Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Sarsaparillos » 25. 8. 2016, 09:27

Mám trochu problém s tou úspěšností, protože jsem hrál s mnoha různými vypravěči s různými zkušenostmi a některá sezení mi sedla více, některá méně. Těch příčin ovlivňujících výsledný dojem je většinou myslím více a není lehké z toho nějak určit jen roli zvoleného systému a schopností vypravěče. Ale jinak jo, pokud by to zjistit šlo, bylo by to zajímavé zanalyzovat.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 25. 8. 2016, 09:15

Mal.kin píše:Nedoporučuji ji začínajícím vypravěčům, kteří nikdy nic nehráli a nemají v družině alespoň jednoho hráče, který už pravidla zná.
Z této věty mi plyne, že pokud má začínající vypravěč (který nikdy nic nehrál) v družině pravidel znalého hráče, tak mu Mal.kin DrD2 doporučuje. Ale třeba ti z toho plyne něco jiného.

Vypravěče v DrD2 může určitě dělat cokoliv. Mě zajímá to, kolik lidí a jací lidé v tom budou úspěšní a kolik lidí a jací lidé v tom úspěšní nebudou. U hráčů-začátečníků bych byl rád, kdyby úspěšnost s jejich začínajícím systémem dosahovala alespoň 80%. V nejhorším případě 50%, ale méně rozhodně ne (bez ohledu na důvody).

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Sarsaparillos » 25. 8. 2016, 09:08

1) Nerozporuji, přece jen míra viny není kvantifikovatelná a jde jen o tvůj pocit, kolik si jí dává a kolik ne.

2)
mal.kin píše:Nedoporučuji ji začínajícím vypravěčům, kteří nikdy nic nehráli a nemají v družině alespoň jednoho hráče, který už pravidla zná.
(Nechci se teď bavit o výrokové logice). Pochopil jsem to tak, že to dle mal.kina mohou hrát vypravěči, kteří už něco hráli, a kteří mají podporu hráče, který zná pravidla. S čímž souhlasím, zažil jsem to a šlo to bez větších problémů. Pokud tvrdíš, že u DrD II může dělat vypravěče jen člověk, který už dělal vypravěče v jiném systému, tak s tím nesouhlasím.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 25. 8. 2016, 08:55

1) Aby nedával tolik viny sobě.
2) Aby nedoporučoval DrD2 nezkušeným Vypravěčům, ať mají ve skupině zkušeného hráče nebo nemají.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Sarsaparillos » 25. 8. 2016, 08:32

Jersone, jak to čtu, tak já třeba nechápu, proč se mu to snažíš říct. Vždyť...
mal.kin » 18. 8. 2016, 09:49 píše:Subjektivně soudím, že příručka je napsaná dost nešikovně.
...mal.kin sám přiznal, že příručka není napsaná dobře, na tom se shodnete vy dva, já i spousta ostatních. Dále napsal, že jeden člověk odešel kvůli systému. Ale protože mal.kin neuvedl, jestli ten člověk porovnával DrD II s jinými systémy, nebo hrál RPG úplně poprvé, není jasné, jestli problém v RPG, v popisech a vyprávění, nebo kde vlastně. A poslední zde probíraný bod vedle systému a hráčů je kvalita vypravěče. Tys ho hrát neviděl, on sebe ano (já mimochodem také), ale navzdory tomu, že máš mnohem méně informací, pořád se tu snažíš zdůraznit problematická pravidla (což ale není třeba, viz výše). Takže prosímtě, k jakému závěru nebo mal.kinově přiznání se vlastně chceš dostat?

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 25. 8. 2016, 08:05

Zjevně pořád nechápeš, co se snažím říct. Dobře napsanou příručku zvládne použít i méně zdatný člověk bez větších problémů. A vzhledem k tomu, jak velké problémy mají s DrD2 i poměrně zkušení hráči RPG si právě myslím, že vliv svých horších schopností přeceňuješ.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od mal.kin » 24. 8. 2016, 15:51

Vetsina odesla z časových důvodů a z vlastních pohnutek. Příručka na to neměla vliv (beztak ji ani pořádně nečetli co tak vím).
Jinak ano myslím si, že i na mé straně je problém. Myslím, že z toho popisu je to taky dost zřejmé. Jsem si toho vědom a nestydím se to přiznat. Myslím, že i méně zdatným lidem je umožněno něco ke hře napsat ba dokonce o ni diskutovat a hodnotit nemýlim-li se.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 24. 8. 2016, 14:39

Myslel jsem to jinak. Když by mně tolik lidí odešlo kvůli rozdílným představám o hře a nespokojenosti s pravidly, a vyžadovala tak velké množství úsilí na proniknutí a pochopení, tak bych ji nedoporučoval vůbec nikomu. A hlavně když píšeš tohle:
mal.kin píše:po hlubším zkoumání narazil na to, že se v tom systému občas ztrácím, což je výrazně ovlivněno mou nekoncentrovaností ... O své úrovni chápání návodů ani nemluvím.
To vypadá, jako by to ztrácení v systému byla navíc vlastně tvoje chyba.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od mal.kin » 24. 8. 2016, 14:07

Popsal jsem myslím jasně, že DrD 2 nedoporučuji komukoliv.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 24. 8. 2016, 09:39

Mno, pokud po takové vlastní zkušenosti DrD2 doporučuješ komukoliv, a dokonce i nováčkům, tak to nepovažuju za dobrý přístup, ale těžko s tím budu něco dělat.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Argonantus » 24. 8. 2016, 09:34

z mého pohledu je dvojka přesně ten pokrok, který jsem od původního drd chtěl
.
To je docela jasné vysvětlení.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od mal.kin » 18. 8. 2016, 15:35

První skupina se rozpadla, protože každý z nás chtěl hrát jinak. To jsme hráli pár měsíců. Pak byla pauza 2 roky a nyní hrajeme ve skupince 3+1. 3 členové odpadli. Jedna holčina z důvodu časových možností. Druhé holčina odešla sama dobrovolně, že jí to nebavilo a poslední člen odešel sám, protože na to neměl čas a systém mu nevyhovoval.
Jiné zkušenosti nemám.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 18. 8. 2016, 15:11

A kolik členů vaší skupiny vzdalo hraní v průběhu těch dvou či kolika let?

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od mal.kin » 18. 8. 2016, 14:16

Mám v práci mimořádně čas a občas mám slabší chvilku a jsou tady i tací, se kterými si rád popovídám :)
Nováčkům tuto hru doporučuji. Nedoporučuji ji začínajícím vypravěčům, kteří nikdy nic nehráli a nemají v družině alespoň jednoho hráče, který už pravidla zná.

Re: Vaše ohlasy po zahrání [+ recenze]

od Jerson » 18. 8. 2016, 14:08

mal.kin píše:Asi už chápeš, proč se necítím tak, že bych tu zrovna zapadal do konceptu běžného RPG hráče.
Na druhou stranu ale píšeš
Když jsem to (začít s DrD2 s podporou zkušenějšího hráče) zvládl já, tak musí každý.
Když to porovnám s úsilím, o kterém píšeš, přijde mi to jako dost nebezpečný postoj v případě, že bys Dvojku doporučoval nováčkům.

Nahoru