Koncept CzechDnD

Archivovaná témata z neuskutečněného projektu, jehož cílem bylo změnit tvář CzechDnD.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Já musím souhlasit s Vanaxem. Stávající stav se mi nelíbí! A Vlasáku tvé obratné slovíčkaření se mi také nezamlouvá, jsi nepolapitelný jako úhoř v objasňování proč to není. $;)

Shrnu, co vnímám já:
Kdokoliv se přihlásí na Czechdnd zjistí, že stránka je mrtvá až na občasné příspěvky Alnaga, kterému tímto děkuji, že se tam vůbec něco objevuje. Aby se normální smrtelník (beru ho podle sebe) dopracoval na reload, tak musí věnovat hodinu podrobnému prohledávání fóra, aby našel odkaz schovaný v jednom z příspěvků. Tudíš Reload je jen náš píseček, žádná změna na venek.

Principielně vnímám stránky kvůli obsahu. Nejsem žádný IT šílenec, abych kvalitu enginu a desingu hodnotil, je mi to celkem jedno. Skin fóra mám taky zapnutý ten první, co se mi sám natáhnul při registraci, nikdy jsem ho ani neměnil. Tudíš obsah může být zpřístupněn a desing se pak naroubuje, alespoň bude vidět pokrok. Vlasáku, sám si napsal, že dobrý je až ten druhý, tak mi přijde ideální, aby ten první byl ten přechodný. $:)

CHápu, že autoři nechtějí přispívat, když plní stránky jen pro nás, nikoliv pro širokou vlnu návštěvníků. Tak to nemají žádné odezvy, komentáře atd. Řekl bych, že také nám můžou autoři rychle vyhořet, když budou mít pocit, že vše co natáhnou na reload je vlastně jen elektronická verze vykysávacího šuplíku.

Můj návrh:
zpustil bych reload na hlavních stránkách a desing na skeletona (hezky řečeno Vlasáku) narouboval v běhu. Na stránkách musí být vidět nějaká aktivita. Také totiž nejsem schopen diskutovat o něčem, co nevidím.

S Horácem jedeme příští týden na dovču, tak zkusíme navrhnout nějaký loga. Já je pak nascanuju na třímegový obrázky a pošlu Vám je... $P
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jenom bych dodal, než naroubujete skeleton na hlavní stranu CzechDnD zkuste někam (přístupně) zálohovat současné články na CzechDnD, mají taky svou hodnotu (většinou). $:)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

Ebon: na logo se těšim :))

Ovšem NEŽ snad spustíte kostlivce, přijde mi důležitý vyřešit jednu věc (která úzce souvisí s konceptem i strukturou toho webu) - bude Reloaded čistě článková záležitost nebo tam budou i klasické webovské stránky??
Protože esli to bude jen o článcích, pak by se mi líbilo, kdyby na hlavní kategorie byly odkazy přímo v horní liště. A pak už bysme si mohli krásně hrát, co bude Projekt, co o Dnd, atd.
Anebo to bude lehký mišmaš a pak je třeba se dohodnout, jak to bude s těmi odkazy nahoře a vůbec celou skladbou. Pořád je v tom zmatek. Takže, pls stručně a jasně - co si o tom myslíte?
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Rytíř: Horní lištu musím měnit já. Čekám na návrhy, není to problém. Taky se mi to rozdělení novinky/články moc nezamlouvá, ale lepší mě nenapadlo. Ale asi by se dalo opravdu dát to hlavní dělení do té horní lišty. Bojím se, že to bude trochu nepřehledné, ale to je teď asi taky.

zase Rytíř: ta nová hlavní kategorie se musí přidat do šablon taky ručně, ale je to jednoduchý.

Alnag: Jo, články z původního CzechDnD se rozhodně zazálohují, postarám se o to.

ještě Rytíř: je to děláno tak, aby všechno byly články. S tím, že se dá zařídit, aby v různých sekcích články vypadaly jinak.
Rytíř
Příspěvky: 634
Registrován: 28. 2. 2002, 00:00
Bydliště: Osek, Milevsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rytíř »

ok, díky Pjotře :)
Nebudu teda zatim nic dál rozvíjet, počkám na Markuse, ať to neděláme dvojmo
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tramtadadá!

Učinil jsem, jak jsem slíbil, a místo toho, abych povídal pořád to samé dokola, jsem vytvořit "webovou prezentaci" konceptu. Doufám, že to je dostatečně pochopitelné. Najdete to na
www.czechdnd.cz/KonceptReloaded/index.htm

Všechno potřebné vysvětleno tam. Své názory směřujte sem. Těším se na vás.

Pjotr: Technického zpracování se nebojím, neměl by to být problém. Průběžně jsem nad tím přemýšlel a až na pár drobností jsou to IMHO jenom kosmetické změny, nic světaborného. Ale probereme to někdy jindy, až se dohodne, jak to teda nakonec má vypadat.
Uživatelský avatar
Dryden
Příspěvky: 75
Registrován: 11. 7. 2002, 10:57
Bydliště: Bratislava - Gunshell Station

Příspěvek od Dryden »

Jéééj, paráda.... :eyecrazy: :clap:

Mne sa to páči, akurát som úplne nepochopil tie projekty - som myslel, že materiály ku svetom budú uvádzané rovno na hlavnej stránke...
Uživatelský avatar
Vannax
Příspěvky: 656
Registrován: 17. 10. 2001, 00:00
Bydliště: česká Kamenice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vannax »

V rychlosti jsem si prohlídnul tvůj koncept Markusi. Nemám k tomu zatím ještě moc připomínek, páč o tom musím trochu popřemýšlet.
Co se designu tejče, klidně to může být spuštěné s tím co jsi v konceptu vytvořil :)

Ale teď hlavně jeden topik - registrace a přihlašování. Co to bude obnášet? Jak to bude fungovat? Pro koho to bude určený atd.
Jedná se je o přihlášování redaktorů nebo jde i o přihlašování jiné, které například vymezí kdo může mít k jakým článkům přístup?
Nevím jak to funguje, ale pokud by například šlo udělat selekci co se může komu zobrazovat, tak by nebyl až takový problém v tom i na Reloaded fláknout překlady a přístupová hesla přidělovat po dohodě pouze lidem, které z fóra známe anebo tak ňák podobně.

Předem dík za odpověď - docela by mě fakt zajímalo jestli je něco takovýho možný.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Wow... teda já zírám... je to SUPER!!! Myslím, že nějaké návrhy změn z mé strany budou minimální a zcela okrajové... (např. nebije se tak trochu vzájemně koncept sloupků a projektů?
Ano... Projekty tvoří nezávislí lidé, atd... ale stejně se mi to zdá jako menší duplikace...

Jinak ten prostě jednoduchý design se mi líbí skoro víc než to Sylvanenovo blbnutí s papyrem, ale nedělám si iluze o tom, co je líbivější pro široké masy... :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jo, tak mně ještě napadlo... uvítal bych jemnější členění článků než jen sloupky a ten zbytek. Minimálně sekce DM only by si zasloužila svoje místo a jistě by se přišlo i na další...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Zatracená práce, zkurvený připojení, když jsem odesílal příspěvek, odhlásilo mě to a po přihlášení jsem samozřejmě přišel o všechen text. Teď abych to psal znovu. Do háje, do háje....

Předně díky. Nečekal jsem takové kladné přijetí, spíš naopak (ale možná mě to spílání teprve čeká).
Odpovím na vaše dotazy postupně:

Prezentování projektů: (Co to vůbec jsou projekty, to vysvětluju o kus níže - projekty vs. sloupky). Ano, materiály k projektům budou uváděné i na hlavní straně. Tam ale není moc místa, zas tolik se toho tam nevejde - maximálně odkaz na projekt a zmínka o nejnovějším příspěvku.
Sekce Projekty je informativní a slouží jako takový rozcestník. Na hlavní stránku zkrátka nemůžeš nacpat všechno, takže takové věci přijdou sem. V této sekci muhou být představeny všechny projekty, popsáno, co jsou zač a kdo jsou jejich autoři. Zároveň sem můžeš nacpat i články jako "Jak vlastně projekty fungují?" nebo "Co dělat, když si chci založit vlastní projekt?", což se ti na hlavní stránku nevejde.
Samostatná sekce projekty je tedy především pro přehlednost, aby všechny informace o projektech byly pohromadě a aby hlavní strana nebyla přeplácaná.

Přihlášení a registrace: Přihlášení je naprosto nepovinné a NENÍ třeba k prohlížení stránek. Všechen obsah stránek je viditelný bez přihlášení, tzn. že se nemusím přihlásit, abych si např. stáhnul nějaký netbook. Přijde mi to jako zbytečné a já sám nesnáším, když se na nějaké stránky musím přihlašovat, jenom abych je viděl celé.
Přihlašování slouží akorát autorům. U administrátorů a redaktorů není co řešit. Ostatní návštěvníci se musí přihlásit pouze tehdy, když chtějí poslat nějaký článek, nikdy jindy. Při psaní na fórum (komentáře, volná tvorba) je přihlašování doporučeno, ale ne vyžadováno - na fórum je totiž možné psát i jako anonym.
Přihlašování je tedy uděláno tak, aby bylo vyžadováno jen výjimečně.
Díky za upozornění, očividně to není jasné, takže ve finále bych rád hned vedle přihlašovací kolonky doplnil něco jako "Kdy se musím přihlásit?", kde by bylo vysvětleno zhruba to, co jsem teď napsal.
Dát překlady přístupné pouze vybraným jedincům je sice možné a na první pohled lákavé, ale v konečném důsledky to nemá smysl. Překlady jsou především pro lidi začinající nebo nezkušené, tj. takové, které tady moc neznáme a kterým bysme je tímhle akorát odepřeli. Ale o překladech jinde, v tématu "Copyright" nebo jak se to jmenuje.

Projekt vs. Sloupek: Na první pohled se může zdát, že jde o věci velmi podobné, ale není to tak. Sloupky autorovi umožňují pouze psát články, které se publikují na CzechDnD. Projekty jsou celé stránky, nikoliv jen články, dávají tedy mnohem více prostoru k vyjádření a kreativitě. Můžeš si udělat vlastní design, vlastní sekce, posílat mapy, obrázky a věci ke stažení...
Jako příklad uvedu Vannaxovy stránky o Ravenloftu. Ty by se daly označit jako docela pěkný Projekt zaměřený na Ravenloft. Ale strašně, strašně těžko bys je nacpal do článků a ničeho jiného. I kdyby jo, hodně by tím ztratily.
A naopak. Někdo by rád psal na nějaké téma, ale nemá pro něj smysl hned si zakládat vlastní stránky. Například kdybych já chtěl pravidelně psát třeba na téma... ehm... "Jak se zlepšit v češtině", tak si založím sloupek, do kterého budu každý měsíc posílat nový článek, ale rozhodně k tomu nepotřebuji celé stránky.
Takže sloupek = jenom články. Projekt = celé stránky.

V tuhle chvíli ještě není možné dělat Projekty, takže se autoři musí spokojit pouze se Sloupky. To je případ např. Dalcora. Ten píše sloupek o Dragonlance a musí se omezovat pouze na psaní článků. Jsem si jist, že jakmile jen bude možnost, zprovozní vlastní Projekt o Dragonlance a náležitě využije toho, co nabízejí samostatné stránky.

Dělení článků: Články nejsou děleny pouze na Sloupky a Ten zbytek. Všimněte si, že ten zbytek je rozdělen do různých rubrik (v tuhle chvíli Aktuality, Recenze, Tipy a triky, Zamyšlení). To, že jsou všechny články uvedeny v jedné tabulce, ještě neznamená, že se nedají dále dělit.
Popravdě řečeno, všechny články jsem do jedné tabulky nacpal opět pro lepší přehlednost - máte je tak všechny pohromadě a můžete si je rovnat hezky podle abecedy, podle autora, podle data...
Pro lidi, kteří chtějí jemnější dělení, je jednak položka "Rubrika" v té souhrnné tabulce, druhak levé menu. Pokud například kliknete na rubriku "Recenze" v levém menu, vypíší se vám všechny recenze na CzechDnD a žádné jiné články.
Přijde mi to takhle docela jednoduché, ne?

Rubriky článků jsou věc. Jiná. Jak říkám v tuhle chvíli jsou jenom čtyři: Aktuality, Recenze, Tipy a triky, Zamyšlení. Není žádný problém nějakou přidat (i když já bych si vystačil i s těma čtyřma), ale žádný další systém třídění bych nezaváděl. Prostě jenom přidat rubriku.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Hm... v takovém případě ovšem nutně chybí rubrika Povídky a DM only (tedy hezky česky jen pro DMa). $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

K povídkám se ještě vrátím později. Teď na to nemám chuť, tak prosím vydrž do zítřka :wink:

A teď mi prosím řekni, proč potřebuješ rubriku DM Only, nebo spíš proš ty články nemůžou být v rubrice Tipy a triky. Protože podle mě jde o to samé. Ano, někdo může říct, že se najdou i tipy pro hráče, ale těch bude tak málo, že podle mě nemá cenu rozdělovat rubriku "Tipy a triky" na "Tipy pro DM" a "Tipy pro hráče".
Třeba v tuhle chvíli kdybys založil rubriku "DM Only", tak do ní s výjimkou jediného článku přesně zkopíruješ rubriku "Tipy a triky". Všechno, až na jeden článek (Tvorba postavy) by bylo totožné.
Nevidím důvod proč zavádět rubriku DM Only.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Proč DM only... Myslel bych, že to je jasné. Aby náhodou hráči nečetli materiál, který pak jejich DM použije v následující session ne? $P Ale no dobře... mně je to jedno... tak ať to jsou třeba tipy a triky. Zajímalo by mně kam by se do toho tvého dělení vešel humor a na to proč se ti nelíbí povídky jsem teda fakt zvědavej, zvláště, když jsi pod řadou z nich podepsanej... :>;o)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
yenn
Příspěvky: 167
Registrován: 3. 7. 2004, 23:03
Bydliště: pod tisíciletým dubem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od yenn »

Skvěle, Markusi :clap: Btw: mě by rovněž ani v nejmenším nevadilo, kdyby stránky běžely v designu použitém v tvém konceptu (třebas jen zpočátku, než Sylvaen stvoří ten svůj).
Horoskop stojí drachmu a je o drachmu předražený. [Quintus Ennius]
Zamčeno

Zpět na „CzechDnD Reloaded“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů