[svět] Taria

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [svět] Taria

Re: [svět] Taria

od eMeN » 28. 10. 2020, 12:01

Ahojte, nevíte někdo, jak to vypadá s případným dotiskem Taria-pohraničí? Případně jestli se dá někde sehnat elektronická verze? Nebo nevíte někdo na koho bych se mohl obrátit?

Psal jsem email na Altar, ale žádná odpověď mi nepřišla. Pokud by nebyla jiná možnost, tak bych se spokojil s naskenovanou verzí. Případně pokud někomu doma ta knížka leží, tak bych si ji od něj koupil.

Díky za odpovědi

Re: [svět] Taria

od Markus » 14. 8. 2020, 09:07

Anotaci základního modulu jsem vytvořil já tím, že jsem vzal tvůj text z jiné anotace (z popisu světa, tuším). Každopádně díky.

Re: [svět] Taria

od Sirien » 14. 8. 2020, 01:21

pro záznam: anotace jsem doplnil; základní modul doplnil někdo jiný, nevím kdo, anotace sedí.

Tuším, že k původní Tarii bylo dané i dobrodružství (dost vulgární railroad, postavy jsou z kraje zajaté, otrávené a musí plnit quest jinak nedostanou protijed... atd.) a že to celé bylo svého času velmi pradávno nějak navázané na Mistrovství v DrD na GC (to dobrodružství - ale možná že v Tarii obecně proběhlo víc ročníků) - nicméně ještě za časů kdy GC šéfoval Altar a dlouho před převzetí GC nezávislým spolkem, což je bohužel pro GC doba temna a informace z téhle doby se dohledávají stračně špatně, takže leda, že by někdo někde narazil na pamětníka.

Re: [svět] Taria

od Markus » 8. 8. 2020, 20:18

Sirien přidal do databáze svět Taria a související moduly Pohraničí, Severní Taria a Záhvozdí. V tuhle chvíli jsou to ale jen holé anotace bez jakéhokoli textu. Nevím, jestli je Sirien plánuje dál rozšiřovat. Já je bohužel napsat nedokážu, tak kdyby se chtělo někomu z vás, jen upozorňuju na prostor ke zlepšení. :wink:

Mimochodem si myslím, že tam chybí i další autoři kromě Charlieho. A taky tam není zadaný základní modul Tarie.

Re: Taria

od Paul » 18. 11. 2017, 18:50

Jak moc by to podporovalo wargamingovou kampaň?

Re: Taria

od Charles » 16. 10. 2017, 20:27

Vůbec netuším, jak na tom teď Pohraničí je s dotisky nebo elektronickou verzí. Zkus napsat PM Bouchimu (vydavatel) ...

Re: Taria

od skicik » 16. 10. 2017, 11:55

existuje nějaká možnost jak se dostat k Pohraničí? Docela jsem prošel eshopy i kamenné obchody a kde nic tu nic.

Re: Taria

od Charles » 10. 4. 2016, 22:00

ne. :)

Re: Taria

od PetrH » 8. 4. 2016, 15:52

A nějaký termín revize Tarie?

Re: Taria

od Charles » 6. 4. 2016, 15:15

Makáme na tom průběžně, jak se dá, ale zároveň se pracuje i na revizi pravidel DrDII ...

Re: Taria

od Návštěvník » 5. 4. 2016, 15:44

Ako sa dari tej revizi?

Re: Taria

od Pepa » 18. 11. 2015, 17:33

Děkuji za odpověď a za odkazy. Nejspíš si to zkusím poshánět. A přeji, aby reedice byla v řádu měsíců, nikoli let :)

Re: Taria

od Charles » 18. 11. 2015, 11:08

Pepa píše:Já mám pár lehkých otázek :) Zajímá mě minulost, přítomnost a budoucnost Tarie :)

Minulost - Byly ty moduly dobré? Stály za něco? Hráli jste někdo podle nich? Jaké s nimi máte zkušenosti? Jak se liší od těch Asterionských?

Přítomnost - Dají se Tarijské moduly nyní někde koupit, nebo už jsou vyprodané?

Budoucnost - Bude se na Tarii dále pracovat? Čekají nás nějaké předělávky modulů starých nebo moduly nové?
K minulosti ať se vyjádří jiní.

Z tarijských modulů je k dostání elektronické Záhvozdí (http://obchod.altar.cz/taria-zahvozdi-everze-p-973.html), tištěná Severní Taria (http://obchod.altar.cz/severni-taria-p-273.html) a s trochou hledání snad i jinak vyprodané Pohraničí (viz http://www.minotaur.cz/sfaf/catalog/tar ... -5676.html nebo http://mephit.cz/cz/?option=com_hikasho ... &cid=15763).

Nejbližší chystaný modul pro Tarii je reedice Záhvozdí. Nepůjde zdaleka jen o předělávku pro pravidla DrDII. Součástí reedice bude i nová (zkrácená a výrazně přepracovaná) verze základního modulu od Agupiho tak, aby ladil s pozdějšími rozšiřujícími moduly, které jsem už dělal já se svými přáteli. Přibydou kapitoly reálií, které v původním Záhvozdí chyběly. Dobrodružství budou předělána (mnohdy výrazně) tak, aby měla modernější vypravěčskou strukturu a lépe ladila s reáliemi. A reálie budou doplněny o návrhy zápletek tak, jako tomu bylo v Pohraničí. Tento ambiciózní plán, na kterém pracuji s Maugirem, si ale ještě vyžádá řadu měsíců, možná i let, ke svému dokončení. Následovat by pak měly reedice Severní Taria a Pohraničí, které už budou mnohem méně pracné - u Pohraničí by se jednalo v podstatě jen o předělávku na pravidla DrDII a lehké pročištění reálií, aby ladily s novými verzemi předchozích modulů. Takže to už by pak mohlo jít mnohem rychleji, s odstupem max. jednoho roku. Teprve pak se otevře prostor pro zcela nový modul Taria - Jihozápad.

Re: Taria

od ShadoWWW » 12. 11. 2015, 08:46

Podle mě Charlesovy Tarie a asterionský modul Nemrtví a světlonoši jsou to nejlepší, co Altar vyprodukoval a kvalitativně je to srovnatelné se zahraniční produkcí.

Nutno dodat, že úplně ta první (základní) kniha Tarie není od Charlese a je slabá. V každé "Charlesově" Tarii najdeš hrubý posis daného území a pak několik dobrodružství (pro DrD 1.6), které na sebe volně navazují. Jde o tzv. "vesnická" dobrodružství, čili málo otevřené magie, svět podobný středověké Evropě, hrdinové se potýkají spíš s každodenními problémy a cizími postavami než s hordami skřetů, draky a démony. (Když si přečteš romány Letopisy Vukogvazdské družiny, tak budeš mít dobrou představu.)

Asterion je česká varianta na svět Forgotten Realms. Vysoká magie, hrdinové, co se potýkají s draky a skřety. Asterion je obrovsky rozsáhlý, má třeba jeden modul čistě zaměřený na magii a jeden zaměřený jen na ekonomiku. Má vcelku podrobně popsané rozsáhlé území jednoho kontinentu, takže postavy mohou dalekosáhle cestovat a PJ má stále z čeho čerpat.

Re: Taria

od Jerson » 12. 11. 2015, 07:52

Byly dobré, podle jednoho z nich jsem hrál a dobrodružství byla jedna z nejlepších v češtině.

Nahoru