Hrstka

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Hrstka

Re: Hrstka

od Skenderax » 4. 6. 2020, 08:56

Teraz je vonku KS https://www.kickstarter.com/projects/17 ... 1?ref=card. Miesto toho mala byť hŕstka :-(.

Re: Hrstka

od Ecthelion » 6. 4. 2020, 19:26

Alternativní prostředí pro Hrstku: Cactus Air Force
(20. září 1942 – duben 1943)

Po vylodění na Guadalcanalu obsadili Američané japonské rozestavěné letiště a pojmenovali ho Handersonovo letiště (po majoru Loftonu R. Hendersonovi, prvním letci námořní pěchoty, který zahynul v bitvě, přesněji u Midway, kde s neochvějnou odvahou vedl nálet na japonské letadlové lodě). Z tohoto polního letiště a v neskutečně obtížných podmínkách pak operovala síla známá jako Cactus Air Force („Cactus“ bylo krycí jméno ostrova Guadalcanal). Stíhače námořní pěchoty a bombardéry letectva a námořnictva odsud statovaly k leteckým a námořním bitvám kolem ostrova.

Přistávací plocha byla prašná a prach ucpával motory strojů. Chyběly hangáry, opravárny, cisterny (letadla se musela ručně pumpovat ze sudů leteckého benzínu). Paliva se vždy kriticky nedostávalo, nebyly náhradní díly a poškozené letouny se kanibalizovaly na díly. Pokud začalo pršet, celá pláň se proměnila v moře bahna, do kterého stroje zapadávaly a nedaly se vykopat. Piloti a mechanici žili ve stanech v zaplavené kokosové plantáži a většina z nich trpěla nemocemi jako malárie, dysenterie, horečka dengue a houbové infekce. Každé poledne formace 20-40 japonských bombardérů letících ve výšce 20 tisíc stop bombardovala letiště. Japonská děla postřelovala pozice přes den, japonské torpédoborce a bitevní lodě v noci. Inženýři opravovali dráhu ve dne v noci a zasypávali krátery, aby letouny mohly startovat. Cactus Air Force přicházela o stejné množství letounů v boji jako při přistávání a startech. A přesto létali, protože nebylo zbytí.

Celkem na Guadalcanalu bojovalo patnáct letek námořní pěchoty a ztratily 94 pilotů, kteří padli nebo byli pohřešováni a 177 dalších, kteří museli být evakuováni pro zranění nebo nemoci (především těžké případy malárie). Za dobu svého působení stíhací bombardéry a torpédové bombardéry CAF potopily 17 velkých japonských lodí včetně jedné bitevní lodě, těžkého křižníku (Kinugasa), lehký křižník (Yura), tři torpédoborce (Asagiri, Murakumo a Natsugumo) a dvanáct transportních lodí. Pravděpodobně k tomuto počtu zničily také tři další torpédoborce, těžký křižník a těžce poškodily dalších 18 lodí.

Spojenecké letouny (USMC):
- Grumman F4F Wildcat (stíhačka)
- Douglas SBD Dauntless (průzkumník a střemhlavý bombardér)
- Grumman TBF Avenger (torpedový letoun)
- Bell P-39 Airacobra (stíhačka)
- Consolidated PBY Catalina (průzkum a záchrana sestřelených pilotů na moři)

Japonské císařské námořní letectvo:
- A6M2 / A6M3 Zero (stíhačka)
- Mitschubischi G4M Type 1 „Betty“ (bombardér)
- Aichi D3A1 „Val“ (stíhací bombardér)

Obrázek

* Pravidla pro velkou část letounů lze najít v základní knize nebo v rozšíření Flying Tigers. Pokud by byl zájem o pravidla pro další stroje, stačí říct a můžeme se o nich pobavit.

Re: Hrstka

od Ecthelion » 3. 4. 2020, 17:38

Alternativní prostředí pro Hrstku: Obléhání Malty
(11. červen 1940 – 20. listopad 1942)

Pokud jste už Hrstku hráli, Londýn pro vás začíná být všední a rádi byste si zkusili něco nového, nebo prostě chcete vyzkoušet jiné prostředí, pak můžete sáhnout po obléhání Malty. Tento malý ostrov se během druhé světové války stal spojeneckou „nepotopitelnou letadlovou lodí“ a díky své strategické poloze mohly letouny, které odsud startovaly kontrolovat průjezd lodí. Bombardovací a torpédové letouny narušovaly zásobování Rommelových jednotek v severní Africe (pokud byste rádi vyzkoušeli létat pod blankytným africkým nebem, vyzkoušejte zdarma stažitelné rozšíření Africké nebe) a stíhače doprovázely konvoje do Egypta. Tři letiště na ostrově (Takali, Luqa a Hal Far) se staly rozhodujícími pro konečné vítězství Spojenců ve Středozemí.

Italská a německá letectva zahájily masivní bombardovací kampaň, která měla zničit Maltu jako základnu, a zahájily rozsáhlou námořní blokádu, která dostala ostrov na pokraj vyhladovění. Spojenecké konvoje ale za cenu velkých ztrát dokázaly Maltu zásobit natolik, aby mohla pokračovat v boji. Celou dobu také hrozila invaze Osy (operace Herkules). Spojenečtí piloti mohou podobně jako v Anglii mezi misemi navštěvovat město Valetta, setkávat se s civilisty, najít si místní děvčata a vést své životy, dokud nezazní poplašná siréna a nebudou muset letět vstříc smrtícímu zápasu…

Spojenecké letouny:
- Gloster Gladiator (zastaralé dvouplošníky bránily Maltu ze začátku obléhání)
- Hawker Hurricane (stejně jako v případě bitvy o Británii odedřely tyto stíhače velkou část leteckých bitev)
- Supermarine Spitfire Mk V (dodávky Spitfirů změnily rozložení sil a umožnily Spojencům otočit leteckou válku a odrazit nepřátele)
- Fairley Swordfish (poměrně zastaralé, ale stále účinné torpédové bombardéry)
- Martin Maryland (lehké bombardéry americké výroby využívané pro fotoprůzkum)
- Bristol Blenheim (lehký bombardér)
- Vickers Wellington (britský střední bombardér s dlouhým doletem)

Regia Aeronautica:
- Macchi C.200 (stíhače)
-Savoia-Margetti SM.79 (vynikající italské trojmotorové bombardéry)

Luftwaffe:
- Messerschmitt Bf 109E (standardní stíhačka německého letectva v tomto období)
- Messerschmitt Bf 109F (lepší verze stíhače)
- Junkers Ju 87 Stuka (střemhlavý bombardér)
- Junkers Ju 88 (střední bombardér)

Obrázek

Pozn. pod čarou - Pravidla pro velkou část letounů lze najít v základní knize nebo v rozšíření Africké nebe. Pokud by byl zájem o pravidla pro další stroje, stačí říct a můžeme se o nich pobavit.

Re: Hrstka

od Skenderax » 30. 1. 2020, 07:18

Ecthelion píše:
29. 1. 2020, 21:53
Skenderax píše:
29. 1. 2020, 20:16
Smiem sa opýtať, či sa dajú stiahnuť vzory lietadiel, aby som nemusel strihať knihu?
Absolutně. Moc se omlouváme, že nejsou ještě zveřejněné - nestíhali jsme. V plánu to ale bylo vždycky. :roll:
Nejpozději o víkendu to zkusíme dokopat a nahodit.
:clap: ďakujem.

Re: Hrstka

od Ecthelion » 29. 1. 2020, 21:53

Skenderax píše:
29. 1. 2020, 20:16
Smiem sa opýtať, či sa dajú stiahnuť vzory lietadiel, aby som nemusel strihať knihu?
Absolutně. Moc se omlouváme, že nejsou ještě zveřejněné - nestíhali jsme. V plánu to ale bylo vždycky. :roll:
Nejpozději o víkendu to zkusíme dokopat a nahodit.

Re: Hrstka

od Skenderax » 29. 1. 2020, 20:16

Smiem sa opýtať, či sa dajú stiahnuť vzory lietadiel, aby som nemusel strihať knihu?

Re: Hrstka

od Ecthelion » 16. 1. 2020, 12:01

Naoki píše:
16. 1. 2020, 07:48
Náhodně jsem to prošel a na straně 27 v rámečku o Zeru se píše že šlo o záměnu s Ki-47 Oscar. Oscar má ale v popisu stroje číslo 43.
Ha, překlep. Moc díky! Dám na seznam oprav. :clap:

Re: Hrstka

od Naoki » 16. 1. 2020, 07:48

Náhodně jsem to prošel a na straně 27 v rámečku o Zeru se píše že šlo o záměnu s Ki-47 Oscar. Oscar má ale v popisu stroje číslo 43.

Re: Hrstka

od Ecthelion » 15. 1. 2020, 20:29

Do nového roku jsme pro vás nachystali rozšíření pro Hrstku, které vám nabídne k hraní bojiště Dálného východu! Někteří z vás nám pomáhali mise testovat a už trochu nakoukli za oponu tohoto rozšíření. Snad se vám bude líbit! :wink:

Hrstka: Létající tygři

Obrázek

Toto rozšíření pro hru Hrstka přináší možnost sloužit v řadách jednotky Létajících tygrů bojujících na nebi Dálného východu proti japonské invazní armádě. Představuje nového nepřítele v podobě japonského letectva, nové letouny, které létaly nad Barmou a jižní Čínou, nové mise uspořádané v ucelené příběhové tažení, prostředí mystického Orientu a nové příběhy, které můžete se svými piloty prožít.

1. Americká dobrovolnická skupina (AVG), známá také pod jménem „Létající tygři“ (čínsky „fēi hǔ duì“) byla složena z amerických stíhacích letců, kteří s tichým souhlasem americké vlády bojovali v řadách čínského letectva proti japonské agresi. Stovka amerických pilotů rozdělených do tří letek (1. letka „Adam & Eves“, 2. letka „Panda Bears“ a 3. letka „Hell's Angels“) létala na amerických strojích P-40 s namalovanými žraločími tlamami na přídi. Do boje se zapojili čtrnáct dní po japonském útoku na Pearl Harbor 7. prosince 1942 a pod velením plukovníka Chennaulta se proslavili při obraně Barmy a Číny. Létající tygři bojovali téměř vždy proti nepřátelské přesile, ale přesto se jim během sedmi měsíců bojového nasazení podařilo zničit 296 nepřátelských letounů za cenu vlastní ztráty 14 pilotů v boji. Skupina byla rozpuštěna 4. července 1942 po vypršení jejich roční smlouvy. Byla nahrazena 23. stíhací skupinou amerického letectva, která si na počest svých předchůdců ponechala žraločí nátěr na přídi letounů.

Příběhové tažení v této knize vám umožní postupně projít bojové nasazení v řadách 2. letky „Panda Bears“, přičemž piloti mohou projít významné mise (všechny jsou založeny na skutečných) a důležité momenty bojového nasazení jednotky.

Ke stažení ZDE.

Re: Hrstka

od Ecthelion » 22. 12. 2019, 17:59

Paul píše:
22. 12. 2019, 17:20
Sdíleno. :wink:
Moc díky! :clap:

Re: Hrstka

od Paul » 22. 12. 2019, 17:20

Sdíleno. :wink:

Re: Hrstka

od Ecthelion » 22. 12. 2019, 15:57

Máme pro Hrstku novou FB stránku. Budeme tam dávat dodatky, další rozšíření a materiály ke hře, včetně Létajících tygrů, kteří už jsou také hotoví. Na Fóru jsme je už testovali a hru rozšíří o exotická bojiště Dálného východu.
Pokud vás Hrstka zaujala, budeme rádi, když nás na nové stránce budete sledovat. :wink:

Obrázek

Re: Hrstka

od Ecthelion » 18. 12. 2019, 14:08

Sparkle, York, Skenderax, Pieta: Moc díky! Jsme rádi, že se to konečně podařilo dotáhnout. :dance:
Pieta píše:
18. 12. 2019, 00:29
Jestli tam není konverze pro Warhammer, nekupuju.
Přirozeně očekáváme, že se nám GW ozvou okamžitě, jakmile se doslechnou, že to je venku. $::lol:

Re: Hrstka

od Pieta » 18. 12. 2019, 00:29

Jestli tam není konverze pro Warhammer, nekupuju.

(Veliké gratulace!)

Re: Hrstka

od Skenderax » 17. 12. 2019, 19:44

Gratulujem 👍. Jeden výtlačok budem mať doma 😎. Bude mi potešením 👌.

Nahoru