Moderování fóra

Témata ze staré moderátorské sekce, poprvé uveřejněna a vypuštěna na světlo světa.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Moderování fóra

Příspěvek od Vlasák »

Většina z nás si jistě všimla menší aférky posledních dní - Jerson vs. Drizzt+Alnag...
Nebýt toho, že mě Drizzt před měsícem na Jersona upozornil, asi bych si ho nijak nevšimnul dodnes. Do té doby jsem věděl, že někdo takový existuje, píše skoro všude, má hodně příspěvků a D&D paradoxně ani nehraje, ale což... Když jsem si ho teda začal všímat, tak skutečně uznávám, že některý jeho hlášky jsou vážně extrovní a že svým přístupem "píšu všude, kam mě pustěj" může leckoho celkem solidně štvát. Ale nevím, jestli je tahle veřejná štvanice tím pravým ořechovým - PM s obsahem ve smyslu "hele, prudíš, snaž se zkusit mluvit k tématu, tohle už je vážně moc" by myslím byla lepší... ale budiž - došlo k vyhození toho off-topicu z překladů do pokecu v rámci jakáhosi potrestání Jersona s tím, že životnost threadu podle Alnaga bude tak den...
ale proč to píšu - protože jedna věc :wink:

- všichni s šesti kostičkama tu máme po celym fóru moderátorský práva a neměli bychom se bát jich využít - ať už jde o šoupání témat v rámci sekcí, tak o rozdělení témat, kde se mezitím narodilo něco novýho, a v neposlední řadě taky filtraci off-topicu. Posuzovat off-topic nějak obecně je těžký, záleží případ od případu - každopádně, jak říká Quasit, by se to mělo dělat objektivně a ne ve smyslu "hergot, teď si Jersona pořádně osladim". Co mazat a co ne těžko říct - každopádně, čím odbornější fórum, tím přísnější metr - tudíž, jinak by se to mělo posuzovat v Překladech, jinak třeba ve Fantasy a jinak v Pokecu...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Prave mazu Jersona z prekladu. A nebojim se sva moderatorska prava vyuzit. Zacina tam psat fakt blbosti... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Hezky jsi to napsal a máš pravdu. Bohužel, dochází k tomu, že si i my Moderátoři mezi sebou někdy nerozumíme. Viz příkald s Jersonem a jeho Off-Topicy před několika dny (myslím, že to bylo v Pondělí). Přes ICQ jsem mluvil s Alnagem na jeden Jersonův off-topic a alnag mi potvrdil, že ho mám upozornit, tak k tomu došlo a následná Quasitova reakce byla, proč jsem tak tvrdý? (přibližné fráze... :p)
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Drizzt: Quasit to mimochodem prohlásil v podstatě dvakrát - a dá se říct, že s nim souhlasim... elitaříme... a to neni hezký...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

To je jedno, napsal jsem Jersonovi warning PM ale budu merit stejnym metrem vsem, Drizztovi taky. Jerson ma jenom tu smulu, ze prekracuje rozumne meze porad, takze na sebe vic upozornil. Ale muze si za to sam a potrebuje uz dostat pres prsty. Off-topic tema bylo smazano i kdyz se obavam, ze svuj ucel nesplnilo tak jak melo, vzheldem k dalsimu vyvoji...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Quasit
Vysloužilý démon
Příspěvky: 1452
Registrován: 28. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Praha, Vršovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quasit »

sakra kdo jste a proc smazal to tema Offtopic z Rozlicnyho pokecu? Ja tam sakra neco psal a psal jsem to proto, aby si to lidi precetli, ne aby Moderator buh usoudil ze tohle uz se muze smazat. Visej tady veci, kam pul roku nikdo neprispel, a ted tohle? Panove musim rict ze ted jste me pekne nasrali. Fakt vam asi ty vase pravomoce lezou na mozek. $x
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Quasit píše:sakra kdo jste a proc smazal to tema Offtopic z Rozlicnyho pokecu? Ja tam sakra neco psal a psal jsem to proto, aby si to lidi precetli, ne aby Moderator buh usoudil ze tohle uz se muze smazat. Visej tady veci, kam pul roku nikdo neprispel, a ted tohle? Panove musim rict ze ted jste me pekne nasrali. Fakt vam asi ty vase pravomoce lezou na mozek. $x
Smazal jsem to proto, ze to tam bylo vyslovne vedene jako one day warning pro Jersona. Kdyz nectete ve smlouvach to, co je psano malym pismem, tak se nedivte, ze koupite ojetinu. Jo a nevim kdo se porad ohanel tim, ze nemame Jersona tak prudit. Kazdopadne se ted dusuje, ze uz bude hodnej, takze navrhuj, tohle tema uzavrit, pokud nemate pocit, ze existuje jeste nekdo, kdo to s off-topickama taky prehani. Treba ja... $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Mno, je pravda, že se to mazat nemuselo a mohlo to sloužit jenom tak pro pokec, ale budiž. Už s tím asi moc nenaděláme... :>:o/
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Uprimne receno pokec zacinajici ukrizovanim Jersona? Zalozte si novy thread kdyz chcete. Treba tlacharna. Navic hodnota tech prispevku byla vseho vsudy mensi nez nula.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

A mimochodem, dukladnym rozborem jsem z Jersona de facto vyzdimal priznani v tom smyslu, ze mu jde o to, byt prvni v poctu prispevku. Zadne velke prekvapeni.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

fajn, ještě se tu porafejme mezi sebou, to tu taky ještě nebylo 8)

budiž je to teda s Jersonem vyřešený, off-topic je off, a my víme, že moderátoři jsme od moderování a ne od dělaní bu-bu-bu na lidi, co nám jdou proti srsti... a pakliže nám jdou, nechť to filtrujem nějak soukromě a ne celýmu baráku pod okny - a ať Jersona lidi znaj, neznaj, nedělá to imho dobrotu - rozhodně neni účelem, aby se tu každej bál cokoli říct, spíš naopak - snaha by měla být vzbudit v lidech bezprostřednost v diskuzi...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Jestli on Jerson neni Quasitovo alter ego, kdyz se ho tak zastava... $P ¨
A ted vazne, ucelem moderovani by melo byt, aby forum plynulo a bylo pritazlive i pro nove lidi, aby se nebali prispivat a diskutovat. Jerson se evidentne neboji, coz je fajn, ale otazka zni jestli jeho osobity pristup neni celkove kontraproduktivni. Nicmene zpetne uznavam, ze PM pristup je lepsi i kdyz evidentne nepusobi jak by mel a DELETE pristup je ucinejsi. Do priste zvolim kombinaci obou.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Smazání celého Off-Topic vnímám jako unáhlenou hloupost, bylo to rozhodně nejuvolněnější, nejvtipnější a nejrychleji se rozvíjející místnost.

Říká se dvakrát měř a jednou řež.. óó jak modré.

Bohatě stačilo umáznout několik příspěvků. ::o/
Uživatelský avatar
Drizzt
Series Freak
Příspěvky: 1349
Registrován: 8. 7. 2002, 08:44
Bydliště: Somewhere around...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drizzt »

Nenašla by se nějaká záloha nebo něco podobného? Vážně je toho škoda...
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Hergot, to jsem zas něco prošvih...

Doufám, že už všichni budou rozumní.

Ale nebylo by od věci dohodnout se, co mazat atp. Já jsem myslím docela tolerantní k off-topicu, ale nemilosrdně mažu balast. Příspěvek, ve kterém je jenom smajlík, nebo něco podobně přínosného jako "hihi", nejlépe s několikanásobně vnořeným citátem, mě irituje.
Zamčeno

Zpět na „Crew Board“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti