Jeskyně a draci

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Jeskyně a draci

Re: Jeskyně a draci

od Log 1=0 » 14. 6. 2021, 20:56

peca píše:
14. 6. 2021, 15:43
Rozhopádně jsem zvědavý na výsledek pomyslného střetu JaD a DH v komunitě oldskůl dračákistů :)
Popravdě, pro mne je tohle dost bezvýznamné. Určitě jsme se nezřekli DrD tradice, a věřím, že i mezi Dračákysty můžeme mnohé oslovit. Ostatně byli bychom blbí, kdyby tomu tak nebylo. Ale v prvé řadě pro mne, a myslím že i ostatní členy týmu, jsou především Českým Dungeons and Dragons. Ne že by mělo smysl tvářit se, že nemáme v cílovce docela solidní překryv, ale taky mi přijde hloupé se s něčím porovnávat a rámovat to do nějakých "bojů".

Re: Jeskyně a draci

od peca » 14. 6. 2021, 15:43

Tak já doufám, že JaD bude důstojnou náhradou pro ty, co touží po novém vydání DrD 1.xx. Ti se sice bezhlavě vrhnli na Dračí hlídku, ale za JaD bude přeci jenom kompatibilita se světem DnD 5e a jeho doplňky (byť vlastně pouze v komunitním překladu). Já se docela těším.
Rozhopádně jsem zvědavý na výsledek pomyslného střetu JaD a DH v komunitě oldskůl dračákistů :)

Re: Jeskyně a draci

od Vitus » 14. 6. 2021, 11:16

Sirien píše:
12. 6. 2021, 10:03
...jak jsem říkal dřív u Gergona, kdo k DnD 5e má neutrální nebo pozitivní vztah, tak JaD myslím ocení, ale kdo vysloveně nemá rád DnD 5e (jakože tu takoví jsou), nejspíš nebude mít rád ani JaD (leda že by DnD neměl rád jen kvůli brandu nebo nějaké fakt dílčí části pro kterou budou JaD nabízet alternativu, což ale přiznejme si spíš nebude ten případ).

Jinak... já myslim, že jsme nějaké "bombastické" promo ani nedělali, naopak sem se snažil vždycky držet vyjádření spíš při zemi, aby očekávání fanoušků odpovídala realitě toho, co skutečně tvoříme.
Já sice fanoušek D&D5e moc nejsem (spíše jsem jeho kritik), ale neznamená, že naši RPG scénu, respektive snahu JaD týmu a jejich vydavatele hodím přes palubu - naopak jsem připraven si JaD pořídit, i když pravděpodobnost, že bych to s někým hrál bude malá. Takže prosím propaguj a dej vědět, až a kde to bude k mání. :)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 12. 6. 2021, 10:03

Markus: hej, dopsané to máme už asi měsíc - co bys na tom chtěl dýl ještě dělat? :D

smrq: well - víš co, sice mě taková superlativa těší číst, ale zase ta očekávání nepřeháněj do nesmyslnosti :D . Je to pořád prostě DnD 5e - jasně, jsou tam přidané věci navíc a máme vlastní grafický styl a cool ilustrace a nějaké moderně laděné doprovodné texty okolo které vznikly jako aglomeráty tisíci článků Kostkové moudrosti atp., ale nový smysl života v tom asi nenalezneš - jak jsem říkal dřív u Gergona, kdo k DnD 5e má neutrální nebo pozitivní vztah, tak JaD myslím ocení, ale kdo vysloveně nemá rád DnD 5e (jakože tu takoví jsou), nejspíš nebude mít rád ani JaD (leda že by DnD neměl rád jen kvůli brandu nebo nějaké fakt dílčí části pro kterou budou JaD nabízet alternativu, což ale přiznejme si spíš nebude ten případ).

Jinak... já myslim, že jsme nějaké "bombastické" promo ani nedělali, naopak sem se snažil vždycky držet vyjádření spíš při zemi, aby očekávání fanoušků odpovídala realitě toho, co skutečně tvoříme.

Re: Jeskyně a draci

od smrq » 11. 6. 2021, 19:46

Taky se teším. Z různých rozhovorů a útržků které tamhle a onde čtu mám pocit, že se chystá něco neskutečného. Tak jsem zvědav, zda je to bombastické promo oprávněné.

Re: Jeskyně a draci

od Markus » 11. 6. 2021, 19:10

To je rozhodně dřív, než jsem to čekal - do vývoje nevidím, ale evidentně to máte hotovější, než se zdálo. :) Blahopřeju, těším se a jsem zvědav.

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 11. 6. 2021, 17:54

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 18:54

Ilustrace se zkomplikovaly a teď jsou v řešení, podle toho jak to dopadne bude i datum vydání a případně ukázky. S trochou štěstí by to mělo být vyřešené během pár týdnů, ale taky se to může dost protáhnout, tak nechci nic slibovat.

Re: Jeskyně a draci

od crowen » 27. 4. 2021, 18:49

Mate niekde aj ukazky ilustracii, na co sa mozeme tesit?

Re: Jeskyně a draci

od Aegnor » 27. 4. 2021, 18:40

Jako možná se ti může stát, že si budeš pročítat nějaké dobrodružství pro 5e a napadne tě "Hele, a proč tuhle věc neřešili touhletou elegantní mechanikou?" No a až po chvíli si uvědomíš, že je to mechanika, která je v JaD nově. :-)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 18:36

Kompatibilita JaD a DnD 5e je obousměrná a úplná napříč produkty.

Re: Jeskyně a draci

od ShadoWWW » 27. 4. 2021, 16:25

Markus: Co vím, tak bezvýhradně.

Re: Jeskyně a draci

od Markus » 27. 4. 2021, 14:35

Díky za zevrubné osvětlení a náhled do zákulisí. Držím palce!

EDIT: BTW, různé kampaně a dobrodružství pro 5e by s tím měly být bezvýhradně kompatibilní, nebo jen jakžtakž kompatibilní? :>;o)

Re: Jeskyně a draci

od Sirien » 27. 4. 2021, 14:34

Já taky :D A i když jsme ještě ani moc nerozjeli promo tak se zdá že je okolo i dost fanoušků mimo místní bublinu.

Osobně hlavně doufám že se to bude dobře prodávat protože by to tím otevřelo prostor pro další seriózní lokální podporu a tvorbu, mám v hlavě pár zajímavých námětů na další rozšíření která by se u nás dala docela dobře realizovat v různých formátech, ale to má smysl jen pokud to bude mít podporu ze strany Mytaga, např aspoň nějak rozumné odměny pro autory, aby se dala držet nějaká aspoň semi-profesionální úroveň a kvalita, jak obsahem tak formou.

Když vyjdou jen JaD tak to bude samozřejmě i tak super, ale když se z nich udělá platforma kde se budou potkávat noví autoři se zaběhlýma a část věcí bude tvořená autorským jádrem a druhá část novými autory pod vedením tohodle jádra, tak by to myslím mohlo mít super dopad i na scénu jako celek. Tohle tu zoufale chybí mi přijde - DrD k tomu mělo nakročené je konci svojí existence s Tarií a Asterionem, ale nikdy se to nerozjelo.

Re: Jeskyně a draci

od York » 26. 4. 2021, 23:55

Mám fakt radost, že se to po tolika letech, co po tom hráči volaj, konečně podaří dotáhnout k vydání.

Nahoru