vase pokusy vyvorit svet...

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: vase pokusy vyvorit svet...

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od jjelen » 26. 9. 2016, 19:54

Sice si nejsem jist, zda-li je dobrý nápad nekromantit, když si můžu založit celé téma kvůli jednomu č dvoum příspěvkům, ale...
Můj poslední settingový pokus, určený zase primárně spíš pro nezávazné blbnutí, případně další psací pokusy, "devět světů".
V téhle chvíli se jeví být "vesmírné fantasy"/sci-fantasy, trošku ve stylu Warhammeru 40k nebo Zelaznyho Pána světla (ale rozhodně víc fantasy než (pseudo)sci... dýchání ve vesmíru a tak, s fysikou na mě nechoďte :D). Hlavní inspirací mi pak byla mytologie, hlavně indoevropská a především ta severská/germánská.
Celé ("známé") universum tvoří gigantická planoucí "sféra ohně" okolo které krouží devět světů. Za nimi pak leží "sféra ledu", pás obepínající dokola celé universum. Zatímco na okraji můžete narazit na sporadické kusy ledu či bludné komty putující setmělý prostorem, jak se vzdalujete dál a dál, chlad se stupňuje, až do té míry, že i sám vzduch se mění v obrovský kus ledu. Tedy, prý, tak daleko se nikdo nedostal, protože čím dál v pásmu ledu se nacházíte, tím hůř se cestuje, že... (krom severské mytologie jsemještě vykradl Hörbigera... ale on taky vycházel z germánské kosmologie, tudíž...)
To, co hýbe všemi devíti světy,je jakási "trojstranná studená válka". Stojí v ní proti sobě dva božské rody, vycházející z vikinských ásů a vánů (a v menší míře taky indických dévů a asurů...). Třetí stranou konfliktu jsou pak Staří bohové, "primordiální bytosti", přírodní duchové/elementálové, vzpírající se řádu, který se snaží dva božské rody nastolit...
No a pak tu jsou "opravdoví záporáci", v podobě věcí přichazejících z jiných dimenzí, případně zrozenách v ohnivém jádru nebo na ledovém okraji.

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Belden » 6. 3. 2012, 13:49

S největší pravděpodobností ne...

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od PetrH » 5. 3. 2012, 21:15

prijedes na slezinu? ze bych si jeden one shot strihnul...

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od morech11 » 5. 3. 2012, 15:51

Belden píše:Samozřejmě, bude mi ctí :)
Mohl bys mi ji pak zaslat?
určite ju niekam natlačím /Drakkar/ (ak bude dobrá) ale ak nezabudnem, môžem ti ju poslať pmkou keď tak :)

ale nerátaj s tým, že bude hneď :)

inak sa mi zdá, že je to DOSŤ veľký odklon od pôvodného Bacigalupiho ;) (preto to aj chcem použiť :) /s obmenami :)/)

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Belden » 5. 3. 2012, 15:42

Samozřejmě, bude mi ctí :)
Mohl bys mi ji pak zaslat?

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od morech11 » 5. 3. 2012, 15:34

:clap: dotaz len jediný

smiem tam zasadiť poviedku? :>;o)

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Belden » 5. 3. 2012, 15:27

Pokusím se zde tedy nastínit alespoň Gdańsk samotný, protože do okolního světa se hráči ještě nedostali a ani já si nejsem, co se jej týče, příliš jistý v kramflecích.

Gdańsk pozdního 21. století navazuje na Svobodné město Gdańsk z dob meziválečných. Během chaosu, který zákonitě nastal po kolapsu rozvodných sítí a energetiky obecně, se moci ve městě chopila Strana, jediná a všemocná, bez osobních a lidských představitelů a tedy bez lidských chyb, která zde vybudovala absolutistický státní celek zbudovaný na místě přístavu a části starého města. Nový stát byl obehnán zdmi a ostnatými dráty (oficiálně na ochranu před okolním divokým Polskem) a tak vznikl Gdańsk, jak jej známe "dnes".
Energetickou páteř státu tvoří Agropol, monopolní zemědělská organizace dodávající sóju zvěři chované k natahování pružin, a VPS (Výsostná Pružinářská Společnost), která dodává pružiny, pružinové stroje a zajišťuje jejich nátah pro vládu i občany. Zvláštním případem je elektárna (Elektrownia) stojící na ostrově, která dodává trochu toho elektrického proudu pro Grad ("hrad", sídlo strany, taktéž na ostrově) a vládní organizace.
Obrněnou ruku strany tvoří samozřejmě vojsko, kontrarozvědka a další bezpečnostní složky. Veškerá oficiální (a prý i neoficiální) prochází přes GOPKO (Gdańské Oficium pro Komunikace), cenzurní úřad, vůči kterému si hráči záhy vypěstovali silnou nenávist a několikrát jej chtěli vyhodit do povětří.
Částečně mimo tento oficiální systém stojí SSBA Electronics, polostátní syndikát původně vyrábějící elektroniku, který se rychle přeorientoval na ostatní technické složky lidské činnosti. Prý disponuje (na "dnešní" dobu) nezměrným bohatstvím a celosvětovým vlivem. Straně toto leze krkem, ale SSBA jí dodává své výtvory, což jí dává nezanedbatelnou výhodu a proto jej toleruje.
Magii a nelidské rasy jsem v tomto světě ponechal, ale jen vzácnou. Strana jiné rasy než lidi důsledně potírá a většina z nich nyní žije v ghettu v bývalém sídlišti zvaném Hexy (podle půdorysu). Jiné nepohodlné a buřičskými myšlenkami disponující osoby, které neskončili ve vnějších pracovních táborech byly odsunuty do téměř hermeticky uzavřeného ghetta Starého města. A zde se dostáváme k jádru pudla...

Při takovéto koncentraci protistátních myšlenek na metr čtvereční došlo k očekávatelnému - pokusu o převrat. Revoluce se rychle rozšířila ze Starého města do zbytku Gdańsku. Zatímco ve většině města byla rychle potlačena, Staré město se se ztrátami ubránilo. Nyní povstalci nedisponují dostatečnými prostředky na další pokus o převrat a Strana se zráhá ve Starém městě přímo zakročit - jednak by ukázala že nemá nad situací plnou kontrolu, druhak zde nedisponuje dostatečnou podporou a třeťak by válka v úzkých, neznámých a divokých uličkách skončila jistým masakrem. A tak na pozadí klidného občanského života probíhá partyzánská válka a povstalci hlodají a hlodají...

Nějaké dotazy?
Přílohy
gdansk.jpg
Mapa Gdańsku

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od morech11 » 2. 3. 2012, 10:17

davaj davaj :)
Bacigalupi ma je ma neskutocny talent (ano, cital som canfessio, suhlasim s nim a predsa vravim o talente) a hrat v jeho bio-punkovych kreaciach musi byt skvele

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od PetrH » 1. 3. 2012, 18:07

ukazku a sepsani sem:) rad si prectu:)

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Belden » 1. 3. 2012, 17:54

První svět co jsem vytvořil byl klasický, ba tuctový, fantasy svět... Městské státy zbylé po Prvním císařství na západě, drobné státy na východě a divoký promrzlý jih. Hraju v něm asi čtyři roky, během kterého jsme ho s mojí partou propracovali docela do detailu.

O dost zajímavější je svět (dá-li se to nazvat rovnou světem) inspirovaný povídkou Kalorik z Čerpadla 6. Odehrává se hluboko v 21. století po světovém kolapsu kdy většina hráčům známého světa využívá jako hlavní zdroj.... pružiny. Zemědělské syndikáty vyrábí/pěstují vysokokalorickou sóju sloužící jako krmě jak lidem tak zvířatům, které natahují výše zmíněné pružiny. A ty se pak dají využít jako zdroj energie pro jednoduché stroje i zbraně. Do toho se tu občas vyskytne i nějaká ta fantasy rasa nebo lehká magie. (možná to má nějaké mouchy a určitě to není ta nejpravděpodobnější verze budoucnosti, ale herně to funguje). Smotný děj se odehrává v polském Gdańsku sevřeném totalitním režimem ve kterém zuří menší občanská válka. A samozřejmě, že jsou postavy na straně těch "hodných" povstalců.

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od OnGe » 17. 6. 2010, 13:15

Mr.Hannibal píše:Zrovna jsem vyhrabal mnoho, mnoho starých poznámek k mému zapomenutému světu a úplně náhodou se mi teď velmi hodí do připravované kampaně... prostě paráda, najít staré mapy a prostě všechno... toolik informací. :-)
A jak to clovek potesi, kdyz s udivem zjisti, ze to kdysi udelal docela dobre, ze jo :)

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Mr.Hannibal » 16. 6. 2010, 19:54

Zrovna jsem vyhrabal mnoho, mnoho starých poznámek k mému zapomenutému světu a úplně náhodou se mi teď velmi hodí do připravované kampaně... prostě paráda, najít staré mapy a prostě všechno... toolik informací. :-)

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Jarilo » 6. 5. 2010, 17:12

Ebon: Souhlas. Také raději vedu kampaně ve vlastních světech, už jen pro ten pocit, že je to "moje" dítě, které jsem si vymyslel a vdechnul mu "život" =).

Hotové předpřipravené settingy mám rád, jako zdorj vítané inspirace - používám z nich vše, co mi nějakým způsobem přijde zajímavé a vhodné pro můj svět, případně to upravím, nebo mi nějaká letmé zmínka rozjede v hlavě spoustu nápadů.

Stejně tak mapy, respektive části map připravených světů, místopisné názvy, to vše využívám rád, když zrovna nemám nápad na originální jméno pro hory/les/řeku.

Kosmologie atp. - i já jsem nakonec uznal, že se to s ní nesmí přehánět =). Jako DM mám samozřejmě nějakou svou představu, ale vždycky, když to začnu moc řešit (například naposledy původ a zdroj magie a její konzistence s magickým systémem), tak se zeptám, jak moc to je důležité pro hráčské postavy a obecně pro obyvatele toho světa. Pokud je odpověď málo či vůbec, nechávám to být.

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Ebon Hand » 4. 5. 2010, 15:23

Já hraji primárně jen ve vlastním světě, který původně založil Horacio k dračáku a postupně byl konvertován do ADnD. Je to obrovská mozaika, na které se podílela již řada DM a tak se stále vyvíjí dál. Sám Horacio v něm odehrál asi 750 session. Můžete tam potkat krom klasických fantasy ras (jen oldschool) třeba taky kudůky či půlčíky z Vlkova, kteří žijí na hranicích Vlkodlackého hvozdu.
Já sám jsem si jednu část upravil jako lidskou a všechny ostatní rasy tam přijíždějí pouze jako cestovatelé a obchodníci.

S hraním originálních světů mám málo zkušeností. Znám jen DL a FR, okrajově Grey hawk a Dark Sun. Takže asi nejsem ten pravý, každopáddně mi přišlo vždycky pohodlnější si věci vymyslet sám, případně s hráči, než studovat stohy originálních podkladů. :-)

Re: vase pokusy vyvorit svet...

od Jarilo » 4. 5. 2010, 14:02

No to je právě ono. Třebas v mém pojetí to taky nebyli žádní minioni, kteří slouží jako krmení pro meče a kouzla dobrodruhů.
Goblini jsou ti, které tak pojmenuješ.
Zase to je ale o tom, jak moc se člověk vzdálí od nějaké všeobecné představy. Nakolik se mé pojetí vymyká nějakým "konvencím". Třebas pojmenovat malou bytost co má rohy, ocas, šupiny místo kůže a žije v podzemí, trpaslík, by asi už i na mě bylo moc. To je lepší vymyslet si vlastní název. Ale tahle diskuze patří jinam, obvykle má trochu ostřejší příchuť a IMHO je vlastně i docela zbytečná, protože se na to každý dívá jinak.

nespolečenský, ale veselý přírodní nárůdek mystiků a planárních cestovatelů...
Tohle se mi líbí. Ten svět dodělej =).

Nahoru