Spirit of the Century

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Spirit of the Century

Re: Spirit of the Century

od Joe » 1. 6. 2009, 09:53

Ja byť GM, tak aspekty nepoužívam možno úplne priamo pri hre "per se", ale skôr pred každou session si pozriem zoznam, pozriem si, ktoré aspekty použité boli, ktoré nie a podľa toho vytypujem niektoré z nich ako "bangy" pre najbližší rozvoj príbehu.

To znamená, že by u mňa boli aspekty v určitom kruhu:

--> Postava v súlade s nástrelom príbehu --> plánovanie session --> použitie v hre -->

Re: Spirit of the Century

od Kelton » 31. 5. 2009, 19:42

Zatím to ještě nebylo ozkoušeno, ale mám takový pocit, že při vlastní hře nebuu sledovat všechny releventní aspekty "formálně". Mám představu o své postavě, o prostředí i o opozici, a myslím že budu vycházet nejdří v z této představy a až potom najdu odpovídající aspekt který bych použil.

Řečeno teoreticky, ty aspekty tam podle mě jsou jen jako způsob jak relativně exaktně popsat fikci. Mě osobně by třeba místo deseti aspektů stačilo mít na deníku něco jako "neustále plánující záludný podvodník, po krk v problémech, a It's good to be bad 8) " a to by mojí představu popisovalo dost přesně. Ale některé z těcho kombo-aspektů jsou mnohem širší než jiné, a asi jenom já z nich dobře vidím, co přesně jsem tím chtěl říct. Takže v praxi budu používat tyhle kombo-aspekty, a pokud bude někdy potřeba uvažovat nad tím, co se kam vleze, budou použity ty co jsou na deníku. Obdobně nečekám, že by Pieta ke každé scéně a postavě vymýšlel kompletní sadu aspektů sám od sebe - spíš tohle (asi) bude urováno za pochodu podle potřeby.

Re: Spirit of the Century

od Ecthelion » 31. 5. 2009, 18:32

Přiznám se, že mě ten počet aspektů na první pohled taky vyděsil... $D
Snad nám Pieta pak napíše, jak se jim to osvědčí při hře...

Re: Spirit of the Century

od Pieta » 31. 5. 2009, 18:30

Markus píše:Keltone, jaké to je, muset ve hře sledovat 10 aspektů?

Tu samou otázku bych měl na GMa, akorát vynásobenou počtem postav.
Zatím jsme zvládli vytvořit postavy. (:

Re: Spirit of the Century

od Markus » 31. 5. 2009, 18:26

Keltone, jaké to je, muset ve hře sledovat 10 aspektů?

Tu samou otázku bych měl na GMa, akorát vynásobenou počtem postav.

Re: Spirit of the Century

od Ecthelion » 31. 5. 2009, 17:28

Kelton: Ha! Moc díky!
Vypadá to dobře... při čtení jsem si ho vizuálně představil jako typického příslušníka vyšší brtiské aristokracie - monokl, doutník, frak a cylindr, ležérně se opírá o vycházkovou hůl a pije scherry a čaj o páté... $D

Re: Spirit of the Century

od Kelton » 31. 5. 2009, 16:43

Pieta, místo aby se snažil, tak sem nasměroval mě. A protože já jsem líná mrcha, tak akorát přepastuju soupis postavy (ty nemechanické části).

Jak můžete vidět, je to v zásadě lupič gentleman a podvodník par excelance. Pokus o Magnificent Bastarda, tak uvidíme jak se zadaří 8)

Jméno: Philip Weaver

Aspekty:
Syn svého otce (společní známí a vazby na organizaci)
Zloděj už od plenek
Ve správný čas, na špatném místě (tendence vyskytovat se tam, kde se věci hýbou)
Improvizace z nutnosti
S tímhle jsem samozřejmě počítal ...
Jízda na tygrovi
Kdo to sakra je, ten Philip Weaver? (mám sklony k záměnám identity)
Plány v plánech jiných plánů
Každý slyšel o Bílém Gekonovi
Je to ten nejkluzčí mezi ještěry

Background
Phillipův otec býval až do svého zmizení nejlepší detektiv Interpolu. A také hlava Londýnského podsvětí, známý jako Černá Ruka. A také největší podvodník v celé Anglii, který úspěšně postavil svou kariéru na tom, že neúnavně pronásledoval sám sebe a vyšetřoval zločiny, které spáchal. Bohužel (naštěstí) byl před sebou vždy o krok napřed, a tak se mu po každé podařilo jen o vlásek uprchnout.
Svého syna vychovával jako svého nástupce. Philip chtěl být umělcem, ale učil se krást, lhát a podvádět. O vedení rodinného podniku zatím projevovala zájem sestra, ambiciózní Catherin.

The Great war

Houstnoucí atmosféra v Evropě byla příležitost. Phillip se sbalil a utekl do Paříže, kde se připojil k umělecké bohémě. Tam si díky svám kriminálním zkušenostem žil celkem spokojeně, než dorazil vzkaz od sestry. Ta mezitím přebrala otcovu kriminální organizaci a chtěla, aby se Philip vrátil a pracoval pro ní. Takovou žádost nešlo jednoduše odmítnout, Philip tedy zablafoval že tu má rozjetou důležitou operaci. V průběhu dalších dotazů se tento imaginární plán rozrostl, konkretizoval, až nakonec nabral vlastní život a Philipovi nezbylo než doopravdy provézt to, co jen tak plácnul: krádež německých plánů na invazi do Anglie. Tato operace dopadla úspěšně a zjednala Philipovi u Catherine nějaký respekt. Až po válce zjistil, že se mu povedlo ještě něco - narušil plány Wilhelm von Richthofen, člena Century Clubu v německém štábu. Ten byl tímto překvapujícím zvratem událostí natolik zaujat, že po válce Philipa kontaktoval a nakonec mu zprostředkoval místo v klubu.

Novel: Gekon tančí ve tmě
Je po válce a Philip pracuje jako obchodník a znalec umění. V obrazech německých mistrů nachází stopy dávného zločinu, a na německé univerzitě není vše tak, jak se zdá být. Má v tom prsty organizace Thule? Nebo bývalá Říšská tajná služba, která hledá pozůstatky válečných projektů? Co šije Catherin, která za Philipem poslala Skyrunnera? Jak se do celé věci namočil chudák Jeremy Jet?
Gekon tančí o život, každý má vlastní plány a v pozadí někdo posouvá figurkami na šachovnici ...

Guest staring in ... Esence života
Philip si užívá dovolená na plážích Jižní Ameriky. Nešťastnou náhodou potkává Jeremyho Jeta a jejich vzpomínání na staré časy nezůstane beze svědků. Jet má totiž problém - jeho expedice do Amazonských džunglí přilákala pozornost pohůnků němeké Říše. A tentokrát je to Philip, kdo je zavlečen do cizí hry. Amy Fox slídí kolem a je na stopách Bílého gekona. Ale je to opravdu on, Jeremy Jet? Sítě se splétají, čas ubývá, a jediná cesta ven vede do hlubin Amazonie.

Guest staring in ... Eric Morelong a hlas z neznáma
Při pátrání po tajemství egyptských pyramid naráží Eric Morelong na zdánlivě nepřekonatelný problém. Stélky s diagramy, které pocházejí z údolí Nylu, zdá se obsahují jedinou stopu. Ale ty jsou bezpečně zavřeny v sejfech belgické galerie. A dobře tomu tak, protože kolem obchází Bílý gekon. Naštěstí Eric Morelong potkává mladého profesora egyptologie, s nímž společně překonají veškeré překážky a pořídí kopii diagramů. A právě v čas - hned následujícího dne Bílý gekon udeřil a stély ukradl.

Re: Spirit of the Century

od Ecthelion » 31. 5. 2009, 15:18

Pieta: Kelton se zatím nechlubí, tak zkus třeba jenom z hlavy nějaký obecnější popis... postavy, co a jak budete hrát a tak... :wink:

Re: Spirit of the Century

od Pieta » 23. 5. 2009, 12:09

Ecthelion píše:Pieta: Hrajete čistý Spirit of the Century bez úpravy (tedy pulp)? Ten systém knížek jsme nezkoušeli, ale minimálně napsaný vypadá absolutně luxusně.
Pochlub se s postavami... sakra, musím příští týden založit téma o pulpu jako takovém... :>;o)
Strávili jsme celý večer tím, že jsme si povídali o dvacátých létech, vymýšleli osudy a jedli bramboráky. Ani jsme nestačili postavy dodělat pravidlově. (: Takže teď mají hráči deníky u sebe, s tím, že mi je teprve přepíšou.

Ale třeba kelton by se mohl svou postavou pochlubit, tedy až se vrátí z dnešního prohibičního LARPu. (-;

Re: Spirit of the Century

od Ecthelion » 23. 5. 2009, 12:03

Pieta: Hrajete čistý Spirit of the Century bez úpravy (tedy pulp)? Ten systém knížek jsme nezkoušeli, ale minimálně napsaný vypadá absolutně luxusně.
Pochlub se s postavami... sakra, musím příští týden založit téma o pulpu jako takovém... :>;o)

Re: Spirit of the Century

od Sammael » 23. 5. 2009, 11:50

No ano to je, nechal som sa inspirovat pre oap a tiez ako som pisal bola to pred vsetkych jedna velka hra pri ktorej sme sa nesmierne bavili. Mi zasa mame 4 fazu ako legendu kde vymysla tvoju legendu hrac po tvojej pravici, a je to zazitok ktory ste v lige spolocne zazili. Neskusal som fazy co sa tyka vlastnej novely ale ano ked som to cital pacilo sa mi to uz na poprve.

Re: Spirit of the Century

od Pieta » 23. 5. 2009, 11:45

Tak minimálně tvorba postavy je v praxi naprosto boží. (-:
Včera jsme to zkoušeli a když se postavy začaly míchat do cizích románů, najednou z toho vypadávaly takové souvislosti, vztahy, společné historie a společní nepřátelé... (:

Re: Spirit of the Century

od Ecthelion » 23. 5. 2009, 11:31

Debata o SotE oddělena sem. Tady můžeme pokračovat v děbatě o Spirit of the Century.
E^2

Re: Spirit of the Century

od Sammael » 15. 5. 2009, 23:48

viac ma zaujal star blazer a spirit of the farfuture, mozno len koly settingu, pulp ma velmi netaha. Iba ak by som mal byt rocketeer :>;o)

Obrázek.

Re: Spirit of the Century

od Pieta » 15. 5. 2009, 23:26

Jsem si znovu přečetl tu debatu na začátku a víceméně souhlasím, že je to na FATE dost nečekaně složité, ale přesto hodlám odzkoušet. Přinejhorším budu vyhazovat a vyhazovat. (:

Nahoru