Snové prožitky

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Snové prožitky

Re: Snové prožitky

od Vaarsuvis » 28. 11. 2020, 16:01

Tak a zase pár bizarních snů:
1.) Jsem v obýváku s mojí mámou a po zdech nám lezou pokřivená sarančata (krovky měla pootočená o 90 stupňů) a hýbající se loužičky slizu. Jsme absolutně v klidu a ještě si libujeme, že jejich chov je bezva byznys $:) .
2.) Jsem v Praze v 15. století a vidím před sebou pana Broučka, jak se dohaduje před kruhovou věží s člověkem v kožené kazajce, "že není možné, aby v této věži strašilo". Muž se ušklíbne a praví: "Ale je, však jsem taky celou věží provedl kozu obalenou v hlíně, aby strašidlo vyhnala. Nikdo jiný to nesvedl, a co ty, he?"
Náhle se scéna změnila a jsem s mužem v kazajce ve staré komunistické knihovně. Byly tam šedé stěny a podlaha ze žuly, prosté dřevěné regály se zažloutlými knihami a vybledlými plakáty na stěnách. Nikde také nebyla okna, pouze svítily žárovky. Tuším, že spolu se mnou se do minulosti dostala i knihovna a hledali jsme způsob, jak zpět do současnosti.
Muž na mě sykne, abych dával pozor na tvora, který by nás zabil. Vtom uslyším hřmot a odbíjení kostelního zvonu. Když ho na to upozorním, zbledne a zatáhne mě do rohu k plakátům vedle dveří, o kterém oba podvědomě tušíme, že tam je bezpečno.
Neslyším žádné kroky, ale hluk se přibližuje.
Už je u dveří.
Zatajíme dech.
A probudím se.
Po probuzení si uvědomím, kde jsem ten zvuk slyšel. Bylo to tohle:
https://youtu.be/T8j_KgAgOnw

Re: Snové prožitky

od Bajo » 21. 8. 2020, 13:26

to je hodne asociaci na kralovsky archetyp :-)

Edit: puvodne mi z toho popisu totiz pripadlo spise jak trickster

Re: Snové prožitky

od Vaarsuvis » 19. 8. 2020, 16:20

Vallun píše:
18. 8. 2020, 17:51
Nečetls Ty Crhu??:) (Richard Crha, Amnestie cvoků a Nevyřešené věci)
O tomto autorovi slyším dnes poprvé :D, nicméně si myslím, že inspirace vnějšími vlivy tam je:

Ta ušklíbající se bytost měla na sobě pseudo mesoamerické oblečení a to mi připomělo někoho z Civilizace IV :D
Obrázek

Pohled na hořící obílí mě díky svým sytým barvám zas připomnělo King of Dragon Pass:
Obrázek

Re: Snové prožitky

od Vallun » 18. 8. 2020, 17:51

Vaarsuvis píše:
18. 8. 2020, 12:56
Dnes surreálno:

Zdálo se mi o poli, na kterém rostlo kovové obilí a místo klasů na něm sršely rudé plameny.
Mezi tím seděla bytost podobná člověku a přec úplně nelidská s obřím úšklebkem. Cítil jsem pokoru, strach a touhu ji uctívat.
Nečetls Ty Crhu??:) (Richard Crha, Amnestie cvoků a Nevyřešené věci)

Re: Snové prožitky

od Vaarsuvis » 18. 8. 2020, 12:56

Dnes surreálno:

Zdálo se mi o poli, na kterém rostlo kovové obilí a místo klasů na něm sršely rudé plameny.
Mezi tím seděla bytost podobná člověku a přec úplně nelidská s obřím úšklebkem. Cítil jsem pokoru, strach a touhu ji uctívat.

Re: Snové prožitky

od Vaarsuvis » 7. 8. 2020, 20:26

komi píše:
13. 4. 2020, 22:04
Tak se mi před cca dvěma týdny zdálo o Andreji Babišovi. Byl v tom snu docela milý pán, ochotně všem pomáhal, prostě jsem ho viděla očima, jakýma jej vidí jeho příznivci a jak si přeje, aby byl viděn. Bylo to mimořádně zajímavé.
To mi připomnělo sen, kde mi Mirek Topolánek v nějakém rozpadlém bytu u stolu vysvětluje, jak ho všichni nepochopili a jak se všem snažil pomoct, a působil opravdu smutně. Taky mimořádně zajímavé. :)

Re: Snové prožitky

od Vallun » 7. 8. 2020, 17:36

Supercovidový sen...


Přišla druhá vlna, leckde dohnala tu první a slila se v takovou cunami...mrtví i v evrospkých státech naskakovali po stovkách, vzápětí po tisících denně. A čísla pořád narůstala, když v Belgii počet umrtí překročil 10 000 denně, tak začala vypadávat i tamní běžná infrastruktura, ale málokdo to zaznamenal, prakticky všechny země na tom byly vlastně podobně. Až na Českou republiku...když kohosi napadlo, že by šlo s covidem bojovat přeočkováním proti TBC, tak se tomu všichni smáli, ale podvolili se..a asi to zabralo. Ne, že by tu nebyla žádná úmrtí, ale jendotky denně byly nesouměřitelné třebas s Německem, kde počet obětí za den překročil stotisícovou (denních ztrát) hranici necelý měsíc po vzedmutí druhé vlny... Žádná opatření nezabírala, roušky povinné i doma, zákazy vycházení, sociální izolace, nic.

A do toho přišla nová Carringotnova událost. Elektřina vypadla a v zápětí přišla sněhová bouře, jakou nikdo nepamatoval, o to překvapivější, že začala již v půlce října. Trvalo týdny, než se to vrátilo do normálu, alespoň u nás...všude v okolí bylo jen ticho. Úplné ticho. Prakticky všichni zemřeli. Česká republika fungovala relativně normálně, ale zbytek světa byl liduprostý. Na živo jsme tak mohli sledovat, jak dlouho vydrží neopečovávaný železobeton...a těch právních i jiných otázek, co to obnášelo:)

No a jedna z největších starostí prostého lidu bylo, jak se dostnaou do Chorvatska. Mimo jiné proto, že všude v nové divočině se objevily smečky velkých a agresivních psů...

Re: Snové prožitky

od komi » 13. 4. 2020, 22:04

Tak se mi před cca dvěma týdny zdálo o Andreji Babišovi. Byl v tom snu docela milý pán, ochotně všem pomáhal, prostě jsem ho viděla očima, jakýma jej vidí jeho příznivci a jak si přeje, aby byl viděn. Bylo to mimořádně zajímavé.

Občas ve snu narazím na nějakou takovou podivnost, kdy na nějaký problém nahlédnu z nějakého nečekaného úhlu. V drtivé většině je to úplná blbost, protože ten hloupý ještěrčí (nebo jaký) mozek přehlíží nebo špatně vyhodnotí něco zcela zřejmého.

Jinak svých snů si všímám, ale nic z nich vydedukovat nejsem schopna, kromě jediného pravidla: čím spokojenější život, tím více snů žánru odlehčeného béčkového krimi či hororu (v nichž naprosto běžně umírá i hlavní postava).

Re: Snové prožitky

od OnGe » 13. 4. 2020, 19:45

Jestli mi nevědomí chce něco sdělit tím, že nechá pana Strastinena zpívat hity Karla Gotta, tak na to nejde úplně dobře.

Re: Snové prožitky

od ilgir » 13. 4. 2020, 19:28

Bajo: Nic proti. Ale těch způsobů, jak zkvalitnit vlastní život, jsou mraky. Jedinec je sotva stihne za život pořádně vyzkoušet :D

Re: Snové prožitky

od Bajo » 13. 4. 2020, 14:58

Je verim teorii, ze sny jsou kompenzujici princip vychazejici z nevedomi. A ze v nich lezi odpovedi na mnoho veci, ktere resime. Zejmena v tom smeru, ze pro lidskou psychiku je prirozene nektere situace resit tim, ze v sobe clovek neco potlacuje (mnohdy na nevedome urovni). To je prirozeny obrany mechanismus ega, ktery casto pomaha, protoze to muze byt rychle a efektivni reseni a nekdy trochu komplikuje. To vyrvari nerovnovaznou dynamiku (ruzne afektovane reakce, projekce, nejsitoty, apod.) - tyka se vsech, protoze skoro nikdo neni dokonale vyrovnany jedinec (jen ta mira se muze lisit).

Ve snech lze videt jakysi "komentar" nenvedomi k tomu, jakym zpusobem zijeme a kde vytvarime v nasi psychice nerovnovahy, ktere mozna pomahaji kratkodobe resit nejake zivotni situace nebo potreby ale potencialne blokuji nas rozvoj v nekterych jinych smerech a celkovou vnitrni rovnovahu.

Zaroven hodnota neni jen v tom, ze tim clovek neco vyresi, ale ze i postupne pochopi, jak vlastne vnitrne funguje a nektere nevedome vzorce se tak mohou zvedomit, jako i jine roviny ci funkce psychiky.

Problem je, ze jazky nevedomi je archaicky (stara cast mozku). Dosti symbolicky a archetypalni. Takze to na prvni pohled nevypada nijak uzitecne.

Urcite nikomu nenutim, disciplina je to slozita a casove narocna. Jen sdilim, kdyz uz jsem to otevrel, jako dalsi mozny uhel pohledu, kdyz se tu vyjadrujeme jestli a jak to muze nebo nemuze byt uzitecne.

Re: Snové prožitky

od Faskal » 12. 4. 2020, 10:10

... mně se líbí teorie, že sny jsou emoční trenažér, kdy mozek na sebe v kontrolovaných podmínkách hází různé intenzivní stavy a pak si na ně zkouší reagovat.
Pokud je to pravda, tak asi nemá smysl se v tom moc šťourat, dokud se na něčem nezasekne, ať se baví.

Re: Snové prožitky

od Vallun » 11. 4. 2020, 22:32

Ono je to tím, že velká část mých snů je porkačováním/reakcí na to, co jsem čelt před spaním...třeba na dnešek se mi zdálo, že jsem Ricku Harrisonovi prodával bitevní loď třídy Iowa kotvící u Právnické fakulty:)

Akorát mne teď trochu naštvala ta zpráva o chytrém záchodě...zdálo se mi že jsme tady založili IT společnos, která vyvýjela superinteligentní software pro zdravotnictví, jehož součástí bylo podobné zařízení, které spolu s chytrými hodinkami průběžně monitorovalo celou řadu fyziognomických údajů o každém z nás a podle toho zefektivňovalo potřebnou lékařskou péči, působilo tedy především preventivně...a to i díky BDA a podobným nástrojům zpracovávajícím údaje souhrně za celou republiku. Skrze to se podařilo současně snížit náklady na materiální vybavení (odstraněním překupníků a chytrým centrálním objednáváním) a zvýšit platy doktorům, správně distribuovat odbornou péči a pod.:)

Následně se dělala i aplikace pro chytrou spisovou službu, která výrazně zefektivnila správní i soudní řízení zejména tím, že spoustu nudné prác enáročné an přesnost (vedení spisu, citace, řádné doručování etc.) dělala za soudce/úředníky a tím šetřila jejich čas péro vlasntí věcné posuzování. Navíc zase díky propojenosti zajiťovala obdobné rozhodování v obdobncýh věcech, sama upozorňovala na všechny nepravidelnosti (tzn. omezila i korupci, protože podezřelá rozhodnutí automaticka předávala ke kotnrole nadřízenému orgánu)... navíc dokázala informovat žadatele (žalobce etc.) již při podání o tom, kdy zřejmě bude ve věci rozhodnuto, zd aje jeho záměr vůbec možný (např. sice to nezakazovalo podat žádost o stavbu v CHKO, ale rovnou to žadatele upzoornilo, že tato žádost nebude s nejvyšší pravděpodobností úspěšná), jaké výjimky se toho řízení týkají...

Re: Snové prožitky

od ilgir » 11. 4. 2020, 21:45

Bajo: Myslím, že hypotetický přínos není takový, aby vyvážil to úsilí a hypotetická rizika. Obecně, pokud jde o psychologii, jsem zastáncem názoru, že člověk se nemá příliš zabývat sám sebou, pokud se v jeho životě nevyskytují patologické jevy. Tedy "když to funguje, tak se v tom nehrabej".

Svůj sen jsem sem napsal poprvé, protože mi přišel hezky žánrovej a dost mě překvapil tou uceleností a pointou (jo a Kinga jsem četl naposledy tak před deseti lety).

Re: Snové prožitky

od OnGe » 11. 4. 2020, 19:55

Jelikož jediné, co bych ze svých snů mohl vyvozovat je že už jsem se úplně zbláznil, tak do toho nereju. Člověk by se neměl ptát, když nechce slyšet odpověď.

Nahoru