Vzorové začátečnické adventure

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Markus: Teeeda, při vší úctě, šéfe, ale ta ledová sprcha k dobrodružství v DL nemusela být.
Obecné dobrodružství kuchám. Pokud se někdo nadchne a zapálí vytvořit dobrodružství některým ze směrů, kde je zeď mezi DnD a fanouškama fantasy neslabší (populární fantasy knížky, PC hry, možná Asterion, ...)mohu jen :clap: Myslím, že Dalcor jako megaodborník na DL a DM při OG ví, co dělá a jak dělá a opravdu mu nechci bránit v tvůrčím rozletu a kecat mu do toho. Navíc provede testování na OG. IMHO pěkně udělané DL dobrodružství pro začátečníky udělá pro začínající hráče (pro jejich povzbuzení DnD zkusit) víc, než pět sebekrásnějších popisných článků o DL.

Udělat dobrodružství pro začátečníky není jednoduché. Ukázat roleplaying - o tom žádná, sám jsem ho tím směrem zlehka povzbuzoval, ale s citem a nemít nerealistická očekávání hard roleplayingu od začátečníka - prostě s mírou. Jedno moje oblíbené slovenské úsloví říká: Zabudol vol, že telaťom bol (zapoměl vůl, že byl telátkem) :) Tak abychom na to nezapoměli ... :wink:

Btw. vyměňuji si knížky o DL s dvěma dalšíma lidma - DnD nehráčema, jeden z nich (z Ostravy) by realisticky neměl na DnD čas, ale druhý (z Havířova) by to rád zkusil. Já vím, dva lidé není reprezentativní vzorek, ale něco to přece jen ukazuje - podchycování těmito směry není hloupý nápad. Pokud jde o BG/IWD - v diskusích o PC hrách (námatkou na Bonuswebu) jsem opakovaně viděl příspěvky, kde se lidé pídili po pravidlech a zajímali se směrem k papírovému hraní - byla by škoda to nepodpořit.
Nepočítám se všemi dobrodružstvými pro začátečníky k dispozici hned po spuštění stránek, ať se klidně doplní později, můžou se korigovat a dopilovat, přidat další ... tato sekce přece nebude statická, zamknutá dnem spuštění stránky.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

A abych zašel ještě o kousek dál, napadla mě další věc, na první pohled "zvrhlost" a ujetina, ale má to určitou logiku:
Připravit dobrodružství odehratelné s Basic setem, aby se přitáhli jeho majitelé směrem k pravidlům DnD. Mám na mysli třeba cíleně potáhnout dobrodružství do 3. levelu, prostě aby to bylo jakoby hratelné s Basic setem, ale byla z určitých důvodů v průběhu hraní nutnost šáhnout po pravidlech DnD (nebo alespoň SRD).
Huh, co vy na to, šílenost? :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor: Promiň, nechtěl jsem tě nijak urazit, ani se tě tím příspěvkem dotknout. Nepsal jsem to jako kritiku tvých nápadů a už vůbec ne jako kritiku Dragonlance. Šlo mi jenom o jedno:

Je to úvodní dobrodružství, které má vést k roleplayingu. Tak jim na těch postavách ukažme, jak to může být pestré a zajímavé. Že postavu nedefinuje ani tak její rasa a povolání, jako spíš povaha. Že ne každý trpaslík je zachmuřený sekeromlat a že "člověk bojovník" nerovná se "nuda".

Postavy, které jsem uvedl například, byly jenom například.

Dalcor píše:2. nesouhlasím a zásadně, více vzorových dobrodružství každé s trošku jinou záplatkou a jiným způsobem hraní a z různých settingů nabídne více možností přitažení lidí (Pokud si hráč zadá do Googlu Warcraft a vypadne mu naše adventure, možná si to bude chtít vyzkoušet, kdo si dá do googlu DnD a vypadne mu Dobrodružství pro začátečníky tak mu toho nic neřekne) Takže si myslím že Forgotten Realms jako nejprovařenější svět, Dragonlance jako nejčtenější svět a Diablo a Warcraft pro Mainstream jsou vhodnou volnou, ale můžu se mýlit.
Jo, já si myslím totéž. Více dobrodružství by bylo fajn. Akorát jsem řekl, že bude lepší soustředit se zatím na jedno a neukousávat si příliš velký krajíc. Není třeba dělat všechno najednou.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

muzu jeden dotaz? chcete lakat hrace k RP misto H&S nebo k DnD misto DrD?
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

K RP a DnD místo jiných her :)

Wheres the point? Ačkoliv tuším...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti