[+] [Příběhy Impéria] Střípky

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od crowen » 20. 3. 2017, 16:36

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Ecthelion » 29. 11. 2016, 17:34

crowen: Tyhle - a hlavne ten predchozi - jsou super! Diky za podeleni se. :)

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od crowen » 29. 11. 2016, 12:04

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od crowen » 16. 11. 2016, 12:34

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Skenderax » 1. 4. 2014, 07:07

Krása...Toto som skutočne ani netušil, že niečo také skutočne bolo...

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Ecthelion » 31. 3. 2014, 20:41

Dneska jsem dával na FB Příběhů tak divnou věc, že ji přidám i sem. $lol$
FB Příběhů Impéria píše:Podoba siamské (dnes thajské) královské armády v devatenáctém století. Povšimněte si gatlingových strojních pušek na slonech. Stejně jako ostatní asijské a jihoamerické státy, měl Siam snahu získat pro svou armádu evropské důstojníky, kteří by vycvičili jeho armádu na evropskou úroveň. Nezřídka tu práci nacházeli dobrodruzi, žoldnéři, dezertéři a vyvrhelové z celého Starého kontinentu a Ameriky. Nezřídka dostali hned po příjezdu velení na mnoha tisíci muži a měli vést války za siamského krále proti ostatním sousedům. Pokud tedy chcete armádu slonů, kteří nesou na zádech strojní pušky, netřeba sahat po steampunku... realita občas bývá zvláštnější, než by se zdálo.

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od crowen » 23. 3. 2014, 15:43

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od crowen » 11. 10. 2013, 15:12

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Ecthelion » 16. 9. 2013, 16:53

Já prakticky denně plním příběhový Facebook, takže sledovat lze střípky i tam.

Teď byl asi dvoutýdenní výpadek kvůli dovolené, ale zase to tam začnu posílat. :wink:

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od crowen » 9. 9. 2013, 10:08

Nejako to tu utichlo :-)

Obrázek

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Ecthelion » 21. 2. 2013, 21:03

Zob píše:Maximilián Pirner, Pohřeb víly
Moc pěkné, díky za inspiraci. :clap:

Hrozně pěkný je ten obr, který v dálce přihlíží, průvod skřítčích rytířů a hrad elfího pána v pozadí. Mě hned naskočilo, že elfky neumírají stářím často, proto tahle (navíc v rozpuku krásy) skoro určitě zemřela na zlomené srdce... a začaly se mi roztáčet kola imaginace, jaké příběhy by z toho šly hrát... :>;o)

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Goryvlad » 20. 2. 2013, 19:48

:clap: opravdu zajímavé. Hned bych něco zahrál v Zemi kouzel.

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Zob » 20. 2. 2013, 18:04

Tenhle obraz mi padnul do oka na výstavě Od Ticiana po Warhola.
Obrázek
Maximilián Pirner, Pohřeb víly

Pěkně to ilustruje jak by mohl vypadat takový pohřeb jednoho ze Sídhe kdesi uprostřed Férie.

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Rian » 28. 11. 2012, 23:12

Přidám jeden takový střípek z knihy Atlas mraků od Davida Mitchella, který může posloužit jako inspirace pro zápletku, motivaci postavy, zpestření děje apod.


Henry Goos býval doktorem londýnské smetánky. Markýza Grace z Mayfairu pošpinila doktorovo jméno a on byl vyloučen ze společnosti. Nyní hoří touhou po pomstě a spřádá svůj plán, jak markýze oplatit stejnou mincí. Rozhodne se získat zuby kanibalů a prodat je jistému zubaři Piccadilymu, který vyrábí zubní protézy pro aristokracii.
"Dovolte, abych vám to osvětlil. Markýza nosí umělý chrup zhotovený oním zubařem. Až o příštích vánocích ta navoněná nána zahájí ples velvyslanců, já, Henry Goos, ano prosím, já povstanu a prohlásím tak, aby to jeden každý slyšel, že naše hostitelka žvýká pomocí lidožroutských zubů! Tohle bude moje zadostiučinění! Užvanění rozumbradové properou tu studenou markýzu ve svých plátcích a příští rok bude moci mluvit o štěstí, když dostane pozvánku alespoň na ples místního chudobince!"

Re: [+] [Příběhy Impéria] Střípky

od Ecthelion » 21. 10. 2012, 13:19

Válečné ošetřovatelky a zdravotní sestry

Obrázek

Ženy ošetřovaly zraněné vojáky za bojišti odnepaměti – ale vždy šlo o „dobrovolnou“a neorganizovanou pomoc. Pomocníci lékařů byli vždy muži, stejně tak jako ženy nesměly (za žádných okolností) na bojiště.
První organizované zapojení žen jako válečných ošetřovatelek přišlo během krymské války (1853-86). Roku 1854 vyrazila s pověřením britské vlády Florance Nightingalová (známá jako „Dáma s lucernou“) s 38 dobrovolnými sestrami ošetřovat britské zraněné z krymské války. Byly umístěny v Istanbulu, kam byli evakuováni zranění z britské základny u Balaklavy. Díky její neúnavné péči, žádostem u vlády a novým opatřením (týkajících se především hygieny), podařilo se jejímu týmu snížit úmrtnost zraněných ze 42% na pouhá 2%. Díky těmto úžasným výsledkům pak později (v roce 1860) mohla otevřít první školu pro sestry na světě při nemocnici sv. Tomáše v Londýně. Brzy ji pak následovaly další.
V krymské válce se účastnila další slavná sestra, která později upadla v trestuhodné zapomnění – tou byla jamajská ošetřovatelka Mary Seacolová, která aplikovala především lidovou léčbu, kterou se naučila u své matky. Požádala, aby směla jet do Krymské války ošetřovat zraněné, ale bylo jí to odmítnuto. Proto shromáždila potřebné prostředky a sama podnikla cestu dlouhou 6500 km. Pracovala přímo na Krymu, kdy na bojištích ošetřovala (často pod palbou) vojáky obou stran.

Obrázek

Během americké občanské války (1860-65) už sloužily jako zdravotní sestry na obou stranách již tisíce žen a dívek. Zpočátku šlo stejně jako předtím o neorganizovanou pomoc, kdy se ženy prostě hlásily dobrovolně k práci v nemocnicích za liniemi, ale po bitvě u Bull Runu se především Clara Bartonová (pozdější zakladatelka amerického Červeného kříže) a Dorothea Dixová zasadily o vytvoření sesterského sboru organizovaného vládou, který měl pomáhat s péčí o zraněné vojáky. Sestry tak byly později kromě nemocnic v týlu přidělované přímo k polním plukům, kde pomáhaly ošetřovat zraněné na bitevním poli a běhaly s nosiči zraněných (nezřídka v nebezpečí života a pod palbou). Clara Burtonová (sloužící na straně Unie) kupříkladu v jednom případě ošetřovala zraněného přímo na bojišti, přiletěla kule, roztrhla jí rukáv a onoho muže zabila. Sally Lousie Tomkinsová, známá jako „Anděl Konfederace“, která jako jediná žena získala hodnost kapitána konfederační armády, měla ve své nemocnic na 1333 přijatých zraněných pouze 73 úmrtí (čímž dosáhla nejnižší úmrtnosti ve všech nemocnicích během občanské války).

Nahoru