Vzorové začátečnické adventure

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jasně, přiznávám se, že to samozřejmě zkusím, ale nevím kdy budu mít chvilku času, mám toho teď dost, ale něco samozřejmě rychle vymyslím :)

Crowen - navíc je to D20 modern :(
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

A už mám zápletku. Hra se bude odehrávat v přístavě Wrakow, den poté co město opustili Hrdinové kopí na Perechonu (Kroniky 2, Příběhy I Magie Krynnu), skupinka nesourodých postaviček musí osvobodit zajatce, které zatknuly drakoniáni po odchodu. Bude to pro Level 2. Postavám bude okolo 15-17 let (těm lidksým)

Preprepared Player Characters - Human Cleric, Kender Handler, Minotaur Fighter, Half-Elven Wizard Red Robe, Human Fighter, Gnome Tinker, Dwarwen Barbarian, Human Ranger

What Ya Thing
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

V klidu, nikdo na Tebe netlačí. Zatím si jen ujasňuji (a shromažďuji nápady), jak by to v té sekci mělo vypadat, čemu se má udělat místo. Jak budeš mít čas a hlavně chuť, tak to napiš, budu s tím počítat :clap:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

V poho :) Nejlepší je vymyslet to dopředu a začít spřádat plány, takto to mám s tím Open Gamingem zatím mám celé adventure v hlavě a vychytávám ho :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Dalcor: Jinak je dobré, že jsi se odpíchnul již od Kronik, ty jsou nejčtenější a prošli znovuvydáním (a že se brzo rozchytalo!) :)

Možná, že by nebylo špatné i začátečnické dobrodružství z Greyhawku, na což je tady odborník na slovo vzatý, že Alnagu :wink: Protože je na světě sice bugama lehce kontroverzní, leč k podpůrnému naučení turn-based DnD boje pěkně udělaná PC hra Temple of Elemental Evil (možná i fantasy beletrie v češtině, nevím). I když ta PC hra není tolik populární jako BG/IWD, NWN ... přece jen je to lákadlo zkusit pen&paper Greyhawk.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dalcor píše:A už mám zápletku. Hra se bude odehrávat v přístavě Wrakow, den poté co město opustili Hrdinové kopí na Perechonu (Kroniky 2, Příběhy I Magie Krynnu), skupinka nesourodých postaviček musí osvobodit zajatce, které zatknuly drakoniáni po odchodu. Bude to pro Level 2. Postavám bude okolo 15-17 let (těm lidksým)
Dalcore, jenom taková drobnost... V Dragonlance (alespoň v Dracích letního žáru, co mám teď u sebe je to Wrakov. Wrakow s dvojitým w na konci je jenom v Creetu $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Já teď jedu na ARPG do Krakowa, tak jestli chcete, tak vám pak sepíšu jak to tam vypadalo a můžete podle toho udělat advanture $lol$ $lol$ $lol$

(ARPG = rozuměj Alkoholově Rozmanitý PoGrom $D )
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Ad Open Gaming: Byla by vlastně škoda psát začátečnická dobrodružství hned přímo na net, navrhuji, zda by nebylo lepší je před publikací na Reloaded odehrát na Open gamingu.
1. Jelikož ty dobrodružství budou psány pro podchycení podchycení nových lidí, budou jistě atraktivní pro nové zájemce o hraní na Open gamingu - čímž se trochu vrátí původní záměr OG.
2. Zabijí se dvě mouchy jednou ranou.
3. Začátečnická dobrodružství se otestují.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Alnag - Njn, máš pravdu :oops:

AndTom - samozřejmě že před vyvěšením se musí udělat betatesting a OG je k tomu ideální
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

1. Předně díky, andtome, že sis to vzal pod palec. Díky, Dalcore, že ses s energií přidal :wink:

2. Nebuďme utopisti. Zatím počítejme s tím, že budeme mít jediné vzorové dobrodružství a udělejme ho s tímhle na paměti. Další by byla fajn, ale nejsou jistá. Dokud nemáme vůbec nic, soustředil bych se akorát na to jedno.

3. Snažte se tam co nejvíc ukázat roleplaying. A zároveň použijte co nejmíň fantasy klišé, prosím, prosím. Ukažte hned začátečníkům, že to jde dělat i jinak. Zkuste udělat trpaslíka, který nebude zabručený, satirický válečník. A zkuste tam dát hobita, který nebude roztomilý and/or zloděj.


4.
Dalcor píše: Preprepared Player Characters - Human Cleric, Kender Handler, Minotaur Fighter, Half-Elven Wizard Red Robe, Human Fighter, Gnome Tinker, Dwarwen Barbarian, Human Ranger
Paráda. Právě jsi vyjmenoval všechny kombinace rasa+povolání, kterým by bylo fajn se vyhnout. :wink:

Ale vážně: Opravdu musí být barbarem zrovna trpaslík? Opravdu musí být mágem zrovna elf? A fakt musí být každý gnóm technikem? Co takhle trochu to zamíchat...
Trpaslík, který není klerik ani bojovník, ale třeba Tinkerer. Trpaslíci jsou dobří technici
Elf, kteý není mág ani hraničář, ale třeba klerik.
atd...
Strašně, strašně by se mi tam líbil bard místo třeba jednoho z bojovníků.

To ještě neznamená, že se to musí přehánět až do extrémů, jako jsou elfí barbaři nebo trpasličtí mágové. Jeden extrém je zabřednout do klišé, druhý extrém je používat antiklišé (tj. tak okaté porušení klišé, až je to vlastně taky klišé :wink: - viz ten elfí barbar).

Navrhuji následující postavy:
Human Fighter (se zajímavou personalitou. Co takhle cholerický Leryl Tane? :wink:)
Human Fighter 2 (s úplně jinou personalitou. Naprosto úmyslně, aby se ukázalo, že i stejná kombinace rasy a povolání může vést k diametrálně odlišným postavám)
Human Mage Red Cloak
Dwarven Tinker (trpaslík, který miluje ozubená kolečka a převody, nikoliv obouruční sekery a kroužkové zbroje) (teda pokud chápu správně povolání Tinker. DL neznám, takže jenom hádám)
Elven Clerik (který má velmi zajímavé morální a především duchovní hodnoty. Ať je to klerik, který skutečně vírou žije! Dejte mu různé ranní a vačerní rituály, polední motlitby, poděkování před jídlem! Ať se zažehnává proti zlým duchům! Ať nosí asketické oblečení nebo něco! Prostě ať je na té postavě to duchovno vidět na první pohled, už mám plné zuby knězů, kteří mají boha jenom kvůli kouzlům).
Kender bard (Chápu, že v DL musí být kender. Samozřejmě je to chamták, jako každý kender. Ale klidně u toho může zpívat písně a laškovat s děvečkama)
Minotaur ranger(Nechtěl jsem "typického" minotara bojovníka. Co takhle živelný hraničář, který se velmi spjat s přírodou? Koneckonců minotaur je napůl zvíře. Ať použivá nějaké "zvířecí" návyky při lovu a stopování. Ať se bojí davů a hluku měst. Takový napůl člověk, napůl býk :wink:)

Všimněte si, že schválně používám jen základní povolání, nikoliv takové ty "cool" povolání jako paladin, barbar, nebo sorcerer. Jen ať se zelenáč sám přesvědčí, že pěkná hra se obejte i bez "cool" prvků.

Všechno jsou to návrhy a na ničem netrvám. Jde mi jenom o jedno:

Je to úvodní dobrodružství, které má vést k roleplayingu. Tak jim na těch postavách ukažme, jak to může být pestré a zajímavé. Že postavu nedefinuje ani tak její rasa a povolání, jako spíš povaha. Že ne každý trpaslík je zachmuřený sekeromlat a že "člověk bojovník" nerovná se "nuda".

A na závěr: Postavy ve věku 15-17 let jsou dobrý nápad. Většina cílového publika bude v podobném věku, aspoň se s nimi lépe stotožní.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Markusi uvědomuješ si že hráči ale HLEDAJÏ PŘESNÌ TOHLE!

Navíc do Dragonlance nevydíš, tak nevymýšlej šílenosti :)

Nemám už čas, ale opět se ti povedlo mě důkladně vytočit
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No vrátím se k tomu ještě jednou z klidnější hlavou.

Je jen málo lidí kteří mají vzácný dar mě vytočit formulací zprávy, ale to je OT

Také bych rád podotknul že nemám ve zvyku kritizovat něco čemu nerozumím, a předpokldádám u tebe že DL je jedna z těchto oblastí, proto mě překvapuje kritika, bez úplného obrazu o situaci.

V okamžiku kdy jsem psal ty povolání, byl to prvotní nástřel, asi po 20 sekundách přemýšlení při plném pracovním nasazení. Rozhodně to není finální verze, já ti děkuji za připomínky, ale některé jsou zcestné a nemístné stejně jako že tvůj mail neřeší NIC!

TeÏ už ti můžu říct že mám v hlavě sesumírovaný nejen průběh dobrodružství, ale i charakter většiny postav.

1. jen v rámci časového vytížení

2. nesouhlasím a zásadně, více vzorových dobrodružství každé s trošku jinou záplatkou a jiným způsobem hraní a z různých settingů nabídne více možností přitažení lidí (Pokud si hráč zadá do Googlu Warcraft a vypadne mu naše adventure, možná si to bude chtít vyzkoušet, kdo si dá do googlu DnD a vypadne mu Dobrodružství pro začátečníky tak mu toho nic neřekne) Takže si myslím že Forgotten Realms jako nejprovařenější svět, Dragonlance jako nejčtenější svět a Diablo a Warcraft pro Mainstream jsou vhodnou volnou, ale můžu se mýlit.

3. Dragonlance je Fantasy klišé a pokud budu připravovat DL, budu se držet způsobu vydávání DL, čtenáři kteří přijdou z knihy do dobrodružství by se asi divili. Vzorvá dobrodružství by IMHO měla ukazovat klišé která jsou udělat jinak!

4. TOhle je místo kde jsem se vytočil :) Human CLeric - návaznost na příběh, Zlatoluna právě v Port Baliforu (Ne Wrakov, tam se přesunuli později) vrátila lidem víru v Pravé bohy, po odchodu Rudého čaroděje a společnosti zázraků se v Port Baliforu začali dělat zátahy..., Kender Handler - šotek chmaták v Dragonlance být musí ale k tomu aby byl bardem nemusí mít class, ale perform :), Minotaur Fighter - snad by jsi nechtěl aby to byl bard :), Minotauři v Dragonlance nejsou zvířata, kdyby te slyšeli tak si s tebou ještě ted čistí rohy, já přemýšlel ještě o knězi,ale to se nehodí do doby.. i když...kazelati....? No uvidíme. Minotauři mají jednu z nejvyspělejších kultur!
Half Elven Wizard Red RObe - a když ti řeknu že je to napů krypl s jasnou myslí kterou si oblíbil i Raistlin Majere a zařídil jí školu, že bude tak trošku v pozadí,ale vlastně všechny řídit (obdoba Raistlina ještě uvažuji o lidech, ale ten půl elf se mi líbí víc pro možnost rasismu od ostatních), Human Fighter - to je jedna z věcí kterou ještě nevím, Dwarwen Barbarian - tak to likviduju, tam bude Dwarven Bard, Human Ranger se zamění za Noble/Ranger, Gnome Tinker -
kdybyjsiznalDragonlancetakvíšženakrynnujsouvynálezcitedaspíševynalézatelépouzegnomové...,
BTW trpasličí barbar tam bude, bude to ale AGHAR . tupý trpaslík, jůůů, boží nápad :)
Mě se do dobrodružství elfové vůbec nehodí a už vůbec ne kněží, ačkoliv by tam mohl být temný elf, kněz Astarina, který je v Sylvanestu zakázán, hmm dobrý nápad. ROzhodně je Dragonlance Low Magic světem a v tomhle období je skoro no magic světem...

Sorcerer na Krynnu v tomto období neexistuje, Paladin je vyjímečný jako čestná politik v čechách, Barbaři jsou zde spíše rasou a v okolí žádní vhodní nejsou.

tak zatím

Musím to sepsat :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

mmm. prihodil bych nejakyho berserka. ne nejakejma posahanejma statistikama, ale proste cloveka (... whatever) co jednoho dne zjistil ze kdyz bojuje tak se s jeho mysli neco deje a on se niceho neboji atd.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

to ze si nemuzu upravit prispevek je predpokladam umyslne? genialni napad.

... ten berserk navic NEMUSI BYT BLBEJ. mohl by t byt treba slechtic, co mu trosku hrablo, nebo tak neco.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Určitě by to nebyl špatný nápad (berserker je barbar že?) ale určitě ne v Dragonlance, takže andtome..

Markusi promiň za včerejší trochu podrážděné reakce.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti