conan d20

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: conan d20

Re: conan d20

od Pieta » 2. 2. 2009, 10:06

Aljen píše:Napriklad tak ze medzi sessnami postavy minu polovicu lootu na zeny, chlast a obzerparty.
Jasně, klasika.
(Ostatně už jsem na rpg.net viděl návrh, že v S&S by postavy měly levelovat podle toho, kolik toho prohýří. (: )

Nemyslel jsem, jestli tam jsou pravidla pro žánr. Myslel jsem, jestli se tam trochu rozebírá, co je to ta S&S a jak to správně hrát.

Re: conan d20

od Aljen » 2. 2. 2009, 09:54

Napriklad tak ze medzi sessnami postavy minu polovicu lootu na zeny, chlast a obzerparty.

Re: conan d20

od Pieta » 2. 2. 2009, 02:07

Pieta píše:Jak to tady čtu, tak mám strašnou chuť zahrát si nějakou S&S.
Řada příběhů, kde na začátku každého se ocitáme na místě, o kterém nikdo dřív neslyšel, a na konci každého jsou mrtví všichni až na hrdinu, to má prostě šťávu. (-;
Úplně jsem v tom nadšení zapomněl na původní otázku - jak moc se v CD20 věnují pravidlům žánru?

Re: conan d20

od Pieta » 1. 2. 2009, 23:32

Jak to tady čtu, tak mám strašnou chuť zahrát si nějakou S&S.
Řada příběhů, kde na začátku každého se ocitáme na místě, o kterém nikdo dřív neslyšel, a na konci každého jsou mrtví všichni až na hrdinu, to má prostě šťávu. (-;
Lemmy píše:Já Howarda považuju za zakladatele fantasy obecně (tímto prohlášením asi naštvu zaryté Tolkieny příznivce :>;o) ).
Zakladatelem fantasy obecně je přeci autor Gilgameše. (-;

Re: conan d20

od Lemmy » 29. 1. 2009, 15:24

Bifi píše:Camp a Carter sa rozhodli, že Howardove poviedky zoradia do chronologického poradia, aby medzi ne mohli vkladať svoje - a samozrejme podľa toho aj jeho poviedky upravovali. Totálne nevhodný prístup - okrem toho, že poškodzujú posmrtne autorove dielo (prvýkrát vyšli Howardove poviedky v pôvodnom znení až pred pár rokmi!), tak aj menia ideu SnS na "epické fantasy ťaženie v prepracovanom svete". Bleh.
Hlavně že se jeho povídky po čase vůbec vydali. Tito dva pánové na oblibě Conana myslím mají přímo lví podíl. 8)
Bifi píše: SnS tu bolo dávno pred "epickým world-building world-saving continent-spanning ťažením v družine zloženej z dobrákov rôznych rás a špecializovaných povolaní so špecializovanými powers a jedným zradcom v ich strede" (t.j. čo ľudia obvykle myslia pod termínom "fantasy" a dnes je synonymom typického Dragonlance/Forgotten Realms hrania).
Já Howarda považuju za zakladatele fantasy obecně (tímto prohlášením asi naštvu zaryté Tolkieny příznivce :>;o) ). Pod termínem fantasy si představím i takové sword and sorcery... v naší družině hrajeme vlastně něco mezi sword and sorce / fantasy / dark fantasy a ještě něco z jiného soudku k tomu (nemáme tolik epiky, nezachraňujeme svět, nikdo není úplný dobrák..). Pouze jsem psal, že někteří hráči by mohli mít problém s tím, že se ocitnou na příštím sezení kdesi a nebude se řešit, co se dělo mezi tím, jak se tam dostali a tak. Ale asi je to o tom, jak si psal - pokud by se hrál Conan, chtělo by to aby s tímto všichni členové byli obeznámeni a souhlasili s tímto (napadá mě, že vlastně jeden z mých hráčů vůbec nezná Conana v literární tvorbě).

Quentin: Ono takové Conanovské Sword and Sorcery je občas těžké pojmout. Občas se snažím vložit nějaký element z tohoto, ale vždy to zůstane u toho elementu. Buď to neumím pojmout nebo se prostě instinktivně vracím ke svému stylu vypravěče a jiný neumím.

Re: conan d20

od lotrando » 23. 1. 2009, 20:20

Quentin: stalo se, ale nepomohlo :), jsem holt asi zaseklej ve fantasy a sword a sorcery mi tak nejde

Re: conan d20

od Quentin » 23. 1. 2009, 15:44

Prad hranim Conana doporucuju precist nejake povidky od howarda ... tak po styrech, peti pribezich mate celkem dobrou predstavu.

Re: conan d20

od Bifi » 23. 1. 2009, 15:37

Camp a Carter sa rozhodli, že Howardove poviedky zoradia do chronologického poradia, aby medzi ne mohli vkladať svoje - a samozrejme podľa toho aj jeho poviedky upravovali. Totálne nevhodný prístup - okrem toho, že poškodzujú posmrtne autorove dielo (prvýkrát vyšli Howardove poviedky v pôvodnom znení až pred pár rokmi!), tak aj menia ideu SnS na "epické fantasy ťaženie v prepracovanom svete". Bleh.

Anyhow, predtým ako sa človek pustí do Conana by mal aspoň zhruba mať predstavu o žánrových konvenciách SnS či pulpovej literatúry všeobecne a ako sa premietajú do hry. SnS hranie nie je "ako obvyklé fantasy, len v inom prostredí". SnS tu bolo dávno pred "epickým world-building world-saving continent-spanning ťažením v družine zloženej z dobrákov rôznych rás a špecializovaných povolaní so špecializovanými powers a jedným zradcom v ich strede" (t.j. čo ľudia obvykle myslia pod termínom "fantasy" a dnes je synonymom typického Dragonlance/Forgotten Realms hrania).

Re: conan d20

od Aljen » 23. 1. 2009, 15:11

Ano myslim ze to dopisali neskor, ale bolo to presne to co treba
Viet bolo aj viac ko 2 ale nic zasadne.

Re: conan d20

od Lemmy » 23. 1. 2009, 15:03

Ty dvě věty bohatě stačí. Jen mě zajímalo, zda je něco takového uvedeno jako vodítko pro družiny, které si na tomto zakládají. :)

Corvus: S tím Howardem máš myslím pravdu. U Campa a Cartera to bylo dáno asi zase tím, že měli několik příbéhů v sérii, které na sebe navazovaly.

Re: conan d20

od Corvus » 23. 1. 2009, 14:59

i v Howardových, Campových a Carterových povídkách/knihách o Conanovi byl před příběhem prolog, co Conan zažil v poslední době (minulém příběhu).
mari sa mi ze u Howarda boli tie predslovy dopisane neskor niekym inym. a okrem toho to boli vzdy len cca dve vety (tresnem) "Po tom co Conan zabil velitela strazi v hlavnom meste Nemedie , pridal sa ku kozakom a stal sa ich kapitanom."

Re: conan d20

od Aljen » 23. 1. 2009, 14:59

Ano s prologom suhlasim

V Conanovi (Originalnom) bol aj jeden prolog v style (samozrejme ze necitujem)
"Vratil sa do Cimmerie kde chvilu pobudol a potom sa vratil spat do velkeho sveta"
To uplne staci nie?
A namestis do toho vela ked sa budes chciet k tomu vratit.

Okrem ineho... my teraz hrame tak 4e :D
aj ked s mensimi casovymi odostupmi a s tym ze cely plot vymyslia hraci (a potom padaju ako v pinballe po balkonoch)

Re: conan d20

od Lemmy » 23. 1. 2009, 14:54

Bajo píše: ALe na druhou stranu, pokud si udelas poznamky a treba v nejakem skoku o par let dopredu nastavis nejakou situaci, aniz bys resil co se delo mezitim a potom se az vratil v case zpet, muze ti vzniknout velmi zajimava epizoda, kdy nejake naznaky a dusledky z casove pozdejsiho (odehraneho) pribehu propijist s casove predeslim (odehranym) pribehem, tak aby to vse davalo smysl a pekne se to spojilo.
Strašně mi to připomíná Harry Pottera 3 a ten časostroj na konci. $D


Aljen: To je sice hezké, ale už vidím pohled jednoho z našich hráčů, těžkého realisty, když mu říkám, že taková infomace, jako to, co dělal v období mezi "povídkami" není pro hru důležitá :P - i v Howardových, Campových a Carterových povídkách/knihách o Conanovi byl před příběhem prolog, co Conan zažil v poslední době (minulém příběhu).

S deníky bych teda viděl problém, pokud náhodou nehraješ s kompem nebo nemáš dopředu připravených několik variant příběhu, nepletu se?

Peekay: V ConanD20 se neuvádí v denících postav vybavení?

Re: conan d20

od Peekay » 23. 1. 2009, 14:49

Lemmy píše: Pokud se ConanD20 formou povídek hraje takto, jak si psal, nezabere dost času před questem přepisování deníků, pokud se občas změní ty úrovně, vybavení... ?
Urovne viz komentar o exceli.

Vybavenie.... it's Conan, dude! Preco by si si chcel na dennik pisat vybavenie?! $D Precitaj si zbierku poviedok o Conanovi od Howarda a skus si pri tom pisat jeho inventar - myslim, ze rychlo zistis, ze to proste nie je zanrovo primerane.

Ak chces hrat v Conan d20 nieco ine, tak je to samozrejme ok a vybavenie si veselo pis. Ak ti ale ide o atmosferu a ducha zdrojoveho materialu, na kilometrove equipment listy proste niet miesta, casu ani opodstatnenia.

Re: conan d20

od Bajo » 23. 1. 2009, 14:40

2 Lemy: S denikama neni problem, pokud mas vice variant postav :) A co se toho skakani tyce. Neprehledne to byt muze. ALe na druhou stranu, pokud si udelas poznamky a treba v nejakem skoku o par let dopredu nastavis nejakou situaci, aniz bys resil co se delo mezitim a potom se az vratil v case zpet, muze ti vzniknout velmi zajimava epizoda, kdy nejake naznaky a dusledky z casove pozdejsiho (odehraneho) pribehu propijist s casove predeslim (odehranym) pribehem, tak aby to vse davalo smysl a pekne se to spojilo.

Nahoru