Koncept CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Markus: Velmi pěkná stránka, moc příjemná grafika :clap:

Drobné návrhy:
1. Velmi, velmi by se mi líbilo, kdyby stránka byla maximálně user-friendly pro nováčky hry DnD, kteří poprvé zavítají na tuto stránku. Nováčkové jsou IMHO z hlediska komunity velmi důležití. Proto navrhuji na úvodní stránce (nejlépe v základní horní liště) dát výraznou položku "Pro začátečníky", přes kterou by se dostali na další obrazovku (jsem lama, nevím, jak se taková další obrazovka odborně jmenuje :) ), kde by byly odkazy na ty materiály, které jsou fakt pro začátečníky - co to je DnD, jak začít hrát, ukázková komentovaná první hra, jak na roleplaying atd.). Prostě přes úvodní rozhraní by se dostali na speciální beginer-friendly :) rozhraní pro ně a nemuseli se "ztrácet" v celé stránce a hledat si svoje materiály v kupě jiných, pro ně v tuto chvíli matoucích článcích a materiálech). Nevím, nakolik je to pracné nebo ne, ale navrhuji to.
2. Pokud přihlášení slouží pouze ke vkládání článků, vyřadil bych ho z úvodní stránky - jen zabírá místo a mate neznalého návštěvníka (popis proti matení by zabral další cenné místo). Přihlášení bych přesunul až na ten screen, který slouží konkrétně vkládání článků.
3. Podporuji Alnagův návrh na sekci DM-only. Možná, že by nebyla od věci registrace a přihlašování pro vstup do této sekce. Jak zjistit, že se chce registrovat skutečný DM? K registraci bude nutno zaslat původní článek, materiál pro DMy. Vlastní tvorba, žádný překlad, samozřejmě. Ehm, kdysi cca před rokem jsem takový lehce guildový způsob spolupráce DMů navrhoval. tak to teď trošku oprašuji :)
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Plně podporuji Andtomův gildovní návrh sekce DMonly. A aby to motivovalo ještě víc, tak navrhuju, aby se ostatní mohli jen podívat co v té sekci je (na ty intra). Vím, je to drsné a kruté, ale pokud chceme stabilní příliv příspěvků je to nutné... )
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
andtom
Příspěvky: 425
Registrován: 22. 6. 2003, 08:51
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od andtom »

Alnag: Tak to je dobrý nápad pro motivaci :clap: , to mě nenapadlo, já se zastavil ve verzi "kupuji zajíce v pyti" (kdy pro nepřihlášeného není vidět, co v té sekci je) :)
Jasně, že systém jakési uzavřené sekce pro DMy má i svoje minusy, ale klady snad převažují. Rozhodně by se pohyb na stránce Reloaded (nové články) neměl přelít jen sem, v té sekci by měli být opravdu jen herní materiály k užitku DMům (tipy-triky k vedení hry a zápletkám, lokace, NPC, pokec o DMování ...). Normální články (a těch je myslím drtivá většina) bude všem přístupná.
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

Možná trochu zbytečná poznámka, ale budiž.
Myslím, že je v horní liště naprosto zbytečně odkaz Hlavní strana, bo by se dal odkaz na hlavní strnu vytvořit z loga CzechDnD a Na liště by vzniklo místo pro jiný odkaz.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

To je dílo. Markusi, neshodnu se s tebou skoro na ničem. Detailně asi až o víkendu, až si to nechám rozležet a snad budu i konstruktivní.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pjotr píše:To je dílo. Markusi, neshodnu se s tebou skoro na ničem. Detailně asi až o víkendu, až si to nechám rozležet a snad budu i konstruktivní.
:lol:
Super. Těším se.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Tak už jsem si to přebral a sepsal:

Celkově:
Design je v pohodě, klidně bych taky stránky pustil v něm.
Chybí tam odkaz na fórum. Taky tam chybí odkaz na redakci. Ten se sice běžným uživatelům nezobrazuje, ale chce to s ním počítat.

Hlavní strana:
"Stručně" bych úplně vynechal (resp. zamíchal mezi ostatní články). Možná to není nikde vidět, ale pokud článek má jenom upoutávku, tak se nevytváří odkaz pro jeho otevření. Namísto toho bych ten sloupec využil pro seznam článků, které jsi rozdělil do "Úvodu pro začátečníky" a "O nás". Nebo by se tam mohlo dát nějaké krátké povídání o orientaci na stránkách typu: "Pokud se chcete dozvědět něco o těchto stránkách koukněte se do O nás..."
Řazení novinek podle počtu - proč ne. Při vymýšlení nových stránek se vymyslelo, že na novinkách za týden bude lépe vidět aktivita. Proto to Reloaded umí, ale nijak nebazíruju na tom, aby se to používalo.
Přihlášení tam být může a nemusí. To bych nechal na tom, jak se tam podaří graficky zapojit - tak jak je to v konceptu se mi to celkem líbí.
Přidal bych sem taky odkaz na přidání článku.

Články:
Sloupky v téhle podobě rozhodně ne. Zařazení článku do sloupku bych řešil jenom jeho pojmenováním. Takhle je ta stránka hrozně nepřehledná, co teprv, až by bylo sloupků víc. Lepší mi přijde, aby mezi články prostě bylo Dragonlance VII: Zákon a instrukce.
Do budoucna mám v plánu něco takového udělat (říkal jsem tomu pracovně seriály), ale nevěnoval bych jim tolik prostoru. Jejich seznam by se třeba vešel do levého sloupce, jednotlivé články ze seriálu bych pořád zařazoval mezi do rubrik mezi ostatní články. A zdůrazňuju to do budoucna, momentálně to prostě není.
Proti třídění článků do rubrik nic nemám. Opět, vymyslelo se, že články mají jít zařazovat podle různých kritérií, takže to jde, používat se to nemusí. A je samozřejmě možné zobrazovat v článcích jen články které nepatří jinam (do aktualit, pro začátečníky atd.) Tak je to i myšleno, jen to na Reloaded zatím není použito.
Myšlenka proč třídit do víc kategorií (třeba i vnořených) je jednoduchá: v článcích se musí dát vyznat. Pokud se kategorie nafoukne třeba na 100 článků, není to ono. Ale to teď řešit nemusíme. Rozhodně se ale připrav, že tam spoustě lidí bude nějaká rubrika chybět ;-) Mě na tom moc nezáleží, ale radši bych třídil podrobněji.
S tím taky souvisí zobrazení seznamu článků. Zobrazení seznamu s upoutávkami je mně osobně daleko milejší, tabulka se mi opravdu nelíbí.
Třídění článků může být, ale momentálně není.
Tady rozhodně chybí odkaz na přidání článku.

Herní materiály:
Tady nemám námitky.

Knihovna:
Souhlasím, to počká.

Projekty:
Projektům bych raději vyčlenil nějaký "panel" v rámci toho horního menu, samotnou sekci projekty bych naopak nedělal. Mohl by ale v tom panelu být třeba mrňavý odkaz na nějaké povídání o tom, co to ty projekty jsou (což by ve výsledku bylo skoro totéž jako samostatná sekce). Graficky by se to mohlo vyřešit třeba tak, že kromě té vlnovky se sekcemi by tam byla ještě jedna (asi menší) s projekty.
Technickou představu o fungování projektů mám trochu jinou, ale to asi teď nehraje roli.
Asi opravdu počkají, ale já bych rád udělal aspoň jeden pilotní projekt co nejdřív.

O nás:
Jak už jsem říkal výš, raději bych to rozdělil do několika článků a na ně odkazoval přímo z hlavní stránky. Ale nebazíruju na tom.

Úvod pro začátečníky:
Taktéž.


A k tomu co tu padlo o DM only:
DM only mi spíš vychází na sekci, než na rubriku. Ale nejsem přesvědčený o tom, jestli je potřeba. Systém práv momentálně neumí omezit přístup jen někam. Rozlišuje jen redaktor/uživatel/anonym. Ale pokud bude eminentní zájem, může být.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Pjotr píše:A k tomu co tu padlo o DM only:
DM only mi spíš vychází na sekci, než na rubriku. Ale nejsem přesvědčený o tom, jestli je potřeba. Systém práv momentálně neumí omezit přístup jen někam. Rozlišuje jen redaktor/uživatel/anonym. Ale pokud bude eminentní zájem, může být.
To chcete udelat sekci jen pro GM? To je hezky, ale jak to chcete poznat? To se na to bude muest clovek zaregistrovat a presvedcit vsechny kolem ze je GM (nejlip musi on i s hraci co to potvrdi prijit za adminem osobne a predat vyrizovaci poplatek?). To si ten obsah moc ildi neprecte.

Vubec, jak to planujete s registracema? Nejidealnejsi by bylo propojit to s forem (aby komentare ke clankum byly zaroven diskuse na foru), pac byste se nemuseli delat s rozhranim pro delani komentaru, a tak. Ale nevim jak je to technicky proveditelny.

Jen jsem citil povinnost dodat ze vyzadovani registrace prudce snizi pocet lidi co se toho budou chtit ucastnit. Nic vic.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Sosacek: Je to udelane presne takhle - pouziva se registrace z fora. Sekce jen pro GM je zatim jenom napad a jestli bude se jeste uvidi.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pjotr: Člověče, já jsem se bál, co všechno z tebe nevypadne, když jsi řekl: "Neshodnu se s tebou skoro na ničem." :wink: Tohle je dobrý, tvoje postřehy mají něco do sebe a většinou s tebou musím souhlasit. Na pár věcí mám pořád ještě jiný názor, zkusím to vysvětlit podrobněji.

Nejdřív ale aktualizuju tu svoji "prezentaci", teď už vidím několik míst, které by chtěly udělat jinak. Nahodím to zítra před polednem a spolu s tím trochu rozvedu těch posledních pár bodů.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Skvěle Markusi, já nemám v podstatě co říci, samozřejmě budu chtít projekt :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jinak ještě jedna věc, po přestěhování zatím nejsem doma online, dokud mě nepřihlásí UPC, takže zatím nemohu být moc aktivní, navíc se mi blíží uzávěrka Asterionu, takže budu čas věnovat Asterionu
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Mám dvě výhrady.

Zaprvé velká pochvala Markusovi, ale proč už aspoň pozadí není na Reload když se na tom všichni shodnete a hádáte se jen o lišty?

A ještě jedna věc k DM-only, (bojujete za češtinu ale sami ji nepoužíváte). Mě třeba trvalo asi měsíc než jsem se přihlásil do fóra a než se někam přihlásím tak to vždycky trvá. Tím DM-only zablokujete jednu z částí na kterou můžete nalákat nové lidi, protože spousta věcí tam bude určitě nezávislá na systému. Já bych dal hesla jen pro ty co chcou přispívat a redaktory jinak ne.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zaprvé velká pochvala Markusovi, ale proč už aspoň pozadí není na Reload když se na tom všichni shodnete a hádáte se jen o lišty?
No, ono to zase není tak snadný. To, co běží v té prezentaci, není funkční design. Prostě jsem tam jenom něco nasekal ve FrontPage (nic jiného nebylo po ruce), ale samotný kód je velká prasárna a není možné ho vzít a použít na jiné stránce.
Těm, co ví, o čem mluvím: Design je v HTML, nikoliv v CSS.
Přenést ho je samozřejmě možné, ale tu práci je třeba udělat od začátku. A protože jsem pořád přesvědčen, že na designu nic nevázne (barvička jako barvička), rád bych si nejdřív ujasnil, jak budou celé stránky vypadat, teprve potom začal pracovat.
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Plz »

Vím co obnáší html i CSS ale pokud jsou jednotlivé obrázky a barvy tak s tímhle už není zas až takový problém. Alespoň co se týče mě protože v mém případě by bylo nejhorší udělat ty obrázky a co se týče CSS stačí jednou napsat a potom jen měnit umístění a jméno obrázku a postupně vše dotvořit. Ale vše je samozřejmě na vás já vám v tom vrtat nebudu. Jen si myslím že je škoda to nerozjed alespoň se základním barevným disajnem a zbytej obrázek po obrázku postupně doplňovat.
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů