Finalizování Reloaded

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Markus: OK, ujmu se toho.
Mám už zhruba představu, jak by to mělo vypadat - prvních pár minut pro začátečníka na stránce může být rozhodujících, zda se chytne nebo už víc nevrátí. Chápu, že portfolio začátečníků bude různé:
1. hráči se zkušenostmi (v dobrém i zlém z hlediska pen&paper roleplayingu) s BG, IWD, NWN, atd. na PC
2. hráči jiných pen&paper RPG (DrD+, ...)
3. čtenáři fantasy (Dragonlance, Tolkien, ...)
a jejich kombinace.
Přitom někteří z nich budou asi přizvaní k hraní do nějaké grupy zkušenějších, někteří budou jen tak bez vnějšího popudu uvažovat o hraní DnD, další bude jen zvědavý "kuk" čtenář, ...
Zkusím to uspořádat tak, abych VELMI krátkým úvodním infem (nevím, tak 8-10 řádků, víc takový čtenář u první návštěvy neunese a odejde) zabrnkal na správnou strunu všem z nich, chytil je drápkem a pak poskytl snadnou orientaci, aby si každý našel to své a "neutopil se" v materiálech pro začátečníky.
Promyslím tedy kostru materiálů, co bych tam rád viděl (samozřejmě to nechci přeplácat množstvím a orientovat spíše prakticky pro rozjezd, praktické návody, i když i něco teorie tam bude), a hodím to sem, ať se může kdokoliv vyjádřit. Rád bych prostě udělal co nejvíc user-friendly rozhraní pro začátečníky :)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

andtom: Díky moc. Tohle je celkem důležitá část stránek, koneckonců jde nám přece o to, přivést k DnD (resp. odvést od Drd :>;o) ) co nejvíc lidí. Z toho, co říkáš, mám dobrý dojem. Věřím, že to zvládneš. Díky moc.

Všichni: OK, beru si na starost sekci O nás. Abych toho neměl málo :wink:
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

koneckonců jde nám přece o to, přivést k DnD (resp. odvést od Drd) co nejvíc lidí
tohle je skoro na zalobu :-)=
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Òákou dobu jsem byl pryč, takže opět přicházím se svým prudičským dotazem - "Jak to vypadá s finalizováním CzechDnD Reloudyt?".
Jen to, prosím, nepřežeňte s množstvím pozitivních odpovědí $D úplně vystačí reálné konstatování současné situace.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Současný stav: koma č. 2 :-)=
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

A po kómatu č.3 už to bude hotové? :P
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Myslím, že koma č.2 je matoucí nízké číslo, asi před ním vypadla jednička.

Koma přichazí v pravidelné periodicitě po období aktivním... 8)
Tudíš mezi (1)2 a (1)3 určitě přijde období plodné a pokud v něm nestihneme vše dokončit, tak třeba v plodném období mezi (1)3 a (1)4 bude šance ještě vyšší... $;)
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

To EBON:
To mi trochu zní jako kdyby to zase mělo postupně začít vyhnívat. To doufám, že v týdle pozici to není.
Rád bych něčím pomohl, ale nějak mě nenapadá čím. Kromě neustálýho buzerování přes fórum asi nemám jak přidat klávesnici k dílu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No, CzechDnD na tom není zase tak bídně, jak by se mohlo zdát. Stačí prakticky "jenom" pár úprav v enginu, ke kterým ovšem potřebuju Pjotra, a toho nemůžu uhnat.

Potom design. Plž si hraje s pergamenem. Já konečně mám čas na designování, takže počítám, že do konce týdne přijdu s funkčním prototypem.

Zbylé věci - co se týče obsahu a tak - se snažím řešit se všema a fóru. Teď jsem byl přes týden pryč, tudíž jsem neprudil, tudíž to mohlo vypadat jako kóma :wink:

Sečteno a podtrženo, pokud se na to nevykašleme, konec září vidím reálně.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Nějak to chcípá.
Posledních pár dní na fóru prakticky žádný tématický příspěvek k ADnD, žádná zpráva o tom jak se vyvíjí Reloaded.....
Jenže pokud se nespustí Reloaded, nebudou ani tématický příspěvky k ADnD.....
Není to ovšem začarovaný kruh, je to všechno jenom o tom, jak rychle to kdo dodělá a sputí.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Myslím, že je to prokleté. Učinil jsem asi pět pokusů napsat článek (na různá témata), ale tak po dvou odstavcích jsem začal mít pocit, že to je hrozný balast a radši to zase smazal. Moje múza mě opustila... $cry$
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Alnag: Návrh, možná scestný, možná ne - hodit takové dva odstavce do placu a kdo chce, ten k témě přispěje. Místo jednoho autora by bylo spoluautorství.
A protože lidé tak nějak od přírody radši žbleptají v diskusích než by měli sednout k PC s vidinou sesmolení delšího článku (archetyp Sosáček $;) ), navrhuji ty dva odstavce rafinovaně zamaskovat jako normální nové diskusní téma tady na diskusi. Pak stačí příspěvky přefiltrovat - je to práce navíc, ale názory jiných inspirují a posouvají téma dopředu, viz článek, který vznikl jako reakce na článek na Reloaded ohledně tvorby světa.
P.S.: Stejně si myslím, že řada dobrých materiálů by vznikla prostým přefiltrováním již napsaných diskusí tady na fóru. Myslím, že se tady někde psalo, že neaktivní diskuse se archivují - to je dobrý zdroj, pohled na věc od lidí, kteží momentálně nejsou aktivní a nemohou cíleně přispět článkem, škoda to vše nechat ležet ledem. Jelikož se zabývám přípravou sekce pro začátečníky, nemám na to čas, ale pokud se z toho vymotám, rád bych nějakou diskusi prohrabal a učesal do článku (každý, kdo by v něm měl přepsaný svůj názor, by byl samozřejmě uveden jako spoluautor).
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Omlouvám se, vůbec nestíhám. Můj původní odhah, že to udělám do konce minulého týdne, byl trochu nadsazený. Nicméně na tom pracuju. Fakt.

V tuhle chvíli to vázne na dvou věcech:
a) není design (za to můžu já)
b) engine potřebuje popravit a "dokončit" - viz Koncept. To by nemělo být nijak časově náročné, ale musí to udělat Pjotr a ten se nám nějak ztratil.

Je to blbý, ale v tuhle chvíli to vy ostatní asi nemůžete nijak urychlit. Tak relaxujte, sbírejte energii a inspiraci. CzechDnD buď do konce září pojede, nebo končí.
Každopádně za tři týdny budeme vědět, na čem jsme.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Pjotr se omlouvá, protože se mu v posledním měsíci nakupila trojkombinace dovolená-práce-škola, diky které buď neměl čas, nebo neměl čas.

Teď se na to vrhnu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Huf. Takže opět report.

Byl jsem teď trochu mimo, což bylo dáno tím, že jsem měl až po krk starostí se stěhováním se do nového bytu a jeho zařizováním. V tuhle chvíli jsem zpět a provozuschopný. Akorát ještě nemám net doma, ¨takže se tu budu vyskytovat méně často (zkusím alespoň tak ob den).

Pjotr se nám taky vrátil. Finalizování enginu se tedy na spadnutí. Viz téma "Vývoj."

Já se svým designem dělám pokroky. Vyhradil jsem si tenhle víkend jako pracovní a věřím, že v pondělí nebo v úterý bych mohl mít funkční prototyp ;)

Konec hlášení

andt0m: Jak pokračuješ se sekcí Pro začátečníky, smím-li se ptát?
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti