[Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Hike » 25. 8. 2016, 10:00

Díky moc, Naoki. (o:

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Ecthelion » 25. 8. 2016, 09:51

Jerson píše:To ano, ale nás bylo 15 miliónů, a Němců 50 miliónů. Na ztráty v boji jsme dobří, na ztráty z hlediska národa a zasažených rodin jsme na tom strašně špatně.
Já se domnívám, že ten údaj jsou ztráty celkové (tedy mrtví, zranění a nezvěstní dohromady). Válečné ztráty 900k jsou neskutečně brutální, ale mrtvých by z toho bylo tak 250-300 tisíc, zbytek by byli vyřazení kvůli zranění, zajatci a nezvěstní. Navíc to není rozpočítáno jen na ČSR (15 milionů), ale i na Maďarsko a Rakousko (jejichž rekruty jsme také mobilizovali).

900k jsou samozřejmě ztráty neskutečně ohromné, ale národ by to zvládl. Ukazují to ztráty v první světové, které byly velice podobné - v řadách Čechů a Slováků bylo okolo 200 tisíc mrtvých, 580 tisíc zraněných (po válce měla ČSR 210 tisíc válečných invalidů o které se musela postarat) a 350 tisíc nezvěstných (z nichž část byla zajata). Demograf Vladimír Srb udává celkové ztráty v českých zemích (po započítání nezvěstných, kteří se nevrátili) na 300 tisíc padlých v boji (tedy skoro tři procenta obyvatel) a 60 tisíc civilistů v důsledku zvýšené úmrtnosti obyvatel, nedostatku potravin a podvýživy. Díky snížené porodnosti se celkové ztráty ČSR během první světové udávají kolem 700-900 tisíc osob. Ve výsledku tedy ztráty velké, ale odpružili bychom to bez obtíží... a navíc jsme si udrželi nezávislost a vybojovali největší vítězství v našich dosavadních dějinách. $D

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Naoki » 25. 8. 2016, 09:35

mumlymumlyRU33milmumlymumly :D

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Jerson » 25. 8. 2016, 09:16

To ano, ale nás bylo 15 miliónů, a Němců 50 miliónů. Na ztráty v boji jsme dobří, na ztráty z hlediska národa a zasažených rodin jsme na tom strašně špatně.

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Ecthelion » 25. 8. 2016, 09:09

Naoki, hrozně moc díky! :clap:

Parádní lets play, které jsem si opravdu užil. Obsazení Maďarska a Rakouska na začátku byla legrace a z laického pohledu nám to dost pomohlo (klasická poučka říká, že když je startovní situace bezvýchodná, změň startovní situaci)... ale když na nás Němci vlítli, tak jsem si říkal, že je konec. Ty dva kotle, ve kterých Naoki odřízl německé divize, dost vyrovnaly situaci (Naoki fasuje z fleku titul polního maršála) a následné vítězství nad Německem a Itálií to završilo. Konec jsem nestíhal hlasovat, ale sledoval jsem z mobilu pozorně a bavilo hodně. Těším se na další a ještě jednou děkuji! :clap:
Jerson píše:Porazili jsme Německo a Itálii ... to jsem fakt nečekal :-) I když naše miliónové ztráty jsou proti jejich miliónu a půl strašný masakr.
Naše ztráty byly 900k proti 2,5 milionu (Naoki, jestli se nepletu, bral výsledné ztráty války - Němci ztratili něco přes milion, Italové milion a půl), tedy 1 ku 2,8 pro nás. Jsme hustokrutí. 8)

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Jerson » 25. 8. 2016, 08:25

Porazili jsme Německo a Itálii ... to jsem fakt nečekal :-) I když naše miliónové ztráty jsou proti jejich miliónu a půl strašný masakr.

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Shako » 25. 8. 2016, 08:08

Naoki: Díky za reporty, bylo to zajímavé.

Akorát to Španělko zůstalo fašistické. A chudáci Poláci si ani nezabojovali. :-D

Těším se na další hru.

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Vallun » 24. 8. 2016, 23:09

Jako je fakt, že bych trval na Terstu...a to tak,že by se nestačili divit:)

Jinak ale skvělá práce generalisime Naoki;)

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Cor » 24. 8. 2016, 23:01

No tototo! Ani jsi nesebral němcům žádné území? Nebo nezajistil přístup k moři? Tsk tsk.
Atomovka taky nebyla. No hrůza.
Ne, jako dobrý. A souhlasím, že je lepší to tady ukončit, ono patlání se v tichomoří už by nebyla žádná fun, když je Evropa zajištěná. A bůhví, co ten SSSR, obvykle je to ale slabota.

Oťukával jsem novou verzi módu a přijde mi teda, že ubránit se už není žádná prča - hlavně už není možné intervenovat do Rakous ani do Maďarska (tam jo, ale jen svrhnout fašovládu a je nutný k tomu obnovit Malou dohodu, buh). Je snazžší se dostat ke Spojencům a je dokonce možné zvládnout Sudety tak bravurně, že nás Frantíci a Angláni podrží i na Mnichovu a vezmou k sobě už před válkou.

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Naoki » 24. 8. 2016, 22:57

Jo. Hlavní agresivní válku jsme nejen přežili, ale i vyhráli. Německé ztráty byly přes milion, italské přes milion a půl, naše okolo 900k.
Mohlo by následovat dlouhé čekání na to jestli SSSR něco udělá a jak na to my reagujeme, ale raději to chci ukončit v nejlepším.

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Vallun » 24. 8. 2016, 22:55

Počkej, to je jako konec?:'(

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Naoki » 24. 8. 2016, 22:53

A je dohráno :-)
Děkuji všem, kteří jste se zúčastnili. Byla to zábavná hra a upřímně jsem ani nečekal, že vyhrajeme. Do budoucna by si to určitě chtěl zopakovat. Možná až vyjde nějaký extra patch a nová verze modu. Dáme si to tentokrát na vyšší obtížnosti a mám i nějaké nápady ohledně té "let's play" složky.
Bohužel příběh moc reálný nebyl, ať už dán mechanikou hry nebo úpravou modu, takže se na žádný vážnější projekt nemůže použít. Ale i tak doufám že jste se bavili :-)

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Naoki » 24. 8. 2016, 22:49

Kapitola 14 - Západ fašismu

Z domova:
Válka zuří, ale i během války kdy mladí muži jsou na frontě a finance proudí na zbrojení nesmíme zapomenout na naše hlavní principy. A když na ně nezapomínáme, vrací se nám to pozitivně.
Obrázek
Překvapivě opět vyhrál Beneš.
Našim hlavním cílem teď je vytvořit životaschopné letectvo. Koneckonců, nebe je naším mořem.
Obrázek
A prvním krokem k novému letectvu je postavit nové letiště.
Obrázek
A následně obnovit leteckou školu.
Obrázek
Na frontě se zase dlouho zdálo, že to zůstane u patové situace, ale najednou se něco zlomilo. Británie získala znovu iniciativu, nám se podařilo prolomit obrany u řek, a když tankové divize zabraly přístav pod Benátkami a bleskovým postupem k Boloni odřízly 75% italské armády od zásobování, bylo vyhráno. Nepřítel padl, naše armády zabrala skoro celou Itálii a pak už jsme jenom čekali na kapitulaci.
Obrázek

Epilog:
Na mírové konferenci v Cagliari bylo na začátku dost dusno. Čechoslováci chtěli potrestat Němce za jejich agresi a pořád nezapomněli na to, jak ze začátku museli bojovat sami. Avšak spojenci argumentovali, že další trestající mír pouze zopakuje historii a za další desetiletí budeme mít další válku na krku. Nakonec všichni svolili ke stabilizačnímu řešení.
Obrázek
Itálie se měla vzdát svých kolonií v Libyi a Etiopii.
Obrázek
Do čela Německa a Itálie se postavily demokratické vlády a byly udělené pouze symbolické reparace.
V Německu nyní začíná zmi vést Konrad Adenauer
Obrázek
A v Itálii Tancredi Menabrea
Obrázek
Dva hlavní motory fašismu byly poraženy a třetí (Japonsko) prohrává invazi Číny. Silnější ránu celé fašistické ideologii nemohli její příznivci dostat a tak v řádu několika měsíců prakticky vymizela.
Polnímu maršálovi Vojcechovský bylo udělené nejvyšší vyznamenání. Generál Luža byl povýšen a vzejde do historie jako legendární generál, jenž dokázal vytěžit maximum ze síly lehkých tanků. Generace, které po nás přijdou budou studovat jeho bitvy a manévry.
Evropa si může konečně na chvíli vydechnout. Možná se z Východu blíží nová rudá hrozba, ale to už je příběh na jinou dobu.
Obrázek

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Vallun » 24. 8. 2016, 22:06

Shako, nic si z toho nedělej, mne Naoki vynechává úplně...:)

regulérní volby!:)

Re: [Let's Play] Hearts of Iron 4 - osud Československa

od Shako » 24. 8. 2016, 21:31

Naoki píše: Rádce kapitoly: Shako (Reorganizace Ministerstva národní obrany - podpořit letectvo)
Už jsem si chtěl stěžovat, že mě to losovátko nemá rádo, protože ať hlasuju pro cokoliv, tak stejně nikdy nejsem vylosován. Ale takhle sis to u mě napravil. ;-) Tak jsem zvědav na report a ty volby. :-D

Nahoru