Koncept: Povídky na CzechDnD?

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Koncept: Povídky na CzechDnD?

Příspěvek od Markus »

Pořád se dohadujeme, jestli povídky na CzechDnD ano či ne. Tak to vyřešme jednou provždy.

Proč ano? Protože je to velmi jednoduchý způsob, jak publikovat vlastní dílo. Jsem součástí komunity CzechDnD? Tak svojí povídku pošlu na CzechDnD, to je jasné. Navíc, jak trefně podotknul Ebon, je to dobrý způsob, jak archivovat herní zápisky jenotlivých družin - jako například Čtyři a pony. Kam jinam cpát zápisky z RPG než na stránky o RPG?

Já si přesto myslím, že povídky by na CzechDnD být neměly. Z jednoho prostého důvodu - CzechDnD není o povídkách, věnujeme se úplně nečemu jinému. Není v našich silách věnovat se i povídkám. Můžeme sice zavést sekci "beletrie" mezi články, ale to je sotva poloviční práce.
Aby to stálo za to, chtělo by to nějakou organizaci, někoho, kdo by dohlížel na to, aby ta sekce nebyla mrtvá, aby se v povídkách opravdu něco dělo, aby to nebyla jenom taková "zbytková škatulka" CzechDnD. A teď mi řekněte, kdo to bude dělat?

CzechDnD od svého začátku dává prostor povídkám. Za celou tu dobu sekce povídky nikdy nežila, vždycky byla zbytková, vždycky to bylo jenom odkladové místo. Bylo to tím, že se o ní nikdo nestaral, že nebyla nijak organizovaná... ale především proto, že na CzechDnD nikdo nechodil kvůli povídkám.

Máme dvě možnosti:
Buď necháme CzechDnD jako stránky o RPG a povídkám řekneme sbohem...
Nebo uděláme z CzechDnD stránka o RPG + o povídkách, ale to nevím, kdo to hodlá dělat.

Odvádět polovičatou práci a zakládat zbytkovou sekci beletrie, aby do ní jednou za dva měsíce někdo hodil zápisek ze hry (zpravidla pochybné literární kvality) nemá cenu.

A hlavně - proč se snažit věnovat se povídkám, když se jim věnují jiné, specializované servery? Proč dělat něco, co stejně neuděláme pořádně, když už někdo jiný to pořádně dělá?

Tuším, že Dalcor navrhoval spolupráci s [url=www.annun.sk]Annunem/url], který se - ve své hospodě U Starého elfa - povídkám věnuje. Přijde mi to jako dobrý nápad. Navázat užší spolupráci, my bysme lidi toužící po povídkách posílali k Annunovi, Annun by zase RPG milovníky posílal k nám.
Stačilo by něco málo, třeba do levého menu v sekci články uvést:
"Povídky naleznete na našem zpřízněném serveru annun.sk"


Co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Já jsem přesvědčený, že povídky na CzechDnD patří. Bez nějakých uměleckých ambicí, prostě povídky inspirované RPG.

V minulosti mi povídky na cdnd nepřišly vůbec jako zbytkové, naopak jako to lepší...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Taky jsem přesvědčen, že povídky patří k věci... A myslím si, že si protiřečíš... Na jednu stranu má být CzechDnD maximálně otevřené (viz tvoje argumentace proti DM only) a na druhou už apriori bereš čtenářům možnost aktivnější spolupráce na koncepčně nejjednoduším a v zásadě nejvděčnějším útvaru, který CzechDnD může mít.

Je to DnD co plodí celé stohy románů (s kvalitou je to pravda různé), tisíce povídek, kronik a záznamů. A ty bys to šmahem odmítnul jenom z nějakých pochybných důvodů, jako třeba - kdo by se o to staral? Kdo se o to staral doteď? Kdo se o celé CzechDnD staral do teď? Prakticky nikdo. Ergo - hroší to být nemůže. Může to být jen lepší.

Myslím si, že tvoje argumentace je ve stylu - kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Jsem pro povídky všema deseti. Vždy jsem si je rád přečetl. Je s nima nejmín redakční práce a alespoň to vypadá, že se na CzechDnD něco děje. Pokud nepáš lepší argumenty proti, tak nepočítej, že mne přesvědčíš... $;)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ani mě povídky na novém CzechDnd neva. Souhlasím s Markusem, že budou asi kapku zbytkové, ale na druhou stranu, povídka má oproti článkům obrovskou výhodu - nestárne! Takže o tuhle sekci se podle mě fakt nikdo starat nemusí a přesto nebude pasé.
Že tam nepřibude nová povídka celý měsíc? A co? Pořád tam jsou ty staré, které si každý nový čtenář jistě s chutí přečte..
Je pravda jediná věc, totiž že by u nás mohla zapadnout výborná povídka, kterou autor neposlal jinam, tam, kam lidi primárně chodí kvůli povídkám. Ale když se budu opírat o své pocity, tak já jsem např. radši udělal sekci s povídkama na svejch stránkách, než bych těch pár veleděl někam posílal, kde by si to užilo mraky lidí. Člověk je prostě tvor líný, věřím, že by pár povídek nebylo uveřejněno nikde, kdyby to autor nemohl hodit na web, na který je zvyklý. A to by byla věčná škoda, ne :)))
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tak dobrá, povídky budou :wink: Zavedeme do článků kategorii "Beletrie", případně jí rozsekáme na něco menšího, jako jsou povídky, životopisy, atd...

S tím ale souvidí jedna věc: hlídání kvality.
Je mi sice blbý říkat někomu: "Promiň, tohle nechceme," když nám něco pošle, ale na druhou stranu bych byl nerad kdyby se na CzechDnD objevovalo úplně všechno, nehledě na kvalitu. To by se nám taky mohlo stát, že by se nám sekce povídky zahltila nečitelnými bláboly od dvanáctiletých autorů (přeháním, vím).

Takže navrhuji, aby to někdo hlídal a kdyby šlo opravdu o blábol, tak poslal autorovi omluvný (a slušný) dopis, kde by se mu vysvětlilo, že jsme mu velmi vděční za snahu, ale že to prostě nedosahuje požadované kvality.

Stručně:
Naučme se říkat ne!

Prakticky totéž platí o článcích, i když tam bych se špatné kvality nebál. Přece jenom počítám s tím, že to budou psát staří harcovníci. Začínající pisatelé toužící po sebevyjádření se shromažďují právě u těch povídek.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Budeme říkat ne i když to bude jedinej příspěvek za tři měsíce? :>;o) No jsem fakt zvědavej...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Alnag: ty si asi ještě nečet nějaký fakt drsný maso vyprávění, viď.. :) Já pár rádoby povídek viděl a řeknu ti, když to fakt píše někdo, kdo na to nemá, je lepší nemít nic! Je ovšem vážně těžký stanovit si hranici, to je bez debat. Nejlepší asi je, že když si nejsi jistej, tak to nechat.
Ne že bych se do toho nějak hrnul, ale abych furt jen nekritizoval a neradil, tak se klidně upíšu ďáblu, že se o (případné) povídky postarám - myslim, že jsem schopen komukoli slušně napsat cokoli, i to, že takle tedy ne :) tedy v těch extrémních případech, viz výše.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Budeš říkat ano, i když to bude fakt nesmysl, příšerná povídka, kterou každý zahodí hned po prvním odtavci?

Musíme si nějak pohlídat kvalitu. Přece jenom děláme stránky, a tímpádem "ručíme" za to, že uvedené články budou přínosné a čitelné. Publikovat nepřínosné a nečitelné články je sice vstřícné k jejich autorům, ale zároveň to štve ostatní návštěvníky a sráží to celkovou hodnotu stránek.

IMHO je lepší, když na stránkách je 10 kvalitích materiálů, než když je na nich 10 kvalitních materiálů a 10 nesmyslů. Někdo by možná namítnul, že ve druhém případě je toho víc a mám větší možnost volby, ale já opravdu nemám čas ani chuť číst články jenom proto, abych zjistil, že to je hovadina. Když přijdu na nějaký web, tak nějak počítám s tím, že to přeberou za mě a hovadiny vyhodí.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Souhlasím s Markusem,a le kontrolování povídek je nechutné maso, mám s tím "dobré" zkušenosti z Annun sk kde vše prochází drsnou filtrací.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Já osobně říkám povídkám ano a to i přesto, že bysme museli kontrolovat jejich kvalitu.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Já osobně povídkám taky ano.
Havran

Příspěvek od Havran »

Jsem pro povidky. Dnes jsem se dostal na tyhle stranky odkazem pres prispevek dalcora na www.hrynahrdiny.cz.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti