Začátečnické adventure Dragonlance

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Nedělám normálně podrobnou přípravu hry, většinu věci dělám za chodu. Pokud vůbec něco mám nachystáno, tak jsou to jednotlivosti (osoby, místa, předměty), příběh se tvoří u hry jednáním postav a mým DMováním také průběžně. V průběhu sezení se už pak vykrystalizuje pointa, záměr, ale kampaň začínám klasicky tak, aniž bych měl nalinkované, o co v hlavní příběhové linii půjde.
Ovšem začátečnické dobrodružství je jiné kafe - lidem je dle mého třeba poodhalit možnosti hry, příklad udělá víc dobrého než teoretizování, takže podrobnější popis pro DMa + vysvětlení v rámečcích je vítáno, stejně jako background a vysvětlení číselných vlastností postav popisem, atd.

Pro info: Pokud jde o obecné dobrodružství (nevázané na svět DnD) na kterém pracuji, tak to bude mít pevné 3 postavy (to mi umožní plnou kontrolu při psaní, budu přesně vědět, jaké postavy hrají). Začátek hry bude nehratelný, popíšu všechny činnosti hráčů a DMa u hry (také s vysvětlivkami v rámečcích, co a proč dělá hráč a co a proč dělá DM). V určitém bodu začne hratelné dobrodružství - nováčci budou moct převzít kontrolu nad postavama a DM jejich DMování, bude to pokračovat podrobným popisem pro hru samotnou (podobně jako Dalcorovo dobrodružství). Jedna z postav bude udělaná tak, aby ji dokázal DM překlopit na méně iniciativní charakter a hrát jako NPC doprovázejícíc 2 postavy hrané hráčema (a to pro případ, že se sejde pouze DM a 2 hráči začátečníci).
Jsem rád, že začátečnická dobrodružství budou mít trochu jinou stavbu, ať je to pestré.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Dalcor: Výborně, takový background bude umět začátečníka - čtenáře Kronik zaháknout , si myslím. Voní z toho život, exotika ... :clap:
K těm postavám a začátku: malinko jsi mě posledním postem nahlodal,jestli jsem to pochopil včera správně: dáš houfek postav k výběrů hráčům nebo je dáš napevno (ale pak jich je moc, napočítal jsem jich 7. ledaže bys je rozdělil na "několik core" a "přidat se může kdokoliv") ?
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dám houfek postav na výběr hráčům, aby si vybraly, případně jich může hrát až 7.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Takže tomu rozumím dobře, že se 7 postav sejde na jednom místě a o krok vpřed ze skupinky vystoupí assault team (postavy, které si vezmou hráči)? Jen pozor na EL, když postav může být porůznu 2(3?)-7.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Thrak Ocílka
Vždycky rád zabloduím do města po měsících cesty rozpálenou pouští, zvlášť nyní je cestování Nerakou a Blöde docela nepříjemné se všemi těmi draky nad hlavou, ale kdo by si chtěl něco začínat s bardem a ještě trpaslíkem. Z naší vrchoviny u Chalkistských horác (OVÌŘIT NÁZEV) jsem vyrazil chvilku poté co skrz ně prošli utečenci z Pax Sarkasu vedeni po 350 letech konečně pravým knězem paladinovým a kněžkou Mišakal. Prošel jsem prašné pláně, přes Tarsis, který jsem opustil den před zničujícím náletem Dračí armády, obešel jsem Nerakua a Sankci, zastavil se v několika oázách Khuru a dorazil až sem, abych zde opět potkal stejnou kněžku Mišakal a její společníky, kteří přinesli zvěsti o pravých bozích, zabili velmistra Verminaarda. To bylo překvapení sešel jsem se zde s mým přítelem (DOPLNIT JMÉNO z MAGIE KRYNNU), čekal jsem že udělám pár vystoupení, to se ale zde nepovedlo, neboť tu byl Rudý čaroděj, tak jsem místo Prasete a píšťaly hrál odrhovačky v krčmě (DOPLNIT JMÌNO Z MAGIE KRYNNU). Kšefty ale v současné době moc nejdou, tak čekám na karavanu, která vyrazí směrem na sever do Wrakova.

POPIS DODÁM

ZAČÁTEK HRY
Ráno pro mě začalo zle, nejprve jsem se probudil pod jedním stolem s těžkým bolehlavem, když mi řada klientů po zahrání známé písničky Panna a Satyr zaplatila trpasličí kořalku a už chápu co tím lidé míní, když říkají že mají v malé hlavě velkou, ve které je tisíc kovářských výhní u kterých permoncící buši svým kladivem. A asi o hodinu později do hospody vtrhli drakoniáni, že jdou zatknout majitele, minotaura (JMÌNO z MAGIE KRYNNU. Následovala obrovská rvačka a pranice ve které se minotaurovi i mě povedlo včas uniknout, neboť drakoniáni zatkli celý hostinec. Když jsem přišel k Praseti a píšťale, byl jsem svědkem jak vyvádí jejího majitele Víléma Cibébu i mého prastrýce (JMÉNO z MAGIE KRYNNU). Pomalu jsem je následoval až na náměstí. Všiml jsem si že v davu kráčí i další minotaur a nese v rukou mladou dívku. Kolem nich poskakoval známá šotka Aerlie. Byli to mí známí, tak jsem se přidal k davu, směřující na hlavní městské náměstí…


Postavy Encounter Level mi je celkem ukradenej :) každopádně spíše po otestování přidám sugestci jak opravovat nahoru či dolů základní adventure).
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jinak jsem chtěl dodat že v popisu bude i vysvěltení proč a jak je to se skilly které postava má.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Dalcor: Hehe, není to med psát "trošku" podrobněji dobrodružství, jsem rád, s jakou chutí jsi se toho zhostil. Doufám, že se najde (teď nebo časem) někdo podobný na FR nebo něco jiného notoricky známého a přitažlivého :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Uz si v praci tisknu Warcraft :)
FR bzch teoreticky casem mohl dat dohromady z Drizztem, nejaky hezky Underdark, nebo Icewind dale ...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dryden
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 7. 2002, 10:57
Bydliště: Bratislava - Gunshell Station

Příspěvek od Dryden »

To skôr ten Icewind Dale, Underdark je predsa len pre trocha silnejšie postavy...
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Opět to není kritika jen takový postřeh:
Dalcor píše:Thrak Ocílka
Vždycky rád zabloduím do města po měsících cesty rozpálenou pouští.Z naší vrchoviny u Prošel jsem prašné pláně, přes Tarsis, obešel jsem Nerakua a Sankci, zastavil se v několika oázách Khuru a dorazil až sem.
Buď tady v této zemi musí být hodně bezpečno když se několik měsíců potuluje a je jen na 2 Lvl nebo by měl asi být na vyšší úrovni. Ještě je možnost že se všude schovával jakmile nastalo nebezpčí (ale i za to by měl dostávat zkušenosti nebo při hře by je aspoň dostal) potom je to ale chrakteristický rys postavy a měla by se tak hrát i nadále.

Ale tohle je všeobecný problém že si i mí hráči vymíšli že rok cestovali až se náhodou dostali do nějaké hospody kde se setkali s ostatními a vůbec si neuvědomují že potom se hraje každej den (skoro) a během 1/2 roku jsou na 10 Lvl. Nejde tak ani o nebezpečnost říší jak o charakter postav. Tím by totíž docházelo k obrovskému zvratu v charakteru v den kdy se začne hrát.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Dobrý poznatek, ale za cestu horami uděláš level up, za to že hraješ v oáze, uděláš level up? Pravidlově ne, zkušensotmi z cestování asi jo. Ještě to pozměním, předělám ten backgorund. Děkuji (neberu to jako šťourání, ale proto to sem právě postuji, když něco píšeš připravuješ, takovéhle skutečnosti mi občas uniknou)

Já si myslím že ne, jinak navíc Krynn je více méně Low Level proti jiným světům (což jsme teda trochu naboural Shanowem, kterého ještě zleveluju dolů)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Pokud se k tomu vyjádřit. Nemyslím si, že se k Dragonlance (a vůbec k Roleplayiovýmu hraní) hodí postoupit za půl roku na 10.level (neber to doslovně).

Osobně jsem v tohle spíš šetřivý a hráči by měli postupovat maximálně o 2 levely za rok. Já bych totiž za obyčejné cestování vůbec zkušenosti nedával. I obyčejní tovaryši, pohůnci, sedláci a obchodníci cestují né vždy pohodovou krajinou.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ebon Hand píše:Já bych totiž za obyčejné cestování vůbec zkušenosti nedával. I obyčejní tovaryši, pohůnci, sedláci a obchodníci cestují né vždy pohodovou krajinou.
To je to o cem jsem premyslel.
Udela kovar level up kdyz bude kovat jenom podkovy (ne, ale bude delat nesmirne krsne podkovy], jsou to prave veci ktere nas testujia vyzaduji nase dovednosti, prejit pres hory pro trpaslika tokovy problem nebude zvlast kduy uz jsem nekolikrat cestoval.

Podivejme s ena to jinak:
Raistlin majere je tusim na zacatku Kronik asi 3.lvl Wizard og High Sorcery. Majitel Magiovy hole a dyky...

Ale zpet, ma za sebou zivot jako samozivitel od nejakych 8 let, absolvoval magicke lyceum, od 16 let let se zivil s bratrem jako zoldak a pak musel slozit onu zkousku a presto je porad jenom 3. level wizard!

Proc by tedy trpaslik cestujici z mesta do mesta msuel byt vice jako 2nd Level:

Trochu unofiko informaci (nektere jsou treaba uplne spatne co se tyce historie) o Raistovi. BTW tohle je nejmocnejsi carodej kterz kdy vstoupil na pudu Krynnu, porovnejte treba s temi prisernostmi z FR jako jsou Chosen of Mystra :>:o/ :eyecrazy:

Human Male Wizard
DOB: June 17, 326
Ht: 5'9"
Wt: 135 lb
Hair: Brown/Silver
Eyes: Hazel/Amber

Before the War of the Lance
Level: 3 Alignment: N Str: 10 Dex: 16 Con: 10 Int: 17 Wis: 14 Cha: 10
Equipment: Staff of Magius, Dagger of Magius

Born in Solace, Raistlin is the younger twin Caramon Majere were raised by their half-sister Kitiara Uth Matar because their mother was sickly and hullucinative. Raistlin retains a lasting devotion to Kitiara Because she practically saved his life at birth not giving up on him to die as a weak baby.
At the age of five, after seeing an illusionist at a local fair, Raistlin repeated every spell the mage performed. Raistlin's father enrolled him in a local school of magic,where he advanced and outstripped all the other students.
His parents were Gilon Majere and Rosamun Aelan-Uth Matar Majere.
Raistlin values Caramon's love, but dislikes against his over protectiveness. Because Raistlin was born sickly and lacked his brother's might, he learned to use his mind to compensate. Raistlin is cynical and not overly fond of people; he prefers his own company. He has a strong sense of justice and sympathy for the downtrodden.
Raistlin was told that he was to become the new god for the world after the down fall of Chaos, by Palidine who came to Krynn for the last time and told Palin that there was no magic left in the world. Then it's the beginning of the Fifth Age. (I'm not sure if this info is right. But if anyone knows it is just email me.)

After War of the Lance and Legends
Level: 20 Alignment: CE Str: 10 Dex: 16 Con: 10 Int: 17 Wis: 14 Cha: 15
Equipment: Staff of Magius, Dagger of Magius, Bloodstone of Fistandantilus
20 years ago:
Raistlin seems frail, but one is never really certain whether this frailty is real or feigned to lull his enemies into a false sense of security. He still speaks in a whispering voice, having discovered that this gets people's attention. Raistlin has one consuming ambition - he wants to become a god. He will use any means to gain this goal; he will let nothing and no one stand in his way.
Raistlin does not love Crysania. He desires her and feels natural feelings of protectiveness toward her but that is all. Raistlin has deep feelings for only one person on this world and that is his twin brother, Caramon. Any feelings of affection for Caramon are all tangled up with hatred and jealousy, but real love for his twin lives beneath. Raistlin is cunning enough and strong enough, however, to use his feelings and those of others to his advantage by manipulating his twin and Crysania.
Raistlin has a charisma that is very powerful. Thus Dalamar stays with him, even at the peril of his own life. Crysania is drawn to him, though she can't explain why. He can be very charming, when it suits his purpose.
Raistlin will not, under any circumstances, return to the Red Robes, much less the White. Raistlin is truly evil. He chose to be evil, and it is only because of his final sacrifice that he is rewarded by the salvation of peace in death.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Tady jde spise o styl hry nez o rychlost získávání zkuseností.

Hrál jsem s jedním DM a podařilo se nám dvakrát za sebou potkak Blroga (samozřejmě jsme utekli). Ale jak dlouho by v takovém světě přežil obyčejný sedlák?

Pokud ten trpaslík cestuje a je kraj bezpečný tak není problém a není ani za co dávat skušenosti. Je to jen taková poznámečka na některé DMy kdy se ti stává že každou chvíli potkáš nějakou bestii nebo lupiče a přitom máš v backgroundu napsáno že jsi několik měíců těmiti krajinami cestoval bez větších problémů (přitom sám a né s celou partou a tím pádem mnohem zranitelnější).

Vím že navazuješ na DragonLance (sám jsem je taky četl) ale tím vlastně musíš zdůraznit budoucímu DMovi že tím směrem je kraj bezpečný nebo vymyslet proč už bezpečný není.

Pokud by jsi udělal backgoud přímo z města a okolí (ve středověku se zrovna moc necestovalo i když DL jsou něco trošku jiného) tak nemusíš o bezpečnosti okolí říkt nic a dáváš budoucímu DMovi i sobě možnost připravit hned za nejbližší horou další dobrodružství (asi nebrat doslovně).

Co se týče Lvlování za čas tak je to dáno hlavně tím že hráči a jejich postavičk neposedí a jedu události den po dni jak jdou za sebou. Nejsou pauzy na přestup atak se stále pokračuje v "denní rutině" (pokud to někoho zajímá ať si přečte kroniky na mých stránkách).

Obecně ale nejsem zastáncem vysokého věku postav (ani u trpaslíků a elfů) protože to by znamenalo velmi prudkou změnu v jejich chování po té co vyšli za dobrodružstvím.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Ono okolí není bezpečné, od Throbardinu až po Port Balifor jsou Dračí armády, v Sankci i Nerace, Chanáty jsou také nebezpečným místem,s tejně jako poušť (stejně ho musím předělat a dát mu Survival, na ot jsme sakra zapoměl), jenže bardi jsou v každé hospdě vítáni, tj potencionální nebezpečí se snižuje (Cchceš mi dělat problémy, věz pak že sem už žádný minstrel nikdy nezavítá), ale Thrk je trpaslík a horami už párkrát prošel...

Stejně tu psotavu ještě předělám,s tejně jako Minotaura, kterému seberu level kelrika bude to jenom Fighter 2 -profilování hry.

Jinak jsou to všichni adolescenti - jak šotek tak trpaslík budou odpovídat 17 letům lidského věku
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti