Jeskyně a draci

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jeskyně a draci

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 12. 6. 2021, 10:03

Markus: hej, dopsané to máme už asi měsíc - co bys na tom chtěl dýl ještě dělat? :D

smrq: well - víš co, sice mě taková superlativa těší číst, ale zase ta očekávání nepřeháněj do nesmyslnosti :D . Je to pořád prostě DnD 5e - jasně, jsou tam přidané věci navíc a máme vlastní grafický styl a cool ilustrace a nějaké moderně laděné doprovodné texty okolo které vznikly jako aglomeráty tisíci článků Kostkové moudrosti atp., ale nový smysl života v tom asi nenalezneš - jak jsem říkal dřív u Gergona, kdo k DnD 5e má neutrální nebo pozitivní vztah, tak JaD myslím ocení, ale kdo vysloveně nemá rád DnD 5e (jakože tu takoví jsou), nejspíš nebude mít rád ani JaD (leda že by DnD neměl rád jen kvůli brandu nebo nějaké fakt dílčí části pro kterou budou JaD nabízet alternativu, což ale přiznejme si spíš nebude ten případ).

Jinak... já myslim, že jsme nějaké "bombastické" promo ani nedělali, naopak sem se snažil vždycky držet vyjádření spíš při zemi, aby očekávání fanoušků odpovídala realitě toho, co skutečně tvoříme.

Re: Jeskyně a draci

od smrq » 11. 6. 2021, 19:46

Taky se teším. Z různých rozhovorů a útržků které tamhle a onde čtu mám pocit, že se chystá něco neskutečného. Tak jsem zvědav, zda je to bombastické promo oprávněné.

Re: Jeskyně a draci

od Markus » 11. 6. 2021, 19:10

To je rozhodně dřív, než jsem to čekal - do vývoje nevidím, ale evidentně to máte hotovější, než se zdálo. :) Blahopřeju, těším se a jsem zvědav.

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 11. 6. 2021, 17:54

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 18:54

Ilustrace se zkomplikovaly a teď jsou v řešení, podle toho jak to dopadne bude i datum vydání a případně ukázky. S trochou štěstí by to mělo být vyřešené během pár týdnů, ale taky se to může dost protáhnout, tak nechci nic slibovat.

Re: Jeskyně a draci

od crowen » 27. 4. 2021, 18:49

Mate niekde aj ukazky ilustracii, na co sa mozeme tesit?

Re: Jeskyně a draci

od Aegnor » 27. 4. 2021, 18:40

Jako možná se ti může stát, že si budeš pročítat nějaké dobrodružství pro 5e a napadne tě "Hele, a proč tuhle věc neřešili touhletou elegantní mechanikou?" No a až po chvíli si uvědomíš, že je to mechanika, která je v JaD nově. :-)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 18:36

Kompatibilita JaD a DnD 5e je obousměrná a úplná napříč produkty.

Re: Jeskyně a draci

od ShadoWWW » 27. 4. 2021, 16:25

Markus: Co vím, tak bezvýhradně.

Re: Jeskyně a draci

od Markus » 27. 4. 2021, 14:35

Díky za zevrubné osvětlení a náhled do zákulisí. Držím palce!

EDIT: BTW, různé kampaně a dobrodružství pro 5e by s tím měly být bezvýhradně kompatibilní, nebo jen jakžtakž kompatibilní? :>;o)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 14:34

Já taky :D A i když jsme ještě ani moc nerozjeli promo tak se zdá že je okolo i dost fanoušků mimo místní bublinu.

Osobně hlavně doufám že se to bude dobře prodávat protože by to tím otevřelo prostor pro další seriózní lokální podporu a tvorbu, mám v hlavě pár zajímavých námětů na další rozšíření která by se u nás dala docela dobře realizovat v různých formátech, ale to má smysl jen pokud to bude mít podporu ze strany Mytaga, např aspoň nějak rozumné odměny pro autory, aby se dala držet nějaká aspoň semi-profesionální úroveň a kvalita, jak obsahem tak formou.

Když vyjdou jen JaD tak to bude samozřejmě i tak super, ale když se z nich udělá platforma kde se budou potkávat noví autoři se zaběhlýma a část věcí bude tvořená autorským jádrem a druhá část novými autory pod vedením tohodle jádra, tak by to myslím mohlo mít super dopad i na scénu jako celek. Tohle tu zoufale chybí mi přijde - DrD k tomu mělo nakročené je konci svojí existence s Tarií a Asterionem, ale nikdy se to nerozjelo.

Re: Jeskyně a draci

od York » 26. 4. 2021, 23:55

Mám fakt radost, že se to po tolika letech, co po tom hráči volaj, konečně podaří dotáhnout k vydání.

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 26. 4. 2021, 23:41

Ou shit, testing! Já věděl, že sme na něco zapomněli. Tak nic no.

DnD 5e naštěstí není moc potřeba testovat. Věci které nejsou převzaté přímo nebo tvořené jako nějaká variace nebo obdoba už existujícího, ať už oficiálně nebo v komunitě, jsme testovali při vývoji. Ono když tvoříš takhle velkou věc tak máš koncepty hotové o hodně dřív než finální texty - např. finální texty oborů povolání se vším detailním vysvětlením a omáčkou jsme dělali teď abych nekecal myslím že letos v lednu, ale obory samotné jsme vytvořili jako úplně první už v listopadu 2019 - ty jsme dali lidem k testování i veřejně. S jinými věcmi to bylo podobné. Třeba modifikace bojového systému jsme tvořili někdy loni na podzim, ale finální test vzniknul až někdy taky letos - testování jsme si udělali v mezičase - tady zrovna ty zásahy nevyžadovaly externí testování, ale i tak jsem si třeba projel jeden test i s Markym (nazpátek, kdysi sem s Markym dělal totéž pro revizi DrD II - Marky tady konečně dostal svou odvetu a hrozně mě rozsekal, ale systém fungoval správně, i když taky to přineslo nějaké později reflektované postřehy, za které jsem Markymu vděčný). Fakt že velká část tvůrců i konzultantů jsou DnD veteráni také není na škodu (výhody tvorby nad už existujícím systémem).

Autoři jsou zmínění zatím jen poměrně nešťastně ve FAQ (ten web je pořád dost provizorní bohužel, ale ani já ani Skaven teď nemáme energii to řešit :/ ):
Autory JaD jsou jsou dlouhodobí hráči a fanoušci DnD a mnoha dalších RPG her, kteří pochází z komunity Kostky (www.d20.cz). V komunitě jsou známí jako sirien, Log, ShadoWWW, Aegnor, Elfaxik, Gurney, Chyba, Maelik, Tarfill, Xyel a menším dílem mnozí další (velkým přínosem jsou zejména Pan Bača a Shari)
Kdo udělal kolik nemá smysl řešit, první tři jsme udělali o něco víc, ostatní jsou vypsáni abecedně, kromě zmíněných tam bylo mnoho dalších pomocníků a konzultantů, Loki, Demonica... A to řeším jen text, zatím ne ilustrátory, osazenstvo Mytaga a Fantasy obchodu - nedávno jsem se dopočítal asi 25 lidí s významným přínosem. V credits budou samozřejmě všichni (hned co vymyslím v jakých kategoriích je vůbec uvést).

Re: Jeskyně a draci

od Markus » 26. 4. 2021, 17:17

V první řadě upřímně blahopřeju tobě i celému týmu k dotažení něčeho, co musel být ohromný kus práce. Čistě ze zvědavosti: kdo na tom vlastně dělá? Vím o tobě a Logovi, zbytek si nejsem jist.

Ve druhé řadě: Píšeš v zásadě něco jako "Texty jsou hotové, můžeme jít do tisku". Na to mě napadá... ehm... a co testování? :)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 26. 4. 2021, 16:57

Kromě toho, že průběžně (každou neděli v poledne) pokračuje ShadoWWWem výše odkázaná série rozhovorů s Gergonem o JaD, jejich vývoji a obsahu, tak mám asi jedno důležité oznámení a to je fakt, že:

Tenhle víkend jsme dopsali a odklepli poslední odstavec textu

...v odkazu je k tomu napsané nějaké blogové zpětné ohlédnutí.

Tj. práce velmi zásadně pokročily a blížíme se ke konci.

Nahoru