[5e] Miniatury a 3D tisk

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [5e] Miniatury a 3D tisk

Re: Miniatury a 3D tisk

od Paul » 23. 11. 2018, 16:46

Láďo, já jakožto wargamer to vidím následovně:

Pokud chceš jít do nějakých opravdu kvalitních figurek, investuj do těch cínových. Ty nepotřebují moc úprav, jen trošku někde použít pilník a jsou povedené. Monstra jsou pěkná u Otherworld miniatures, lidi si kup u normálních prodejců historických her.

Co jsem se tak díval na 3D tisk dneska, ještě to podle mě není to, jak vypadá cín. Určitě se najdou i hezké (a patrně i drahé) výjimky, ale asi bych si je nekoupil. Pokud ti stačí menší kvalita, klidně jdi do toho.

Tisk terénu je podle mě... ne úplně na místě. Větší kusy se dají vytvořit jednoduše, je toho plný internet (DM's Craft na YT). Minimálně mě přijde lepší strávit odpoledne řezáním a lepením, než čekáním, než něco vyplivne tiskárna.

Ještě mě napadá i cena: u cínu je statndardní cena do libry osmdesát, častěji padesát. Plast by neměl překročit libru za kus, časteji seženeš v měřítku 28-30mm za půl libry. Cenu tisku neznám, srovnej si to sám.

Re: Miniatury a 3D tisk

od Ladislav.Karpianus » 23. 11. 2018, 07:37

Brno je trochu z ruky... Já si jen říkám, že i když bych zašel do knihovny atd., tak jestli se to finančně stále vyplatí, pokud bych to chtěl vzít ve velkým. Upřímně, pokud bych potřeboval jednu dvě miniatury, jdu do Reaper Bones nebo Nolzuru. Jenže když už, tak já bych si chtěl třeba během příštího roku nasbírat nějakou výbavu, abych prostě neměl svázané ruce během mého hraní, že to a to nemám, takže tam musím dát jinou miniaturu nebo jinou příšeru...

Plus bych rád vyzkoušel i různé povrchy pro dungeony a domy a tak. Ale jak jsem koukal, tak třeba dwarven forge je nesmyslně drahý (a to nemluvím o tom, že eu distributor má na skladě naprostý h...). Takže proto uvažuju o tiskárně. A ano, musím se přiznat, že po tom, co jsem shlédnul všechny tři řady Painter's Guild na Project Alpha (mimochodem, doporučuju je to edukativní a zároveń zábavný jak sviň), tak bych ty miniatury chtěl mít hezký, ne jen nějaký bloby, který vypadaj trochu jako obr nebo mantikora... :-D

Re: Miniatury a 3D tisk

od ShadoWWW » 22. 11. 2018, 11:17

V Brně zajdi do FabLabu. Je to inkubátor, kde se dá pohodlně tisknout. Mají tam několik průšů i jednu ještě lepší tiskárnu.

Re: Miniatury a 3D tisk

od Pieta » 22. 11. 2018, 10:41

3d tiskárnu nemám, ale není problém na netu najít detailní recenze tiskáren s ohledem na tištění miniatur. Nedávno jsem to trochu studoval, co jsem pochopil, jsou dvě základní možnosti - standardní tryskové nebo stereolitografie.

Tryskové jsou to, co většina lidí asi viděla, kde jde vlákno do trysky, taví se a postupně se z něj lepí model. Obecně jsou levnější, mají levnější materiály, tisknout větší objekty, mají snazší obsluhu a nejsou tak dobré na detaily.

Stereolitografie je černá magie, při které se model vyrábí uvnitř tiskárny v nádržce po vrstvách vytvrzováním polymeru postupným osvěcováním. Obecně jsou dražší, mají dražší materiály, tisknou jen menší modely, po vytištění je ještě třeba nějaké chemické ošetření, tisknou hodně rychle a jsou fantastické na detaily.

Druhá varianta je úplně perfektní na miniatury, ale je to spíš pro lidi, co to myslí vážnějš. Tryskové jsou vhodnější na domácí hraní, ale zase z nich nemusejí padat až tak hezké modely, nebo to šíleně dlouho trvá. A Original Prusa jsou mezi tryskovýma hodně chválený.

Re: Miniatury a 3D tisk

od OnGe » 22. 11. 2018, 10:26

V Paralelním polis taky dělají 3d tisk. Vzhledem k tomu, že se tohle pole pořád dost turbulentně vyvíjí, tak bych ti doporučil před koupí nejdřív někde vyzkoušet a poradit se s někým, kdo tomu rozumí. Abys nevyhodil balík za těžítko :)

Re: Miniatury a 3D tisk

od Ladislav.Karpianus » 22. 11. 2018, 10:22

Bezvadné. Díky. Ten obrázek miniatury vypadá skvěle. Tak teď jenom na tu tiskárnu vydělat. :-)

Re: Miniatury a 3D tisk

od York » 22. 11. 2018, 10:12

V městské knihovně v Praze je 3d tiskárna a měla by být dostupná pro veřejnost. Nevím, jak přesně to funguje, ale imho by mělo jít se tam domluvit na vyzkoušení.

Byla o tom taky debata na Kostce, bohužel ji jako obvykle nemůžu najít. Mluvilo se tam každopádně o tom, že dost záleží na velikosti figurky a rozlišení tiskárny (jak přesné má trysky).

Bohuže sem v tom fakt nevyznám, takže ti nedokážu říct, jestli z té linkuté tiskárny budou figurky vypadat dobře. Zkus kdyžtak pohledat na té Kostce, někdo tam figurky tisknul.

edit: Tady možná.

[5e] Miniatury a 3D tisk

od Ladislav.Karpianus » 22. 11. 2018, 09:41

Ahoj, našel jsem boží stránku, kde jsou všechny miniatury ke všem modulům i dobrodružství k 5e zdarma (https://www.shapeways.com/designer/mz42 ... e-products), stačí je jenom vytisknout na 3D tiskárně. Máte s tím někdo zkušenost? Vyplatí se to? A jak pak miniatury vypadají nabarvené? Vážně totiž uvažuju o tom si jako dárek koupit 3D tiskárnu (https://www.alza.cz/prusa-i3-mk3-d5271426.htm?o=1) a ty věci si tisknout, spíš než kupovat předražený nabarvený miniatury Icons Of The Realms od WizKids nebo docela dobrý Nozlurs Marvelous Miniatures - ale tam nemaj všechno...

Nahoru