Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Vallun » 20. 9. 2020, 21:26

Noo, o tom, jak bude mít Trump pod kontrolou Nejvyšší soud, a nakolik budou soudci ochotní se mu zaprodat, ještě uvidíme...

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Sosacek » 20. 9. 2020, 21:24

Republikani maji pekny tah na branu. Pokud Trump rekne "volby byly zfalsovane" tak o tom kdo vyhral finalne rozhodne SCOTUS, ktery ted budou mit cely pod kontrolou.

Vypada to, ze v USA uz nikdy nikdo jiny vladnout nebude.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od OnGe » 3. 9. 2020, 08:48

To by bylo prosíravé

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Eleshar_Vermillion » 2. 9. 2020, 22:13

Tak co, myslíte, že president přizná, že jsme Navalného otrávili my?

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od hanss » 16. 8. 2020, 15:12

Eleshar_Vermillion píše:
16. 8. 2020, 11:36
Tady je to na podrobnější mapě a vypadá to dost chirurgicky přesně cílené:
https://twitter.com/FlossdnParadise/sta ... 8474524678
Mapa jasně a zřetelně ukazuje že bude plošně zasaženo také velice mnoho republikánských okrsků. Čili je to "chirurgicky přesně cílené" na mnoho republikánských okrsků a několik demokratických měst? V titulku článku se píše, že zasaženo bude 46 států z 50 a DC, čili je to "chirurgicky přesně" namířeno na úplně všechny, republikánské i demokratické státy.

Podle té mapy to vypadá že velké pošty ve velkých (demokratických) městech budou v absolutních číslech kráceny více než malé pošty ve venkovských (republikánských) oblastech. Fakticky ovšem ztráta třídící kapacity o 100 tisíc kusů v NY může mít menší dopad než ztráta třídící kapacity o 5 tisíc kusů někde v zapadlé lhotě. Podstatný je procentuální úbytek. Ten nám WP neukázal. Asi vědí proč.

Nehledě na to, že na krácení kapacity ústřední pošty v demokratickém velkoměstě doplatí i spádové republikánské regiony okolo, nebo ne?


ad "60 let zdokonalování republikánského gerrymanderingu": nerozumím. Proč zrovna 60 let? ono se roku 1960 v USA ohledně volebních podvodů něco změnilo? To byla spolupráce Kennedyů s chicagskou mafií toho roku poslední demokratická rošťárna? gerrymandering přece dostal jmeno podle politika ze strany-předchůdkyně demokratů, čili 200 let demokratického zdokonalování gerrymanderingu nemá význam a je pohřbeno v jámě pamětnici? A to jako vážně republikáni začali gerrymandering provozovat až od roku 1960 a do té doby se jen koukali na demokratické manipulace a ani se nepokusili něco s tím udělat?

PS. Je zábavné sledovat proamerické české liberály. V letech 2000-2001 zřetelně podvodnou výhru Bushe, dosaženou mimo jiné i prostřednictvím manipulací s korespodenčními hlasy, uvítali potleskem, a každého kdo na podvody pokázal koukali jako na nepřítele svobody, demokracie a západních standardů. Machinace a podvody, kterými Clintonová a vedení Demokratů před čtyřmi lety odstavily Sanderse, je nechaly v klidu. Ale dneska je z (budoucích hypotetických) manipulací Trumpa jímá hrůza. Groteska v přímém přenosu. Ale když jsme mohli vidět, jak si demokraté bezostyšně stěžují na chování policie, kterou už několik generací řídí a vychovávají...

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Vallun » 16. 8. 2020, 14:33

Mrtví imho budou, ale doufám, že v řádu jednotek a rozum snad zvítězí, jenže Biden a rozum...:/

Fakt nevím, jaký výsledek by byl třeba, aby to Ameriku neštěpilo...

Edit: nicméně aktuálně je zajímavější Běloruská rozcvička....

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Eleshar_Vermillion » 16. 8. 2020, 14:17

Sosacek píše:
16. 8. 2020, 13:06
Hlavni je jina vec - pokud Trump prohraje, nejenom ze je slusna sance, ze prohlasi volby za zfalsovane a neodstoupi, a na protesty odpovi svymi zoldaky, jako to uz udelal,
Vyrozuměl jsem, že ze silových složek Trumpa podporuje v podstatě jen určitý segment policie. Možnost, že prohraje a zkusí neodstoupit, se zatím jeví jako jedna z těch lepších.
Sosacek píše:
16. 8. 2020, 13:06
ale i kdyby fakt odstoupil, tak lze ocekavat ze bandy jeho fanatickou zacnou vrazdit lidi.
Násilnosti se jeví být v podstatě nevyhnutelné, to ano. Ale tady bych to nějak zlé neočekával - silové složky vypadají, že stále standardním způsobem poslouchají rozkazy (možná až příliš) a i lokální policie má vybavení přesahující možnosti armád některých evropských států, takže by jacíkoliv fanatici z NRA do týdne byli zpacifikovaní nebo mrtví.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Bajo » 16. 8. 2020, 13:28

Sosacek píše:
16. 8. 2020, 13:15
Ja jsem dobrej doomer tyjo.
To dost, dufam ze se to nenaplni. Pokud ano, tak si udelam vylet do Prahy, uznam ze jsi mel pravdu a pozvu te na pivo - all you can drink $D

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Sosacek » 16. 8. 2020, 13:15

Ja jsem dobrej doomer tyjo.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Sosacek » 16. 8. 2020, 13:06

Hlavni je jina vec - pokud Trump prohraje, nejenom ze je slusna sance, ze prohlasi volby za zfalsovane a neodstoupi, a na protesty odpovi svymi zoldaky, jako to uz udelal, ale i kdyby fakt odstoupil, tak lze ocekavat ze bandy jeho fanatickou zacnou vrazdit lidi.

A pokud vyhraje, cekal bych ze pujde Duterteho cestou a vyhlasi hon na "antifa zradce".

Tak ci tak to vidim na krev v ulicich. Spis zajimavejsi otazka je, jestli se rovnou odroluji civil rights, nebo driv prijdou vyhlazovaci tabory.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Eleshar_Vermillion » 16. 8. 2020, 12:44

To asi jak kde - demokrati vesměs tlačili, aby volební obvody definovaly nezávislé komise a nebylo to pod politickým vlivem. Ale jinak obecně mi to přijde dost obtížné, protože přesně taková jest mentalita. Založíš kampaň na tom, že překreslit volební hranice a účelem volebního vítězství, je zlo, ale pak když to máš možnost opravit, jak budeš čelit obviněním, že děláš přesně totéž, když to vlastně svým způsobem děláš (jen je to víc fér, ale to je takový divný evropský pojem)? Správná varianta je ukročit stranou a dělat to ne obráceně, nýbrž jinak, ale proti tomu existuje množství demokratických pojistek a současně společenský odpor plynoucí z amerického excepcionalismu (nad odpor fašistů/republikánů). Vždyť co může být lepší než Bohem daný dvojpartajní first-past-the-post systém, který tady máme od Stvoření Světa (r. 1792)?

Na druhou stranu je otázka co volba Bidena nakonec přinese - mně připadá, že to může být naopak ještě riskantnější, protože se tím to řešení jejich strukturálních problémů pouze odsune a tyto se ještě prohloubí, zatímco Trump možná systém dovede to tak destruktivní krise, že to nějaké "ozdravné" tendence nakonec třeba i vyprovokuje. Možná je nevyhnutelný rozpad americké unie, i když si moc neumím představit, jak by se to řešilo územně, aby z toho nebyly více než dva celky.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Sosacek » 16. 8. 2020, 12:22

Eleshar_Vermillion píše:
16. 8. 2020, 11:36
Sosacek píše:
16. 8. 2020, 10:30
Nicmene v USA je dulezite je si uvedomit, ze za republikansky totalitni bullshit jsou 100 % spoluzodpovedni demokrati s jejich "they go low, we go high" bullshitem. Pasivni podpora je taky podpora.
No tak pokud se někdo snaží jít cestou slušné politiky, tak je mi za těžko obviňovat ho z toho, že druhá strana naopak jde cesto více a více otevřeného fašismu. Ale jako jo, za těch 60 let už mohli přijít s nějakou lepší protitaktikou. A na třetí stranu - co zase mohou dělat v zemi, kde je 40 % populace ten fašismus zjevně ochotno podporovat a kde je už 250 let zabetonovaný systém, který jim dává neúměrný hlas? Tohle mi třeba přijde zajímavé zejména z hlediska federalisace EU.
To ale neni ono. Kdyz R prekresli volebni obvody aby vyhrali, tak D reknou, ze prekreslova volebni obvody je spatne. Ale pak uz je nikdy neprekresli zpatky, protoze prekreslovat volebni obvody je spatne. Tenhle pristup maji ve vsem - D velmi malokdy opravuji veci, ktere R schvalne rozbiji (aby je pak mohli prohlasit za nefunkcni a zprivatizovat).

Tady se ale nebavime o slusne politice, bavime se o sebedestruktivni blbosti. Nebo vedome pomahani R, protoze nakonec ty korporatni sponzory maji spolecne.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Bajo » 16. 8. 2020, 12:17

Odolam pokuseni psat wall of text, kazdy si to asi zvladne nejak vyhodnotit sam, pokud k tomu nekdo potrebuje zaroven hodnotit potencialni predstavy ostatnich lidi... :think: , takhle hotl ta politicka diskuze dnes casto probiha. Kazdopadne nemyslim si, ze potencialni manipulace voleb skrze ovlivneni posty je pro spoustu lidi nemyslitelna konspiracni predstava.

Kazdopadne, pro teoreticky, intelektualneji zamereni premyslivce o politice, pokud neznate, doporucuji podcast philosophizethis. Normalne je to podcast o filosofii napric historii, ale cca od 130. dilu se tam probiraji ruzni politicti filosofove a jsou tam predstavene ruzne zakladni myslenkove koncepce modernich politickych systemu.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Eleshar_Vermillion » 16. 8. 2020, 11:36

Bajo píše:
16. 8. 2020, 10:18
mas zdroj?
Ta data ohledně pošty jsou z WashPostu:
https://www.washingtonpost.com/local/md ... story.html

Překryvy s volebními mapami pak jakémsi vlákně na Twitteru:
https://twitter.com/FlossdnParadise/sta ... 8474524678

Počítám, že ty volební výsledky jsou věc veřejného záznamu a vypadají realisticky, takže jde jen o to ověřit, jestli někdo nepozměnil barvičky, aby to zmanipuloval, ale působí to na mě celkem důvěryhodně.

Tady je to na podrobnější mapě a vypadá to dost chirurgicky přesně cílené:
https://twitter.com/FlossdnParadise/sta ... 8474524678

Sosacek píše:
16. 8. 2020, 10:30
A to jsou fakt lidi, co si mysli, ze Trump prohraje, jo? To je podobne realisticke jako si myslet, ze lidstvo udela neco s climate change nez nas to vsechny znici.
Mno myslím, že pro hodně lidí je nemyslitelné, že republikáni jsou ochotni zničit samotnou instituci voleb, zejména tak posvátných jako presidentské. Navíc průzkumy tak fakt vypadají, a to, co říká Biden, že Trump udělá (navrhne odložení voleb, paralysuje poštu), zní jako bláznivé konspirační teorie, kterým se ve slušném tisku nevěnuje větší pozornost. Já to vidím tak 50/50 - myslím, že populace je celkem zmobilisovaná, aby ho vyštípala z úřadu, ale pokud se jim povede voter suppression tak, jak se to jeví nyní, tak o nemusí stačit, a skončí to stejně jako před 4 roky - miliony a miliony lidí navíc zvolí Bidena, ale Trump získá víc volitelů.
Sosacek píše:
16. 8. 2020, 10:30
Nicmene v USA je dulezite je si uvedomit, ze za republikansky totalitni bullshit jsou 100 % spoluzodpovedni demokrati s jejich "they go low, we go high" bullshitem. Pasivni podpora je taky podpora.
No tak pokud se někdo snaží jít cestou slušné politiky, tak je mi za těžko obviňovat ho z toho, že druhá strana naopak jde cesto více a více otevřeného fašismu. Ale jako jo, za těch 60 let už mohli přijít s nějakou lepší protitaktikou. A na třetí stranu - co zase mohou dělat v zemi, kde je 40 % populace ten fašismus zjevně ochotno podporovat a kde je už 250 let zabetonovaný systém, který jim dává neúměrný hlas? Tohle mi třeba přijde zajímavé zejména z hlediska federalisace EU.

Re: Propaganda, teroristi a ekonomická krize.

od Bajo » 16. 8. 2020, 11:26

Tohle je btw. jeden z duvodu, proc, jak jsi sam pred nedavnem napsal, zdejsi politicke diskuze konci casto jako zumpa. Protoze cast lidi tu ma jasno a vlastne nechce diskutovat, pro jine nazory maji skatulku a tim vetsinou diskuze konci, takze jsem dosel k tomu, ze wall of texty jsou ztrata casu :wink:

Nahoru