Koncept CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 1. 7. 2005, 07:41

BTW jak si k redigování otevřu neaktivní článek?

Mám v tom chaos

Rytíř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř » 1. 7. 2005, 08:12

Dalcor: tyjo, se vážně rozjel.. :)

Redigování článku:
1) naloguj se
2) klikni na Redakce
3) vyber Všechny nebo nové články
4) klikni na (R) jako Redigovat
5) dole je možnost buď jen uložit změny nebo zároveň i publikovat daný článek

Pozor na checkboxy Změnit, když nejsou zaškrtlé, změny se pro daný oddíl neprojeví! (nevim kdo to vymyslel, ale je to peklo..) :)))

Rytíř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř » 1. 7. 2005, 08:12

Jinak Pjotr založil spešl téma na Chyby...

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 1. 7. 2005, 13:33

Právě jsem postnul na CzechDnD článek o tom, co je to campaign setting včetně takových jako stručných postřehů k jednotlivým světům. Ale byl bych rád, aby je kdyžtak zkontroloval někdo, kdo to má víc ošéfovaný (Dalcor Dragonlance, Vannax Ravenlofta atd.). Můžete v rámci rozumných parametrů měnit jak chcete. Ale zase to nepřežeňte s délkou,má to být jen stručný přehled. Sám jsem občas trochu ulítnul.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 1. 7. 2005, 14:46

Co vzít ze starého CzechDnD. Poctivně (no více méně) jsem prošel současné stránky CzechDnD a vytipoval, co přenést na Reloaded. Je toho překvapivě málo. Očekávám nějaké komentáře:

Recenze ze starého D&D k zařazení (zbytek recenzní jsou obvykle tři řádky a tři řádky nejsou ani recenze ba ani preview. To je prostě aktualita.)

*Dragonstar: Starfarer`s Handbook
*Dungeons & Dragons 3rd Edition
*Manual of the Planes
*Monster Manual II
*Ravenloft 3rd Edition
*Ravenloft: Domains of Dread
*Stronghold Builder`s Guidebook
*Tome and Blood

Úvahy k zařazení
*Proč?

Čtyři a pony a povídky (pokud možno sloučit, 4aP mi snad odpustí) ... mimochodem povídky jsem zatím všechny nečetl, pokud je tam nějaká zhůvěřilost tak nebrat, ale věřím, že ne.

Životopisy (no tady bych se ještě vážně zamyslel nad kvalitou...)

Taky bych navrhoval některé kratší texty ze sekce Ke stažení upravit jako články... (no a pochopitelně zbytek sekce ke stažení, zase ke stažení

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 1. 7. 2005, 14:51

Alnag píše:Právě jsem postnul na CzechDnD článek o tom, co je to campaign setting včetně takových jako stručných postřehů k jednotlivým světům. Ale byl bych rád, aby je kdyžtak zkontroloval někdo, kdo to má víc ošéfovaný (Dalcor Dragonlance, Vannax Ravenlofta atd.).
Vananxi pokud to budes kontrolovat a psat tam tak mi dej vedet v jakem duchu, abych nenapsal neco diametralne odlisneho

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 1. 7. 2005, 14:57

Já zase najatě očekávám objevení Vannaxova notýsku, velmi mně to zajímá...

Vannax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax » 1. 7. 2005, 14:57

Ja se k tomu dostanu až ve čtvrtek, teď na pár dní mizím ze světa a jdu se podívat do Polosféry děsu:)

Alnag
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag » 1. 7. 2005, 14:59

Dalcor píše:
Alnag píše:Právě jsem postnul na CzechDnD článek o tom, co je to campaign setting včetně takových jako stručných postřehů k jednotlivým světům. Ale byl bych rád, aby je kdyžtak zkontroloval někdo, kdo to má víc ošéfovaný (Dalcor Dragonlance, Vannax Ravenlofta atd.).
Vananxi pokud to budes kontrolovat a psat tam tak mi dej vedet v jakem duchu, abych nenapsal neco diametralne odlisneho
Hele v jednoduchém duchu co je to Dragonlance v řekněme deseti větách. Základní koncept, kdo to má na svědomí, proč to má na svědomí. V čem se to liší od ostatních, v čem je to stejné nebo něco takového. Prostě žádná velká story. $;)

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 1. 7. 2005, 15:39

OK, np

Jinak jsem právě dostal povolení od Martina Fajkuse na jeho články

Tři jsou o knižní sáze pokrývající základ knižní ságy Dragonlance a pak profil Richarda A. Knaaka a Jeffa Grubba.
A btw doporučuji pokud přejímáme materiály uveřejňovat toto:

"This item has been published here with permission from the Dragonlance Nexus and/or author(s), and may not be reproduced without permission. This is a fan submission and its contents are completely unofficial. Some characters, places, likenesses and other names may be copyright Wizards of the Coast.

Tento článek byl publikován s povolením Dragonlance Nexus a/nebo autora a nesmí být reprodukován bez povolení. Jedná se o neoficiální fanouškovský příspěvek. Některé postavy, místa a podobně však mohou být chráněny právy Wizards of the Coast."

Dragonlance Nexus samozřejmě zaměníme za místo odkud přejímáme. Pokud někdo český překlad naformulujete lépe bude to WELL

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 1. 7. 2005, 16:09

Právě jsem zkorigoval všechny články, které jsem na Reloaded našel. Neříkám, že je to dokonalé, přeci jenom jsem to tak nějak prolétl, ale alespoň ty největší chyby jsem opravil

Alnagu, dávej si pozor na "aby jste" :wink:

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 1. 7. 2005, 17:21

EDIT: Vím, že tímhle trochu předbíhám, ale teď tu dva měsíce nebudu, takže prosím omluvte, že sem cpu moje názory už teď. Rád bych k tomu řekl svoje.

EDIT2: Jestli nemáte energii na tenhle dlouhý příspěvek, sepsal jsem to nejdůležitější do druhé stránky konceptu. Vynechal jsem všechen ten balast okolo, takže to je snad i přehledné.

Tak ještě k tomu "konceptu".

Na jednu stranu mě těší, že jsem tímhle tématem rozpoutal nějakou činnost, na druhou stranu jsem původně zamýšlel něco jiného.

Dobrá, v tuchle chvíli tedy velmi utěšeně běží systém článků, už dokonce vkládáme a publikujeme texty, což je skvělé. Jen tak dál! Tady už není co řešit, články jedou.

Říkejte mi klidně Pan rejpal, říkejte mi Pan teoretik, ale pořád si myslím, že bysme si měli popovídat o tom zatraceném KONCEPTU. Snad se mi alespoň tentokrát povede vysvětlit, co tím myslím.

Je skvělé, že jsme rozjeli články, ale to není ta jediná věc, která tvoří stránky. V tuhle chvíli funguje Reloaded - s trochou nadsázky - jako blog. Jsou tam články tříděné do mnoha kategorií, ale nic jiného. Zkusme tedy vymyslet, co by tam mělo být.

Stručně shrnu svoje nápady na hlavní sekce stránek:

V tuhle chvíli je třeba rozdělit všechny články na Novinky a samotné Články. Novinky jsou krátké zprávy, nikoliv plnohodnotné články. Prakticky jde o takový malý blog. Novinky jsou aktuální a s časem ztrácí svou informační hodnotu - proto staré novinky jsou odsouvány těmi novějšími. Oproti tomu Články jsou dlouhé a ucelené, mají výpovědní hodnotu nezávislou na čase. Nové články neodsouvají ty staré (leda při třídění podle data), prostě se postupně kumulují.
Současné CzechDnD je příkladem toho, jak fungují novinky (CzechDnD nemá nic, co by se dalo označit jako sekce článků).

Novinky
-nejsou totéž, co články!
- každý nový článek se samozřejmě zobrazí i v novinkách
-Třídění není nutné, naopak je možná matoucí. Prostě novější je výš než vyšší, na titulní stránce je třeba posledních 10 novinek, ostatní jsou v archivu.
- novinka samozřejme může být dlouhá. V tom případě se na začátku zobrazí pár prvních vět a zbytek se schová pod "více..." (viz současné CzechDnD)
(Enginově samozřejmě novinky JSOU to samé, co články. Akorát prostě budou mít vlastní kategorii - teď. např. Zprávy. Na úvodní stránce CzechDnD se vypíše kategorie Zprávy, kdežto po kliknutí na sekci Články se vypíšou pouze všechny ostatní kategorie. Snad jsem to popsal pochopitelně).

Co je to vůbec RPG a DND?
-Vím, že tohle je v tuhle chvíli pod článkama, ale schválně bych tomu vyčlenil vlastní sekci, ať to každému hned padne do oka.
-V zásadě jde jenom o FAQ.
-Sekce je fixní, ne dinamická - tj, že se tam něco napíše a většinu času se to nemění, nikam nešoupe. Prostě pevně dané články pro uvedení do tématu. -Neplést se sekcí článků "pro začátečníky" - do článků bude pořád přibývat pořád něco nového. V tomhle FAQu bude dejme tomu jenom: "Co je to DnD?" "Co je to RPG?" "Co je to d20?" "Jak mám začít" a možná ještě něco. Napevno a staticky. Například Vannaxův Děkmistrův zápisníček by už nespadal sem, ale pod články - protože sice je pro začátečníky, ale už to není takový ten jednorázový FAQ.

Články
-v současné podobě, akorát se musí vyřešit kategorie.
-rozdělené na obyčejné, jednorázové články a rubriky. Otázkou je, kolik rubrik dokážeme zprovoznit. Ale už teď to vypadá, že Vannax bude mít svou. Já bych taky jednu časem řád zavedl.
-články možno třídit podle různých kategorií, ale standardně se zobrazují všechny, třízené pouze podle data. To je věc, která mi teď na Reloaded chybí - prostě není možnost nechat si vypsat všechny články. (Leda pod novinkami, ale ty by měly obsahovat i jiné zprávy, ne jen články)
Když si vezmu Reloaded v tuhle chvíli, tak "Co je to DnD?" "Co je to RPG?" "Co je to d20?" "Co je to CS?" a "Jak začít" bych nacpal do FAQu (tudíž ne do sekce články¨).
"Dějmistrův notýsek" patří bezpochyby do Článků - konkrétně je to rubrika. Nepatří do FAQ.
"Vyjde české DnD?" a "Open Gaming" bych potom označil za Novinky, nikoliv za články. Open Gaming bych možná ale nacpal i do FAQu, protože přece jenom je to věc, která by potencinální zelenáče mohla zajímat.

Herní materiály
-rozdělené na Volnou tvorbu (= kvantital publikovaná na fóru) a Sborníky (= kvalita; publikovaná na samotných stránkách). Viz to, co jsem napsal v konceptu.
-vyjádřete, prosím, svůj názor k rozdělení na Volnou tvorbu a Sborníky. Zatím ještě nikdo nic neřekl.

Překlady
-Překlady tedy pojedou pod Rytířem, nikoliv na CzechDnD, abychom si uchovali čisté triko. Tímpádem bych nedával překlady jako samostatnou sekci v menu. Je to škoda, protože si toho lidi hůř všimnou.
-CzechDnD ovšem bude o překladech informovat. (např. "U Rytíře je další kapitola z té a té příručky"). Pokud se o nich bude mluvit dost často, lidi si nakonec zafixují,
-Je třeba přesunout všechny 2e překlady pod Rytíře.

Knihovna
-Byla by fajn, ale pořád není jistá, protože to by ji někdo musel udělat
-Prakticky databáze všech příruček. U každé kraťounký komentář, jenom pár slov, obrázek a základní informace, jako např. autor a rok vydání. Příp. odkaz na recenzi, pokud nějaká je. Příp. odkaz na překlad, pokud nějaký je.

Projekty
-kam budou patřit například samostatné stránky světů. Znovu opakuji, že bych to zatím neřešil, protože potřebujeme vyřešit nejdřív samotné Reloaded.

Plus doplňkový obsah jako jsou například Odkazy nebo Informace o CzechDnD, který bych ale v tuhle chvíli neřešil.

------------------------

Dalším důvodem, proč si sepsat koncept, je, aby nedocházelo k nějakým nedorozuměním. Proto bychom si teď hned měli ujasnit, co na CzechDnD patří.

Já jsem to sepsal už na začátku tohodle tématu v tom provizorním konceptu a nikdo se k tomu nevyjádřil, tudíž jsem to bral, jako že s mými návrhy souhlasíte. Ale přesto k těm nedorozuměním došlo.

V jednu chvíli se v Nových článcích (tj. nepublikovaných) válel Dalcorův článek, který popisoval novou prestižku, povolání, příšeru, či co to bylo (omlouvám jsem, nečetl jsem). Přitom v konceptu je uvedeno, že tyto věci patří do Volné tvorby, ne na stránky (Dalcore, tohle není nic proti tobě, pouze to používám jako příklad). Už jenom čekám na chvíli, kdy tam někdo pošle nějakou povídku - a přitom v konceptu je uvedeno, že povídky na CzechDnD nepatří (a zatím nikdo neoponoval).

---------------------

Dále, až tohle bude dořešené, je třeba sepsat několik pravidel ohledně toho, jak psát články. Za sebe můžu uvést například:

- V "upoutávce" článku (=odstavec, který se zobrazí na úvodní stránce) by mělo být jasně uvedeno, o čem ten článek je. Ono se tomu upoutávka neříká jen tak nadarmo. Pro návštěvníka je strašně nepříjemné, když nemůže hned z úvodu zjistit, o čem článek je, a musí ho kvůli tomu číst (já osobně se nerad pouštím do čtení čehokoliv, když nevím, o čem to má být).
- Názvy všech knih a příruček zvýrazňujte kurzívou. (zatím to dělá třeba Alnag, ostatní moc ne, a je v tom pěknej bordel).
- Jsme české stránky, tam mluvte česky. Například Dalcorovi jsem u popisu Open gamingu přepisoval "One shot" na "jednorázovka". Já vím, že 90% lidí od DnD by tomu rozumělo, ale chudák ten neangličtniář, co by to měl louskat.
- Snažte se dodržovat překladový klíč. Vím, že mnozí z vás používají DnD česko-anglický slang, ale ve článcích bychom se měli sjednodit. Je blbé, když někdo mluví o Dějmistrovi a jiný u Dungeon Masterovi (viz předchozí bod). Je blbé, když někdo bude říkat šamšír a druhý scimitar (Alnagův článek). Sjednoťme se tedy podle klíče (děkuji, Vannaxi, za Dějmistrův notýsek - moc dobře vím, že slovo Dějmistr nesnášíš).

A opět důkaz, že je třeba si nějaké zásady sepsat a dodržovat je: U čánku "Svět dračího ohně a ostrých mečů" vůbec není z upoutávky k pochopení, o čem ten článek má být, což je zásadní chyba. Svět dračího ohně a ostrých mečů.
Článěk "How's this for the opening" je jednak anglicky (prosím ne, jsme české stránky, tak žádnou angličtinu), druhak je o ničem a nechápu, k čemu by na CzechDnD měl být.
(Teda chápu, Dalcore - byl by úžasný jako úvod na samostatné stránky o Dragonlance. Ale v tuhle chvíli projekt Dragonlance není a ještě nějakou dobu nebude. Je jen sekce DL pod článkama, a tam to prostě nepatří, protože to nemá žádnou výpovědní hodnotu.)

-----------------------

Tak snad aspoň teď jsem vás přesvědčil, že skutečně je třeba si trochu popovídat o konceptu CzechDnD, jednoduše proto, že teď žádný nemáme (alespoň ne nikde sepsaný, jinak má samozřejmě každý svou vlastní představu) a Reloaded nemá ani hlavu, ani patu, jsou to prostě chaoticky publikované články.

A jestli mi pořád chcete tvrdit, že tohle je zbytečný teoretizování, že stránky se dají dělat i bez toho, abychom si řekli, co na nich má být, a jak to tam má být, tak se - s prominutím - běžte zahrabat.

Respektuji, např. Dalcorův názor, že ho to nezajímá - že chce prostě stránky, kam může přispívat. Lidé jako Dalcor tedy touhle debatou samozřejmě ztrácet čas nemusejí. Ale mám pocit, že je nás tu dost, kteří by rádi do výsledné podoby CzechDnD mluvili. Tak prosímvám mluvte!

----------------------

Mimochodem, ještě jednou upozorňuji, že na začátku tohoto tématu jsou vyhrazená místa pro to, aby se tam koncept sepsal. Moderátoři mohou upravovat příspěvky, takže by měly koncept udržovat aktuální. Já tu teď dva měsíce nebudu (= máte ode mne pokoj), tak se toho prosím, prosím, někdo chopte.
Naposledy upravil(a) Markus dne 2. 7. 2005, 00:07, celkem upraveno 2 x.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 1. 7. 2005, 18:30

ad. Třídění a kategorie článků

Upozornění: Tento příspěvěk se zabývá především technickým vyřešením článků. Pokud vás to nezajímá, neztrácejte čas jeho čtením. Výsledky se dozvíte, až se to naprogramuje.

Pjotr tohle chtěl vyřešit co nedřív, tak se k tomu ještě vyjadřuji, dokud jsem tady.

V první řadě rozškatulkovat všechny články na:
1. Novinky
2. Články
3. FAQ
(vysvětlení viz předchozí příspěvěk).

Současná podoba Novinek na Reloaded vyhovuje. Tj. Seřazeny podle dta, žádné jiné třídění. Nadpis + upoutávka + případný odkaz na prodlouženou verzi.

Sekci články bych ale koncipovat trochu jinak.
V první řadě bych Články zobrazoval úplně jinak než v novinkách - a sice v tabulce, kde bude uvedeno
* název článku
* autor
* kategorie
* datum
Přičemž články je tímpádem možné seřadit podle abecedy, podle autora (v abecedním pořádku) podle kategorie (v abecedním pořádku) a podle data (implicitní nastavení).
Všimněte si, že chybí odstavec s "upoutávkou". Podle mě je v přehledu článků zbytečný, zabírá moc místa a neumožňuje přehledně zobrazit větší množsví článků najednou.
Pro vysvětlení: Sekce novinky by vypadala tak, jak vypadá teď, kdežto sekce články by mohla vypadat asi takhle:
Název.......................................Autor...........Kategorie.........Datum
Dějmistrův notýsek: Díl 1................Vannax.......Tipy, triky............2.7.2005
Svět dračího ohně a ostrých mečů...Dalcor.........Obecné...........1.7.2005
Dragonlance Campaign Setting......Dalcor..........Recenze...........1.7.2005
Dějmistrův notýsek: Úvod.............Vannax........Tipy, triky.............30.6.2005
Tímhle stylem se na stránku vejde třeba i 50 článků a hlavně přehledně. Proto tam není "upoutávka" (ta se zobrazuje když článek poprvé vyjde v novinkách).
Všiměte si implicitního seřazení podle data. Po kliknutí např. na odkaz "název" v záhlaví tabulky by se články seřadily podle abecedy. Tedy:
Název.......................................Autor...........Kategorie.........Datum
Dějmistrův notýsek: Díl 1................Vannax.......Tipy, triky............2.7.2005
Dějmistrův notýsek: Úvod.............Vannax........Tipy, triky.............30.6.2005
To samé pro autora, kategorii, atp...

Důležité je, že se vypisují všechny články na CzechDnD, pouze se různě řadí.
---------------

A teď k těm kategoriím.

V první řadě bych zrušil dělení "podle kategorie" a "podle zaměření". Zaměření je podle mě blbost. Já osobně si chci číst všechny články, nepotřebuju, aby mi někdo říkal: "Tohle je po hráče," "Tohle je pro DM", "Tohle je pro zelenáče". Takové ty úplně triviální rady nováčkům budou ve FAQ, tímpádem i dělení na zkušené a začátečníky ztrácí smysl. 90% článků by stejně bylo "pro DM", nebo "pro každého".
Takže vyškrtnout zaměření.

Rozlišil bych dvě věci. Nazvěme to třeba "kategorie" a "téma".
Kategorie jsou věci, které teď vidíme v levém menu. Prakticky jde jenom o "žánr" článku. Každý článek má právě jednu kategorii. Kategorie slouží pouze jako hrubé třídění v tabulce článků.
Napadají mě následující kategorie:
* Novinky (nezobrazují se ve výpisu článků, pouze v novinkách)
* Recenze
* Pravidla (např. rozebírání různých nejasných pravidel, atd. Prostě systémové věci).
* Překlady (články související s překládáním).
* Tipy a triky (různé rady pro DM, atd.)
* Zábava (= žádná informační hodnota, prostě jenom sranda)
* Obecné (všechno ostatní. Co se jinam nevešlo. Tj. například "úvahy", popisy elfské kultury, atd...)
Jde tedy pouze o hrubé žánrové třídění, které se využije v tabulce článků. Každý článek má jen jedinou kategorii. Kategorie jsou dělány tak, aby články bylo možné jednoznačně zařadit. Prostě namůžete napsat článek, u kterého byste váhali, jestli je to Recenze nebo Tipy a Triky.
Výjimkou je kategorie "Novinky". Každý článek bude mít jednu kategorii + Novinky. novinky jsou pouze systémová záležitost a zaručují, že článek bude i na titulní straně. Zprávy, nikoliv články, budou mít téma jenom Novinky a žádné jiné - zobrazí se tedy v novinkách, ale ne ve článcích.

Na jemné třídění tu máme "téma". Témata bych nacpal do levého menu a fungují jako "filtry". Témata se nezobrazují v tabulce článků, tudíž podle nich není možné seřazovat články. (Snad mě, Pjotře chápeš).
Témat může být více, ale v tuhle chvíli mě napadají jedině světy. V tuhle chvíli bych tam nacpal pár světů, aby se to ozkoušelo, a jinak bych to neřešil
* Článek NEMUSÍ mít přiřazené téma (a většinou mít nebude). Témata slouží pouze jako filtry, když si chcete například zobrazit všechno o Forgottenech, a nich jiného. Nejsou povinná
Chápejte téma jako něco nepovinného, jakousi "specializaci" článku nad rámce třídění podle kategorií.

Jak třídit edice?
Nezaváděl bych třídění podle edic. Většina článků je univerzální. Edice hrajou roli u
- herních materiálů (ale ty se nepublikují jako čánky, nýbrž ve Volné tvorbě na fóru.)
- recenzí (ale název recenzované knihy je dostatačně specifikující, není už třeba psát edici)
- pravidel (Navrhoval bych, aby název každého pravidlového článku začínal specifikací edice, např. "ADnD: Hrátky s iniciativou", nebo "3,5e v čem se liší od 3e". Tímpádem je třídění hned v názvu, není třeba zavádět vlastní kategorii

Chybí vám téma nebo kategorie
Není problém doplnit. Ale myslím, že není nutné mít tam zezačátku všechno. Např. proč zavádět téma Planescape, když na něj není ani jeden článek. Témata bych zaváděl teprve až je bude čím zaplnit.

Rubriky
Možná by nebylo špatné necpat rubriky do té samé tabulky s ostatními články, ale udělat jim tabulku vlastní, která by byla buď na jiné stránce, nebo nad tabulkou článků.
* Názvy všechn článků patřících do jedné rubriky by měly začínat názvem rubriky. Např.
Dějmistrův notýsek: Úvod
Dějmistrův notýsek: Díl 1., Improvizace
Dějmistrův notýsek: Díl 2., Příprava na hru
Tím se zajistí, že i v abecedním výpisu článků budou všechny vedle sebe.

"Obrázek"
Protože to, co jsem tady popsal, je celkem komplikované.
...........MENU.............
Zobrazit články z kategorie:
Pravidla
Překlady
Recence
Tipy a triky
Zábava
Obecné

Zobrazit články z tématu:
-----------------
Forgotteny
Dragonlance

A takhle by mohla vypadat stránka s články
(implicitně zobrazeny všechny stránky, seřazené podle data uveřejnění. Po kliknutí na jednotlivé položky v záhlaví možné třídit také podle abecedy, podle autora, podle kategorie a podle data. Sestupně i vzestupně.)

RUBRIKY
Název článku...................................Autor..........Kategorie.........Datum
Dějmistrův notýsek 1: Improvizace....Vannax......Tipy a triky...... 30.7.2005
Ze světa drowů: Život Drizzta..............Drizzt.........Obecné........... 26.7.2005
Dějmistův notýsek: Úvod...................Vannax.......Tipy a triky...... 5.7.2005
Ze světa drowů: Úvod........................Drizzt........Obecné............1.7.2005

ČLÁNKY
Název článku...................................Autor..........Kategorie.........Datum
Léto s překlady ADnD....................Vlasák..........Překlady.........10.7.2005
Hlášky těsně před srmtí................Alnag............Zábava............8.7.2005
Implicitně zobrazovány úplně všechny články. Teprve po kliknutí na "zobrazit články podle..." v menu se vyfiltrují zvolené.
Implicitně řazeno podle data, možné řadit i podle názvu, autora a kategorie.

Všimněte si, že témata článků nejsou nikde uvedena. V tomhle příkladě taky většina článků žádné speciální téma temá. POuze
- Drizztova rubrika jsou Forgotteny, tudíž by se vyfiltrovala při kliknutí na "Zobrazit články z Forgottenů"
- Dalcorovi články jsou Dragonlance, tudíž by se vyfiltrovaly při kliknutí na "Zobrazit články z Dragonlance"

Myslím, že téma - "specializace" článku bohatě stačí řešit pomocí menu a že v tabulce nemusí být uvedeno.

Pokud vám přijde, že tahle tabulka je blbá v tom, že jenom podle nadpisu nemusí být úplně zřejmé, o jaký článek jde, dá se to ještě vylepšit. Může být k názvu článku připojen krátký popis (viz Povídky na CzechDnD). To je jedna věta. Ale v žádém případě bych tam necpal celý odstavec.

Omlouvám se za všechny chyby a překlepy. Už tady na CzechDnD píšu asi tři hodiny a nemám energii se kontrolovat.
Naposledy upravil(a) Markus dne 1. 7. 2005, 18:43, celkem upraveno 4 x.

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 1. 7. 2005, 18:37

Na závěr bych se chtěl omluvit za to, že tady píšu kilometrové příspěvky. Myslím ale, že je to potřebné. Snad už teď chápete, o čem jsem chtěl teoretizovat.

Pokud vás nezajímá, jak bude CzechDnD řešeno, toto téma není pro vás. Jestli chcete jenom přispívat, opravdu se tímto nemusíte zdržovat.

Pokud se ale chcete na tvorb stránek podílet, tohle jsou skutečně věci, které se musí řešit. A ne, není to plané teoretizování.

Tímto končím a na dva měsíce se s vámi loučím. Snad jsem napsal všechno, co jsem napsat chtěl. Mějte se

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 1. 7. 2005, 20:55

Markusi mám pocit že jsi "trošinku" mimo.

1. snaha řešir systémově Reloaded to proběhla, ale když jsem to azčal řešit ostatní řekli dokud nebude design a články nebude se řešit koncept.

2. jestliže mám mít na starosti Dragonlance jako subdoménu/část, tak si tam budu publikovat člányk jaké já chci a nezajímá mě jejich výpovědní hodnota. Pokud s tím máš problém tak si ho laskavě nech na soukromou diskuzi. Pokud jsi zasahoval do článku Svět dračího ohně.... tak to chci vědět, neboť autor nám ho poskytl v podobě v jaké je.

Pokud mi bude do publikování článků Dragonlance někdo kecat a (hlavně)přikazovat mi co tam smím a nesmím mít, tak si to můžete dělat sami. Já webovous tránku Dargonlance mám a nepublikuji na ni právě pro přílib práce na Reloaded. Jsem ochoten diskuzi, ale to co předvedl Markus se mi teda vůbec nelíbilo.

3. ještě něco jsem chěl podotknout... ale nevzpomenu si co. Aha ty jsi tu tři dny nebyl a hned všechny kritizuješ, nechtěl by jsi si třeba přečíst, že se tu nějaké věci řešili a odlořili?

Trochu respektu k ostatním bych prosil

Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“