[OSR] Lamentations of the Flame Princess

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [OSR] Lamentations of the Flame Princess

Re: [OSR] Lamentations of the Flame Princess

od Markus » 11. 9. 2020, 18:50

Kdyby to někoho zajímalo, trochu jsem rozšířil anotaci a prozkoumal jsem ediční historii LofFP. Například věděli jste, že Raggi vydal v roce 2013 revidovanou základní příručku, ale pořád ještě nedokončil revidovanou Soudcovskou příručku? Měl na ní úspěšnou kampaň na IndieGoGo, poslední aktualizace z února 2020 říká, že má hotový draft.
Lamentations of the Flame Princess (LotFP) je oldschoolová variace na Basic Dungeons and Dragons, předělaná ho pro hraní hororových příběhů v renesančním světě. Je to stále hra starého stylu, a tak jsou prvky hororového žánru vysvětleny spíše v příručce pro vypravěče namísto toho, aby byly zabudovány do mechanik.

Stejně jako předloha používá hra systém úrovní a povolání (respektive „tříd“), přičemž každá nelidská rasa se bere jako samostatné povolání. Pravidla jsou jednoduchá, až minimalistická. Oproti svému vzoru hra zavádí i jednoduchý systém dobrodružných dovedností a s ním spojené povolání „Specialisty“, který se na rozvoj dovedností soustředí.

Původní edice hry (2010) a lehce rozšířená „Grindhouse Edition“ (2011) se prodávaly v krabici se třemi příručkami: základní kniha pravidel Rules and Magic Book (168 stran), příručka pro Sudího Referee Book (96 stran) a úvodní Tutorial Book (96 stran) představující základy hraní RPG a dvě ukázková dobrodružství.

Nová, revidovaná verze vychází jako dvě samostatné příručky: základní hráčská příručka Player Core Book: Rules & Magic (2013) a příručka pro Sudího Referee Core Book: Procedures and Inspirations (stále nedokončená).

Re: [OSR] Lamentations of the Flame Princess

od Markus » 4. 6. 2020, 22:51

Zakládám pro strýčka příhodu doposud chybějící diskuzi o LotFP, jedné z nejvýraznějších her OSR scény. Kromě toho, že jde o poutavou modernizaci ODnD a jeho posun do hororu a renesance, má mimochodem jedny z nejnápaditějších dobrodružství. Stojí za pozornost.

[OSR] Lamentations of the Flame Princess

od Markus » 4. 6. 2020, 22:50

Obrázek
(anotace)

LotFP je jako Dungeons and Dragons předělané pro hraní hororových příběhů v renesančním světě. Je to stále hra starého stylu a tak jsou prvky hororového žánru vysvětleny spíše v příručce pro vypravěče namísto toho, aby byly zabudovány do mechanik. Hra je prodávána v krabici se třemi příručkami, kostkami, osobními kartami postav a ukázkovým dobrodružstvím.

Nahoru