Jeskyně a draci

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jeskyně a draci

Re: Jeskyně a draci

od peca » 17. 6. 2021, 08:40

Sirien píše:
15. 6. 2021, 12:31
peca: DrD a DnD k sobě mají (a vždycky měly) blíž, než si hráči obou her mnohdy přiznávaly...
Vím, sám jsem to dlouhou dobu odmítal vidět. Respektive jsem věděl o té inspiraci, ale tenkrát jsem se zasekl na šílených kostkách a nepoužitelné (jakože pro mě - ty sloty mi nedávaly smysl) magii ADnD 2e. Dneska vidím, že to je totéž v bledě modrém :)

Ale tím spíše jsem rád, že JaD je vlastně klasický "dračák" v tom starém stylu, který tu možná dost dlouho chyběl. Zaslech jsem fámy, že se snad uvažovalo, že by Altar vydal Pathfinder. Což si myslím by bylo taky hodně fajn. Na druhou stranu si myslím, že vydání DnD 5e je lepší.

Jinak "boj" mezi DH a JaD jsem nemyslel jako nějaké drsné půtky o zákazníky. Počítám, že obojí si najde svoji cílovku. Pavel O. se dost snaží a ty lidi strhává za sebou. Tedy alespoň ty, kterým se to ne-přepracování DrD0 líbí. Pracuje na další verzi a na PPP. Já osobně jsem se v tom poněkud zklamal, ten způsob poslepování vzpomínek a kusých novinek mě neoslovil. Zato se mi dost líbí JaD (až na ty pitomý vlastnost-bonusy ;) ) a pokud se s chlapama ke hraní budeme vracet, tak bych byl za JaD.

Re: Jeskyně a draci

od Vitus » 15. 6. 2021, 14:26

Sirien píše:
15. 6. 2021, 12:31
peca: DrD a DnD k sobě mají (a vždycky měly) blíž, než si hráči obou her mnohdy přiznávaly - byť samozřejmě vývoj DnD běžel dopředu rychlejc a vydanou podporu je naprosto bezpředmětné srovnávat.
Já jen doplním, že DrD tuším 1.2 mělo tak blízko k AD&D 1e, že se mnoho co dalo převzít "za chodu" bez nějakých speciálních úprav :).
Sirien píše:
15. 6. 2021, 12:31
Vitus: toho si určitě ceníme a jsme rádi za každého, kdo si JaD koupí a ocení - ale popravdě doufám (a docela věřím) tomu, že si JaD budou kupovat především "skuteční" hráči, kteří tu knížku budou chtít i používat.
Neboj, pro mne je to i inspirace pro hru, protože ať se zdá nebo ne, například rady pro PJ/DM/GM se často dají dobře uplatnit nezávisle na systému, v popisech situací a příkladech, stejně jako u nepřátel/protivníků/nestvůr bývají perly v podobě zápletek a tak podobně. :wink:

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 15. 6. 2021, 12:31

peca: DrD a DnD k sobě mají (a vždycky měly) blíž, než si hráči obou her mnohdy přiznávaly - byť samozřejmě vývoj DnD běžel dopředu rychlejc a vydanou podporu je naprosto bezpředmětné srovnávat. V JaD jsme udělali docela hodně (obory povolání - a jedno celé další povolání, přepis pravidel pro nahrazení spell slotů magener... manou, chci říct... atd.) abysme hráčům DrD 1.x nabídli "pocitovou zpřízněnost" - tj. aby u JaD našli věci, které jim připomenou původní DrD a které je navedou k tomu, jak v JaD hrát stejným stylem, na který jsou zvyklí - jen v rámci modernějších a o hodně funkčnějších pravidel.

Do budoucna velmi rádi podpoříme i oficiální adaptace pravidel JaD pro Asterion (tam tuším jsou i nějací dobrovolníci, kteří se do toho chtěli pustit) a letmo jsme uvažovali i o Tarii, pokud by měl Bouchi/Altar zájem - a samozřejmě i o Taurilu, teoreticky, pokud bude mít zájem Sparkle. To by případně mělo vytvořit další spojující můstky které propojí původní DrD tradici s novou hrou.

Samozřejmě si neděláme iluze, že by nadšení hardcore dračákysti co tvoří DrD 1.7 a Remake a nevím co všechno dalšího v libovolné podobě a formátu JaD přijali za své - existuje malá, ale pravověrně hardcore část hráčů, pro kterou DrD není ani tak o žánru a atmosféře popř. o designu okolo nich, ale o "vnější vizáži" případně o nostalgické familiaritě a hra, ve které se nehází 1k6+, ve které není v hlavní příručce explicitně popsaný kudůk atd., pro ně prostě nebude totéž - což je asi fér a nehodláme se jim nijak vnucovat. Pro ty ostatní by JaD snad měly nabídnout důstojného nástupce původního DrD, navíc díky překladové DnD komunitě jak píšeš už od začátku s rozsáhlou podporou, kterou u nás DrD nikdy nemělo.


Vitus: toho si určitě ceníme a jsme rádi za každého, kdo si JaD koupí a ocení - ale popravdě doufám (a docela věřím) tomu, že si JaD budou kupovat především "skuteční" hráči, kteří tu knížku budou chtít i používat.

Co tím chci říct je, že pokud si chceš JaD koupit ze sběratelských důvodů, nebo si je budeš chtít koupit z estetických důvodů kvůli ilustracím atp., tak určitě super, ale rozhodně bych nerad, aby měl někdo dojem, že si JaD "musí" koupit aby "podpořil" český produkt nebo jinej podobnej nesmysl.

JaD cílí na část původních hráčů DrD, kteří v současnosti nemají adekvátní moderní náhradu, ale hlavně na fanoušky DnD a snad i na hodně nových hráčů a já jsem přesvědčený, že se zvládnou uživit zcela komerčně i bez toho, aby je komunita nějak uměle "dotovala" z nadšení (byť ta ochota je určitě milá), a to jak co do základního vydání, tak co do budoucích dotisků a případných dodatečných produktů.

Re: Jeskyně a draci

od Log 1=0 » 14. 6. 2021, 20:56

peca píše:
14. 6. 2021, 15:43
Rozhopádně jsem zvědavý na výsledek pomyslného střetu JaD a DH v komunitě oldskůl dračákistů :)
Popravdě, pro mne je tohle dost bezvýznamné. Určitě jsme se nezřekli DrD tradice, a věřím, že i mezi Dračákysty můžeme mnohé oslovit. Ostatně byli bychom blbí, kdyby tomu tak nebylo. Ale v prvé řadě pro mne, a myslím že i ostatní členy týmu, jsou především Českým Dungeons and Dragons. Ne že by mělo smysl tvářit se, že nemáme v cílovce docela solidní překryv, ale taky mi přijde hloupé se s něčím porovnávat a rámovat to do nějakých "bojů".

Re: Jeskyně a draci

od peca » 14. 6. 2021, 15:43

Tak já doufám, že JaD bude důstojnou náhradou pro ty, co touží po novém vydání DrD 1.xx. Ti se sice bezhlavě vrhnli na Dračí hlídku, ale za JaD bude přeci jenom kompatibilita se světem DnD 5e a jeho doplňky (byť vlastně pouze v komunitním překladu). Já se docela těším.
Rozhopádně jsem zvědavý na výsledek pomyslného střetu JaD a DH v komunitě oldskůl dračákistů :)

Re: Jeskyně a draci

od Vitus » 14. 6. 2021, 11:16

Sirien píše:
12. 6. 2021, 10:03
...jak jsem říkal dřív u Gergona, kdo k DnD 5e má neutrální nebo pozitivní vztah, tak JaD myslím ocení, ale kdo vysloveně nemá rád DnD 5e (jakože tu takoví jsou), nejspíš nebude mít rád ani JaD (leda že by DnD neměl rád jen kvůli brandu nebo nějaké fakt dílčí části pro kterou budou JaD nabízet alternativu, což ale přiznejme si spíš nebude ten případ).

Jinak... já myslim, že jsme nějaké "bombastické" promo ani nedělali, naopak sem se snažil vždycky držet vyjádření spíš při zemi, aby očekávání fanoušků odpovídala realitě toho, co skutečně tvoříme.
Já sice fanoušek D&D5e moc nejsem (spíše jsem jeho kritik), ale neznamená, že naši RPG scénu, respektive snahu JaD týmu a jejich vydavatele hodím přes palubu - naopak jsem připraven si JaD pořídit, i když pravděpodobnost, že bych to s někým hrál bude malá. Takže prosím propaguj a dej vědět, až a kde to bude k mání. :)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 12. 6. 2021, 10:03

Markus: hej, dopsané to máme už asi měsíc - co bys na tom chtěl dýl ještě dělat? :D

smrq: well - víš co, sice mě taková superlativa těší číst, ale zase ta očekávání nepřeháněj do nesmyslnosti :D . Je to pořád prostě DnD 5e - jasně, jsou tam přidané věci navíc a máme vlastní grafický styl a cool ilustrace a nějaké moderně laděné doprovodné texty okolo které vznikly jako aglomeráty tisíci článků Kostkové moudrosti atp., ale nový smysl života v tom asi nenalezneš - jak jsem říkal dřív u Gergona, kdo k DnD 5e má neutrální nebo pozitivní vztah, tak JaD myslím ocení, ale kdo vysloveně nemá rád DnD 5e (jakože tu takoví jsou), nejspíš nebude mít rád ani JaD (leda že by DnD neměl rád jen kvůli brandu nebo nějaké fakt dílčí části pro kterou budou JaD nabízet alternativu, což ale přiznejme si spíš nebude ten případ).

Jinak... já myslim, že jsme nějaké "bombastické" promo ani nedělali, naopak sem se snažil vždycky držet vyjádření spíš při zemi, aby očekávání fanoušků odpovídala realitě toho, co skutečně tvoříme.

Re: Jeskyně a draci

od smrq » 11. 6. 2021, 19:46

Taky se teším. Z různých rozhovorů a útržků které tamhle a onde čtu mám pocit, že se chystá něco neskutečného. Tak jsem zvědav, zda je to bombastické promo oprávněné.

Re: Jeskyně a draci

od Markus » 11. 6. 2021, 19:10

To je rozhodně dřív, než jsem to čekal - do vývoje nevidím, ale evidentně to máte hotovější, než se zdálo. :) Blahopřeju, těším se a jsem zvědav.

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 11. 6. 2021, 17:54

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 18:54

Ilustrace se zkomplikovaly a teď jsou v řešení, podle toho jak to dopadne bude i datum vydání a případně ukázky. S trochou štěstí by to mělo být vyřešené během pár týdnů, ale taky se to může dost protáhnout, tak nechci nic slibovat.

Re: Jeskyně a draci

od crowen » 27. 4. 2021, 18:49

Mate niekde aj ukazky ilustracii, na co sa mozeme tesit?

Re: Jeskyně a draci

od Aegnor » 27. 4. 2021, 18:40

Jako možná se ti může stát, že si budeš pročítat nějaké dobrodružství pro 5e a napadne tě "Hele, a proč tuhle věc neřešili touhletou elegantní mechanikou?" No a až po chvíli si uvědomíš, že je to mechanika, která je v JaD nově. :-)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 18:36

Kompatibilita JaD a DnD 5e je obousměrná a úplná napříč produkty.

Re: Jeskyně a draci

od ShadoWWW » 27. 4. 2021, 16:25

Markus: Co vím, tak bezvýhradně.

Nahoru