Desková kuchyně 2014

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Desková kuchyně 2014

Re: Desková kuchyně 2014

od Tindo » 21. 4. 2018, 14:08

Inspirován Deskovou kuchyní pořádám podobnou soutěž Deskotvoření, která je určena tvůrcům, kteří mají blízko do Hradce Králové, protože vytvořené prototypy se budou testovat a po skončení soutěže i hodnotit v místním klubu Deskoviště. Kdyby byl někdo v dosahu a měl by zájem, tak zadání je takovéto:

Ingredience:
Abeceda
Kolo
Tajemství
Změna

Využij minimálně 3 ingredience. Jedná se o prvky, na základě kterých má být vytvořeno téma nebo herní mechanismy.

Počet komponent: maximálně 50
karty, žetony, kostky, plastové a dřevěné kostičky, běžně dostupné figurky, herní plán s maximální velikostí 20x20 cm

Herní doba: maximálně 30 minut

Hodnocení: originalita, hratelnost a zapojení ingrediencí

Konec soutěže: 13.6.2018

Skupina pro účely soutěže: https://www.facebook.com/groups/1001891563296918/

Re: Desková kuchyně 2014

od crowen » 17. 12. 2015, 12:29

Morech - budes teda nieco organizovat? :-)

Re: Desková kuchyně 2014

od Tindo » 16. 10. 2015, 10:32

Nějaké novinky ohledně termínu?

Re: Desková kuchyně 2014

od Tindo » 28. 8. 2015, 20:43

Nekra píše:tak čím to je, že zdejší RPGčkaře moc nebere soutěž ve vytváření deskovky?
Asi protože na RPGfórum chodí velcí nadšenci pro RPGčka. Velcí nadšenci pro deskovky chodí na Zatrolené hry a Deskožrout. A asi jen malá část z nich jsou velkými nadšenci pro obě skupiny stolních her a navštěvují všechna místa. Velkým nadšencem mám na mysli, že těmito hrami opravdu žije a i v tomto oboru rád něco kutí a tvoří.

Re: Desková kuchyně 2014

od ilgir » 28. 8. 2015, 19:31

Já bych to oddělil, to už začíná být psycho :>:o/ $D

Re: Desková kuchyně 2014

od Nekra » 28. 8. 2015, 19:29

To, že jsem paranoidní neznamená, že po mně nejdou :). A samozřejmě existuje důvod, proč by se tam někdo hackoval - aby mne nasral tím, že se dostane k tomu, co nechci aby si přečetli (cizí) lidi mimo RPGF komunitu.

Jo, hashování je jednosměrné. Možná to neodcituju přesně, ale něco podobnýho bylo uváděno u popisů hashovacích funkcí
něco jako výuka o hashovacích fukncích píše: Vytvořím nějaké dílo, ale nechci ho zveřejnit hned. Pomocí hashovací funkce vytvořím jeho hash a ten zveřejním, aby mi později nidko nemohl upřít autorství.
Hashovací funkce neumožní ani žádoucím lidem to komentovat, ale poslouží také účelu, aby v případě zveřejnění bylo jasné, že jsem to nevytvořil nově (třeba až na základě ostatních her z toho ročníku nebo tak něco).

Re: Desková kuchyně 2014

od OnGe » 28. 8. 2015, 18:56

Nekra píše:...než abych si na to sháněl hashovací funkci, jenže pak mi došlo, že heslo na tom serveru by někdo moh hacknout a když by dokázal hacknout to, tak by hacknul i heslo k tomu dokumentu, protože to přece musí být snazší
ee, co??? $-o

Odhlédněme od toho, že je to paranoia level Cibulka, navíc v případě něčeho, u čeho se nedá vymyslet rozumný důvod, proč se do toho snažit vlámat... víš že hashování je jednosměrné? Jakože už se nedá "rozhashovat" protože je to jenom součet.

Re: Desková kuchyně 2014

od Nekra » 28. 8. 2015, 18:46

morech11: Ta uzavřená skupina porotců bude sestávat pouze z lidí z RPGF (vyjma toho jednoho tvého kámoše)?

Jerson: Dolní odhad lze snadno zjistit spočtením různých členů RPGF (vyjma mne) v (diskuzi v) tématu k oné splácanině.
Pokud z jiného zdroje seženete víc lidí, než tady ty tři loni - tak čím to je, že zdejší RPGčkaře moc nebere soutěž ve vytváření deskovky?

ilgir: Napadlo mne to udělat jako šifrovanej .doc a dát to na nějakej server, kterej umožňuje nastavit zaheslovanej přístup (pro případ, že bych to chtěl někdy pozdějc ukázat, aby bylo jasný, že to vzniklo dávno předtím) než abych si na to sháněl hashovací funkci, jenže pak mi došlo, že heslo na tom serveru by někdo moh hacknout a když by dokázal hacknout to, tak by hacknul i heslo k tomu dokumentu, protože to přece musí být snazší. Takže by to bylo na ... pytel.

Možná to fakt bude chtít hashovací funkci :s.

V nejhorším můžu otravovat osobně blízké (fyzicky i vztahově) lidi, aby okomentovali moji hlínu :).

Re: Desková kuchyně 2014

od ilgir » 28. 8. 2015, 15:22

Nekro, tak prostě odevzdej svůj příspěvek jako šifrovaný rar a heslo rozesílej na vyžádání.

Re: Desková kuchyně 2014

od Jerson » 28. 8. 2015, 12:55

Nabízí se otázka, kolik lidí ze zde přítomných přečetlo hru, kterou Nekra poslala. Šance, že přijde člověk zvenčí přečte si zrovna její hru mi přijde menší než šance, jako že přijde člověk zvenčí a sám od sebe sem hodí svou vlastní verzi deskové hry.
Omezení na vnitřní vystavování vyústilo ve tři soutěžící, další ročník by tak už nemusel pokrýt stupně vítězů.

Re: Desková kuchyně 2014

od York » 28. 8. 2015, 11:45

OnGe píše:Je to jako schovat balík peněz pod sedačku v kavárně a myslet si, že to nemůžou sebrat úplně cizí lidi.
Co pod sedačku. Do vitríny, která nemá skla ;-)

Každopádně je to úplně absurdní úvaha. Nikdo nebrowzdá po netu a nestahuje náhodné soubory, aby se v nich mohl porochnit. K tomu je potřeba celkem silný důvod, třeba to, že se zajímám o deskové hry, znám RPG fórum, vím o tom, že tam probíhá soutěž v jejich tvorbě a chci se podívat, jaké hry tam vznikají. Jediná další možnost, která mě napadá, je, že by to někomu vyhodil search při hledání něčeho relativně nesouvisejícího. Pak ale dotyčný zřejmě rychle zjistí, že to není to, co hledal, a nechá to být.

Re: Desková kuchyně 2014

od OnGe » 28. 8. 2015, 11:34

Nekra píše:OnGe: A vážně jsou ty lidi, co ti tam chodí, normální?
Nevím, neznám je, jsou úplně cizí. Zpravidla tam zabrousí, protože hledají něco úplně jiného. Prostě náhodní kolemjdoucí. Jako na ulici. Prostě veřejný prostor.
Nekra píše:Jinak na mne v dskuzích tohohle typu působíš natvrdle, jako bys nedokázal pochopit, že když něco zveřejňuju na RPG fóru, tak se o to chci podělit s lidma na RPGfóru (pochopitelně s rizikem, že se k tomu z ní dostane i těch pár výjimek, který nemám rád). Když se o něco budu chtít podělit s lidma hrajícíma Dorn, tak s tím půjdu na Dornový fórum, když se budu chtít podělit s matfyzáka, půjdu s tím na matfyzácký fórum, když to budu chtít šířit mezi cizince, půjdu na nějaký fórum, kde se žvaní anglicky.
Já ti to neberu, jen říkám, že tvá snaha omezit to jenom na lidi z RPG fóra je marná. Protože sem chodí i matfyzáci, lidi hrající Dorn a cizinci. A tím výčet nálepek nekončí, možná by se tu našel i nějaký ten mzdový účetní, nácek, pěstitel chřestu, pedofil, kritik deskových her nebo ještě nějaká jiná podivná existence. Dát něco na internet a myslet si, že když ostatním zakážeš dávat to ještě jinam (mimochodem, odkazy sem jsou v pohodě?), tak že se na to nebudou dívat lidi od jinud je zkrátka najivní. Budou. Časem jich dost dobře může být víc, než místních (hmm, teď mi to trochu připomíná debatu o imigrantech...). Je to jako schovat balík peněz pod sedačku v kavárně a myslet si, že to nemůžou sebrat úplně cizí lidi.

Re: Desková kuchyně 2014

od morech11 » 28. 8. 2015, 09:58

aby sme to rozsekli - s týmto si mala problémy vždy a viem o tom. nezastavilo ma to pritom od toho, aby som sa rozhodol, že zliať tam viac strán je dobrý nápad. ak sa rozhodneš, že nič nedodáš, bude ma to mrzieť, ale som s takou skutočnosťo stotožnený. napadá ma jedno riešenie a tým je poslať hru na hodnotenie nám, porote (čo je uzavrená vzorka ľudí a jedného mne nie cudzieho snáď zvládneš) a inak hru posielať iba cez PM na vyžiadanie.
ak to pre teba riešenie nie je, iné si musíš vymyslieť sama, alebo sa zmierime s tvojou neúčasťou. je to možno tvrdé a možno celé moje pokusyy budú úplne zbytočné a vyhlásime to na rok iba pre nás, ktovie... ale chcem to skúsiť takto.
jasno?

Re: Desková kuchyně 2014

od Nekra » 27. 8. 2015, 19:27

OnGe: A vážně jsou ty lidi, co ti tam chodí, normální? Jo a záleží taky, kde na ně všude upozorňuješ.

Nejpravděpodobnější výsledek je ten, že organzátoři soutěž rozšíří i mimo RPGF a já se jí nezúčastním. A nemusejí řešit vůbec nic.

Jinak na mne v dskuzích tohohle typu působíš natvrdle, jako bys nedokázal pochopit, že když něco zveřejňuju na RPG fóru, tak se o to chci podělit s lidma na RPGfóru (pochopitelně s rizikem, že se k tomu z ní dostane i těch pár výjimek, který nemám rád). Když se o něco budu chtít podělit s lidma hrajícíma Dorn, tak s tím půjdu na Dornový fórum, když se budu chtít podělit s matfyzáka, půjdu s tím na matfyzácký fórum, když to budu chtít šířit mezi cizince, půjdu na nějaký fórum, kde se žvaní anglicky. Podle toho, s jakou komunitou se o to chci podělit, si vybírám, kam to prsknu. (Lidí, co jsou součástí všech komunit, se kterýma bych se moh chtít o něco podílet bude logicky hrozně málo.)

Nelíbí se mi hromadný prolejvání (mísení) komunit (možná předchozí odstavec shrnuje důvody). Je to úplně něco jinýho než přibrání kamaráda, o kterým ten člověk něco ví a tuší, že ho to bude bavit ( a nenadělá tam bugr :) ). Pomalý rozšiřování komunit přes důvěryhodný kamarády mi připadá daleko přirozenější než umělý hromadný nábor. (Ugh, mám na to založit téma, když je to tu OT?)

Re: Desková kuchyně 2014

od OnGe » 27. 8. 2015, 10:55

Nekra píše:Rozšířením jinam se už sama šance jejich příchodu zvyšuje, s více takovými se zvyšuje i riziko cizího kafrátora.
A co se může stát? Vypukne jaderná válka? :)
Nekra píše:Normální lidi nepůjdou jen tak sami od sebe na stránky o něčem, co je nebere/nezajímá (neRPGčkaři sem).
To jednoduše není pravda. Na moje srandaweby dohromady nikdo jiný nechodí a přesto tam ty lidi jsou :)
Nekra píše:Jak si to uděláte, to je vaše věc, moje věc je zase, že nebudu svůj výtvor zveřejňovat někde, kde se k tomu snadno (s nedostatečně malou pravděpodobností) dostanou i lidi mimo komunitu, které bych ho byl ochoten ukázat.
V oblasti ochrany autorských práv se to, aby se kopie něčeho nedostala tam, kam nemá, řeší někdy od 80. let a doposud nikdo nepřišel s alespoň vzdáleně dostatečným technickým řešením. Nechci organizátory nějak podceňovat, ale tohle prostě nedají...

Nahoru