[Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 23. 4. 2020, 18:23

York píše:
23. 4. 2020, 16:25
Podle mě sis sama odpověděla - v různých oblastech se mu říká různě. Pro někoho je to Zrádce a jeho vyznavči sektáři, pro někoho je to Nebeský duch a kdo to popírá je kacíř.
No ale já řeším to, jak to bude působit v textu. Jestli to nebude pro čtenáře dementní, že se v textu budou objevovat dva výrazy, které každý navozuje úplně jiný feeling té bytosti, a taky pro PJe, že nebudou vědět, jakou verzi teda použít. To je hezké, že já osobně cítím, že se mu říká různě, ale teď to potřebuju předat tak, aby to nemátlo lidi.

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od York » 23. 4. 2020, 16:25

Podle mě sis sama odpověděla - v různých oblastech se mu říká různě. Pro někoho je to Zrádce a jeho vyznavči sektáři, pro někoho je to Nebeský duch a kdo to popírá je kacíř.

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 23. 4. 2020, 15:48

Jdu si k vám pro radu.

Sepisuju další matroš o Kalusu a trápím se s názvem entity Nebeský duch.

Ten název vznikl už v mé první domácí taurilské kampani, vymyslela jsem tam hned na začátku nějakou opruznou církev na pozadí a nechtělo se mi ten prvek rozvíjet, dokud nebudu vědět, kterým směrem se hráči uberou a jestli se budou o tuto linii zajímat. Název Nebeský duch jsem tam flákla, protože jsem potřebovala hlavně něco simple, pod čím si hráči tu církev nějak aspoň nahrubo představí a nebudou potřebovat k tomu dovysvětlení, které jsem tehdy neměla promyšlené.

Pak už to nějak zůstalo a vezlo se s celým settingem. Párkrát jsem měla cukání tu bytost přejmenovat, ale vždycky jsem z toho ustoupila. Bála jsem se, že když jí dám nějaké výrazné cool jméno a udělám ji příliš specifickou, pak bude příliš na sebe strhávat pozornost. Genericky znějící Nebeský duch mi správně působil jako něco "na pozadí", k čemu hráči nebudou potřebovat nic moc navíc. Navíc jsme hráli většinou Thuren, kde mi to k těm Dellamyům sedělo a přišlo mi to v poho, a Agol Zar, kde to taky bylo v poho. Tak jsem to už pak neřešila a Nebeský duch šel do knížky.

Jenže teď když řeším a bastlím a sepisuju uctívače ND z Kalusu, tak mi to drhne. Oni to nejsou žádní pánbíčkáři totiž, ale spíš rebelové proti zaběhnutému pořádku. V té societě jsou spíš ti "chaotic" než ti "lawful". Navíc když popisuju, jak se jich lidi bojí a nenávidí je a občas na ně pořádají hony a oni se tomu ubrání pomocí politicky nežádoucí magie, která nepochází od Ezil, o to víc mi tam pak vůbec do toho popisu nesedne, když napíšu, že takhle se chovají ti, kdo uctívají Nebeského ducha.

Schválně jsem jen tak cvičně zkusila si říct že Kalusani tuhle entitu nesnášejí a říkají jí Zrádce, a sepsala jsem si jednu iteraci textu, kde jsem všude nahradila název Nebeský duch názvem Zrádce. A fakt pak na to koukám a najednou ten text jako kdyby ožil. Ta sekta ožila, najednou dostala tu správnou úroveň "edginess" jakou chci čtenáři předat.
Už mám po tomhle problém vrátit se zpátky k Nebeskému duchovi.

A teď co sakra s tím? Nevím, jestli je řešením udělat oficiální retcon toho jména. Retcony nemám ráda, přijde mi to jako amatérismus a důkaz toho, že setting byl bastlen bez většího rozmyslu. Takže řeším různé varianty a nevím, co s tím. Nechat té bytosti dva názvy, a rovnou někde na začátku deklarovat, že se mu říká buďto X nebo Y, podle toho, kdo o něm mluví? Nebo udělat opravdu tvrdý retcon a naučit lidi na nový název a klidně i to přepsat v již vydaných pdf modulech? Nebo nechat starý název, protože jakékoli zasahování do toho udělá víc škody než užitku?

Nějaké nápady?

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 9. 4. 2020, 13:02

Námět na diskusi pro odlehčení. Jak by mohla vypadat koronavirová pandemie v Taurilu?

Thuren:
Královská rodina dostala koronavirus a je v izolaci. K nelibosti princezny Giliany má nemoc u královny Mathily i prince Jonaha mírný průběh.
Fritha Humbrick dala svému bratrovi Zacharymu seznam lidí a poprosila ho, zdali by nedokázal nějak zařídit, aby u těchto lidí měla nemoc vážný průběh.
Senara Westenholt nabídla velkoryse, že oběti viru mohou být pochovány na hromadném pohřebišti poblíž jejího hradu Mayne. Nápad to byl jejího synka Luciana.
Marcus Westenholt je štěstím bez sebe, že výdaje na zábavu a kulturu jsou nulové.
Althurus Dellamy vydal prohlášení, že pandemie je důkazem toho, že se Thurenci odklonili od víry v Nebeského ducha. "Tedy, to jsem nevěděl! Asi bych měl začít uctívat Nebeského ducha!" řekl Nikdo.
V Terlingtonu byl vydán zákaz sdružování a povinnost nošení roušek. Všichni na to dlabali, než se po městě rozkřiklo, že několik provinilců rozsápal vlkodlak.
Podle průzkumů mezi Thurenci za pandemii můžou: 85 % elfové, 78 % Dakijci, 84 % Dellamyové, 55 % Rasnové. Komu nesedí součet do sta procent, tak vězte, že mnoho respondentů označilo více viníků.

Kalus:
Nejprve to vypadalo, že kaluské kočky nemohou chytit koronavirus od lidí. Takže pohoda. Důležité osoby města jsou chráněny, no stress. Pak ale Kalima Riagel dostala koronavirus, proměnila se v kočku a nakazila ostatní kočky. Jelikož kočky odmítly nosit roušku, rozšířilo se to mezi nimi rychle. (Už jste někdy zkoušeli nandávat kočce roušku?)
Truchlící byli z koronavirové pandemie štěstím bez sebe. Okamžitě se veřejně přihlásili k tomu, že jsou autory viru. Mezi sebou pak začali soutěžit, kdo ho roznese mezi víc lidí. Chvíli to byla sranda, ale pak začala Marsala Sorok vykašlávat blesky a hromy. Teď už Truchlící dostávají svému jménu, protože truchlí hlavně pro sebe.
Mágové z Felixova řádu začali usilovně pracovat na magii, která virus vymýtí. Inspirovali se jakousi vzdálenou zemí jménem Turkmenistán, kde místní diktátor zakázal lidem říkat slovo koronavirus. Mágové chtějí vyzkoušet, zda by skutečně nešlo něco na této bázi vymyslet, jako že když lidi nebudou smět o koronaviru mluvit, tak se neotiskne do Kosmické knihy a bude smazán, nebo tak něco.
Pořádek v Kalusu se nezhroutil, protože Rivald Corré koronavirus nedostal. Když vás všichni nenávidí a snaží se vám vyhýbat, má to své výhody.
Hrdinkou města se neočekávaně stala Jolee Whitfield. Pro izolaci nakažených totiž nabídla své lodě. Když byly lodě naplněny nakaženými, už je nikdo neviděl. Podle správce kaluského majáku mířily kamsi směrem k Dakijskému impériu.
Podle průzkumu mezi Kalusany za pandemii můžou: 95 % Rivald Corré, 45 % Dakijci, 3 % "Troubící nebo jak se ta skupina jmenuje"? - (Tohle ti Marsalo fakt moc nevyšlo).

Agol Zar:
V Agol Zaru se šlo cestou promoření populace a kolektivní imunity. Kdo byl nakažen, toho ostatní snědli.
Do liduprázdné země se vrací draci, včetně fakt velkých, které už dlouho nikdo neviděl.
Podle průzkumu mezi Surty za pandemii můžou: 100 % lidé. K odpovědi na dotazník prý zastihli jen Galghaze.


Jestli máte nějaké další nápady, co by se mohlo v Taurilu během epidemie dít, hoďte je sem. A hlavně tuto debatu neberte vážně :)

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od trajda » 2. 5. 2018, 21:27

Me se hrozne libila ogri pevnost ve Feralasu, tak nejak si predstavuju Wynd. Az na detail, ze ve Feralasu nikdy neprestane prset, zatimco Wynd bude mit podobne podnebi jako Island. Ale stale me premaha chut udelat na Wyndu magickou anomalii a postavit tam prales.

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 2. 5. 2018, 20:19

Paul píše:
2. 5. 2018, 13:37
Než zase začnu přemýšlet nad tím, jak poslat Kalusany ke hvězdám, mám otázku na Zimní lid.

Začali jsme hrát na severu Thurenu a hráči se po brouzdání v malém městečku později přepadaném nájezdníky vydali navzdory všem mým předpokladům do Arlmoldu. Máš k tomu něco? Něco o tom, jak to vypadá ve městě? Nějaké nápady na kampaň řešící s nejvyšší pravděpodobností Zimní lid, obry z Wyndu a bílé draky (něco je v knize o dracích, to vím, ale zajímá mě něco víc, nechce se mi moc přemýšlet :wink: )?
Hm. Těžká otázka. Pro svoji domácí kampaň jsem Zimní měla jako takový ty klišovitý kvazi Vikingy, protože jsem neměla zas tak moc tvůrčích sil je tehdy nějak speciálně dopiplávat. Kdybych je měla psát do nějakýho addonu nebo dalšího dílu knížky, tak bych se nad nima zamyslela trochu víc a určitě bych jim chtěla dát nějaký twist, aby to nebyli jen čistě Vikingové.

Architekturu Zimních jsem svým hráčům popisovala ve stylu příbytků těch vikingů z WoWka, v Northrendu v lokaci Howling Fjord, jak jsou tam takový ty jejich baráky připlácnutý do vysokýho útesu, viz a, b, c. Takže Arlmold by mohl vypadat třeba nějak podobně?

Obři z Wyndu, co takhle zápletka o tom, že nějaký horlivý šlechtic, oblíbenec královny, potřebuje území a tak ukecal Mathilu, aby mu dala svolení eliminovat obry z Wyndu a zabrat si to území pro sebe? Vždyť ti obři vlastně vůbec nejsou loajální ke koruně, na všechny kromě poddaných Dellamyů útočí, on se o to území postará líp a tu pevnost tam otevře jako základnu pro Humbri... ehm královské síly?
A družina bude mít nějaký důvod se do toho zapojit, například že ten šlechtic bude nějaký jejich enemík z dřívějška, nebo bude mít nějaký enemíky družiny ve svých službách, nebo družinu poprosí o pomoc nějaký z obrů a podobně? Nebo naopak, družina se zapojí do té výpravy na obry, protože dostane vidinu mzdy a slávy, ale celý se to nějak zvrtne?

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Paul » 2. 5. 2018, 13:37

Než zase začnu přemýšlet nad tím, jak poslat Kalusany ke hvězdám, mám otázku na Zimní lid.

Začali jsme hrát na severu Thurenu a hráči se po brouzdání v malém městečku později přepadaném nájezdníky vydali navzdory všem mým předpokladům do Arlmoldu. Máš k tomu něco? Něco o tom, jak to vypadá ve městě? Nějaké nápady na kampaň řešící s nejvyšší pravděpodobností Zimní lid, obry z Wyndu a bílé draky (něco je v knize o dracích, to vím, ale zajímá mě něco víc, nechce se mi moc přemýšlet :wink: )?

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 2. 5. 2018, 11:21

Diskusi o Taurilu 40k jsem přesunula do spoilerového vlákna, protože přece jenom. :)

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Paul » 1. 5. 2018, 17:21

Sparkle píše:
1. 5. 2018, 15:25
Bwahahaha :D to je dobrý :D A Dakie by byla Impérium?
No, Mathila měla být krutou diktátorkou, ale proč ne? Dakijci by byli asi pomatenci uctívající supernovy, nebo něco na tom principu.

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 1. 5. 2018, 15:25

Bwahahaha :D to je dobrý :D A Dakie by byla Impérium?

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Paul » 1. 5. 2018, 11:18

Dneska ráno mě napadla hustá obligátní myšlenka nemající obdoby a se kterou se musím podělit:

Tauril 40k.

Westenholti jako majitelé flotily, kterou si poskládali jako mladí, Oko dračice jako bitevní stanice a základna odbojných Surtů na místě, které nikdo nezná chráněná asteroidy a podivnou gravitační anomálií, Galghaz jako majitel dvojice lodí, které nemají v celm vesmíru obdoby a vládci časoprostoru mimo známý vesmír Rasnové, velice blízcí lidem a zároveň tak vzdálení...

Někdy nad to budu muset sednou, až si uděám čas...

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 21. 4. 2018, 08:56

trajda píše:
20. 4. 2018, 18:54
Mestska hra na loveni barevnych potvurek vycarovanych Felixovym radem?

Jestli ano, tak panenka prohozeni mi prijde jako lepsi parodie na pokemony...
Ano, našel jsi to :)

Panenka prohození nebyla inspirovaná Pokémonem, to je náhoda :)

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od trajda » 20. 4. 2018, 18:54

Mestska hra na loveni barevnych potvurek vycarovanych Felixovym radem?

Jestli ano, tak panenka prohozeni mi prijde jako lepsi parodie na pokemony...

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od Sparkle » 20. 4. 2018, 15:24

Ve svojí kampani jsem Dellamyům vykompenzovala jejich nevýhody tím, že jejich postavy (včetně řadových vojáků) mají lepší staty než zbytek Thurenců. Přece jenom, žijí v drsném kraji, jsou v permanentním konfliktu a kdykoli musejí být připraveni na kudlu do zad, jak fyzicky tak obrazně... to se na statech a levlech projeví ;) Taky se jim dá dát vyšší odolnost vůči mentální magii (u důležitých NPC přímo imunita) a to, že se hůře podvolují při mučení (jejich důležité postavy se nepodvolí nikdy). Althurus byl úplně nejmocnější postava v Thurenu co do statů a abilit, například když by mu hodně teklo do bot tak uměl roztáhnout kovová křídla a lítat a tak :)
trajda píše:
19. 4. 2018, 19:45
Panenka prohozeni?
Ne, ale jsi ve správném oddílu knihy ;)
mal.kin píše:
20. 4. 2018, 05:30
Dakijské impérium nebo Zimní lid, tedy vnější hrozby, které mohou zase šlechtu sjednotit.
"Můžete vzkázat Althurovi, že pokud by Zimní provedli opravdu tak velkou invazi, o jaké se šeptá, ať zažehne řetěz signálních ohňů na vrcholcích hor a my přijdeme na pomoc."
"To je dlouhá cesta signálních ohňů, lady Fritho. Jste si jistá, že je nemůže zmařit špatné počasí?"
"Špatné počasí? Ale no tak, kde jste na to přišel. Tak špatné počasí se jen tak samo od sebe nevyskytne. Můžete... být... v... naprostém... klidu."


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Vaše inkviziční Jasnosti. Vplutím vaší osmdesátičlenné flotily do thurenských pobřežních vod jste narušil bezpečnost naší země a pokud se okamžitě neklidíte pryč, bude to bráno jako vstup do válečného stavu."
"Lorde Dellamy, já chápu, že chcete být svědomitým ochráncem Thurenu. To je od vás velmi šlechetné a vážím si toho. Nicméně, zvažte, nebyl byste o něco lepším ochráncem Thurenu, kdyby vám patřila polovina Thurenu, místo té zhruba osminy, co nyní? Ta druhá polovina... bude vám stačit, že vám zaručím, že o území Humbricků bude Impériem postaráno lépe, než jaké tam panují poměry teď?"
"No... pravdou je, že v thurenských pobřežních vodách jižně od Santhope nikdy neviděli lodě s praporci Dellamyů rádi. Takže tam nejsme a nemůžeme tušit, jestli tam nevnikl nějaký narušitel. Naše schůzka se vlastně také nikdy neudála, že?"

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

od trajda » 20. 4. 2018, 10:18

Ja taky fandim Dellamy, ale ne proto, ze by se mi libil jejich pribeh nebo postavy, fandim jim, protoze to budou potrebovat. Prijde mi, ze kampan za Dellamy je nejtezsi ze vsech startovnich kampani z cele hry, protoze vsechny ostatni kampane jsou o ziskani moci, zatimco kampan za Dellamy je o preziti. A v podstate staci, aby druzina udelala jeden spatny krok a Dellamy vymrou. Mam pocit, jakoby cela kapman byla stavena tak, aby v hracich vzbuzovala depresy a pocit bezmoci, protoze at udelaji cokoliv, tak to situaci vzdycky jen zhorsi.

Cela kniha je stavena tak, aby kazda postava mela nejakeho kostlivce ve skrini, a pokud nema kostlivce, tak ma komplex ( a casto nekolik kostlivcu a neklik komplexu zaroven). Ale rod Dellamy prisel o vsechno, vsichni je zradili. Vcetne lidi, kterym verili. Vcetne lidi, kterym stale veri a doposud na tu zradu neprisli. Vcetne lidi, se kterymi se jednoho dne budou muset spolcit, ackoliv o jejich zrade budou vedet, ale presto se s nimi spolci, protoze nebudou mit na vybranou. Dokonce je tu sance, ze se je jednoho dne pokusi zavrazdit jejich vlastni matka. A aby toho nebylo malo, vsech 7 clenu rodu Dellamy, o kterych kniha vypravi (mozna jich je dokonce vic) jsou silene zakomplexovany charaktery, skoro jakoby to bylo dedicny.

Pokud bych mel kampan za Dellamy prirovnat ke hre o truny, podobne komplexy bychom zazili v kampani za Freye, a podobnou bezmoc bychom zazili v Mereenu na konci 5. serie, kdy daenerys odletela na svem drakovy a nechala partu zlomenych lidi ridit zlomene mesto, aby nesezralo samo sebe. Nejlepe ovsem atmosferu vystihuje horrorova adventura v prostredi psychiatricke lecebny, nejlepe ze zacatku minuleho stoleti.

Fandim Dellamy, protoze jestli tohle vsechno prezijou, tak jsou to borci.

Nahoru