Současné válečnictví a Záliv

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Současné válečnictví a Záliv

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Selhan » 31. 10. 2020, 15:29

Za rok prijit s takovymhle argumentem? :D

Sledujete nekdo karabasskou valku? Ozajstny kyberpunk - i kdyz porad myslim, ze ty drony nemaji na Kavkaze na to byt rozhodujici silou.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Log 1=0 » 31. 10. 2020, 15:20

Zbrojnímu průmyslu všech cca 200 států světa říkáme zbrojní, jako každý normální člověk.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od hanss » 31. 10. 2020, 15:06

York píše:
1. 8. 2019, 12:55

Tomu říkám kolosální eufemismus :think:
"Kolosálnímu eufemismu" říkám mizerná slovní zásoba.

Protože jaké označení potom zůstane pro zbrojní průmysl český, francouzský, americký? Ty státy jsou ohroženy řádově méně než Rusko a zahraniční intervence provádějí mnohem častěji než Rusko.

Jak říkáte jejich "obrannému průmyslu"? Co je mnohem více než kolosální?

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Vallun » 31. 10. 2020, 14:08

Obrázek

Jinak USAF nedávno oznámili, že byl schválen program modernizace B-52 Stratofortess prodlužující jejich živnotnost až do roku 2050. Smlouva na jejich vývoj byla uzavřena v roce 1946, takže to bude bombardér, který bude nějak existovat více než jedno století...:)

Re: Současné válečnictví a Záliv

od York » 1. 8. 2019, 12:55

Ecthelion píše:
1. 8. 2019, 12:22
ruský obranný průmysl
Tomu říkám kolosální eufemismus :think:


Ruskej zbrojní průmysl je asi tak ta nejdůležitější věc v celém Rusu. Možná s výjimkou ropy a zemního plynu. Je to jediná věc, kterou Rusko vyrábí (tzn. ne jen těží) a ve významném měřítku exportuje. Má to samozřejmě naprosto zásadní vliv na ruskou zahraniční politiku, včetně války s Ukrajinou (anexe Krymu měla ještě pro Rusko příjemný bonus v podobě strategicky zásadního přístupu k Černému moři). Rusové prostě potřebujou bejt ve válce, potřebujou ukazovat, že jejich zbrojní technika funguje. S obranou to nemá nic společnýho, Rusko nikdo neohrožuje.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Ecthelion » 1. 8. 2019, 12:22

hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
Ecthelion píše:
30. 7. 2019, 10:22
...autoři tohoto textu vážně nebyli.
Byli.
Já se omlouvám, ale zřejmě si nerozumíme. Zkusím to nicméně ještě jednou.

Autorem článku je Jan Grohmann, šéfredaktor webu armadninoviny.cz (tedy nikoli redaktoři iDNES). Článek vyšel na tomto webu a pak byl převzat pro iDNES a byl pro tento web pouze redakčně upraven. Redakční úprava z redaktorů iDNES nečiní autory textu. Autorem textu je jeho autor (ten, kdo ho napsal). Chtěl jsem jen poukázat, že kdo je a není "osoba ducha mdlého" jsi adresoval na špatné místo.
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
1. Demonstrace nebyla za svobodné volby.
Když komise vyřadí z voleb 30 opozičních kandidátů, přičemž ponechá jen provládní a "schválenou opozici" (která hraje křoví vládní straně stejně jako Československá socialistická strana hrála křoví v ČSSR) a lidé proti této svévůli protestují, jde především o svobodné volby, protože voliči tvrdí, že jim byly nezákonným zásahem (proti kterému není odvolání) odepřeny.
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
Demonstraci si pochopitelně nedohodli s úřady, protože pak by proti nim policie nezasáhla a kravál by nebyl.
Kdyby drželi hubu a krok, nedemonstrovali a nechali správným lidem klid na práci, nikdo by je nezmlátil! To dá rozum!
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
2.Demonstrace nebyla pokojná.
Předchozí schválená demonstrace pokojná byla. Není důvod nevěřit, že tato by nebyla, kdyby policie nezačala zatýkat lidi (ješte před jejím začátkem, ne v reakci na nějaké násilnosti) a v místech, kde policie zrovna nemlátila lidi (a lidi se nebránili tomu aby je policie mlátila), nedocházelo k žádnému rabovaní nebo nepokojům. Za mě pokojná demonstrace. Lidi prostě došli s transparenty projevit nespokojenost se současným stavem.
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
3. A ano, v demokratických zemích jsou takové události, stovky zatčených a stovky zraněných, běžnou realitou.
Navzdory tomu, co tvrdí Putinovská propaganda... ne. Něco takového se může stát, ale je to naprosto výjimečná událost, která bude mít dalekosáhlé důsledky.
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
Před časem v USA hnutí Occupy, aktuálně ve Francii žluté vesty..
Occupy bylo až na jeden incident v Oaklandu nenásilné hnutí a nedocházelo při něm ke střetům s policií (tedy žádné stovky zraněných) a hnutí žlutých vest ve Francii je natolik výjimečná věc, že o ní novináři týdny přinášeli pro celý svět informace (od šedesátých let se něco takového v tomto rozsahu nestalo).
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
V západní podskupině demokratických zemí bývá policie i brutálnější a čas od času nějakého demonstranta i ubije k smrti.
...což se v Rusku přece nikdy nemůže stát a nikdy se nestalo! Ehm.
Jinak jde o poměrně odvážné tvrzení. Máš ho podložené nějakými důkazy? Kdy naposledy došlo v "západní podskupině demokratických zemí" k ubití demonstranta policisty? Jak často k tomu dochází? Máš porovnání s ruskou policií?
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
A před pěti lety na Ukrajině naši demokratičtí přátelé a spojenci postříleli přes stovku demonstrantů střelbou do zad...
Pokud mluvíš o Euromajdanu, tak tam střílela polici ve službách nedemokratického režimu... a proto už tam ten konkrétní nedemokratický režim není.
hanss píše:
1. 8. 2019, 00:10
Např. za Masaryka četnictvo běžně pokojné demonstrace rozhánělo střelbou se zraněnými a mrtvými demonstranty. Bylo Masarykovo Československo kvůli tomu totalitní?
Jeeee! Starý dobrý bolševický argument "Masaryk nechal střílet do dělníků"! Ten už jsem nějakou chvíli neviděl. Nevěděl jsem, že je ještě populární! Ta nostalgie, ta nostalgie. Omlouvám se, zpátky k odpovědi.

Ve zkratce... ne. Podkladem pro tenhle blábol je především Duchcovská stávka z roku 1931, kde došlo ke smrti 4 civilistů. Nešlo ale o žádnou nařízenou střelbu, ale o 12 četníků, kteří zůstali v obklíčení mnohasethlavého davu, který je napadl a oni stříleli v sebeobraně. Takže ne, za Masaryka četnictvo běžně nestřílelo do demonstrantů. Zkontroluj si své zdroje. Další věc je, že srovnáváš současnou demokracii se státem před téměř sty lety. První republika byla ve své době solidní demokratický stát (v kontextu doby a zvláště ve srovnání se sousedy), ale z dnešního pohledu taky žádná sláva. Od té doby se naše nároky na fungujcí demokracii lehce zvýšily.

:arrow? Jinak si plně uvědomuji, že jsem se nechal odvést od podstaty článku (ruský obranný průmysl je zkorumpovaný, nevýkonný a v masivních dluzích). Omlouvám se všem přítomným.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od midewiwin » 1. 8. 2019, 08:54

hanss píše:Demonstrace byla proti existenci právního státu - konkrétně šlo o to, že kandidáti do městského zastupitelstva (moskevského) musí kandidaturu mít podepřenou podpisy x voličů (analogická podmínka je v demokratických zemích běžná) a kandidát(i) o které(ho) šlo, zfalšoval(i) 98 % podpisů. Volební komise je přirozeně nepřipustila k volbám, což je v právním státě samozřejmost. Demonstranti proti tomu protestovali a chtěli, aby volební komise hrubě porušila zákon. (Imo dotyční kandidáti proto zfalšovali podpisy aby měli jistotu že je komise vyřadí a budou pak mít záminku pro kravál. Demonstraci si pochopitelně nedohodli s úřady, protože pak by proti nim policie nezasáhla a kravál by nebyl. V Rusku je samozřejmě veřejnost má za blby, ale musí chudáci z něčeho žít a granty se tak musí odpracovat, že.
Navalnyj prohlásil, že komise vyřadila množství podpisů pod záminkou, že jde o osoby neexistující nebo zemřelé, ale že se po jejím verdiktu tito lidé hlásili s tím, že jsou naživu a že petiční arch skutečně podepsali. Komise na to nereagovala.
Když nyní opozice žádala o povolení k další demonstraci, nedostala ho. Policie pořádá razie v bytech účastníků, aby odhalila, jakým způsobem se domlouvali na místu a času meetingu.
Další demonstrace proti této specificky ruské modifikaci právního státu se tedy dají očekávat.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od hanss » 1. 8. 2019, 00:10

Ecthelion píše:
30. 7. 2019, 10:22
Nerozporuji, že novináři z iDNES mohou být ducha mdlého (u spousty jejich jiných článků to tak vypadá), ale autoři tohoto textu vážně nebyli.
Byli. Protože při uhlazování googlepřekladu místo normální terminologie (zakázka..) v textu ponechali google nesmysly. To je příznak ducha mdlého. (Ale připouštím, že možná "autoři tohoto textu" jsou normální inteligence, akorát neznají cizí jazyky, neznají ani český jazyk a překlad odflákli. Čiliže jsou profesionálně naprosto neschopní.)
Tak kolem 1400 zatčených...
1. Demonstrace nebyla za svobodné volby. Transparenty a hesla demonstrantů s volbami nesouvisely. Ostatně většina demonstrantů nebyla ani Moskvané, moskevské volby se jich netýkaly a byly jim lhostejné.
1.a Demonstrace byla proti existenci právního státu - konkrétně šlo o to, že kandidáti do městského zastupitelstva (moskevského) musí kandidaturu mít podepřenou podpisy x voličů (analogická podmínka je v demokratických zemích běžná) a kandidát(i) o které(ho) šlo, zfalšoval(i) 98 % podpisů. Volební komise je přirozeně nepřipustila k volbám, což je v právním státě samozřejmost. Demonstranti proti tomu protestovali a chtěli, aby volební komise hrubě porušila zákon. (Imo dotyční kandidáti proto zfalšovali podpisy aby měli jistotu že je komise vyřadí a budou pak mít záminku pro kravál. Demonstraci si pochopitelně nedohodli s úřady, protože pak by proti nim policie nezasáhla a kravál by nebyl. V Rusku je samozřejmě veřejnost má za blby, ale musí chudáci z něčeho žít a granty se tak musí odpracovat, že.
2.Demonstrace nebyla pokojná.
3. A ano, v demokratických zemích jsou takové události, stovky zatčených a stovky zraněných, běžnou realitou. Před časem v USA hnutí Occupy, aktuálně ve Francii žluté vesty.. rozbitých hlav a polámaných končetin plno, výživné byly svého času demonstrace na summitu G8 v Janově (jestli se dobře pamatuji, tak tam demokratická policie mimo jiné přepadla tábor spících demonstrantů a mlátila je obušky ve spacácích). V západní podskupině demokratických zemí bývá policie i brutálnější a čas od času nějakého demonstranta i ubije k smrti. A před pěti lety na Ukrajině naši demokratičtí přátelé a spojenci postříleli přes stovku demonstrantů střelbou do zad...
4. Definic totality existuje několik, ale nikdo dosud nedával do souvisloti termín totalita s rozháněním demonstrací relativně mírnými prostředky. Protože pak by totalitní byly prakticky všechny země. Např. za Masaryka četnictvo běžně pokojné demonstrace rozhánělo střelbou se zraněnými a mrtvými demonstranty. Bylo Masarykovo Československo kvůli tomu totalitní?

Re: Současné válečnictví a Záliv

od OnGe » 30. 7. 2019, 10:49

Ecthelion píše:
30. 7. 2019, 10:22
brutální mlácení neozbrojených lidí obušky
Přeci bys obuškem nemlátil ozbrojené lidi. Do těch se střílí.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Ecthelion » 30. 7. 2019, 10:22

hanss píše:
30. 7. 2019, 00:07
A jen osoby ducha mdlého - jako novináři z iDnes - si myslí, že googlovský překladač je schopen přeložit běžné obraty typu "státní obranné zakázky".
Poznámka stranou - článek je převzatý ze specializovanéhu webu Armádní noviny a byl na iDNES jen redakčně krácen. Nerozporuji, že novináři z iDNES mohou být ducha mdlého (u spousty jejich jiných článků to tak vypadá), ale autoři tohoto textu vážně nebyli.
hanss píše:
30. 7. 2019, 00:07
Ale pro lidi, co si myslí že Rusko je totalitní země, ...
Tak kolem 1400 zatčených (pro přesnost 1373 dle serveru OVD-Info, Tass a RIA Novosti píšou o 1074) na sobotní pokojné demonstraci za svobodné volby (drzost tohle, chtít svobodné volby), brutální mlácení neozbrojených lidí obušky (zahraniční novináři zachytili lidi s rozbitými hlavami a zlámanými končetinami) a pak ládování do předem připravených autobusů... to je běžná realita demokratické země, no ne? :roll:

Re: Současné válečnictví a Záliv

od midewiwin » 30. 7. 2019, 06:49

hanss píše:
30. 7. 2019, 00:07
"Vyzbrojovací příkaz" je blábol (experimentem jsem zjistil, že takto mluví googlovský překladač); nikdo takovou terminologii nepoužívá. A jen osoby ducha mdlého - jako novináři z iDnes - si myslí, že googlovský překladač je schopen přeložit běžné obraty typu "státní obranné zakázky".

Ale pro lidi, co si myslí že Rusko je totalitní země, je samozřejmě čeština google překladače z iDnesu zcela dostačující, zdrojům používajícím náležitou terminologii by beztak nevěřili.
Je fakt, že ten článek není po jazykové stránce nic moc, když např. skloňuje Krasovickij - Krasovickije.
Důležitější je, jestli jevy, o kterých píše, popisuje správně bez ohledu na terminologii.
Pokud ano, pak se nabízí, že mezi pojmy "příkaz" a "zakázka" není v praxi vztahu mezi ruskou vládou a ruským zbrojním průmyslem žádný zvláštní rozdíl.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od hanss » 30. 7. 2019, 00:07

"Vyzbrojovací příkaz" je blábol (experimentem jsem zjistil, že takto mluví googlovský překladač); nikdo takovou terminologii nepoužívá. A jen osoby ducha mdlého - jako novináři z iDnes - si myslí, že googlovský překladač je schopen přeložit běžné obraty typu "státní obranné zakázky".

Ale pro lidi, co si myslí že Rusko je totalitní země, je samozřejmě čeština google překladače z iDnesu zcela dostačující, zdrojům používajícím náležitou terminologii by beztak nevěřili.

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Eleshar_Vermillion » 29. 7. 2019, 20:50

Přiznám se, že přesně takhle nějak jsem si fungování vojensko-průmyslového komplexu v totalitní zemi jako Rusko představoval, jen jsem pro to neměl terminologii (např. ten vyzbrojovací příkaz).

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Vallun » 29. 7. 2019, 19:48

Pohled na financování ruského obranného průmyslu

docela síla tedy...ne že byhc si myslel,ž eje to jinde bez problémů, ale tohle vypadá na totální kocourkov:)

Re: Současné válečnictví a Záliv

od Vallun » 5. 6. 2019, 16:37

Argo obecně +1, určitě je lepší něco než nic, ale protože to stejně nemají dodat do konce měsíce, tak bych rád opravdu to nejlepší...

30 tanků a 50 BVP je lepší, než 200 BVP....

Když máš k dispozici L2A7, tak Tě přendáška o T14 opravud netrápí:)

Nikdo ale nepochybuje o schopnosti Američanů vyrobit potřebný počet F35tek...T14 už přes dva roky nejsou tam, kde by být měly, z jiných než finančích důvodů...

Nahoru