Koncept CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Asterion:
Zatím nevím, co všechno od toho očekáváš, ale jestli to chápu správně, tak má jít o jakousi "domovskou stránku" d20 Asterionu. V tom případě myslím, že další projekt je na místě, i když bude třeba jenom malinký a nijak zvlášť často aktualizovaný.
Nedokážu si představit, kam by se to vecpalo na samotné CzechDnD. Maximálně do článků a to asi není nejšťastnější řešení.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus píše:Třídění:
Rytíř: Super, teď sis sám naběhnul. Vypíšu ti tady všechny současné rubriky a ty k nim dopíšeš podkategorie, jo? :wink: Protože já si na to fakt netroufám.
Současné rubriky jsou:
  • Aktuality
    Beletrie
    Pravidla (články k pravidlům; nová pravidla, povolání, předměty, atd... patří do sekce "herní materiály")
    Recenze
    Tipy a triky
    .....Pro DM
    .....Pro hráče
    Zábava
    Zamyšlení
Je toho moooc :-?
A prosimtě, hlavně piš jenom to, co je třeba, je zbytečné to přeplácat jenom tak z povinnosti.
ok, tak co mě momentně napadá:
  • Beletrie
    .....Povídky
    .....Zážitky z hraní
    Pravidla
    .....FAQ (nebo budou někde mimo? kdo pochybuje, zda jsou třeba, ať se mrkne na muj web)
    Recenze
    .....Příručky
    .....Beletrie
    .....Studia a vydavatelství
    Tipy a triky
    .....Pro DM
    .....Pro hráče
    Zábava
    Zamyšlení
    .....Dnd
    .....RPG
Jedná se samo jen o návrhy, sám si nejsem jist, že bych to tak nechal :) Trochu mě mate tvoje kategorie Zamyšlení, přijde mi, že se nutně kříží s Tipy a triky + Pravidly + Recenze (vydavatelstkých počinech obecně, viz třeba teď obsáhlé články S.Chuma)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jo, moc pěkně jsi to rozepsal. Naprostý souhlas.

K tomu Zamyšlení - je to prakticky to samé, co Úvahy nebo Studie, akorát mi to přišlo jako hezčí slovo.
Jo, trochu se to podobá Tipům a trikům, ale ne zas tak úplně. Rozdíl je v tom, že T&T ti dávají konkrétní rady a doporučení, kdežto Zamyšlení... se jenom na něco ptá a nechává tě, ať si najdeš vlastní odpověď :wink:
Je to vlastně taková zbyková kategorie, kam přijdou věci, které se jinam nevlezou -
z konkrétních článků můžu jmenovat

Devalvace magických zbraní
Powerplaying a DnD
a podobně

Jenom drobný rozdíl, vím, ale přesto bych to neslučoval.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Nezamýšleli sjte připojit i sekci Knihy - kde by se nacházeli recenze a preview na knihy pcházející z herních světů?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Dalcor: myslíš do Recenzí? Jako podkategorii? Pokud to dobře chápu, tak preview (hergot jak to říct hezky česky??) knih by měly být v Knihovně, té samostatné sekci... k tý už sem se vyjadřoval, Markus jí chce, má ji mít :)

Ad Zamyšlení - to je ok, něco ala Studie je potřeba, to jo. Jen se mi zdálo, že je tam toho moc => Tipy + Pravidla + Zamyšlení. Jedno musí z kola ven. Pravidla, pokud chceš mít Markusi herní matroše mimo, mohou být klidně podkategorií Zamyšlení. Nebo mohou být Tipy a triky pod ní. Případně pod Pravidly... je otázka, co upřednostnit, čeho bude víc, co bude víc vypovídající. Teď je toho IMHO zbytečně moc, nebudu vědět, kam šáhnout, když budu něco hledat. Vy jo?
BTW teď mi došlo, že něco podobného platí o zábavě, to by taky neškodilo sloučit s beletrií - a hned by to bylo logičtější:

Zábava
.....Povídky
.....Zážitky z hraní
.....Hlášky ze hry

anebo:

Zábava
.....Zážitky z hraní
............Hlášky ze hry
.....Povídky

Ještě bych se možná vrátil i k těm FAQ aneb Dotazy na Dnd (nebo cokoliv jiného) - to by chtělo možná vypíchnout, aby to bylo hned na ráně. Co myslíte? Taky nevim, jak to řešit technicky, článkama to není úplně nejšťastnější, přijde mi..
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

ad knihy / OK
ad FAQ / urcite bz to melo byt v hlavni nabidce menu
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zábava
.....Povídky
.....Zážitky z hraní
.....Hlášky ze hry
Jo, výborný nápad, jen ať se redukuje počet hlavních sekcí!
V zájmu pehlednosti bych ještě sloučil Hlášky ze hry do jedné sekce se Zážitky z hraní. Ne že to nemohlo být zvlášť, to ne. Ale nemyslím si, že by se sešlo tolik článků na to, aby se tyto sekce musely rozdělovat.

To samé pro Recenze na Studia a vydavatelství. Těch článků tam nebude tolik, aby se kvůli nim zakládala vlastní podsekce.

Jak říkám, sekcí můžeme vymyslet milióny, ale nic se nesmí přehánět. Nemá cenu zakládat sekci, kde budou jenom dva, tři články.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Recenze bzch enchal, royhodne neslucoval s vzynamove zcela jinym studiem...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já jsem to myslel naopak :wink: Recenze samozřejmě nechat. Zrušit "Studia a vydavatelství", protože to by byla skoro prázdná sekce.

Ten jeden, dva články, co by tam byly, nacpat jinam. Když tak nad tím přemýšlím, tak asi do sekce Pravidla, ne do Recenzí.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

FAQ: Otázky k pravidlům bych udělal jako samostatnou sekci na fóru, na stránkách by se na ní udělal odkaz. Protože fórum je na systém "zeptej se, někdo ti odpoví" jako stavěné, na stránkách by to bylo moooooc krkokomné a ani mě nenapadá, jak by se to udělalo.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Pamatujte na to, že nové podsekce můžeme vytvořit vždycky... Pokud se ukáže že článků o herních studiích máme dvacet, fajn to už za podsekci stojí ne? A dokud jich dvacet nebude... tak to prostě neřešte. Povídky a zábava jsou fajn... může být pod jednou.

Nevím, jestli chápete, že NOVÁ PRESTIŽKA, NOVÝ FEAT, NOVÉ KOUZLO nebo NOVÝ MAGICKÝ PŘEDMÌT není ani tip ani trik ani zamyšlení. Je to doplňek pravidel. Protože právě tohoto je na všech zahraničních stránkách nejvíc mělo by to mít vlastní sekci. Ačkoliv nejsem nějakým velkým zastáncem takovýchto rozšíření, právě této úrody bych očekával také nejvíc od přispěvatelů (asi hned po povídkách...).
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Markus: ještě ad Zábava - jo, taky mi Hlášky malinko splývají se zážitky, proto sem psal druhou možnost, že by spadaly ještě pod ně, tedy jako 2. úroveň...
Obecně k těm kategoriím - tady se koukám moc neshodnem :) podle mýho těch podkategorií (případně podpodkategorií) může být víc než míň a bude to lepší. A to i když tam budou jen 2-3 články. Protože ty články budou samo spadat i do té nadřazené kategorie, takže tím se nic neztratí. Naopak, když má někdo zájem o podrobnějí třídění, má možnost
pořád mam pocit, že buď to chápu blbě já nebo vy :)) (Doufám teda, že sekce a kategorie jedno jsou??) Já to zkusim rozepsat, jak to vidim:

Hlavní úroveň, hlavní kategorie, je jasná. Každý článek musí patřit do jedné z nich. Vždy a maximálně do jedné.
Pak jsou podkategorie, čili jemnější členění hlavní kategorie. Každý článek automaticky spadá do dané hlavní kategorie a zároveň může ale nemusí spadat do jedné, případně do více, podkategorií. totéž platí pro případné ještě další členění.
Příklad:

Máme tři články: povídku, vtipný hlášky ze hry a potom barvité zápisky z jedné hry. Vše spadá do hl.kategorie Zábava, to je jasné. Podle mě by pak bylo nejlepší zařadit tyto články do těchto podkategiorií zábavy - povídku do Povídek; barvité zápisky do Zážitky z hraní; hlášky také do Zápisky z hraní a navíc do Hlášek ze hry, podkategorie, která je vytvořena v rámci Zážitků z hraní.
Beru přitom jako základ tuto verzi dělení, opravdu víceúrovňové ne jednoúrovňové:

Zábava
.....Zážitky z hraní
............Hlášky ze hry
.....Povídky

Čili když si pak nechám vypsat celou Zábavu, najdu tam všechny 3 články. Když jen Povídky, tak ten jeden článek s povídky. Když Zážitky z hraní, najdu tam 2 články. Ale když si vyberu speciálně Hlášky, mám jen svoje hlášky!

Uf. Tak nevim, esli je to jasnější :)))
Jde mi o to, že se Markusi a další pořád oháníte přehledností. V rámci více úrovní je přece zajištěna, jemnějším dělením ji neztrácím, naopak. Ale to už sem tu vysvětloval.. Samo se to nesmí přehánět, to dá rozum.

Alnag: nové podsekce alias podkategorie můžeš samo založit kdykoli, ale zrovna tak je můžeš kdykoli zrušit. A je rozhodně časově náročnější zpětně projít články a nacpat je do nový kategorie, než nějakou nevyužitou zrušit...

Není to samo nic zásadního, jen bych rád, aby bylo jasno. Fakt mi přijde, že melem každej o trochu jiný koze, teda voze.[/i]
Naposledy upravil(a) Rytíř dne 11. 8. 2005, 15:51, celkem upraveno 1 x.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Alnag píše: Nevím, jestli chápete, že NOVÁ PRESTIŽKA, NOVÝ FEAT, NOVÉ KOUZLO nebo NOVÝ MAGICKÝ PŘEDMÌT není ani tip ani trik ani zamyšlení. Je to doplňek pravidel. Protože právě tohoto je na všech zahraničních stránkách nejvíc mělo by to mít vlastní sekci. Ačkoliv nejsem nějakým velkým zastáncem takovýchto rozšíření, právě této úrody bych očekával také nejvíc od přispěvatelů (asi hned po povídkách...).
Todle má přijít do spešl sekce Herní materiály. Proto sem uvažoval o sloučení Pravidel s něčim jinym... protože pak už by tam toho až tak moc nezbylo, když tam nebudou ani překlady, že ano.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Hlavně mi teda přijde tristně nevyužitej Pjotrův systém třídění podle více kategorií, ale to je zase jiná kapitola... O-)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag: Já mám občas dojem, že ty vůbec nečteš, co se tu řeší, nebo čteš jenom vybrané příspěvky, protože o tomhle se tu už mluvilo :wink:
Nevím, jestli chápete, že NOVÁ PRESTIŽKA, NOVÝ FEAT, NOVÉ KOUZLO nebo NOVÝ MAGICKÝ PŘEDMÌT není ani tip ani trik ani zamyšlení.
Ano, chápu to moc dobře. Ale nevím, jestli chápeš, že je k tomu zřízena celá sekce stránek: Herní materiály. :>;o) V konceptu si můžeš přečíst, jak to má fungovat. Prosimtě, udělej to
Hlavně mi teda přijde tristně nevyužitej Pjotrův systém třídění podle více kategorií
V tuhle chvíli je fakt nevyužitej. Ale, jak už jsme přímo v tomhle tématu psali, časem se dá využít ke třídění podle tématu (Forgotteny, Dragonlance, atd...) nezávisle na stylu článku (recenze, tipy...). Ale časem. V tuhle chvíli ani nevíme, jaká témata se budou objevovat a jestli tohle třídění vůbec má smysl.


Rytíř: Dobrý, třídění článků chápeme to naprosto stejně . Akorát já si myslím, že lepší je míň než víc, ty si myslíš, že lepší je víc než míň :wink:
Já vím, že se tím nic neztratí, ale čím víc máš kategorií, tím méně přehledné je potom menu. Toť vše, o co mi jde.
Nechal bych to na těch kategoriích, jak jsem psal minule. Přijde mi to jako dostatečné.
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti