[Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od crowen » 8. 3. 2013, 18:42

ilgir píše:Jsem čekal recenzi a on je to jen obsah. Waste of time. :roll:
Co by si ocakaval od recenzie? Ano, je to tak trochu obsah, ale ku kazdej polozke je napisane, cim recenzenta zaujala, je tam celkove zhodnotenie technickeho spracovania knihy atd

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od ilgir » 8. 3. 2013, 18:19

Jsem čekal recenzi a on je to jen obsah. Waste of time. :roll:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od crowen » 8. 3. 2013, 17:44

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Pieta » 27. 1. 2013, 23:47

Musím moc pochválit části věnované britské armádě, obzvlášť popis jednotlivých druhů vojska a různých formací a jejich výhod i slabin - je to krásně vysvětlené, přehledné a celkem použitelné i v jiných hrách.

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od boubaque » 28. 10. 2012, 10:59

klaymen píše:Pokym "úradok" nie je nejake obskurne ceske slovo, tak to bude zrejme preklep. :)
Není to překlep. Je to ale knižní až archaické, proto by se to mohlo kvalifikovat na obskurní :)

V češtině samozřejmě "úradek", ale význam je stejný nebo hodně podobný jako u slovenského, taky zastaralého "úradok" (jen podle definic v češtině je výraznější část významu radění se nebo rozvažování oproti slovenštině, kde je nejspíš význam posunutý k rozhodnutí či záměru samotnému).
(Zkus si to kdyžtak vyhledatt v PSJČ z 30.--50. let nebo v SSJČ z 50.--70. let.)

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od klaymen » 28. 10. 2012, 10:11

Strana 24, kapitola Mágové v armádě, cca stred prveho odstavca:

Na jejich vyslání nebo nevyslání neměla armáda žádný vliv a o všem rozhodovala Rada na základě žádosti nebo vlastního úradku.

Pokym "úradok" nie je nejake obskurne ceske slovo, tak to bude zrejme preklep. :)

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Ecthelion » 14. 10. 2012, 22:44

Návštěvník: Moc nás tvoje pochvala potěšila, stejně jako to, že se kniha líbí a obstojí i v konkurenci tebou jmenovaných titulů... díky, že sis našel čas na reakci! Pomalu už přemýšlíme, jaké bude téma další knihy, takže takové povzbuzení nás opravdu potěšilo.
návštěvník píše:nevím proč jsem vynechal Rukověť mága
Rukověť mága byla teď dlouho vyprodaná, ale s vydáním Knihy dobrodružství jsme udělali (v pořadí již druhý) dotisk, kdy kniha dostala vlastní ISBN, je vytištěna v mnohem lepší kvalitě a má upravenou obálku, aby seděla vedle Knihy dobrodružství. Ke koupi je na fantasyobchodě zde. Obsahově je to trošku něco jiného než Kniha dobrodružství, ale snad by se mohla taky líbit.

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Návštěvník » 11. 10. 2012, 21:28

já mám doma jen základní knihu a pak až právě Kihu dobrodružství (nevím proč jsem vynechal Rukověť mága, prostě piča synek :D ). Já jsem naopak vděčný, že kniha vypadá tak nějak jednoduše - nechal jsem to ležet doma a lidi co přijdou na návštěvu se do toho tak nějak začtou (jinak celkem ignorujíc rulebooky k WoD, Pathfinder, DnD, Shadorun, whatever...) a pak se mě ptají jestli je to nějaká hra a jak se to hraje... Ideální situace.

bt. luxusní počtení, díky Pánové.

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Ecthelion » 11. 10. 2012, 17:19

Skenderax: My moc děkujeme tobě za reakci - jsme velmi rádi, že se ti Kniha dobrodružství líbí. :clap:

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Skenderax » 11. 10. 2012, 10:17

Prvý krát som Knihu Dobrodružství len narýchlo preletel, druhý krát som si dal viac na čas a môžem za seba povedať, je to to veľmi kvalitne odvedená práca.

Kniha je plná námetov na postavy, na dobrodružstvá a neposledne na snívanie a hranie vo Viktoriánskej dobe.

Veľa autorov píše moduly, alebo kostry príbehov, alebo samotné zápisy z hrania. Mám ich doma niekoľko desiatok. Nechcem povedať, že by neboli dobré, alebo ma neobohatili, ale Kniha Dobrodružstvý ich v mojich očiach predčila. A predčila i moje očakávania od nej :-). Množstvom inšpirácií, informácií a priestorom pre fantáziu a predstavivosť.

Za seba môžem teda Ecthelionom₂ poďakovať.

PS: Nie je to naposledy, čo som Knihu Dobrodružství čítal.

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Ecthelion » 2. 10. 2012, 18:25

klayman, fenikso: Moc díky za reakce! Jsme velmi rádi, že se vám líbí obsah. Co se obrázků a vyvedení knihy týká, zkoušeli jsme trochu jiný přístup (neměl jsem ji ještě v ruce, takže doufám, že nejde o chybu tisku), je jasné, že nemůže sednout všem. :cry: Ale snad to kvůli obsahu překousnete. :wink:
klaymen píše:Este ale jeden detail. Maju sa tie pluky harcovnikov Rifle's pisat s tym apostrofom? Aj na wikipedii sa spomina len Rifles (napr. tu). Alebo to je nieco uplne ine?
Několikrát jsem to našel s apostrofem, ale když se dívám teď, zdá se, že ho vypouštějí. Tvůj odkaz je na moderní jednotku, která navazuje na tradice starých regimentů "Pušek", takže ano - jsou myšleny tyto jednotky.
sq píše:obligátní otázka: v Praze bude k zakoupení kde a kdy?
Myslím, že skaven to tentokrát bude prodávat asi jen přes fantasyobchod.cz, takže nejjednodušší je to objednat tam.

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od fenikso » 2. 10. 2012, 14:15

Také už knihu mám a jsem nadšený a zklamaný zároveň:

Nadšený jsem z obsahu (i když jsem zatím přečetl obsah a dvě kapitoly), čte se to výborně a témata jsou poutavá i herně užitečná. Probouzí to fantazii a další chuť z toho světa něco odehrát. Výborné jsou i příklady použití aspektů. Obálka je také nádherná.

Zklamaný jsem, jak už napsal Klaymen, z papíru, sazby a zdobení stran, ilustrací. Přemýšlel jsem proč, nemůžu říct, že by obrázky byly přímo špatné. Ale prostě celkově na mne Rukověť mága působí uvěřitelněji a má lepší atmosféru. Působí dospěleji, vážněji. Když si přečtu popisky pod obrázky v Knize dobrodružství, tak tomu prostě nevěřím, což se mi při prohlídce Rukověti nestávalo. Mapa je na tom ještě hůř, nápis "Královská kartografická společnost" na ní vybízí spíš k úšklebku. To si při naší hře, kde by se měla mapa stát atmosférickou rekvizitou, netroufnu vytáhnout.

Chápu, že je to otázka ceny, pak ale zase souhlasím s Klaymenem – radši dráž.

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od sq » 2. 10. 2012, 13:56

obligátní otázka: v Praze bude k zakoupení kde a kdy? :-)

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od klaymen » 2. 10. 2012, 13:37

Konecne som mal moznost si pozriet knihu. Zatial som precital len malo, ale je to velmi zaujimave a celkom dobre napisane. Akurat oproti PI alebo RM ta kniha vyzera byt taka trosku chudobnejsia, zdobene strany v prvych dvoch knihach mi viac sedeli a papier v nich bol tiez lepsi. Sice by tak kniha bola v tom pripade drahsia, ale osobne by som ju kupil aj tak.

Este ale jeden detail. Maju sa tie pluky harcovnikov Rifle's pisat s tym apostrofom? Aj na wikipedii sa spomina len Rifles (napr. tu). Alebo to je nieco uplne ine?

Re: [Příběhy Impéria] Kniha dobrodružství

od Goryvlad » 1. 10. 2012, 16:12

Kniha dorazila dneska ,včetně mapy :D Zatím jsem jí zběžně prolistoval ,vypadá moc dobře.

Nahoru