Vyprodáno...

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vyprodáno...

Re: Vyprodáno...

od Ecthelion » 23. 1. 2019, 22:07

Arten_CZ píše:
23. 1. 2019, 20:35
Super, jednu beru :-) Btw kdy se rozběhne předobjednávka, abych ji nepropásl?
Moc díky za zájem! Připravujeme PDF pro skavena (jsou to skoro deset let staré podklady, tak je trochu problém se v tom už vyznat $lol$ ), pak to půjde přímo do tiskárny. Ohledně předobjednávky se zeptám, hned sem dáme vědět, jakmile budou další informace. :wink:

Re: Vyprodáno...

od Arten_CZ » 23. 1. 2019, 20:35

Super, jednu beru :-) Btw kdy se rozběhne předobjednávka, abych ji nepropásl?

Re: Vyprodáno...

od Ecthelion » 23. 1. 2019, 17:26

:arrow? Skaven poptal tiskárnu a cena sice není malá (prodej prakticky pokryje výrobní náklady), ale společně jsme se rozhodli, že dotiskneme pár desítek knih, aby si všichni, kdo stojí o fyzickou kopii, mohli nějakou pořídit domů. :dance:

Moc díky skavenovi, že do toho jde, tady je vidět jak moc velký srdcař a fanda svých produktů je. :clap:

Re: Vyprodáno...

od PanOndrej » 23. 1. 2019, 15:55

V Praze je základní příručka k půjčení v městské knihovně:
https://msearch.mlp.cz/cz/titul/pribehy ... a/3544866/

Re: Vyprodáno...

od Alef0 » 22. 1. 2019, 10:10

Spíš jsem chtěl odpovědět Alefovi, aby věděl, co je uvnitř knihy.
Díky, to pomohlo. Mne sa tiež zdalo, že krabica je niečo ako Dračí Doupě II, že dostanem všetky príručky + bonus. To som si ale odvodil z neviemčoho. V každom prípade, krabicu si idem kúpiť, lebo ako pozerám, na Mytagu sú už len 4 kusy a obsah nie je duplicitný s tým, čo mám.

A inak samozrejme, ono je to 30 eur po prepočte, na druhej strane náklady pri takýchto málokusových veciach sú fakt šialené, čo je mimo dosah tvorcov.

Re: Vyprodáno...

od ilgir » 21. 1. 2019, 18:58

Arten_CZ píše:Co se ceny týče, nepodezřívám vás, že byste se chtěli obohacovat, na druhou stranu mi přijde, že toho v krabici za 900kč opravdu moc není.
A to si vezmi, že kdyby všechny ilustrace v krabici byly standardně ohodnoceny, stála by přes dva litry. :lol:

Re: Vyprodáno...

od MarkyParky » 21. 1. 2019, 16:51

Nicméně kniha teď není k dispozici, takže jsme se rozhodli dát PDF z fantasyobchodu.cz ke stažení za dobrovolnou cenu.
:clap: :clap: :clap:

Re: Vyprodáno...

od boubaque » 21. 1. 2019, 16:42

Arten_CZ píše:
21. 1. 2019, 15:57
Krabice obsahuje hodně materiálu na jedno použití (deníky, žetony, dobrodružství), to je nejspíš důvod, proč na mě působí pocitem, že se nevyplatí ji kupovat.
Mně právě velká část těch věcí na jedno použití nepřijde, snad jen příručka prvního dobrodružství, ale to je asi pochopitelné. Její účel je naučit hrát hru, ne používat ji při každém hraní (protože vzuhledem k jednoduchosti pravidel k tomu už teoeticky není potřeba žádná příručka).

Obrázkové žetony používám společně s kartovkou Mocnosti (která není součástí krabice) jako inspiraci při přípravě (když dělám přípravy půl hodiny před hrou, protože se dohodneme s nějakými kamarády nebo tak, je to k nezaplacení). Hráčům pak karty a žetony ukazuju jako obrázky NPC nebo pro nabození atmosféry situace. Krom toho žetony, které si vyberou hráči pro zobrazení svých postav, můžeme dát na mapu, aby bylo jasné, kdo kde zrovna je, když nejsou všechny postavy pohromadě.

Žetony-sklíčka mám sice svoje už z doby, kdy ještě Příběhy neměly ani základní příručku, ale kdybych žádné neměl před krabicí, asi bych používal ty z krabice. Stejně kostky.

A deníky vozím pro případ, že by bylo někdy potřeba rychle udělat postavy – dají se vzít, jak jsou, nebo lehce upravit. A už se mi dokonce hodily ve chvíli, kdy jsem na ukázkovou hru vzal krabici, ale doma na stole jsem zapomněl celou přípravu včetně předpřipravených postav.

Re: Vyprodáno...

od Ecthelion » 21. 1. 2019, 16:40

:arrow? Zjišťujeme společně se Skavenem, kolik by stál nějaký menší dotisk... ale vypadá to zatím jako solidní pálka. :roll:

Nicméně kniha teď není k dispozici, takže jsme se rozhodli dát PDF z fantasyobchodu.cz ke stažení za dobrovolnou cenu. Tím pádem každý, kdo se na Příběhy Impéria bude chtít podívat, bude mít možnost si je stáhnout... kdo bude chtít, bude mít možnost nám k tomu přihodit i nějakou korunu. :wink: Uvidíme, jak rychle se nám to podaří nahodit, ale dufáme, že v rámci tohoto týdne by to mohlo být.

Moc díky jedicz, že jsi nás nakopl s tím něco udělat. :clap: Snad je to alespoň trochu přijatelné řešení do doby, než vymyslíme co s fyzickou knihou.

Re: Vyprodáno...

od York » 21. 1. 2019, 16:09

Arten_CZ píše:
21. 1. 2019, 15:57
Co se ceny týče, nepodezřívám vás, že byste se chtěli obohacovat, na druhou stranu mi přijde, že toho v krabici za 900kč opravdu moc není.
Velikost nákladu s cenou zahejbe strašně moc, s tím nic nenaděláš.

Re: Vyprodáno...

od Arten_CZ » 21. 1. 2019, 15:57

Děkuji za odpověď.
Mě z popisu i fotek přišlo logické, že jste vzali příručku a rozkrájeli ji do několika menších knih (sešitů). Nenapadlo mě, podle popisu, že jde o "starter kit". V souvislosti s tím, že jsem nikde nenašel ke koupi knihu, jsem došel k závěru, že krabice knihu nahrazuje. Utvrdil mě v tom i popisek "vše, co potřebujete ke hře" a "limitovaná edice" na stránkách obchodu. Dospěl jsem k tomu, že krabicovka je přeuspořádaná základní kniha plus něco navíc. Ale neberu to tragicky, počkám si na knihu a krabice sama o sobě vypadá moc pěkně a krásně se mi vyjímá na polici. Spíš jsem chtěl odpovědět Alefovi, aby věděl, co je uvnitř knihy.

Co se ceny týče, nepodezřívám vás, že byste se chtěli obohacovat, na druhou stranu mi přijde, že toho v krabici za 900kč opravdu moc není. Krabice obsahuje hodně materiálu na jedno použití (deníky, žetony, dobrodružství), to je nejspíš důvod, proč na mě působí pocitem, že se nevyplatí ji kupovat. Přitom, kdyby byly deníky součástí dobrodružství a žetony a kostky nebyly součástí vůbec, mohl být obsah výrazně levnější. Možná by se nemusel ani prodávat jako krabice, ale třeba jako dvě příručky svázané provázkem.

Re: Vyprodáno...

od Ecthelion » 21. 1. 2019, 14:45

Ahoj Artene, moc díky za komentář. Tvá (spiš) negativní zkušenost s krabicí nás dost mrzí. I když s tím moc neuděláme, zkusím se k tomu vyjídřit z našeho pohledu.
Arten_CZ píše:
21. 1. 2019, 12:15
V domnění, že příručka je součást krabicovky (už jen vzhledem k ceně), jsem si koupil krabicovku.
Po rozbalení jsem zjistil, že v krabicovce příručka není (což jsem se nikde nedočetl), a že obsahuje cca 20 stránek popis světa, z toho polovina obrázky a cca 20 stránek dobrodružství, z toho polovina deníky postav a vysvětlení pravidel.
(zvýrazněno mnou)

Z popisu na Fantasyobchodě:
Obsah krabice:
svazek Úvod do světa
svazek První dobrodružství
devět připravených herních postav nová a podrobná mapa Londýna
60 herních žetonů
žetony reprezentující body osudu sada herních kostek
záznamy o postavě
O tom, že by tam měla být hlavní příručka tam vážně nic není. Nechci nijak umenšovat tvé rozčarování, ale myslím, že co se popisu obsahu krabice a toho, že tam hlavní příručka není týká, jsme se snažili být tak transparentní, jak jsme jen dokázali. Na oficialních stránkách je galerie mockapu kde je celkem přesně ukázáno, co v té krabici je a není a jak to vypadá.

Že ta krabice stojí tolik kolik stojí, je dáno malým nákladem, který se dá prodat, a cena vytištění a vyhotovení těch věcí při tom nákladu opravdu odpovídá koncové ceně. Náš nebo Skavenův podíl z toho je při tom množství, kolik se toho u nás prodá dost směšný. Vážně to není tak, že by ta krabice stálá tolik, protože bychom na tom nějak "rýžovali". Právě naopak. Skavenův komentář k tomu zde. :wink:

Ještě doplním, že i pokud sis špatně přečetl popis produktu, případně došlo k nějakému nedorozumění, máš možnost do 14ti dnů zboží vrátit. U Skavena by to mělo být bez problémů. Ke Knize dobrodružství nemůžu říct bohužel nic, to je otázka přímo na Skavena.

To, že se dobrodružství v krabici nelíbilo chápu, mrzí nás to. Do krabice jsme dali několik let energie a srdce, aby byla nejlepší, jaká mohla. Každopádně moc díky za feedback a jsme rádi, že alespoň hlavní příručka ti sedne. A že se líbila i Rukověť Mága nás těší dvojnásob. Díky! :wink:
ShadoWWW píše:
20. 1. 2019, 21:43
Příběhy impéria si ten úspěch zaslouží. Já bych se přimlouval za dotisk. Ta knížka je prostě příliš dobrá na to, aby zůstalo jen u elektronické verze (i když i ta by se hodila). Já svůj výtisk mám a ty peníze stály za to.
Moc díky za podporu. Hrozně si ceníme toho, že se ti Příběhy líbí. :clap:
Alef0 píše:
21. 1. 2019, 09:20
Ja si chcem kúpiť krabicovku a: to v krabicovke sú všetky príručky zlepené do jedného zväzku? Či ako to je?
Krabice je extra produkt, ktery neobsahuje zadne predesle prirucky. Jak pise Shadow, je to spíš produkt pro rychlý start hraní. Popis produktu je v odopvědi pro Artena.

Re: Vyprodáno...

od Arten_CZ » 21. 1. 2019, 12:15

Já jsem si na netu stáhnul původní příručku a říkal jsem si, že je to super, tak si ji koupím.

V domnění, že příručka je součást krabicovky (už jen vzhledem k ceně), jsem si koupil krabicovku.
Po rozbalení jsem zjistil, že v krabicovce příručka není (což jsem se nikde nedočetl), a že obsahuje cca 20 stránek popis světa, z toho polovina obrázky a cca 20 stránek dobrodružství, z toho polovina deníky postav a vysvětlení pravidel.

Dobrodružství mi přišlo v kontrastu s příručkou, protože v příručce byl svět elfů popisován jako tajemné cosi na pozadí a v dobrodružství je každá postava elf a elfové žijí jako běžní aristokraté, žádné kouzlo v mlhách a stínovém světě. Dobrodružství jsem rozečetl, ale ani jsme ho nezačali hrát, nezaujalo nás.

Bez původní příručky je podle mého krabicovka pěkná jako sběratelský kousek, ale pro hraní je, vzhledem k ceně a obsahu, více než nedostatečná a rozhodně bych ji nikomu bez příručky nedoporučil kupovat.

Dále jsem si koupil Rukověť mága, která je parádní. Jedná se o příběhy slavných anglických mágů se spoustou inspirace, kterou mohu využívat i v jiné hře než jen v PI. Tu doporučuju všem i bez toho, aby hráli PI.

Už 4 měsíce mám objednánu a zaplacenu Knihu dobrodružství, ale stále se čeká na dotisk. Cenově nejde o velkou částku, tak jsem objednávku nezrušil a čekám na dotisk. Kdyby byla příručka dražší, zrušil bych objednávku a nechal si poslat peníze zpět.

Ač to nedělám rád, lidem, kteří chtějí hrát PI, doporučuju stáhnout si příručku z netu a případně dokoupit Rukověť mága, krabicovku bohužel nemohu doporučit.

Pokud někdy dojde k dotisku původní příručky a stínového světa, oboje si velice rád koupím a nebudu sám.

Re: Vyprodáno...

od ShadoWWW » 21. 1. 2019, 11:07

Krabicovka je něco jako Starter Set v DnD 5E.

Re: Vyprodáno...

od Alef0 » 21. 1. 2019, 09:20

Ja si chcem kúpiť krabicovku a: to v krabicovke sú všetky príručky zlepené do jedného zväzku? Či ako to je?

Nahoru