DrdPlus.info

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: :-o :evil: :mad: :-| :clap: :think: :doh: :naughty: :dance: $D :-)= O-) :eyecrazy: :>;o) :>:o/ :8oO $lol$ :idea: $-o :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: DrdPlus.info

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 8. 8. 2020, 09:13

Trochu jsem se na RPG fórum vykvajznul a to proto, že jsem v sobě přetáčel směr. Dračí doupě plus 2 už nedělám (už jsem se od toho v sobě odchýlil tak moc, že jsem tomu dal radši jiný název).

Dalším důvodem mého mlčení byla enormní profesní i osobní zátěž tohle jaro: https://blog.draciodkaz.cz/blog/2020/06 ... ebemrskac/

Ale alespoň jsem dorazil online pravidla Dračího doupětě plus do uspokojivé podoby. Už sice loni, ale lepší to tu říct pozdě, než vůbec: https://blog.draciodkaz.cz/blog/2019/10 ... bez-chyby/ (edit: aha tak tohle už jsem psal o pár příspěvků víš, tak nic).

Teď jsem si dal takové malé intermezzo s články o našich ilustrátorech: Po nich přijde ještě jeden (mám ho už napsaný, jen čeká na schválení od ilustrátora) s menším popisem, proč už nedělám na DrD+2 a pak tady asi založím další vlákno s novým názvem, aby nemátlo kolemjdoucí.

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 4. 12. 2019, 08:53

Až na
jednopísmenné předložky na konci řádku
jsou veškeré nedostatky nahlášené Gonzálesem opravené a zveřejněné. Děkuji Gonzálesovi za poctivou práci.

Dilema jsem měl u pomlček a mínusů. Běžně se pro mínus používá znak - (pomlčka, kterou má každý na klávesnici), ale v pravidlech se pro větší přehlednost používá −(skutečné mínus, tak jak ho definuje Unicode standard).
Skutečné, delší mínus je přehlednější, ale problém je hledání v textu. Když bych hledal něco, co mi v paměti utkvělo třeba jako -22, tak to nenajdu, protože tam bude −22 (jiný znak pro mínus).
Opět je to ale jen moje profesní deformace. Psát kód a psát text má přeci jen své odlišnosti a slavné Ctrl+F na záporná čísla používají jen šílenci.

Svévolně jsem pak změnil "zadání" u
Tabulka času, příklad objemu: za úvodní Například bych asi doplnil dvojtečku
, což je místo postižené mou touhou psát Klíčová slova kurzívou a s velkým písmenem na začátku. Včetně Obratnosti, Nebezpečnosti, nebo třeba Bonusu za objem. Jenže v pravidlech je tak obrovské množství textu a v něm porůznu poschovávaných klíčových slov, že jsem si na tom vylámal zuby a zůstalo to jen někde.
A v odstavci, na který narazil Gonzáles, tohle "velké písmeno na Začátku slova uprostřed věty" způsobilo, že Gonzáles by to raději viděl rozdělené na dvě věty.
Vyřešil jsem to tak, že v inkriminované části jsem posedlost klíčovými slovy a jejich speciálním formátováním prostě zrušil.

Lovu chyb zdar!

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 3. 12. 2019, 09:04

Gonzáles píše: 27. 11. 2019, 15:16 Procházel jsem část PPH (od Postupů ve hře) a mám nějaké postřehy.
Mimo jiné by bylo vhodné přidat mezi jednopísmenné předložky nedělitelnou mezeru, aby nezůstávaly na koncích řádků (o, u, i, s, z, k, v, O, U, I, S, Z, K, V, A).

Chybky v PPH (mnohdy překlepy v původních pravidlech)
Pane jo, to jsi sepisoval roky ne? :eyecrazy:

Ty nedělitelné mezery jsou největší oser, to si nechám na konec. Ostatní překlepy zpracovávám a vedu si k nim checklist v trellu

Až to budu mít celé, tak to tu zmíním.

A díky!

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 28. 11. 2019, 08:48

Díky konkrétním tipům od Gonzálese a následně několika novým automatickým testům jsem našel a opravil následující nedostatky v pravidlech pro bojovníka:

Bijcovi chyběly schopnosti Požehnání bolesti III a Rychlé hojení II a nadpis s úvodem do kapitoly 6. stupeň bijce.

Kondotiérovi chyběla druhá část popisu u Obvázání ran I, první část popisu u Obvázání ran II (při kopírování jsem to omylem spojil) a nadpis s úvodem ke kapitole 3. stupeň kondotiéra.

Teď jdu na další drobnosti, které Gonzáles vyštrachal.

Re: DrdPlus.info

od Gonzáles » 27. 11. 2019, 15:16

kostrivec píše: 5. 11. 2019, 04:56
Hurá! Nevěřil bys, jak vzácné je, když mi někdo dá jinou zpětnou vazbu než rychlokvašené pocity (dobrý / špatný).

Pro mě by bylo ideální, kdybyste mě bombardovali každou volovinou. Na všechno odpovím. S tou morálkou - pomohlo by, kdybys to vnímal jako pomoc ostatním hráčům DrD+ a ne otravování autora stránek (nebo jak to vnímáš?). Protože mě to neotravuje a naopak mě nakopává, že to žije.
Ahoj, věřil, drtivá většina zpětné vazby je tohoto typu, nejsmutnější je, že často i na VŠ (i nižších stupních vzdělávání) od vyučujících.

Jo, po letech snahy dávat ostatním zpětnou vazbu (a snahy o konstruktivní kritiku) mi společnost svým vztahovačným až preventivně vztahovačným chováním poněkud pokřivila (tedy samozřejmě konkrétní jedinci, ale ve velkém množství) vztah k upozorňování na nedostatky či kritice autorů nějaké činnosti (tím samozřejmě nemyslím příspěvky ve fórech a podobně).

Á, koukám, že charismatu sis všiml dříve, než jsem stihnul odepsat ;-).


Procházel jsem část PPH (od Postupů ve hře) a mám nějaké postřehy.
Mimo jiné by bylo vhodné přidat mezi jednopísmenné předložky nedělitelnou mezeru, aby nezůstávaly na koncích řádků (o, u, i, s, z, k, v, O, U, I, S, Z, K, V, A).

Chybky v PPH (mnohdy překlepy v původních pravidlech)
Postupy ve hře
Hlad a žízeň: 2 odst. ...,,jídlo pro postavu na 3 dny“, ale spíše ,,4 kusy soleného masa… Úvodní „uvozovky“ obou uvozených částí nejsou dvojité uvozovky, nýbrž dvě jednoduché za sebou (->„)
Světlo a tma:
Spojovníky v tabulkách nahradit minusy (Tabulka Kvality osvětlení a Tabulka Síly světelných zdrojů).
(nad druhým příkladem v Oslnění je ...patrný a to 2 - 1 = 1)., kde je spojovník místo minusu.
Pod Tabulkou Kvality osvětlení: Někdy se Kvalitě osvětlení říka také Jas. slovu říká chybí dlouhé á.
Postihy za nedostatečné osvětlení: Příklad – psán s krátkým i -> opravit na Příklad
Neprůhledné prostředí, první věta: okolnostni nahradit okolnostmi (n -> m)
Lov a rybolov:
Odst nad Tabulkou úlovku, druhá věta: V Tabulce úlovku již jednoduše nadeš druh jídla… slovo nadeš -> najdeš
Ničení:
Příklad nad Nevhodnými nástroji: jsou tam ikska na místo krát
Hledání:
kap Zběžné hledání, kap. Důkladné hledání a kap. Automatické hledání by měly mít stejnou úroveň nadpisu
kap Důkladné hledání, Složitější příklad: horní indexy u metrů čtverečních
Tabulka postihů k automatickému hledání - spojovníky nahradit minusy
Pasti a jedy:
Klasické pasti, druhý odst.: Mohli bychom tedy uvést bojové charakterisiky… slovu charakteristiky chybí písmeno t.
Spouštěcí mechanismy, první odst.: Nepokrývá rozsáhlé a sofististikované pasti… slovo sofistikované má zmnoženou slabiku sti
Nástrahy, druhý odst., ...(padající síť lze ještě docela dobře po važovat za zbraň). slovo považovat má navíc mezeru
Doplňkové parametry, druhý odst.: ...Nenápadanost u jedu potom uvádí… slovo Nenápadnost má navíc jedno písmenko a

Obecné dovednosti:
Jezdectví, třetí odstavec: bůvol -> buvol
Psychické dovednosti, třetí odst.: pergament -> pergamen
První pomoc, tabulka: spojovníky nahradit minusy
Ruční práce, třetí odstavec: ...Při složitějších opravách a~výrobcích vyházej ze stejnojmené kapitoly… -> vycházej ze stejnojmenné (v prvním chybí c ->ch, ve druhém n -> jmenné)

Dodatky:
Vybavení: V odstavci mezi papyrem a svíčkou (ty popisky, tato slova jsou vytučněná) je v části ...a proto ve výbavení každé družiny… slovo výbavení -> zkrátit na vybavení
Tabulky, první odst.: Seděl na střeše cechovního domu loď ařské gildy a v duchu si vše znovu procházel. Loďařské má v sobě mezeru (ale není to příliš viditelné, jak je to v kurzívě, ale můžeš si to vykopírovat třeba do poznámkového bloku pro demonstraci).
Tabulka času, vedle text: Bonus za objem, používaný u ničení, získáš, pokud každou ze tří stran objektu převedeš podleTabulky vzdálenosti a bonusy sečteš. Slova podle Tabulky nemají mezeru (a ještě je to tam několikrát u Tabulky objemu).
Tabulka času, text: ...pro tento objem si zjištíš délku strany… zjistíš - navíc háček nad s.
Tabulka času, příklad objemu: za úvodní Například bych asi doplnil dvojtečku a pak jsou dále použita ikska místo symbolu pro krát.

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 14. 11. 2019, 09:12

Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 Neprošel jsem ještě všechny příručky (a taky je procházím spíše náhodným čtením, než systematicky), ale všimnul jsem si řádku navíc u textu k Charismatu.
Ty myslíš tohle Otto lehce šťouchl do Ruka, "Blahopřeji k výhře, dneska platím já. A pozor na vlečku, až budeš prchat před svým nastávajícím.". To jsem tam dal já, protože mě v pravidlech Popelka rušila, tak jsem to aspoň spojil s hlavním příběhem :D

Odstranil jsem to, protože ta návaznost byla příliš kostrbatá a nechce se mi to řešit. Takže je to zase podle originálu.

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 8. 11. 2019, 09:43

Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 Obecně - desetinné tečky místo desetinných čárek (tabulky, zbraně, kouzla, obecně jakákoliv tabulka s desetinnými čísly), ty mě iritují opravdu až neskutečně.
V PPH jsem to opravil, v jiné příručce jsem tečky místo čárek nenašel (pokud jsem napsal dobře regulární výraz). Ještě to může být v nějakých generovaných tabulkách, ale to by mělo být leda někde v kalkulátorech. Kdybys tečky.místo,čárek ještě někde potkal, dej mi vědět. Díky.

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 5. 11. 2019, 04:56

Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 A čirou náhodou už nějakou dobu hromadím nalezené chyby, žel před nedávnem jsem musel vyměnit počítač a původní zápisky zůstaly někde tam (takže některé z již odhalených chyb jsou zase ztraceny). Nicméně, na to, abych Ti to posílal postupně při každé objevené chybce poněkud nemám morálku.
Hurá! Nevěřil bys, jak vzácné je, když mi někdo dá jinou zpětnou vazbu než rychlokvašené pocity (dobrý / špatný).

Pro mě by bylo ideální, kdybyste mě bombardovali každou volovinou. Na všechno odpovím. S tou morálkou - pomohlo by, kdybys to vnímal jako pomoc ostatním hráčům DrD+ a ne otravování autora stránek (nebo jak to vnímáš?). Protože mě to neotravuje a naopak mě nakopává, že to žije.
Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 Obecně - desetinné tečky místo desetinných čárek (tabulky, zbraně, kouzla, obecně jakákoliv tabulka s desetinnými čísly), ty mě iritují opravdu až neskutečně.
Hehe. Zrovna tohle jsem kdysi sobecky měnil kvůli sobě na tečky. Jakožto programátor trpím u čárek, protože nevidím na první dobrou, jestli je to věta nebo desetinné číslo :D
Ale i kdyby nic jiného, tak teď tam jsou kombinace teček a čárek a to je hnus, velebnosti. Vrátím to na čárky.
Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 Neprošel jsem ještě všechny příručky (a taky je procházím spíše náhodným čtením, než systematicky), ale všimnul jsem si řádku navíc u textu k Charismatu. Zmatku u Bijce a jeho archetypu (mezi 5--7 stupněm), kouzel atd.
U Charisma jsem nic nenašel, navedeš mě? U bijce zjevně chybí 6. stupeň (když jsem to převáděl, tak jsem byl ve stavu pološílenství a poloautomatu, takže mi občas něco vypadlo), díky!
Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 Mám Ti je tu vypisovat do fóra nebo poslat na mejla?
Dle Tvé libosti (sedím i na Discordu, Facebooku ba i na Twitteru). Ale nejlíp tomu bude asi tady, aby i ostatní viděli, že reaguju a že se chybky opravují.
Gonzáles píše: 2. 11. 2019, 12:01 A ano, je to super, že něco takového vzniklo a věřím tomu, že to muselo dát ohromné množství práce a úsilí. Díky Ti.
Na pochvaly já moc nejsem. Já žiju ze smyslu (jo, ve škole i v práci jsou ze mě trochu nesví, nejsou zvyklí, že někdo chválu i tresty ignoruje a furt si mele tu svou).
Ale jsem rád, že ta moje práce měla smysl i pro jiné 8)

Re: DrdPlus.info

od Gonzáles » 2. 11. 2019, 12:01

kostrivec píše: 2. 10. 2019, 12:22
York píše: 2. 10. 2019, 11:35 Pro hráče DrD+ to musí být fakt luxus :clap:
Popravdě nevím, nikdo zatím neřekl ani popel :D
Popel.

Ahoj Kostřivče,
já ty stránky používam hodně často. Hlavně od doby, kdy si hráči rozpůjčovali příručky mi nic jiného nezbývá (tedy zbývá, ale řekněme si na rovinu, že ve skenované pdf či jpg verzi, co se dá stáhnout se nedá vyhledávat jinak než vizuálně a po paměti).

A čirou náhodou už nějakou dobu hromadím nalezené chyby, žel před nedávnem jsem musel vyměnit počítač a původní zápisky zůstaly někde tam (takže některé z již odhalených chyb jsou zase ztraceny). Nicméně, na to, abych Ti to posílal postupně při každé objevené chybce poněkud nemám morálku.

Obecně - desetinné tečky místo desetinných čárek (tabulky, zbraně, kouzla, obecně jakákoliv tabulka s desetinnými čísly), ty mě iritují opravdu až neskutečně.

Neprošel jsem ještě všechny příručky (a taky je procházím spíše náhodným čtením, než systematicky), ale všimnul jsem si řádku navíc u textu k Charismatu. Zmatku u Bijce a jeho archetypu (mezi 5--7 stupněm), kouzel atd.

Mám Ti je tu vypisovat do fóra nebo poslat na mejla?

A ano, je to super, že něco takového vzniklo a věřím tomu, že to muselo dát ohromné množství práce a úsilí. Díky Ti.

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 16. 10. 2019, 17:36

Kdo byste potřebovali mít po ruce jenom tabulky z DrD+, tak teď stačí za webovou adresu jakýchkoli pravidel připlácnout /tabulky a máte je:

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 2. 10. 2019, 12:22

York píše: 2. 10. 2019, 11:35 Pro hráče DrD+ to musí být fakt luxus :clap:
Popravdě nevím, nikdo zatím neřekl ani popel :D

PS: kdyby to chtěl někdo použít na nějaké svoje stránky, tak celá ta magie se sestavováním obsahu, cachováním a tak je veřejná na https://github.com/drdplusinfo/rules-skeleton (akorát jsem zatím byl línej k tomu psát readme).
Příklad konkrétního použití je třeba u bestiáře z PPJ (ostatní příručky jsou skryté, ty tam nehledejte).

Re: DrdPlus.info

od York » 2. 10. 2019, 11:35

kostrivec píše: 2. 10. 2019, 08:26 Online pravidla DrD+ jsem přes léto doklepal do slušného technického stavu a víc už už s nimi dělat nebudu. Alespoň ne sám od sebe.
Párkrát jsem do nich nahlížel a technické řešení mi přijde velmi dobré. Pro hráče DrD+ to musí být fakt luxus :clap:

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 2. 10. 2019, 08:26

Online pravidla DrD+ jsem přes léto doklepal do slušného technického stavu a víc už už s nimi dělat nebudu. Alespoň ne sám od sebe.

Další změny budu dělat pouze v případě, že to budete chtít vy, hráči. A nebo pokud se domluvím s "druhou partou" a budu moci zveřejnit i připravovanou oficiální verzi DrD+2.

A tady vám píšu o tom, co máte z mého posledního ladění online pravidel Dračího doupěte plus: https://blog.drdplus.info/blog/2019/10/ ... bez-chyby/

Re: DrdPlus.info

od kostrivec » 8. 7. 2019, 10:03

Poněkud laxně jsme konečně opravili chybu v počítadle boje ⚔️, které padalo na přidávání vašich nových zbrojí a helem.

Počítadlo boje totiž používáte málo a vlastní brnění si přidáváte dokonce s tak velkými prodlevami, s jakými se skřeti koupou, takže jsme opravu moc nehrotili 😇
https://trello.com/c/CT2jnb50/116-oprav ... %A9-zbroje

Re: DrdPlus.info

od York » 1. 7. 2019, 10:23

Díky za info :-)

S neochotou k otevřenému vývoji to je holt marnej boj. Je to ale škoda, z výměny znalostí a zkušeností bychom těžili všichni.

Nahoru