Chat?!

Témata ze staré moderátorské sekce, poprvé uveřejněna a vypuštěna na světlo světa.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Chat?!

Příspěvek od Ebon Hand »

Nedá mi to, musím se zeptat. Co je s chatem na stránkách? Proč je nefunkční? Nebo alespoň z mého pohledu (nikdy se mi nepovedlo, nalogovat se na hlavní stránku). Nedal by se přesunout sem a zprovoznit pod stejným loginem jako jako další položka na foru? Mam dost znamých v cizině, kteří by tu rádi našli možnost k obyčejnému rychlému pokecu. Jsou to hráči naší družiny, tak nechtějí soukromé dotazy o hře a hráčích ventilovat ve foru. Myslím, že by to mohlo dost pomoci i pro oživení.
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Vyborne ;-)

Rozumne presunout normalni chat, to nevim. Vzhledem k tomu, ze to neumim, by to zabralo spoustu casu, ktery nemam.
Co se dá udělat rozumně, je:
-vytvořit skupinu uživatelů
-vytvořit oddíl, do kterého bude mít přístup jenom tahle skupina. Ostatní tam nebudou moct, ani to neuvidí, takže to ani nikoho nebude obtěžovat.

Dodej seznam a zařídím :-)

A nebo sežeň někoho, kdo dokáže ten chat přesunout ;-)
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Chat?!

Příspěvek od Dark Shadow »

Ebon Hand píše:Co je s chatem na stránkách? Proč je nefunkční? Nebo alespoň z mého pohledu (nikdy se mi nepovedlo, nalogovat se na hlavní stránku).
Já nevím, ale mě fachá. Alespoň své zprávy vydím a s nikým jiným jsem se na chatu zatím nepotkal. Jinak ti logování funguje?
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

to Pjotr: Já bych to asi udělal formou klasického chatu, ať do toho mají přístup všichni, kdo jsou zaregistrovaní (seznam se nebude muset každou chvilku upgradovat). Zprávy by se mohli po určité době automaticky mazat (10 minut?). A pro přehlednost by mohli být menší než na foru (třeba jen jméno a rovnou text bez obrázků a pod.) Co ty na to? 8)
Uživatelský avatar
Pjotr
Strojník
Příspěvky: 532
Registrován: 10. 9. 2001, 00:00
Bydliště: Praha@Zeme / Mirros@Mystara
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pjotr »

Ebon Hand: To je prakticky nerealizovatelné = není, kdo by to udělal.

Chat na stránkách je ale vážně funkční. Nebo je tu ta možnost se soukromou částí fóra, o které jsem mluvil. Lepší to asi nebude.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Tak jsme včera testovali ten náš chat. Bohužel neuspokojivé. $evil$ Mě přes pevnou lajnu z práce běžel dobře, kámošům z internetových kaváren z UK ne, po každém příspěvku je to vykoplo a když se znovu přihlásili, tak tam neviděli zádné příspěvky.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Ebon Hand píše:Tak jsme včera testovali ten náš chat. Bohužel neuspokojivé. $evil$ Mě přes pevnou lajnu z práce běžel dobře, kámošům z internetových kaváren z UK ne, po každém příspěvku je to vykoplo a když se znovu přihlásili, tak tam neviděli zádné příspěvky.
jj, to mi taky dělalo... tipoval bych to na nastavení prohlížeče...
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Vlasák píše:jj, to mi taky dělalo... tipoval bych to na nastavení prohlížeče...
Myslím, že po nich nebudu moci chtít, aby tam přenastavovali prohlížeče, nedá se to nějak zlepšit z naší strany?
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Vlasák píše:jj, to mi taky dělalo... tipoval bych to na nastavení prohlížeče...
Pro zalogování je třeba mít zapnuté cookies, jinak tě to vykopne. CzechDnD při načítání čehokoli kontroluje právě cookies pro ověření identity. Pokud jsou zakázány, tak je to při nejbližší příležitosti vykopne. To by se dělo i kdybychom udělali samostatný chat, poněvadž jinak to vyřešit neumím. Pokud to ale někdo zvládne, tak doména chat.czechdnd.cz je k dispozici.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Dark Shadow píše:
Vlasák píše:jj, to mi taky dělalo... tipoval bych to na nastavení prohlížeče...
Pro zalogování je třeba mít zapnuté cookies, jinak tě to vykopne. CzechDnD při načítání čehokoli kontroluje právě cookies pro ověření identity. Pokud jsou zakázány, tak je to při nejbližší příležitosti vykopne. To by se dělo i kdybychom udělali samostatný chat, poněvadž jinak to vyřešit neumím. Pokud to ale někdo zvládne, tak doména chat.czechdnd.cz je k dispozici.
hlavne jde o to, ze czechdnd ma cookies, ktere se MSIE nepozdavaji jako verohodne, tudiz musis snizit zabezpeceni na minimum - 0.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Dark Shadow
Příspěvky: 112
Registrován: 9. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dark Shadow »

Alnag píše:hlavne jde o to, ze czechdnd ma cookies, ktere se MSIE nepozdavaji jako verohodne, tudiz musis snizit zabezpeceni na minimum - 0.
MSIE se nepozdávají žádné cookies. Snížit zabezpečení na minimum, t. j. na 0 se samozdřejmě nemusí, to je blábol. Stačí povolit cookies pro server jinak.cz, na kterém hostujeme (Nástroje -> Možnosti internetu -> Osobní údaje -> Webové servery: Upravit).
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

To je moc prima, ale to mohou nastavovat lidi ze svých krumplů, pokud sem chce někdo z kavárny z předem nastavenýho krumplu, tak se sem nedostane.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Ebon Hand píše:To je moc prima, ale to mohou nastavovat lidi ze svých krumplů, pokud sem chce někdo z kavárny z předem nastavenýho krumplu, tak se sem nedostane.
No ja prave z labu muzu snizit zabezpeceni na 0 ale nemuzu to co tu navrhuje Dark Shadow. Resp. to co navrhuje bych sice mohl, ale steje bych to delal porad dokola pri kazdem prihlaseni, takze to vyjde skoro na stejne...

A z kavarny to nejde snizit zabezpeceni???
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Co mi psal, tak se v nástrojích a nastavení vůbec nesmí kuchat.
Uživatelský avatar
Vlasák
Administrátor
Příspěvky: 1419
Registrován: 7. 12. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasák »

Tak mám pro tebe, Pjotře, další vypečeninu :wink:

Chat do fóra. Jak jsme se shodli v tématu o budoucnosti CzechDnD, je to zřejmě nejlepší řešení, jak chat rozchodit.

Ke stažení je to tady: http://www.phpbbhacks.com/viewhack.php?id=510

a jak jsem koukal, chce to pár ručních modifikací souborů fóra podle instruktážních texťáků...

taky to bude chtít překlad :wink:

prý to ale není zas tak úplně bugfree (logování, odlogování, integrace do phpbb je prý v pohodě; neplechu prý dělá to hlavní - komunikace :wink: )... no nevim...

jinak, v praxi to vypadá takhle:

Obrázek
Infinity forever! - Baldur's Gate II add-on CZ
Portál do světa RPG - Sigil.cz


Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Crew Board“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti