Hry s kvalitním příběhem.

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Hry s kvalitním příběhem.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Selhan » 22. 11. 2020, 20:19

No... Moc ne. Ta základní fičura té kampaně - že máš vlastní královtsví - je samozřejmě cool, ale to je tak jediné. A i realizace tohoto je často dost slabá.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Sosacek » 22. 11. 2020, 15:24

Ja se ptam, protoze o tom nic nevim. Nehral jsem to.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Vitus » 22. 11. 2020, 15:15

Sosacek píše:
22. 11. 2020, 14:59
Kingmaker je dobrej?
No, u mne je vynikající zatím jen Witcher 3, Kingdom Come:Deliverance, Dragon Age (1), Mass Effect (1), Skyrim, a z historických důvodů i sentimentálních BG1, seznam chvalitebných by byl poněkud delší, takže Pathfinder:Kingmaker lze označit minimálně za dobrý, ne ? $D

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Sosacek » 22. 11. 2020, 14:59

Kingmaker je dobrej?

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Vitus » 22. 11. 2020, 14:39

Upřímně jsem zvědav, jak se spíše Owlcat popasují s Pathfinder: Wrath of the Righteous, ten je tuším taky už v Alfě a měl by jít do Bety, a jejich pojetí Pathfinder: Kingmaker se mi líbilo, i když i v Pathfinderu jsem obdobně roztrpčený z toho mega comba trais X feats X spells (tohle mi přijde, že se těmi hrami vleče už od D&D3e...)

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Sosacek » 22. 11. 2020, 14:29

Oni bohuzel zavedli hromadu zmen proti dnd5 - ktere je jako ttrpg dost nic moc ale jako system pro pcrpg by mohlo fungovat - treba vsem nepratelum nafoukli hitpointy a snizili AC, cimz nerfli hromadu kouzel. Na druhou stranu to ma zachovanou tu vertikalitu z DOS2 takze ruzne schopnosti co v dnd nudne soupu neprateli o ctverecek tak tady sundavaji nepratele z ochozu a straznich vezi a tak, coz je cool.

EDIT: to dnd5 se zajimavym leveldesignem dava docela pekny "fantasy xcom 2". bohuzel ty boje se strasne vlecou, protoze to je ciste tahove (zadny pauzovatelny realtime) a nepratele maji hromady hp.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Vitus » 22. 11. 2020, 14:21

Eleshar_Vermillion píše:
21. 11. 2020, 19:28
Aha, to jsem nepostřehl, kua.
Ten Early Access je venku už delší dobu (od 6.10.2020), v podstatě zahrnuje celou kapitolu 1 a je pojatý podobně jako Divinity: Original Sin 2 (vyvíjo to stejná parta), funguje na D&D5e (a všechno, co se mi kdy na D&D5e nepozdávalo mi tu úspěšně leze na nervy, tedy ty nepřehledné mraky featů, traitů a spellů).

Je to však zajímavé v tom, že všechno, co je v D&D5e v základních pravidlech, by mělo být jako použitelné zabudované do BG3 (takže mluvit se dá nejen se všemi zvířaty, jako v DOS2, a dává to nápovědu, ale taky třeba se všemi mrtvolami), navíc se snaží o dynamiku prostředí. Zatím z toho mám trochu smíšené pocity...

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Eleshar_Vermillion » 21. 11. 2020, 19:28

Aha, to jsem nepostřehl, kua.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Rillae » 21. 11. 2020, 12:04

Sosacek píše:
21. 11. 2020, 11:14
Furt v Early Access, ne? Normalne ma vyjit nekdy pristi rok.
Jo, early access, a early access to prej bude minimálně rok, takže osobně bych full release očekávala tak na jaře 2022 nejdřív, a za 60 euro, tolik za EA opravdu ochotná dát nejsem (navíc to chce 150 giga, takže bych musela smazat Conan Exiles, a to se mi taky nechce... obzvlášť když sem si teď zaplatila server)

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Sosacek » 21. 11. 2020, 11:14

Furt v Early Access, ne? Normalne ma vyjit nekdy pristi rok.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Eleshar_Vermillion » 21. 11. 2020, 11:06

BG 3 je venku!

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Pieta » 4. 9. 2020, 15:01

Máloco je tak individuální, jako požadavky na filmy. Dáš vedle sebe dva lidi a jeden ti řekne, jak tam byly krásně udělané kostýmy, jak bylo vidět, že si s tím dali práci, a druhý, že ty kostýmy byly z úplně jiné doby a že je vidět, že si s tím nedali moc práce, když ani tohle nevychytali.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Bajo » 4. 9. 2020, 13:56

Tak otazka asi je, kdo ma kde tu bottom line toho minimalniho prumeru.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Jerson » 4. 9. 2020, 13:15

Osobně jsem si myslel, že kvalitní či dobrý příběh bude výrazně nadprůměrný v několika z tebou vyjmenovaných kategorií, ale hlavně že v žádné nebude vyloženě slabý. Asi jako že dobrý film nemá vyloženě tragické herecké výkony, slabou kameru a odfláklé kostýmy. A speciálně v tématu, ve kterém si lidé doporučují hry podle kvality příběhu jsem tak nějak doufal, že by mě žádný příběh vyloženě neurazil, protože určitou minimální míru logiky a uvěřitelnosti v rámci daného světa uznává každý.

Ale pokud není žádný podstatný rozdíl mezi kvalitou příběhu v Metru a ve Wolfensteinovi, a protože s tím zřejmě všichni ostatní přispěvatelé zde souhlasí, je pro mě tohle téma zjevně zbytečné číst.

Re: Hry s kvalitním příběhem.

od Bajo » 4. 9. 2020, 12:38

Me prijde, ze se tu resi uplne evidentni spor subjektivnich priorit. Kvalita pribehu ma ruzne aspekty, ktere maji pro kazdeho prijemce rozdilnou priorititu: originalita, uveritelnost / logicnost (Jerson score), vypravnost, dramaticnost, akcnost, psychologicka hloubka postav, apod.

Pokud je pro nekoho Jerson score dulezita priorita a pro nekoho ne, tak kazdy bude jako kvalitni pribeh vnimat neco jineho. Pokud zaroven pro nekoho je neco priorita a nechape jak pro nekoho byt nemuze (vnima to jako objektivni kvalitu), potom se bude divit, ze se nemkomu libi evidentni blbost.

Je to asi jak s tema videama na youtube, co resi nelogicnosti a chybi ve filmech - pro nekoho je to podstatny prvek hodnoceni, pro nekoho je to zabava a nekdo to vubec neresi a prijde mu to jako detaily, kdyz ten film je jinak bozi.

Nebo mi neco unika, co tu ve skutecnosti resite?

Nahoru