[5e] DnD 5E - obecná diskuze

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Jezus » 24. 7. 2020, 09:59

Pche. Plameny z rukou jsou cool prvních pár hodin, pak si na to zvykneš. A sejmout někoho ze stínu nožem do ledvin nebo stát vprostřed bojiště a rozdávat mečem smrt jsou stejně cool momenty ;-) Stejně jako u toho ohně z rukou záleží hlavně na situaci a popisu.

Sesilatelé vedou spíš na fikční možnosti - kouzla jsou nástroje - ale s tím tak nějak hráč bojovníka počítá, že je mít nebude. Pokud tyhle "nástrojové" možnosti má i alchymista - a ona ta čelovka a super kotvička vlastně nahrazují některá prvolevelová kouzla - pak je to správná cesta. Btw, dá se ta kotvička použít i normálně v bojovém kole pro přesun do bezpečí?

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Log 1=0 » 23. 7. 2020, 20:42

MarkyParky píše:
23. 7. 2020, 15:08
Log 1=0 píše:Tady asi došlo k nějakému zásadnímu nepochopení. Alchymista není sesilatel, a dopadá na něj tak trochu problém všech nesesilatelských povolání. Dělá spíš takové světské věci, jen je v nich dobrý.
Aha?!?
Tak to jsem něco děsně minul.

Já jsem si říkal: "Hurá, DnD alchymista, konečné někdo udělá Vancianku, aby dávala fikčně smysl, přes truhlu a lektvary.." - a tím směrem jsem stavěl svá očekávání.

Ale to můžeme dyžtak rozebrat jinde.
Tak to jsi opravdu čekal něco jiného, než to je.
Můj alchymista není pojatý jako refluff magie, byť je to do jisté míry legitimní způsob, jak DnD alchymistu vyrobit. Když Wizardi dělali divutepce pro Erebon, tak šli touto cestou. Ale mě to přijde takové...meh. Pokud mám systém, který aktivně pracuje s popisem, tak jasně že novým popisem dostanu něco zcela jiného. Design DnD s popisem pracuje mimo mechanickou rovinu, a když se budou ty schopnosti lišit akorát popisem, tak mnohdy splynou.

A alchymista, i když mu magie jistě není cizí, nemá kouzlit, má vyrábět věci. Když jsem v Karaku popisoval, že Halotan vytáhl lahvičku kyseliny, tak to nebyl refluff nějakého kouzla, ale skutečně vytáhl tu lahvičku kyseliny, co se dá koupit (akorát že na prvních pár úrovních to jsou na jednorázovou věc celkem drahé věci, a na vyšších je má samozřejmě boostlé). Když to srovnáváš s kouzelníkem, kterému z rukou šlehají plameny, tak to tak dobře nezní, ale tulák na téhle úrovni se umí schovávat po bojišti a má pár číselných bonusů, bojovník dtto. A funguje to, a spousta hráčů to má rádo, i když při popisu to moc elegantně nezní (a co si budeme povídat, není, ale to vždycky trápilo víc lidi na fórech, než hráče u stolu).

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od ShadoWWW » 14. 7. 2020, 11:04

Bajo: Ano, existuje. Jmenuje se to Basic Rules. Existuje i překlad zvaný Základní pravidla (viz zde dole), i když na ten překlad moc neupozorňuji, protože už je pár let neaktualizovaný o nejnovější errata. Zjistili jsme, že většina hráčů sahá po PHB, buď rovnou, nebo po pár hrách, na které jim stačí Úvodní sada (Essentials Kit).

Ty jsi ale výjimka, tak to tu má smysl napsat. :-)

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Bajo » 14. 7. 2020, 10:15

Mel bych dotaz, existuje nejaka varianta DnD5e (nejaky essentials / basic set) - kde jsou jen puvodni rasy a povolani, zaklad nezbytny pravidel ale zaroven si v tom zahraju vice nez jen prvnich pet urovni? Nemusi byt nutne od WotC.

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Markus » 14. 7. 2020, 10:07

ShadoWWW nasázel do databáze spoustu (přeložených) produktů pro 5e! :clap:

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Vandalicus » 25. 6. 2020, 09:44

Neni to standartni postup, chapu tady v PbP. V normalni hre si hrac si nehaze bez toho, aniz by ho k tomu vyzval DM.

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Pracující logaritmus » 17. 6. 2020, 13:21

Takhle, u stolu bych to v životě nepoužil, ale tady v PbP mi to přišlo jako užitečné zrychlení, popisovat, že se dívám do polic a okolo je stejně houby RP a Marky bude moct popsat jen tu část, co někam vede. U stolu to je zbytečné, tam si to řekneme za minutu, ale tady mám jeden post za den a můžu tím i někoho zaseknout, tak to radši udělám takhle.

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od York » 17. 6. 2020, 13:06

Pracující logaritmus píše:
17. 6. 2020, 12:41
Mystika:
17+5=22
Co jsem našel?
Používáš tenhle postup (tj. hráč si hodí, oznámí GMovi číslo a jakou používá dovednost a ptá se ho, co našel/zjistil/čeho si všimnul apod.?) i při hře u stolu, nebo jen v PbP?

Ostatní hráči DnD 5e, je tohle u vás standardní postup, nebo to děláte jinak?

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Sirien » 10. 6. 2020, 19:13

Kdybyste se to namáhali otevřít, tak zjistíte, že to pravda samozřejmě nejspíš neni. (A těch 39% bych taky pochyboval).

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od York » 9. 6. 2020, 21:25

ShadoWWW: Jestli je to pravda, tak to je fakt pecka!

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od Jerson » 9. 6. 2020, 21:22

Tomu se mi ani nechce věřit :-)

Re: [5e] DnD 5E - obecná diskuze

od ShadoWWW » 9. 6. 2020, 21:16

V novém interview mluví Tito o tom, že zatímco loni tvořila hráčská základna DnD 39% žen, letos už je to půl na půl.

Spell like Detonate

od Wlcky » 27. 5. 2020, 22:09

Hello,
is there any spell like Detonate from Pathfinder that let me detonate my own body while taking only half damage in 5e dnd as well? I can't seem to find anything.
Thank you for you help.

Re: DnD 5E

od Markus » 20. 4. 2020, 15:28

Diskuze se vyvinula od tématu bojů v 5e k designu modulů a doporučením. Dovolil jsem si novou část oddělit a sloučit s obecnou diskuzí o modulech.

Re: DnD 5E

od Jerson » 18. 4. 2020, 01:03

Selhan píše:
17. 4. 2020, 19:28
takhle jsme prostě jen házeli d20, jestli toho kostlivce zabijeme už tohle kolo, nebo až další. Dá se vůbec vymyslet něco nudnějšího? ...
Co jsem četl ostatní oficiální adventures, tak mi to nepřišlo jako zásadní výjimka, ty souboje jsou zkrátka o ničem - a nepomáhá, že ty pravidla v tomhle podle mě prostě nejsou dobrá.
Myslel jsem, že tahle vlastnost DnD-like soubojáků je u nás známá tak 29 let.

Nahoru