Heraldika Taurilu

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Heraldika Taurilu

Re: Heraldika Taurilu

od Jezus » 20. 7. 2018, 11:59

Hodně dobrý, hlavně ty legendy i ten Borovicový háj (jak je hezky navázán na jeden z rodů a promítl se do legend).
Zapadlej kus území, kde vrrci dávají dobrou noc a nevýznamné rody, ale hned to má atmosféru, že bych se tam se svojí družinou rád podíval :-) A Pigtaily a Planky si teď budu pamatovat na dlouho, nesplynou s nějakými generickými malými rody...

Re: Heraldika Taurilu

od mal.kin » 19. 7. 2018, 11:38

Rod Planků
Vazalové Westenholtů, dříve potulný rytíř
Rodový erb - Skřížený meč a prkno na tmavězeleném poli
Menší rod, který se pozvedl díky slavnému vítězství potulné rytířky Daelly z Pinerestu.
Legenda - Říká se, že Daella byla dcerou lesního ducha Eadwela, po kterém zdělila krásu, sílu a čest. V dobách, kdy Církev pomalu přebírala moc v celém jižním Taurilu, se pořádal turnaj v Santhope. Sjeli se zde rytíři a panstvo z celého Thurenu včetně trojice princů. Proto se sem vydala také Daella z říčního městečka Pinerest. Říká se, že Daella uměla s mečem tancovat stejně dobře, jako se prohánět po louce za zvuků loutny. Na turnaji v šermířském klání prohrála až v posledním klání s princem Wilburem Carllysem tak, že při ztrátě meče popadla kus plotu, ale proti meči neměla šanci. Mladý princ poté vyhlásil svou soupeřku královnou krásy turnaje a protančili spolu celou noc.
Ač si Wilbur v budoucnu vzal za manželku lady Angrid Malster, říká se, že často jezdil k horám na lov do Borovicového háje, který nechal spravovat svou favoritku Daellu, kterou pasoval na Daellu Plank, podle prkna z plotu na turnaji v Santhope.

Součastnost - rytíř Deron Plank je jediný potomek Darona Planka. Deron stejně jako jeho otec nosí v sobě krev Daelly, takže je skvělý umělec, zábavný a veselý člověk, zdatný šermíř a někdy až chorobně čestný. Nění se čemu dívit, že v Pinerestu se musí každý veselit, jinak ho požene doslova do háje - toho Borovicového na který si dělají nárok od pradávna pasáci vepřů - Pigtailové. Deron je mladý a nerozvážný a většinu času cestuje po turnajích. Daron je už nad hrobem a ven ze svého sídla už téměř nevychází. Říká se, že pokud se mladý lord Plank brzy nevrátí domů, nemusí už svého otce nalézt živého.

Re: Heraldika Taurilu

od mal.kin » 18. 7. 2018, 10:53

Dovolím si přidat něco z naší kampaně na Thurenu:

Rod Pigtailů
Vazalové Westenholtů, dříve Carllysů
Rodový erb - Ustřihnutý stříbrný cop na černém poli
Starý menší rod, který zbohatl hlavně na jílu, ze kterého místní cihlářský cech pálí cihly.
Legenda - Pigtailové se rodili vždy se stříbrnou hřívou tak hustou a nepoddajnou, že si ji museli zaplétat do copů. Legenda říká, že mladý námořník Gwen údajně utonul před stovkami let v námořní bitvě s Dakiiskou flotilou u souostroví Cod ve službách lorda Archibalda Carllyse. Jeho tělo se však našlo tři dny po bitvě a námořník žil. Pouze mu zbělela jeho hustá hříva do děsivého stříbrného odstínu. Přeživší lord Archibald povýšil statečného námořníka do rytířského stavu a později mu udělil léno na východních hranicích. Říká se, že Gwen Pigtail ve skutečnosti zemřel a jeho duši si vzaly Hlasy z hlubin a jeho poloprázdnou schránku navrátili zpět. On i jeho potomci vykonávali dlouhou cestu po řece k moři, kde skládali krvavou oběť. Jiní tvrdí, že Gwen se dotkl chaosu a ten pokroutil jeho duši i tělo.

Součastnost - starý otylý baron Marlon Pigtail nemá následovníka, pouze svého bastarda, kterého nikdy nepojal za svého syna. Marlon je strážcem městečka Mudguard na východních hranicích území Westenholtů. Po smrti jeho ženy se z něj stal zapšklý a chamtivý staroch. Také on vede věčný spor se sousedním baronem Plankem o práva na Borovicový háj, který se táhne do daleké minulosti a nikdo neví, kdo ho vlastně začal.

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 11. 5. 2018, 14:15

Můžem to nechat zatím uležet a vymýšlet něco k Langyllům, tam ještě nemáme žádné nápady...

Re: Heraldika Taurilu

od Pracující logaritmus » 11. 5. 2018, 08:57

To je 60-250 potomku.
Čistě z matematické zvědavosti, jak jsi přišel na toto číslo?

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 10. 5. 2018, 15:43

trajda píše:
10. 5. 2018, 14:44
behem sta let se narodi 3-5 generaci, kazda generace ma 2-5 ootomku a bavime se o rodu, ktery vznikl pred vice nez mileniem. To je 60-250 potomku.
Většina členů rodu má jen tu "základní" pečeť, tzn vyšší rezistenci vůči jedům. Schopnost vytvářet jed v těle a předávat ho ostatním atd už je hodně vzácná.
trajda píše:
10. 5. 2018, 14:44
Carlyss, Dellamy, Humbrick - jejich pecete sice take mohou zabijet, ale ve vsech pripadech je celkem jednoduche najit vinika a urcit, zda mel ci nemel pravo danou osobu zabit
Jestli byla smrt pádem z výšky nehoda nebo zavál humbrický větřík správným směrem se imho prokazuje ještě hůř.

Re: Heraldika Taurilu

od trajda » 10. 5. 2018, 14:44

Sparkle píše:
10. 5. 2018, 14:00
Mohli mít klidně pravidlo, že tento způsob likvidace protivníků je pro ně zapovězený a používají ho jen v největší nouzi, aby zbytečně kvůli tomu netriggerovali hněv ostatní šlechty...
Jsem si jist, ze takove pravidlo urcite meli, ale behem sta let se narodi 3-5 generaci, kazda generace ma 2-5 ootomku a bavime se o rodu, ktery vznikl pred vice nez mileniem. To je 60-250 potomku. A staci nam jeden maniak, aby se ostatni slechticky rody spojili a vyvrazdili je. Jaka je pravdepodobnost, ze se alespon jeden takovy maniak narodil? Preci jen se rika, ze kdo ma moc, ten ji pouziva.
mal.kin píše:
10. 5. 2018, 14:08
Já bych se toho hada zase tak nebál. Vemte si Boltny a jejich lidi stažené z kůže. I když se na venek tváří, že je to dávno zapovězené a nedělají to, v pozadí si v tom stále libují. To by mohl být případ i Malsterů.
A kolik pratel mela rodina Boltonu? Vidim obrovsky rozdil mezi travicem a magickym travicem. Pokud by byly Malsteri pouze znamy svymi travicskymi choutkami, tak to je pripad cislo 2. Neni nejvhodnejsi, ale da se s nim prezit nekolik generaci. Pokud budou znami svou jedovatou peceti, byly by vyvrazdeni pri prvni prilezitosti, zkratka jen pro jistotu. Carlyss, Dellamy, Humbrick - jejich pecete sice take mohou zabijet, ale ve vsech pripadech je celkem jednoduche najit vinika a urcit, zda mel ci nemel pravo danou osobu zabit. Ale Malsterove a Trenawainove zabiji nenapadne, bez zanechani jakychkoliv stop ci vizitky. A v tom jsou hrozne nebezpecni.

Zatimco Trenawainy pravdepodobne drzi nazivu jen jejich pycha, Malstery musi drzet nazivu penize. Zatimco u Trenawainu bude jedna generace povazovana za spasu a jina za prokleti a bude se to casto menit v prubehu veku, Trenawainove (pokud jejich pecet bude znama) budou nebezpecni vzdy a vsude, a i kdyby tri generace usilovne pracovali na obnoveni obchodnich vztahu s ostatnimi provinciemi, staci jedna cerna ovce a budou zpatky tam, kde zacali.

Edit.

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 10. 5. 2018, 14:25

Pokud had, tak by to ale chtělo ještě k němu něco, nebo víc hadů, ať to není Slytherin.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: Heraldika Taurilu

od mal.kin » 10. 5. 2018, 14:08

Já bych se toho hada zase tak nebál. Vemte si Boltny a jejich lidi stažené z kůže. I když se na venek tváří, že je to dávno zapovězené a nedělají to, v pozadí si v tom stále libují. To by mohl být případ i Malsterů.

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 10. 5. 2018, 14:00

Malsterové mají větší rezistenci na jedy než zbytek populace, to nemusí automaticky implikovat, že taky jedy používají na likvidaci protivníků. Mohli mít klidně pravidlo, že tento způsob likvidace protivníků je pro ně zapovězený a používají ho jen v největší nouzi, aby zbytečně kvůli tomu netriggerovali hněv ostatní šlechty...

edit: ale nemám problém, aby jejich legenda a erb byl o něčem úplně jiném, jen mě nenapadá o čem.

Re: Heraldika Taurilu

od trajda » 10. 5. 2018, 13:55

Zrovna malsterove mi prijdou jako ti, kteri v zadnem pripade nesmi mit pecet v erbu, myslim, ze by vubec nemela byt ani znama, ani v kronikach. Predstavre si situaci:

- Mnoho velvyslancu na uzemi Malsteru napric historii zemrelo na nasledky ruznych jedu. V mnoha pripadech to vypadalo jako nehoda a vina se pripisovala nebezpecnemu kraji, v ostatnich pripadech se vzdy nasel pachatel a byl odsouzen k smrti.
Zaver: Uzemi malsteru bude s kazdou dalsi smrti mene oblibene mezi velvyslanci, malsterove budou casto zvani do jinych provincii, protoze do jejich provincie uz nikdo ani nevkroci. Ackoliv mohou byt Malsterove podezreli, vzdycky se to da nejak ututlat, na nekoho svedst, schodit vinu na jednoho clena rodiny, obvinit ho jako obycejneho travice a zabit ho driv, nez zacne mluvit.

- Mnoho velvyslancu na uzemi Malsteru napric historii zemrelo na nasledky ruznych jedu. Malsterove jsou navic znami svou vasni k nejruznejsim jedum.
Zaver: Veskera diplomacie s provincii bude utnuta ze dne na den. Rod Malsteru bude automaticky obvynen z katde smrti na jejich uzemi, pro nedostatek dukazu je pravdepodobne nikdo nenapadne, pouze, pokud by se jednalo o pomstu. Navic si pravdepodobne pomoci nekolika "nehod" ve spravny okamzik napric historii nahrabali obrovske jmeni, takze dalsi duvod, proc na ne nikdo nazautoci, je ten, ze jsou velice bohati. Ale od urciteho okamziku v historii jim zkratka nezbylo nic jineho, nez se spolehnout samy na sebe.

- Mnoho velvyslancu na uzemi Malsteru napric historii zemrelo na nasledky ruznych jedu. Nejen, ze Malsterove jsou znami travici, jejich pecet navic dela smrt jedem mnohem jednodussi, nebezpecnejsi a necekanou.
Zaver: Rod Malsteru byl vyvrazden pred mnoha stoletimi spolecnou armadou ostatnich slechtickych rodu, malsterske jmeni sice dokazalo branit uzemi obdivuhodne dlouho, ale ne vecne.

Takze osobne jsem pro tu prvni moznost. Malsterove pravdepodobne i casem vyvynuli specialni magii na ochranu tajemstvi, kterym se kazdy clen rodu nechal dobrovolne ocarovat, aby tak zabranili uniku informaci napriklad od cernych ovci ci privdanych slechticen. A pokud mohou chranit sva tajemstvi, mohou chranit tajemstvi i nekoho jineho. Takze nejen, ze meli diky necekanym smrtim obrovske bohatstvi, ostatni rody navic vyhledavali jejich pomoc v ukryti svych tajemstvi pred ostatnimi. Takze osobne bych se v erbu vyhnul jakymkoliv znamkam nebezpeci a soustredil se na neco vice neutralniho, treba ticho nebo tajemstvi.

Edit: Nebo odvest pozornost nekam uplne jinam.

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 9. 5. 2018, 12:35

Ecthelioni mi nasadili brouka do hlavy s tím zvířetem co se postaralo o šlechtičata.... furt se mi do toho taky motají Malsterové a ten pavouk nebo had. Co nějaká legenda o tom, jak se předek Malsterů spřátelil s hadem? A hadi je pak chránili, pomáhali jim posílat vzkazy z obleženého hradu, kousli někoho kdo měl jít na popravu aby ho považovali za mrtvého a pak ho odvezli za město a tam se probral, a tak podobně?

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 6. 5. 2018, 11:02

Klidně vymyslete víc pověstí k jednomu rodu. I kdybychom nakonec vybrali jednu z nich, že to bude ta vážící se k současnému erbu, tak to neznamená, že ty ostatní se nemohly udít taky, třeba ten rod vystřídal za svou historii víc znaků v erbu.

Re: Heraldika Taurilu

od trajda » 5. 5. 2018, 19:00

Pokud hledame majestatni zvirata na erb, myslim, ze bestiar cele knihy nabizi nezpocet moznosti. Wywerna, bansi (obe vhodne pro dellamy, asi napisu povest o bansi pro dellamy), kurolisek pro langyll, a predevsim deor, ackoliv u nej nevim ke komu ho priradit, krome westenholt.

Re: Heraldika Taurilu

od Sparkle » 4. 5. 2018, 12:52

Dobře, gryf ve stylu ze Zaklínače by ale imho měl vypadat jinak, než ten klasický, co bývá na znacích... výrazně divočeji a hrozivěji, s tesáky / kapající krví z mordy klidně. Ten v tom erbu nahoře mi opravdu evokuje takový ten symbol vznešenosti, který je používán v každém druhém fantasy pro nějaký "klaďácký" rytířský rod.

Nahoru