Gamebooky

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Gamebooky

Re: Gamebooky

od Vaarsuvis » 9. 8. 2020, 18:41

Re: Gamebooky

od Jerson » 7. 7. 2020, 12:34

Tak jsem si po mnoha letech koupil gamebook. Navíc kovbojský, jmenuje se Zapadákov a musím říct, že mě docela překvapil. Jednak je to komix, takže víc obrázků a méně popisů, hráč v něm buduje vlastní město, některými cestami lze jít i opakovaně, hledá skryté nápovědy v obrázcích, včetně občasných dalších možností. Boj, tedy střelba funguje pomocí pouštění tužky z 15 cm přímo na obrázek protivníka, který je občas větší a občas dost malý, přičemž počet výstřelů je dán. Zatím jsem to hrál jen zkušebně, ale vypadá dost dobře.

Re: Gamebooky

od Vaarsuvis » 29. 1. 2020, 15:07

Re: Gamebooky

od PardGalen » 15. 11. 2018, 18:34

Nedávno se objevily gamebooky udělané jako komiks. Mám teď rozečtenou knihu Unesená a zatím je to dobré. Rozhodně se mi ten nápad líbí.

Re: Gamebooky

od skaven » 1. 6. 2017, 21:54

Nenechte si ujít Rytíře temného slunce! Zahájili jsme předprodej, mrkněte na 100 odkazovou ukázku a trailer, je to opravdu povedená záležitost!

Re: Gamebooky

od Stir » 5. 4. 2017, 07:57

Mytago hleda testery na novy gamebook temny rytir. Vice na jejich fb

Re: Gamebooky

od PetrH » 28. 3. 2017, 15:45

vypadá to velice hezky, asi jim něco pošlu:)

od Sadako » 27. 3. 2017, 18:35

Kdyby někdo chtěl podpořit nový westernový gamebook, kde jste hrobníkem, tak může tady
https://www.startovac.cz/projekty/ten-k ... jamu-kopa/

Re: Gamebooky

od Sparkle » 22. 8. 2016, 13:35

Nevím jak u knižních vydavatelů, ale u hudebních se dělá občas to, že vám vydají desku ale zároveň se jim musíte zavázat k určitému počtu promo akcí, které vy sami na vlastní náklady absolvujete, abyste svému albu udělali reklamu. Tzn náklady na reklamu nesete vy a zároveň si to vydavatel dá jako podmínku, protože ví, že bez té reklamy by mu to nevydělalo.

A už chci vidět některé jedince tu z rpgf, kteří se bojí jezdit na festivaly kvůli různým sociálním fóbiím nebo mají celkově odpor k čemukoli co zavání profesionální sebeprezentací, jak budou ochotni plnit tuto vydavatelovu podmínku, pokud jim jinak řekne "já vám to teda vydám za svoje náklady na tisk a distribuci".

Re: Gamebooky

od Argonantus » 22. 8. 2016, 08:41

Eleshar_Vermillion píše: tak by nemělo smysl dělat náklad vyšší než 500 kusů, tak je poměrně ilusorní představa, že má smysl dělat nějaký jiný marketing, protože na tom akorát bezúčelně propálíš spoustu prachů..
Tohle komplikované přistání na ekonomické zemi jsem už jednou zažil, se studií Valtra Komárka o ocelárnách. Vysvětlil, že naše ocelárna vyrobí ocelový ingot, vymyslím si, za 1000,- Kč a prodá ho za 500,- Kč.
levněji to vyrobit neumí a ani to vlastně nejde. takže okamžitě zastavit výrobu a dělníky poslat domů znamená drastickou úsporu, i kdybychom jim platili penzi ve výši původního platu.
Tento neuvěřitelný stav věcí část veřejnosti nikdy úplně nevydýchala a nepochopila - jak je možné, že náš ocelový ingot, stejný jako sto let předtím, nejde prodat dráž.

V prodeji knih (jakýchkoli) je stav podobný - knihu prostě nejde vyrobit levněji pod jistou hranici a díky zavalenému trhu spoustou možností nejsou lidi ochotni platit ani minimální cenu (Pepův protest je vzorná ukázka).
Vydělat se na tom nedá prostě nijak a vůbec, se s tim smiř.

Přilít do toho peníze na reklamu způsobí jedinou věc - situace se výrazně zhorší, přesně, jako nalít peníze na reklamu na ty nešťastné ingoty. protože minimální nálady přestanou být minimální, výnosy budou stejné.

Přistupovat k vydávání RPG jako k podnikání vede k četným katastrofám. jediný použitelný model, kde se má cenu poučit, je charita, nadace a podobné věci.Je to taky ekonomika, ale má svoje zvláštnosti. Jejím účelem není generovat zisk, ale minimalizovat ztrátu.

Re: Gamebooky

od Eleshar_Vermillion » 17. 8. 2016, 20:01

No jako že když si uvědomíš, že kdybys tu e-knihu dělal papírově, tak by nemělo smysl dělat náklad vyšší než 500 kusů, tak je poměrně ilusorní představa, že má smysl dělat nějaký jiný marketing, protože na tom akorát bezúčelně propálíš spoustu prachů. Když nějaký známý na relevantní komunitní forum napíše "kniha se mi líbila, protože je dobrá", tak to bude mnohem účinnější (samozřejmě se na takovýhle způsob marketingu taky nedá spolehnout, protože známý taky může jít na forum a napsat "Kamarád vydal svou první knihu, ale je to strašná sračka, čtěte na vlastní nebezpečí", což ti třeba placená reklama vesměs neudělá, i když to sračka je).

Re: Gamebooky

od OnGe » 17. 8. 2016, 18:00

Můžeš to trochu rozepsat? Takhle to působí jako strašná blbost.

Re: Gamebooky

od Eleshar_Vermillion » 17. 8. 2016, 17:38

U distribuce si u nás neumím v tomhle představit nic efektivnějšího než prostě reputaci. Máme malou zemi, takže si neumím představit, že by na takhle velikou komunitu šlo nějak efektivněji cílit (ženy na mateřské a důchodkyně to asi kupovat nebudou, ani když si zaplatíte reklamu mezi telenovelami :wink: ).

Re: Gamebooky

od York » 16. 8. 2016, 16:50

OnGe píše:Mluví z tebe zkušenost? ;)
Samozřejmě. Nedovolil bych si doporučovat něco, co nemám osobně vyzkoušené :D

Re: Gamebooky

od OnGe » 16. 8. 2016, 15:51

Mluví z tebe zkušenost? ;)

Nahoru