Prostějov a židovský hřbitov

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Prostějov a židovský hřbitov

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Vallun » 4. 12. 2017, 09:26

Další perlička z Prostějova
Jakub Čech píše: 1. Radnice zveřejnila zápis z jednání Rady města, kde došlo ke schválení pronájmu městských prostor firmě (soukromé škole) primátorky a jejího manžela za velmi podezřelých podmínek. Když pominu nízkou výši nájemného, vysokou výpovědní lhůtu či fakt, že nájemné není zvyšováno inflačním koeficientem, tak nejbrutálnější je ta, že město musí využívat vybrané nájemné přímo na opravy toho domu. Kdo z vás to má?
V zápise nebylo, že by primátorka oznámila osobní zájem.

2. Já jsem z toho čerpal, napsal jsem o tom článek, na Facebooku, upozornil na to novináře, nachystal jsem oznámení o přestupku primátorky.

3. Na radnici došlo ke zfalšování zápisu. Mediální referentka Anna Kajlíková do zveřejněného a primátorkou podepsaného (!) zápisu doplnila, že oznámila střet zájmů. Udělala to ale tak blbě, že to bylo vidět v metadatech souboru a hlavně to napsala tak, že primátorka oznámila osobní zájem až poté, co zahájila hlasování (proboha jak?), na které navíc nebyla přítomna (!!).
Postup mediální referentky, kdy vstoupila do ověřeného zápisu, byl samozřejmě nezákonný.

4. Radnice proces zfalšování zápisu nazývá "doplněním z důvodu právní jistoty", tedy mě těší, že i samotné město přiznává, že důvodem tohoto kroku není uvedení do souladu s realitou, ale prostě snaha o právní jistotu primátorky, že nebude muset platit pokutu.

5. Primátorce pak došlo, nebo jí to někdo poradil, že verze referentky Kajlíkové jí moc nepomůže, protože nemůže oznamovat osobní zájem až po zahájení hlasování. Na příštím jednání Rady města tak dala proti zápisu, který sama podepsala, námitku, kterou radní schválili.

6. Někdy v srpnu jí přišlo spolu s advokátem Burgetem jako nejlepší nápad podat na mě trestní oznámení.
To trestní oznámení je samo o sobě unikum, protože ho podalo Statutární město Prostějov, které se cítí být poškozenou osobou trestným činem pomluvy. Každý, kdo si někdy přečetl skutkovou podstatu pomluvy, tak chápe, že poškozenou může být fyzická osoba, fakt ne město. Ostatně je to i v prvním odstavci článku na Wikipedii. Jak lze ohrozit rodinné vztahy právnické osoby?
Že to neví primátorka, to není nijak překvapivé. Je mi ale záhadou, proč si najímá advokáta, který to neví taky.

Nejedná se o jedinou perlu. Advokát Burget také do oznámení napsal nepravdivé tvrzení o škole primátorky a jejího manžela: "Fakticky v této korporaci dr. Rašková není ničím činná, kompetence jednání za korporaci jsou zcela v gesci Ing. Rašky.“ Kdyby si pan advokát otevřel Obchodní rejstřík, zjistil by, že primátorka Rašková je jednatelkou a že každý jednatel jedná za společnost samostatně.

7. Někdy poté došlo primátorce a jejímu advokátovi, že to trestní oznámení asi k ničemu nebude, tak aspoň zkusili přestupkové. Měl jsem znevážit postavení úřední osoby, jinému ublížit na cti zesměšněním, primátorku hrubě urazit a nepravdivě obvinit z přestupku.

Celé se to týká toho, že jsem tvrdil, že neoznámila osobní zájem, což vyplývalo ze zápisu a pak že jsem o primátorce řekl, že je "malý Babiš", protože z veřejné funkce napomáhá svému byznysu, což se jí hrozně dotýká.

Když jsme měli ústní jednání u Městského úřadu v Konici, kde se věc projednává, přišel tam advokát primátorky s tím, že po mně žádá uhradit nemajetkovou újmu 50 tisíc. Už na místě se mi to zdálo jako hloupost, hledal jsem na mobilu v zákoně, zda lze v přestupkových řízeních uplatňovat nemajetkovou újmu. Samozřejmě jsem to nenašel, protože to nejde. V protokolu je uvedeno, že o to žádala primátorka.
Takže buďto je její advokát v takovém právním bezvědomí, že to neví a v kontextu toho trestního oznámení bych mu to možná i věřil, anebo se mě prostě snažili zastrašit.
V té Konici to ještě nějaký pátek potrvá, já jsem tam vložil asi 16 stran vyjádření a 13 důkazů, další dějství po Novém roce.

Primátorka před časem označila můj čin za hyenismus. Já jako hyenismus spíš považuju to, když se někdo snaží využívat hlouposti a neznalosti jiného pro svůj byznys, ať už je to její škola či advokátní kancelář, která žene představitele města do hloupých a zbytečných sporů. Trochu mi to připomíná ty šmejdy, kteří prodávají důchodcům předražené nahřívací dečky, které ani nepotřebují.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Neferit Sr. » 18. 9. 2017, 13:10

Ono je to trošku jinak v tom, že na rozdíl od mnoha lidí co se k věci vyjadřují na FC toho mladíka, kterému jsem dlouho fandil - dokonce si přes soud snížil věkovou hranici plnoletosti aby s ním stát prostě komunikovat musel, to má svoji váhu, já znám pana Pišťáka osobně a to hodně zblízka. Vážím si ho ale nemám ho zrovna v oblibě a to platí i na druhou stranu. Vedli jsme spolu několik ostrých polemik.

Mezi mladými má podporu cokoliv co je jiného a co si vystřelí z někoho koho autor recese nějak označí a čím hůře tím lépe.

Pištákových obětí asi moc nebude. Nevím o tom, že by proti němu kdokoliv vedl soudní spor pro to, že by mu nějak ublížil. Jinak jsou to zhusta kecy.

CO se hřbitova týká, Pišťák pracoval v klidu a s jistou mírou noblesy a nikomu nic neslíbil. Dle mého názoru-, který jsem si vytvořil poté, co jsem se sním o tom dost dlouho bavil nic slíbit nechtěl, netušil kam až by bylo potřeba zajít, aby požadavky ŽOL bylo možno splnit. Celý ten binec začal až za jeho nástupkyně.

Ty prachy? U Pišťaka to bylo cca 500 tisíc na volební kampaň. Vše řádně přiznal a vydanil jako dar. Ale nepředložil výkaz, na co peníze použil nebo k čemu sloužily. Já vím, že z toho dal několik darů různým organizacím, ty to opět řádně evidovaly. Ale je fakt že svoji povinnost transparentnosti nesplnil a dodatečně to nemělo svoji váhu.

Není rozhodně svatý. Ale za jeho starostování se naše město dostalo na první příčky v transparentnosti v hospodaření s penězi a dvakrát bylo první v republice, jako nejlépe hospodařící město vůbec. Na vysokých příčkách si stojí i v oblasti podpory podnikání.

Otázka Madelandu a bourání našeho kulturního a společenského centra je jiná limonáda a ani trochu se v tom nevyznám.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Eleshar_Vermillion » 18. 9. 2017, 11:17

Tak že dostával od soukromých firem stovky tisíc (dohromady snad přes 1,5 milionu), které záhadně nefigurovaly v žádném účetnictví, lze dohledat z veřejných zdrojů. Nevím tedy, jak interpretovat to, že resignoval - první pocit je, že mu to jde ke cti, to se v naší zemičce nestává, druhý pocit je, že už se tomu možná nedalo vyhnout a vynesli by ho na vidlích, případně by se rozkrylo kde co. Toho jeho zmíněného komoušského kámo Augustina tlačí k resignaci i jeho vlastní strana.

Jestli dál řídí město, to těžko soudit, počítám, že do stranických záležitostí lokální SocDem asi Neferit nevidí. Každopádně by nebyl ani první ani poslední... třeba v Polsku se takhle řídí země.

Rovněž by nebyl ani první ani poslední komunální politik, který by bránil občanům účastnit se zastupitelstva - to frčí všude možně, což nemění nic na tom, že je to nechutné a nezákonné.

A co se té fascinace řády týče, zdá se celkem zjevná... přiznám se, že u veřejného činitele mi taky připadá dost směšné, když se nechá oficiálně portrétovat s vyznamenáním, který nikdy nedostal, nebo se veřejně presentuje jako člen a funkcionář církevních rytířských řádů, i když to tak není.

Zmíněného Jakuba Čecha neznám, ale nepřipadá mi nikterak závadné si z lidí Pišťák dělat srandu. Striktně vzato jen podpořil jeho koníčka.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Vallun » 18. 9. 2017, 07:01

Co je jinak?

A podporu minimálně mezi mladými a Pišťákovými oběťmi to má:)

Pikud vim, tak to navíc má vztah i k otázce památníku, v jednom z odkazovaných bloků popisuje, jak ten pablb pruspěl k vyhrocení situace.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Neferit Sr. » 18. 9. 2017, 06:53

Ono je to trošku jinak, než zde onen mladík píše, a jestliže měl mezi lidmi velkou podporu, tak o ni zhusta přišel. Zneužil ke svému křížovému tažení vše co potřeboval, včetně církve a mezi lidmi to má spíše negativní ohlas. Celkově vše vyznívá tak, že pan Pišťák má svoji minulost - kdo nemá - ale jsou věci které jsou přes čáru.

K židovskému hřbitovu to nemá naprosto žádnou vazbu - o to se ten mladý hrdina bez bázně a hany nezajímá vůbec.

Já si toho mladíka všímám delší dobu, je velmi akční, hodně hlučný, dokáže věci dotáhnout do konce, ale jestli půjde touto cestou, bude z něho tak akorát něco jako mladý Stropnický. Salónní socialista-ekolog, co rozumí úplně všemu a je shůry povolán zachránit svět.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Vallun » 6. 9. 2017, 17:34

Jakub Čech píše:Věci, které dávám obvykle sem na svůj Facebook bývají politicky vážné a věcné. Teď, na sklonku léta, udělám výjimku.

Dnes se mi totiž podařilo završit několikaměsíční přípravy jednoho velkého trollingu: vystřelili jsme si z prostějovského exprimátora, nyní zastupitele pověřeného řízením Městské policie, Miroslava Pišťáka.

Abych to vysvětlil nezasvěceným: pan Miroslav Pišťák ztělesňuje typickou aroganci moci. V Prostějově je v uvolněné funkci od 90. let, jako primátor skončil v září 2015 poté, co se přišlo na to, že bral statisícové dary od soukromých firem. Ve skutečnosti ale město dál řídí, ač nečlen, chodí na rady města, členové ČSSD v zastupitelstvu jej musejí poslouchat. Je to člověk, který město uvrhl do řady problémů – počínaje plánovaným zbouráním společenského sálu a nahrazení obchodní galerií, pochybným olympijským centrem, které dnes plní stránky tisku, konče.
Za minulého režimu byl milicionář, dnes je „sociálním“ „demokratem“, reálně ani jedno. K demokratovi má velmi daleko – libuje si v trestání oponentů a roky porušoval na zastupitelstvu zákon o obcích, když občanům upíral možnost se vyjádřit.
Posledních pár let je i hluboce věřící. Před lety se přimíchal k lazariánskému řádu, respektive jeho odštěpené skupině. Oficiálním členem Řádu ale fakticky nikdy nebyl: „České velkopřevorství Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského sděluje, že Miroslav Pišťák není a nikdy nebyl jeho členem a Josef Augustin není veden v seznamu dekorovaných příznivců Řádu. Za aktivity členů neoficiálních skupin nepřebírá České velkopřevorství žádnou odpovědnost.“ (http://www.oslj.cz/aktuality/starsi-zpravy/)
Zkrátka, pan Pišťák je fascinován různými odznaky, řády, medailemi, uniformami – to již od dob minulého režimu. (viz třeba zde pamětní plaketa Policie ČR - http://www.vecernikpv.cz/…/12853-pocta- ... i-z-rukou-…)

Za jeden takový fiktivní řád, který jsem si vymyslel, jsem mu v květnu poslal první mail. Jménem Řádu Sv. Kláruse z Marmoutier jsem mu slíbil, že ho odměníme Pamětním odznakem Sv. Kláruse za jeho dobročinné aktivity. Zároveň jsem ho pozval na slavnostní mši do Teplic.
Dopis byl koncipován tak, aby člověk s průměrným kritickým myšlením poznal, že to je fake a zároveň pan exprimátor to nepoznal. Na hlavičkový papír jsem umístil znak náhodného řádu, jako vodoznak dokumentu jsem nastavil náhodný obrázek modlícího se svatého. Jediný kontakt je mail na Jana Hanuše Bayera, sekretáře řádu - janhanusbayer@seznam.cz.
Nedostatek kritického myšlení, touha dostat odznak za každou cenu, vlastní egoismus, nesoudnost – to všechno byly příčiny, proč Miroslav Pišťák na mail nadšeně reagoval, že si ocenění cení, ale že neví, jestli zvládne do Teplic přijet. Nebylo mu divné, že onen „řád“ nemá adresu, webové stránky, telefon, ani není nikde registrovaný. Dokonce mu ani nevadilo, že použitý znak „řádu“ je ve skutečnosti znakem řádu, jehož je Pišťák členem (http://www.oessh.cz/index.php…).

Zinscenoval jsem proto schůzku v Prostějově – otec Bayer dokonce obdržel pozvání do Pišťákovy kanceláře na radnici. Oslovil jsem proto Stepan Klos, aby mi s tím pomohl. A ten dnes v kněžském oděvu, i s kolárkem z papíru, Pišťáka navštívil. Ani po půlhodinovém rozhovoru s dvaadvacetiletým studentem Štěpánem Pišťák nepoznal, že se nebaví se skutečným knězem.
Štěpán mu předal to hlavní, co jsem nechal vyrobit – odznak se znakem Lidových milicí. Pišťákovi vysvětlil, že musí odolat pokušení ďábla a z krabice jej vytáhnout až v neděli v kostele – alegorie s jablkem. Dokonce se Miroslav Pišťák „otci Hanušovi“ podepsal i do Bible.

Na závěr léta je to docela slušná sranda. Že tento člověk fakticky řídí město, rozhoduje o veřejných penězích a „řídí“ Městskou policii (represivní orgán), to už tak vtipné není.

Na zatím nevyřčený argument, že se mám věnovat raději podstatným věcem uvádím, že se jim věnuji pořád. Článků třeba ke kauze olympijského centra a jeho problémům jsem psal řadu. Jenže akce jako je tato může k Pišťákovým politickým problémům spíš přilákat pozornost. A díky všem, kteří mi v tom pomohli.
Obrázek

Obrázek

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od midewiwin » 12. 2. 2017, 01:15

Když se to tak vezme, tak podle toho přístupu, se kterým se setkávám, nejvíc proti antisemitismu chtěl udělat Hitler. Kein Jude, kein Hass.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Neferit Sr. » 11. 2. 2017, 21:58

Sosáčku já uvidím s čím zrovna na mě vyrukuje policie, jsou tajemní jak hrad v Karpatech. Není to proti mě,ale k celkové situaci.

Já ladím formu na 16.2. 2017. To velké setkání organizují piráti, bude celé natočeno a dáno na internet, aby bylo jasné co se tam dělo. Alespoň takto mi to sdělil zastupitel za Piráty na prostějovské radnici. Bude to asi pěkný šupec.

Moje předchozí rakce je dána i tím, že jsem z toho unavený a možná i podrážděný. To se prostě nikdy nemělo nechat dojít do tohoto stavu.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Sosacek » 11. 2. 2017, 21:50

Tvuj problem je ze banda nejakejch typku odkudsi zdaleka pritahla do mesta, a chce zrusit park ktery normalne slouzi lidem, a udelat misto nej hrbitov, ktery bude slouzit akorat jejich egu.

Ja nevim, co vic ti rict, nez ze to chapeme (me by to taky sralo). Pomoct vymyslet taktiku? Letakovou kampan? Organizovat demonstrace? Zapalit par aut v Parizi?

(taky nerozumim, co tu delaji muslimove, ale muslimove maji zjevne v tve hlavne spoustu prostoru a proto proniknou do cehokoli ceho se dotknes)

EDIT: ze zidovska nadace nebo obec, nebo kdo, zacne mavat antisemitismem, jakmile jim vsechno nepujde podle planu, te taky nemuze zadnym zpusobem prekvapovat.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Neferit Sr. » 11. 2. 2017, 21:37

Tím skafandrem jsem myslel ty jejich hábity. Dál jsem jasně napsal, že považuji islám za problém a to už douhodobě a proto jsem zde občas za idiota.

Já se zde na vás obrátil protože jsem chtěl znát vaše názory na problém, který se vymyká z rukou už úplně všem. V pátek přišel další ničivý anonym na naši radnici který útočí na konkrétní lidi a vše přebírá policie. A začne tvorba náckovských mučedníků. Dochází k aktivizaci latentního antisemitismu na sociálních sítích. V úterý už jsem pozván PČR k podání vysvětlení - nevím k čemu i já. Je to čím dál horší a jelikož o tom vím hodně, mám obavu, že je to teprve začátek. Pokud se nestane zázrak.

Nepotřebuji kabaret. například kosmonautku z roku 2006 - celkem hezká ženská, ale pro můj problém nulová hodnota. Jenže tato dáma před islámem v jeho íránské podobě utekla do USA. Zde si dělá co chce. V Íránu by to dělat nemohla a takto oblečená a to nejen takto ale i tak jak v USA či Evrpě chodí by se na veřejnosti v Íránu objevit nemohla.

Dále vaření masa v mlíku - možná fajn recept, ale pro mě zase o ničem.

Na druhou stranu je to problém můj- jelikož jsem se svobodně rozhodl jej pokusit pomoci řešit. Nemám právo po vás cokoliv chtít. Tak se tím přestaňte zatěžovat a věnujte své úsilí jiným věcem.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od midewiwin » 11. 2. 2017, 14:17

Zdá se, že někteří v tom sami nemají úplně jasno.
http://www.chewra.com/keshetnew/kweb/ka ... px?kid=218

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Argonantus » 11. 2. 2017, 13:09

Francouzi by z toho mlíka udělali velmi důmyslný a ceněný sýr, přidali by k tomu nějakou zeleninu (cibule? asparagus?) a zcela určitě by to zalili nějakým vínem. Vznikla by z toho vyhledávaná záležitost.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Vallun » 11. 2. 2017, 13:08

No, ona stačí taková svíčková, že...saltimbocca či ossbuco, které se leckdy taky dělají se smetanou..

od Sadako » 11. 2. 2017, 13:00

Eleshar_Vermillion píše:Pravda, maso a mléko - a je to vaření mláděte v mléku matky (což je ještě méně pravděpodobné).
Vsadím se, že Francouzi by něco vymysleli.

Re: Prostějov a židovský hřbitov

od Eleshar_Vermillion » 11. 2. 2017, 12:13

Pravda, maso a mléko - a je to vaření mláděte v mléku matky (což je ještě méně pravděpodobné).

Nahoru