IT pro otrlé

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: IT pro otrlé

Re: IT pro otrlé

od Fritzs » 16. 4. 2020, 10:12

OnGe píše:
7. 4. 2020, 14:53
Můj osobní tip je, že v těch nemocnicích jedou s archaickými neaktualizovanými windowsy, protože tam mají proprietární software co na ničem jiném nepojede a nikdo ho nebude aktualizovat.
Podle otce, který tak přišel o snímek plic, to tak opravdu je. Pár věcí jede prý snad ještě pod 3.11. Ale pořád dobrý, pár věcí na fakultě anorganiky na Masárně jede jenom na OS/2.

Re: IT pro otrlé

od OnGe » 16. 4. 2020, 09:34

Zhruba jako novější laptop

Re: IT pro otrlé

od Eleshar_Vermillion » 15. 4. 2020, 22:15

Kolik může stát výměna displeje u staršího laptopu?

Re: IT pro otrlé

od Korhul » 8. 4. 2020, 19:32

Pachatel, ostatně jako většinou, spoléhá na to, že nebude dopadem, a kalkuluje podle mě s tím, že když je nemocnice pod tlakem, tak mu o to spíše zaplatí výkupné.

Re: IT pro otrlé

od Vallun » 7. 4. 2020, 15:37

Díky, může to být ono...platilo by to i pro ty jiné napadené cíle....

Re: IT pro otrlé

od OnGe » 7. 4. 2020, 14:53

Co jsem pochytil (a není toho moc) tak se v nemocnicích objevuje ransomware (tj. zašifruje ti to všechno co máš a když zaplatíš výkupné, dostaneš klíč a můžeš si to rozšifrovat a máš na to nějaký čas, než ten klíč hodí do stoupy). Ransomware se moc nešíří cíleně, ale spíš tam, kde se zrovna chytne (hloupý nebo oklamaný uživatel si ho sám nainstaluje, může se nainstalovat sám nějakou nezáplatovanou dírou atd.) než že by to někdo cpal na konkrétní místa. Takže to může být naprosto nesouvisející s aktuální situací. Ale klidně někomu může přijít jako dobrý nápad paralyzovat nemocnici v kritické situaci, protože pak spíš dostane větší výkupné. Jestli je to tenhle případ, netuším.

Můj osobní tip je, že v těch nemocnicích jedou s archaickými neaktualizovanými windowsy, protože tam mají proprietární software co na ničem jiném nepojede a nikdo ho nebude aktualizovat. Tj. děje se to spíš proto, že se to stát může, než že by si chtěl někdo praktikovat ďábelksý smích. Ovšem, je to pouze pověst.

Jestli je teda tohle to, na co se ptáš...

Re: IT pro otrlé

od Vallun » 7. 4. 2020, 14:26

Lidičkovcé, prosím, tušíte/tuší se, něco o těch kyberútocích na nemocnice a jiné instituce?

Mají nějaký smysl? Jde o test přirpavenosti?

A z jiného soudku
je možné, že byly "zahájeny" někdy v minulosti a konkrétní načasovcání řídila náhoda/skutečnost nepřímo závislá na vůli útočníka?

Přijde mi, že jen debil zaútočí na nemocnici v době nouzového stavu - třest bude možná pětkrát tvrdší než jindy, ale těch útoků je více, včetně institucí mimo zájem médií, tak přemýšlím, zda je to náhoda nebo za tím může být víc...

Re: IT pro otrlé

od Godric » 26. 3. 2020, 22:59

Všichni javisti co znám používají IntelliJ, takže na něm asi něco bude. Pokud tě netrápí, že je to proprietární, neváhal bych.

Re: IT pro otrlé

od Invictus » 25. 3. 2020, 19:55

Když už se tu rozběhla trochu diskuse. Jaký IDE byste použili pro psaní v Javě? Přístál mi víceméně do klína IntelliJ, a vypadá celkem cool, ale nevím jestli nejsou nějaké lepší alternativy. Nebudu dělat nic složitého, jen nějaké testovací scénáře pro Appium a nějaké unit testy, takže spíš aby to bylo dost kompatibilní se vším možným (protože to pak budu muset navázat na dost custom made framework) a robustní (páč sem blbej).

Re: IT pro otrlé

od Eleshar_Vermillion » 25. 3. 2020, 17:34

Eleshar_Vermillion píše:
23. 3. 2020, 19:53
...mé ambice nepřesahují vytváření rychlých, relativně sndných automatisací pro každodenní administrativu, použitelných pro běžného uživatele (na úrovni poměrně sofistikovaných skriptů ve VBA)...
+ chtěl bych se naučit nějaký obecnější přesah

Re: IT pro otrlé

od York » 25. 3. 2020, 12:46

Eleshar_Vermillion píše:
25. 3. 2020, 12:09
OK, to zní zajímavě.
Důvody k volbě programovacího jazyka (ať už co zrovna použít nebo co se naučit) můžou bejt různý. Typicky řešíš, jak je použitelnej na platformě, se kterou potřebuješ pracovat (když chceš například psát makra v Excelu, tak cokoliv co není VBA je ti k ničemu), nakolik jsou v něm k dispozici knihovny, moduly a další věci, který bys mohl potřebovat (abys nemusel psát všecho sám), jak snadný je vygooglit řešení problémů, na který narazíš, a pak taky jak je to dobrej jazyk. Obvykle přesně v tomhle pořadí, protože je sice super psát v dobře navrženym jazyce, ale není tak super, když musíš kvůli tomu napsat tisíckrát víc kódu, nevyřeší to tvůj problém a na každym druhym problému se na tejden zasekneš.

edit: Navíc nejvíc se toho naučíš, když řešíš nějakej reálnej problém. Takže obecně je lepší nejdřív si ujasnit, co vlastně chceš udělat a až pak pro to hledat vhodnej nástroj, než si nejdřív vybrat nástroj a pak se ho snažit napasovat na to, co potřebuješ vyřešit.

Re: IT pro otrlé

od Eleshar_Vermillion » 25. 3. 2020, 12:09

OK, to zní zajímavě.

Re: IT pro otrlé

od Naoki » 25. 3. 2020, 02:27

Je to programovací jazyk stvořený k radosti programátorů. Teda aby ses ho mohl naučit a používat co nejpohodlněji - ještě víc než u Python (a teda co jsem zběžne kouknul tak syntax je docela podobný). Extra body dostáváš za použití frameworku Ruby on Rails, který ti neskutečně usnadní nastartování web aplikace.
Když tě zajímá automatizace tak například známý musel každý den začít práci tím, že se kouknul na nějakých 5 webů a z nich vytáhnul informace o burze, a to pak hodil na Excel. Po té co se naučil Ruby (+ web scraping) tak tohle dělá jedním kliknutím.
Jinak např. AirBnB a Twitter byly naprogramovány pomoci Ruby.

Re: IT pro otrlé

od OnGe » 24. 3. 2020, 16:30

Je to programovací jazyk, takže na všechno.

Re: IT pro otrlé

od Eleshar_Vermillion » 24. 3. 2020, 16:28

K čemu je Ruby?

Nahoru