Ocelového srdce" republiky? :wink:
Asi ne, co? Fakt by to bylo nejlepší "per huba". A co takhle nějaký chat někdy? Což mně tak napadá...


Což takhle dát někdy chat?
Já se přizpůsobím, jen ovšem potřebuju dodržet "dial-up" dobu. Což jest přes běžné dny od 18:00 a kdykoliv přes víkend.
Jsem nadšený uživatel,
hurá, hurá, hurá!
Obrázek
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Bammal: Jojo, řikal mi to.
Se to skoro stydim sem napsat... sem totiž vlastně ještě nikdy s nikym netento... TO nedělal! :))))
Ale to už je mimo mísu, napíšu ti maila, nějak se dohodnem ;)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ad spojeni - s prouzkem je to asi nejlepsi. Rytiri - ty si das do zakladniho framu tvych stranek jeste jednu sekci, nejakou malou, rekneme uplne nahore a tam budou odkazy na ostatni stranky zdruzne pod czechDnD nebo jeste lepe jen na hlavni sekce, jak by se to udelalo konrentne by se asi jeste videlo. Hlavni CzechDnD stranka by fungovala jako rozcestnik/informacni server, ale ty podstaty veci by zustaly fyzicky i technicky tam kde jsou, jen by mel uzivatel jaksi vsechno vic pod nosem.

Kdyby se ten prouzek udelal framem, tak by se mohl pomerne jednoduse nacitat odkudkoliv, cili ze serveru, kde je CzechDnD a tudiz by ses ani nemusel starat o jeho aktualizaci. Tolik moje predstava. V podstate by to od tebe ani nechtelo moc prace, jednou pridas trosku kodu do zakladniho framu a jsi za vodou...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

BTW stále se snažim nahnat Markuse, ale nereaguje... :(
tudíž zatim moc nemůžu na nic ohledně překladů AD&D a s tim spojenýho částečnýho crewování navázat...
Ale chci se zeptat - jeden z aktivních překladatelů AD&D byl i Vannax. Má sice mírně svérázný názory, ale o to víc by nyní mohl mít motivaci přiložit ruku k dílu... Jak už jsem řekl, rád bych sehnal pro překlad nějakej kádr stabilních lidí... no, alespoň dva :) a Vannax překládal a to se musí nechat... Myslíte si, že by to bylo ku prospěchu...?
Zatím mám pro AD&D příslib dvou lidí - jeden na překlad, druhej je profesionální korektor/editor... ale ty jsou spíš v rámci "rekreační" spolupráce - zkrátka, stavět na nich mojí představu stabilního kádru zrovna nejde...
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ehm... Ahoj ;-)
Mě jste tady už asi nikdo nečekal, co? :lol:

Osobně jsem byl překvapen - a příjemně, ať to zní sebedivnějc - když jsem se po dlouhé době opět dostal k fóru a najednou tu vidím takovej mumraj kolem budoucnosti CzechDnD. Když jsem odešel, bylo to především proto, že DnD se odsunulo ze sfér mých zájmů. A jak několikrát poznačil Quasit - nechtěl už jsem dělat něco, co mě nebaví.
Původně jsem jenom myslel, že řeknu "Končím" a tím skončím. Jenomže den ode dne mě stále víc a víc hlodalo svědomí. Kdo ví proč jsem pocítil, že to přece jenom nemůžu všechno spláchnout do záchodu a ostatní ať se starají (tohle se taky, myslím, řešilo na veřejným fóru).
Tak mě tady máte. Přicházím, abych se zase začal šťourat do věcí kolem tohohle projektu - pokud dovolíte. CzechDnD mi totiž vůbec neni ukradené, jak jsem si postupně začal uvědomovat, a na jeho budoucnosti mi přeci jenom dost záleží, i když už se jí nehodlám účastnit. Ale když to tak krásně řeknu: je to moje (a Bammalovo ;-)) dítě.
Snad se neurazíte za moje rady - mysím je dobře. Ano, vím, že staré Crew udělalo spoustu věcí špatně a nemálo chyb. Plně si to uvědomuji, ale to tady teď neřešíme. Jakožto jeden ze dvou lidí, kteří stáli u CzechDnD od začátku až (skoro) ke konci mám totiž pár zkušeností s tím, jak to dělat, ale především s tím, jak to nedělat :lol:. Takovej je tu ještě Bammal, ale víc hlav víc ví.
Jo a taky jsem dostal dojem, že postupně upadám v nemilost, což se mi ani trochu nelíbí, protože si to podle svého skromného mínění tak zcela nezasloužím :lol:. Proto si tu taky trošku uhladím píseček.

Pěkně hezky od začátku popořádku (šmarja, to jsem zase dneska chytil slinu ;-)). Nebojte se - nebudou to zbytečný tlachy, ale má to svůj důvod.
Všechno začalo před kolika - třemi lety? Tak nějak. Měl jsem svoje stránky. Malinkatý stránečky - ještě je mám doma na disku - o překladech ADnD. Sem tam se tam objevilo pár lidí, pár nových překladů, atakdále...
Pak se ozval Bammal. Taky měl svoje stránky, jenomže hlavně o originálech. Vzájemné sloučení tedy bylo na místě...
A tak vzniklo CzechDnD. Původní myšlenka byla prostá: byli tu dva lidi - jeden, co se stará o originály, a druhý, který se stará o překlady. Dohromady tak dělají stránky o překladech i originálech. Jak snadné.
Všichni ale víme, že náš "projekt" se postupem času stále více a více vychyloval z původních kolejí. První a velmi důležitou změnou bylo naprosté vypuštění všech originálních materiálů. Chvíli potom nastala první krize... a byla překonána.
Když potom Bammal zprovoznil nový engine, snad každému to přišlo strašně velkolepé (mě teda určitě). Už jsme nebyli jenom malé stránečky s pár vedlejšíma stránkama. Na PHPčku se otevřely doposud nevídané možnosti, spousta cest, kterými se dalo ubírat, nespočet věcí, které se daly zakomponovat. A proč toho tedy nevyužít?
Musím tady vzdát hold Bammalovi, který víceméně táhnul CzechDnD (zhruba od dob spuštění nového enginu), a to skoro bez mojí podpory (říkám skoro, protože jsem taky sem tam něco udělal ;-)). Já jsem zatím úspěšně zůstával v pozadí a plácal se na svém pískovišti s překlady, ve snaze zorganizovat celou překladovou scénu. Tohle, mimochodem, bylo taky jediné, o co mi opravdu šlo. Skutečnost, že CzechDnD má spoustu jiných možností, mě tak nějak nebrala a nechával jsem veškěré ostatní záležitosti na ostatních - čili na Bammalovi, protože, snad se nikdo neurazí, skutečné Crew nikdy netvořil nikdo jiný než já (aspoň jsem se snažil ;-)), Bammal (ten především)a lehce i Quasit. Proto taky ta moje zdánlivá "malá aktivita" - neprojevoval jsem se přímo na stránkách, ale v pozadí jsem na těch překladech vážně dělal ;-). Já jsem na druhou stranu ale nikdy netvrdil, že budu dělat něco jiného, než se starat o překlady - a troufám si říct, že to se mi v rámcích možností docela dařilo. I když, tak mě napadá, nikdy jsem zároveň vysloveně neřekl, že se budu starat jenom o překlady. Jejda. Teď už je asi pozdě, co? ;-)
Jo a taky jsem zveřejňoval většinu příspěvků, který přišly :lol:. I když zas tak moc jich taky nebylo.
Toliko co do uhrabávání písečku.

CzechDnD se nakonec zhroutilo samo do sebe, protože narostlo do takových rozměrů, kdy už ho jeden člověk (rozuměj Bammal) s lehkou podporou (rozuměj Quasit a já) nedokázal udržet. Jinými slovy - ukousli jsme si příliš veliký krajíc.

Proč to tady všechno píšu? Protože už zase vidím, že to všechno může vést ke špatnému konci. Snažíte se tady oživit CzechDnD (mimochodem, držím vám palce), ale jdete na to špatně. Ještě jste ani nezačali a už tu zmiňujete spoustu věcí, které by se daly udělat, co by se dalo zakomponovat a jakými cestami se ubírat ;-). To je ale špatně - musí se začít v malém a teprve potom, až všechno bude perfektně fungovat, postupně přidávat další a další věci. Vemte si příklad ze starého CzecDnD - to se tímhle nedrželo a proto zaniklo. Nechtějte, aby se to stalo i CzechDnD novému.
Promiňte přeháním. Začínají se tu vyskytovat i správné názory ;-)

A můj názor?

Především je třeba určit si cíle. Rozhodně je třeba určit si základní cíle, kterých pro začátek nesmí být moc. Já jsem za cíle CzecDnD vždycky cítil (v následujícím pořadí).

1. Organizovat a shromažďovat překlady
2. Shromažďovat českou DnD tvorbu (dobrodružství, dodatky, atp.)

Tohle všechno a nic víc. Mám dojem, že přesně tohle by měly bít cíle CzechDnD. Koneckonců je to CZECHdnd. Stránek, kde najdete novinky ze světa, jsou tucty. Stránek, které by se zaměřovaly na českou tvorbu... tak ty zatím nenajdete žádné. A to je skvělá příležitost k zaplnění díry na trhu. ;-) Mimochodem, zdá se mi, že na bod číslo 2 se tak trochu pozapomíná, i když je minimálně stejně tak důležitý jako bod 1.
Potom si vytvořit vedlejší cíle, například informace o nově chystaných příručkách, kalendář akcí, seznam hráčů, atakdále. Může jich být hodně - hlavně ale nesmí bránit redakci v tom, aby se úspěšně starala o cíle základní.


Teď se k tomu ještě přidává myšlenka sjednocení více stránek. Skvělá myšlenka, opravdu... ALE!
Jestli chcete sjednotit stránky, tak z nich musíte udělat jedny. Volba nějaké lišty, kde budou odkazy na jiné stránky, je naprosto špatná. To byste potom dostali takzvaný "ring" a nikoliv sloučené stránky. Mě osobně by se nelíbily stránky, kde bych si našel seznam materiálů dejme tomu k Planescapu, potom bych musel někde nahoře kliknout na odkaz, načetl by se mi jiný design, kde bych si našel jiný seznam materiálů k Planescapu, atakdále. Víte, doufám, kam tím mířím.

Moje představa sloučení je následovná - mít jeden společný design (engine, jádro, říkejte si tomu, jak chcete). To je základ. Všichni autoři by přispívali do jednoho celku a návštěvník by pak nemusel zběsile přecházet z jednoho "enginu" na druhý.
Vůbec špatnou myšlenkou není volba takzvaných "projektů". Dokonce jsem si všiml, že Bammal už s nimi počítal v novém enginu. Jde jednoduše o to, že by vzniklo více menších stránek věnovaných různým podrobnějším tématům (například jednotlivé světy, nebo třeba deníky postav), kterým není možné na samotném CzechDnD věnovat místo. Teda - možné to samozřejmě je, ale pak zase skončíme u proslaveného "příliš velkého sousta". Tyhle stránky by třeba mohly být doménami druhého řádu. Měly by vlastní správce, fungovaly by víceméně nezávisle na samotném CzechDnd a odkazy na ně by byly na hlavních stránkách vírazně označeny, aby hned každý věděl, že tady se rozebírá podrobněji třeba DarkSun.
Nesmělo by se ale zapomenout určit různá pravidla - aby se CzechDnD a jeho projekty vzájemně "nevyžíraly". Kdyby například překlad Příručky hráče byl na CzechDnD a překlad Velké poutě Říšemi jen na stránkách o Forgottenech, došlo by zase ke znepřehlednění - jako u použití metody "sloučení přes lišu".
Jednotlivá pravidla pro projekty teď nebudu rozebírat - to je téma na samotnou diskuzi. Jenom by se nesmělo zapomínat na jednu myšlenku - všechno to je CzechDnD. Hlavní jádro se věnuje svým dvěma základním bodům, projekty dopodrobna rozebírají jednotlivá témata. Bylo by VÝBORNÉ, kdyby i projekty měli nějak jednotný engine. Neříkám stejný (nemůžete čekat, že stránky o Forgottenech a DarkSunu budou vypadat stejně), ale podobný. To znamená jednotné zásady stylu "menu máme vlevo a položky v něm budeme řadit tímhle způsobem", nebo "uvádíme zároveň i překlady ze svých světů a linkujeme je na základ". A tak podobně. Je to sice trochu svazující pro tvůrce - ale jenom trochu! Neberte to jako nějakou šablonu stylu "Ten projekt udělej tak a tak!". Ani nápad! Jenom různá pravidla, čím se při tvorbě řídit. A odměnou za to bude přehlednost. Kouzelná přehlednost. Záruka toho, že když budu půl roku pravidelně navštěvovat projekt o Forgottenech a pak se podívám na Planescape, hned budu vědět, kde mám hledat dodatky a kde najdu úvahy o světě.
A věřte mi, výsledný efekt z "centralizovaných" stránek, kdy základ se věnuje několika obecným cílům a projekty potom rozebírají podrobnosti - a to tak, že je na každém kromu vidět, že nejde o jeden veliký chaos, a že naopak všechno má někde svoje místo a všude vládne pořádek... Tak takový efekt bude vážně skvělý :lol:

Doufám, že si rozumíme ;-)


A ještě jednu věcičku - nevěděl jsem, kam ji mám napsat, takže ji dávám až nakonec.

Vlasák je opravdu schopný člověk, takže bych ho navrhoval na správce překladů.
Už s ním o tom nějak vyjednávám a jak to vypadá i podle jeho příspěvků, tak do toho chce jít ;-). Já jsem mu nabídl svou plnou podporu - alespoň co mi stačí čas - protože už s tím mám svoje vlastní zkušenosti. Tím bych situaci kolem překladů považoval za vyřízenou a není už co řešit - pokud teda nechcete nějak rapidně změnit přístup k překladům jako k celku. Ale věřte mi, organizovat překladovou scénu Vlasák určitě zvládne.
Já už na to nějak dohlídnu... :lol:


Uff. No, doufám, že vám ty moje tlachy něco daly. Budu se snažit tady oběvovat nějak častejc, abych mohl tlachat dál, ale ten čas... vážně jsem s ním na tom bledě ;-)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus - koukam, ze jsi se opravdu rozjel. To je fajn. Urcite je potreba si stanovit cile, ale otazka je, zda ty cile by mely zustat takove, jako byli dosud, kdyz se czechDnD evidentne odchylilo jinym smerem. Pokud se odchylilo jinym smerem, pak je k tomu jiste nejaky duvod. Cile by snad meli sledovat i poptavku ne?

Takze k tem prekladum a ceske tvorbe bych jeste pridal novinky (prekvapive, neni moc stranek, ktere by zverejnovaly novinky - cesky, protoze uz vubec neni moc funkcnich stranek o DnD).

Sjednoceni stranek. Tohle je problem. Uplna integrace do CzechDnD a to zejmena ve stavu v jakem je ted, by mi, urpimne receno docela vadila. Ale mozna ze nekomu ne, nevim. Ja vim, ze listou by se vytvoril jakysi ring, ale jak jinak na to jit? Oddelne casti navic zarucujou preziti celku, i kdyz se cast, byt by to byla centralni cast zhrouti. A ne ze by to tady uz nebylo. Kdyz bude vsechno centralizovany, tak to spadne a je konec.

Puvodne jsem to myslel tak, ze CzechDnD by zastresovalo ony projekty, pricemz Bazilisek by si urcite narokoval projekt Greyhawk (stejne nevim o nikom jinem kdo by se tim zabyval, a docela radi bychom se taky uchazeli o prirucky 3E). To by mohly byt projekty, ktere by sice jely na vlastnim serveru a s vlastnim enginem, ale na ktere by se dalo primo odkazovat z CzechDnD. A mozna i dalsi, to asi zalezi jak to nakonec
dopadne.
Duvod proc jsem navrhl metodu listy je ale jiny. Tem strankam by totiz jinak chybela zpetna vazba. Tj. kdyz nekdo prijde na CzechDnD a klikne na nejaky projekt dostane se ven, ale jak se dostne zpatky. Tomu by slouzila jednotici lista, ktera by taky ukazovala aktualni stav stranek zapojenych do projektu. Tolik myslenka. Asi je to blbost, uznavam.

Ona navrhnovana prehlednost a sjednoceni je na jednu stranu vyhoda a na druhou stranu tezky kamen na krku tvurce. Clovek se potom musi prizpusobit, to vede k tomu, ze dela veci, ktere vlastne delat nechce a ona radost z tvurci cinosti je ta tam. Mozna ze trocha chaosu, je mala dan za cenu preziti. Navic i tady funguji urcite mechanismy. Kdyz budeme mit rekneme funkcni rubriku Forgotten Realms a prihlasi se nekdo, kdo bude delat rekneme Dark Sun, asi se podiva jak vypadaji Forgotten Realms a pokusi se to udelat podobne. A kdyz ne tak taky dobre.

V tuhle chvili ale neni moc lidi, kteri by se hrnuli do toho, neco takove delat, takze se mi zda, ze je to hlavne akademicka debata. Navic to muze lidi odradit. Mne to teda odrazuje. Ale jinak si rozumime $wink$
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Mno doufám, že vám nebude vadit, když tu napíši i svůj názor, protože díky Bammalovi, který mi umožnil zde nakukovat - a tak toho hodlám naplno využít. Plně souhlasím s Vlasákem, všechno jeho názory jsou rozumné a smysluplné a mám k nim ppouze několik připomínek. K tomu setkání crew... navrhoval bych, protože většinou se lidičky nezznají osobně, aby jste udělali sraz, řekněme jednou za tři týdny, tak někde v prostřed bydlišť všech účastníků a tam aby se všechno prodiskutovalo a prodebatovalo. dále by to určitě chtělo sehnat koordinátora všech překladů - prostě clověka, jenž by zastal Markusovu funkci a všichni víme, že ta funkce nebyla lehká a zodpovědnost by strhla do hlubin zapomění nejednoho z nás malým a pitvorných. Dále k tomu sponzorování... Nebylo by vůbec od věci, domluvit se s někým z Wotc na spolupráci... předci jenom to je zpopularizování jejiczch světů a jejich systémů. ale na všechno to chce dobrovoníky a jak to tak vypadá, nikde se jich mnoho nedostává, což je, jak už jste zde mnohokrát psali problém... Jinak k tomu designu - mmně osobně uplně vyhovuje a stačí, ale co znám lidi, kteří se zde párkrát mrkli, raději y něco více fantasy, více grafiky a více gifů... určitě by se díky tomu zpomalilo načítání stránek, ale to by doufám zas tak moc nevadilo... chtělo by to nahodit fórům a nebo ještě lépe hlasování na toto téma, jak přesně stránky po stránce grafiky předělat, nebo jestli je předělávat vůbec!!
Mno dále - počítejte se mnou a mými překlady světa Forgotten Realms!! Jsem s nimi zde, byl jsem s nimi zde a budu s nimi zde!!
Mno, pro tentokrát by to mohlo být asi tak vše...
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Drizzt píše:Dále by to určitě chtělo sehnat koordinátora všech překladů - prostě clověka, jenž by zastal Markusovu funkci a všichni víme, že ta funkce nebyla lehká a zodpovědnost by strhla do hlubin zapomění nejednoho z nás malým a pitvorných.
Pokud jsem dobře pochopil, tak překlady 3e si vzal na triko Rytíř, a překladů AD&D jsem se přeběžně ujal já...
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti