Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Log 1=0 » 21. 3. 2020, 22:29

Jo takhle. No, to je máš asi všechny. Někteří z těch tajtrlíků na seznamu vychází dodnes, ale určitě nejsou nějak extra známí.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Jerson » 21. 3. 2020, 21:20

Asi jsem to měl specifikovat lépe - kteří z dnes používaných a známých superhrdinů existovali už v roce 1939?
Jde mi o postavy, které jsou běžně známé a v nějaké podobě se objevili už před válkou.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od jjelen » 21. 3. 2020, 21:01

Log - boží!
já bych ještě z toho seznamu vytáhl Sandmana (červen 39).
A japonskeho Zlatého netopýra (1931), myslím že jsem ho někde zahlédl uvedeného jako vubec prvního superhrdinu (což je tedy dost ošidný titul, no)... a ještě starší francouzský Nyctalope! (hodnej bratranec Fantomase? :D)
Případně toto, japonský superman? https://web.archive.org/web/20150104164 ... /18-31482/

Jinak k Justice League - za mě jsou asi nejlepší zpracování seriáloví Boys :-)=
(SPOILER!!!? Argo tu má i zlého supermana

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Log 1=0 » 21. 3. 2020, 20:35

A jestli ti je málo Ecthelioní výčet, projdi si tohle, jestli ti ještě někdo nespadne do kategorie "komixový superhrdina".
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_superhero_debuts

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Ecthelion » 21. 3. 2020, 20:25

Jerson píše:
21. 3. 2020, 20:05
Otázka trochu mimo téma. Zjišťoval jsem, kteří komixoví superhrdinové existovali v roce 1939 a narazil jsem jen na Supermana (1938) a Batmana (květen 1939). Přehlédl jsem ještě někoho?
Je otázka, jak chceš charakterizovat superhrdinu, ale pár jich už ve 39 bylo. Od roku 1934 vycházel Mandrake the Magician. Máš pak hromadu superhrdinů jako byli Buck Rogers, The Shadow, Flash Gordon a Phantom (komiksový strip). Na podzim 1939 debutoval Blue Beetle a představily se postavy Human Torch a Namor the Sub-Mariner. Je otázka, jestli je to superhrdina, ale neskutečně populární komiksové postavy byly třeba Pepek Námořník (1929) a Zorro (1919). V Itálii byl třeba populární Dick Fulmine (bez superschopností).

1939 je přesně na hraně zlomu Zlaté éry komiksů. Hned na jaře 1940 začaly vycházet komisy Captain Marvel (v té době populárnější než Superman), Batman and Robin, The Flash, Green Lantern, Doctor Fate, The Atom, Hawkman, Green Arrow a Aquaman.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Jerson » 21. 3. 2020, 20:05

Otázka trochu mimo téma. Zjišťoval jsem, kteří komixoví superhrdinové existovali v roce 1939 a narazil jsem jen na Supermana (1938) a Batmana (květen 1939). Přehlédl jsem ještě někoho?

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Sosacek » 21. 3. 2020, 08:13

Martian Menhunter je nejlepsi typek.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Log 1=0 » 21. 3. 2020, 01:47

Jako někdo, kdo celkem nedávno začal číst DCKK a vůbec tyhle věci mám potřebu na vás reagovat. Ale film jsem neviděl a po shlédnutí Youtube videí Superman vs Justice League a Justice League final fight si to nejspíš odpustím.
https://www.youtube.com/watch?v=t2pooIWrbVk
https://www.youtube.com/watch?v=Ek4D1xV2zP0
https://www.youtube.com/watch?v=24vtRhMbDEA
Může mi někdo vysvětlit, co to bylo? WW chytí supermana do lasa, a zeptá se ho, kdo je. A superman, místo aby si odpověděl, že je Clark Kent, hodný kluk z Canssasu, nebo odkud, si ji přitáhne a flákne ji? WTF? Pak nemá být jedna postava OP, když těm ostatním svévolně vypneme jejich schopnost, když by mohla být k...a užitečná.

A je toho víc. Flash má být vtipálek, má odlehčovat situaci, ale nemá to být comic relief, kterého pořád shazujeme a zahanbujeme. O tom, že by pořádně používal svou schopnost (například dělal víry, to by na paradémony mohlo fungovat) se taky nedá moc mluvit.

A kdo je prosím ten blbeček, co tam stojí/chodí jako trubka a batman mu půjčil kostým? Protože batman se takhle nechová. Ten pouští hrůzu nebo se naopak skrývá a útočí ze zálohy, je připraven na cokoli, a na co není, to na místě zimprovizuje a útočí vždy na slabinu protivníka. Například nosí v opasku kriptonitový prsten, takže když supermanovi hrábne, může ho porazit i 1 na 1. Ten filmový ho kdoví proč nemá. O tom, že paradémony tupě střílí, místo aby skákal všude kolem a házel po nich cool gadgety... není divu, že tu působí ztraceně.

Aquaman není ve svém živlu, takže se musí spoléhat na to, že je nabušený, což tady holt nestačí.

K Cyborgovi můžu říct jen oldschoolersou poznámku, že být tam místo něj Martian Menhunter a Green Lantern, tak to je celé trochu jinak.
Jinak myslím, že podstatou Batmana je jeho osamělost. ... Dát ho do kolektivu vyžaduje jeho popření.
To není moc pravda, v těch týmovkách (ať už jako řadový člen v JLA nebo velký guru v batfamily věcech) je často nejlépe vidět, že to není žádný týmový hráč, a i obklopen přáteli/rodinou je vlastně sám se svými démony.
tak nák bych čekal od někoho, kdo má jako hlavní schopnost odrážet kulky brněnim... víc brnění?
Jednak to není její hlavní schopnost, jednak je neodráží brněním, ale nátepníky, takže byl měl požadovat více nátepníků.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od jjelen » 20. 3. 2020, 23:54

Popravdě řečeno mi to nepřišlo TAK tragické jak jsem čekal.
To jakože mi neexplodovaly bulvy ani neimplodoval mozek. Kupříkladu Flash byl otravný ale podstatně méně než jsem se obával. Naproti tomu záporák a jeho létající opice naprosto marní (a ještě k tomu wtf jméno, ale ok, za to může předloha...), to i leckterý od konkurence mi asi připadá méně pitomý (a že nad marveláckými záporáky kolikrát zrovna nejásají ani fanoušci!). Ale s tím jsem tak nák počítal, stejně jako s drtivou většinou toho, co kritizuje Argo. V jednom mě ale i tak zvládl film celkem nemile překvapit a to vizuál - myslím to rudé, apokalyptické finále, u kterého jsem měl chvíli podezření že někdo přepnul na episodu Hvězdné brány anebo nějaký nízkorozpočtový sci-fi akčňák o krokožralohadochobotnicích...
Ruská rodinka fakt těžce wtf (kvůli ftípku s autem nebo jako...?) - ale tak možná jsem nedával pozor nebo zrovna odešel od tv (kdybych tak ale neičnil, asi by byly moje dojmy z celku daleko horší)

Ad. Superman - jo, tohle DCčko naprosto zvoralo a to způsobem asi nevídaným. Nejen že byl ten plot twist celkem průhledný, to je celkem standart u tohoto žánru, ono to studio prokeclo samo snad ještě dřív, než film přišel do kin!
Ale myšlenka, že se JL dá dohromady v reakci na smrt MarySuemana se mi celkem zamlouvá (jen by nesměla být zabitá jeho vzkříšením, mno :D)
Ad. srovnání Avengerů a Justice league - když ony se ty týmy ani moc lišit nemohou... https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/FiveManBand
Ad Wonder Woman - tak nák bych čekal od někoho, kdo má jako hlavní schopnost odrážet kulky brněnim... víc brnění? :D ale to už by v tomto opusu nezbylo ke koukání snad vubec nic (hahaha)
Ad. Batman - jo, pokud nepřistoupíme na "because-iam-batman superschopnost" tak je vedle těhletěch polobohů dost ztracenej (ale to jsme mohli celkem vidět už na konci BvS, ne?)... jakýs takýs smysl by snad mohl mít jako něco na způsob Bondova Q - zásobuje kámoše různými technohračičkami anebo sedí někde v pevnosti a odtamtud všecho řídí - jenže to by mohl stejně dobře dělat třeba Alfréd, že, nebo Cyborg (který ale, mám pocit, byl v komiksech do týmu přidaný dodatečně)
Myslím, že pro mě bude vždycky zajímavější v solo filmech držících se víc při zemi

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Argonantus » 20. 3. 2020, 09:10

Justice league
aby měl Eerie nějakou srandu. A taky proto, že jsem na ni dodatečně narazil.

1) Nejjednodušší by bylo odstřelit film jediným slovem, které mi tak nějak zářilo na pozadí všech scén:
UBOHOST
2) Jiná možnost je prostě opsat Eleshara, který má totálně pravdu
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 16#p518416
Ale z toho by se Eerie moc nepoměl. Takže to rozeberu trochu víc.

3) Pokud jsem Star Wars VII vyčetl, že je to nestydatá kopie sama sebe, hlavně IV, tak DC Justice detective je bohužel neméně nestydatá kopie Marvel Avengers.
Jako netuším, jak přesně to bylo historicky, zda to v comicsech nebylo náhodou přesně obráceně, ale to je pro mnoho laiků z východu - jako já - totálně zaváté časem a nabízí se samozřejmě srovnání s konkurencí. A to je neveselé.

Teamy superhrdinů si jako z oka vypadly. Cyborg je směsí člověka a stroje, jako Ultron a jako ten červenej čenda, co by neměl být stvořen; ženská dělá vtipy, jako že je matka a ostatní jsou její nezdární chlapci; pak jsou tam nějací totálně nekonzistentní bohové z jiných věků; a děsně vtipnej kluk, co si myslí, že nic neumí, ale pak nás překvapí; a technologicky nabušený milionář; a symbol Ameriky, co by tomu měl velet, ale nějak moc nevelí.

4) Lepší to není s dějem. Pokud jsem tu v roce 2018 psal, že
Někde kolem roku 2005 - nevím přesně - zřejmě dospěli producenti u Marvelu k názoru, že nalezli svatý grál vyprávění, dokonalý vzorec, jak to má být. Přesný podíl patosu, monomýtu, humoru, atd. Takže nám vysílají ten samý film vlastně furt dokola, akorát je hlavní hrdina namalovaný trochu jinak a jinak se jmenuje. A publikum to kupodivu ještě neodhalilo, viz Jerson, WTF momenty - kdy má PJ vymyslet novou jeskyni.
pak se Justice league neodchyluje od vzorce ani centimetr.
Patetické kecy? Check.
Sošné postávání hrdinů, aby si je fans mohli prohlédnout? Check.
Humor, převážně infatilní? Check.
Boj proti hlavnímu záporákovi odkudsi z vesmíru nebo z mytologie nebo co? Check.
Hodně výbuchů a barevných světlíček, na kterých nezáleží? Check.
Povinná scéna stvoření Saýce aneb Krutečku ne? Check, tentokrát u oživení Supermana.
Weightless fyzika, kdy padesátikilová holka pohazuje dvěstěkilovým chlapem? Check.
Postavy chemoprénově přilepené na stěnách a Disneyovsky poskakující? Check.
Šermování a boxování s létajícím a pancéřovaným protivníkem? Check.
Ručička Jersonmetru namotaná na zarážce? Check.

5) Aquaman je trubka, jak už bylo odhaleno jinde. Trubka je proto, že je poněkud mimo, jako ryba na suchu. Náš příběh se neodehrává ve vodě.

6) Cyborg je ten samý případ. Příběh se neodehrává v cyberpsace ani ttrochu, proti mytologickému monstru nám computeru netřeba. Takto se Cyborg jen tahá s Alfrédem o řízení Batmanových strojů (WTF?)

7) Flashe by využít šlo, ale byl obětován ve prospěch humoru. Co dodat.

8) Wonderwoman má přesně stejnou úlohu, jako v The Big Bang Theory - je to opravdová holka a je hezká, takže za ní dostane celá parta cenu diváka. Kdybych měl dát této ubohosti jednu hvězdu, tak za to, jak Gail Gadot vypadá, nic jiného nejsem schopen vymyslet.
Kdyby se ovšem šlo do smyslu postavy vzhledem k příběhu, asi by bylo nutno se vrátit k bodu 1) této recenze. Holka s mečem kydlí minotaura z Might and magic, z toho je těžko vydojit film.

Nad plán dodám, že v origin filmu Wonderwoman to bylo horší, neb v docela rozumně vykresleném válečném světě vše řeší Xena s mečem, ještě podtrženo šíleným hudebním tématem. To nebyla ubohost, to byl orgasmus trapnosti.

9) Batman, můj protekční oblíbenec, na kterém stál minulý film, tady padal, upadal až docela na dno. Stačí si položit otázku, co by se stalo s dějem, kdyby v tom filmu chyběl.
Jinak myslím, že podstatou Batmana je jeho osamělost. Postává ve stínech nad městem sám, neb je dědicem Monte Crista a různých upírů. Dát ho do kolektivu vyžaduje jeho popření.

10) Superman. Ach. Nejkrásnější okamžik, který mi kdy přinesl, byl v minulém filmu, a už jsem tušil, že o něj budu připraven. A stalo se. Scéně Krutečku ne byla očekávaná, trapná, nezajímavá, a i celá "zápletka" o tom, jak to bude nebezpečné, byla trapně průhledná, protože každý ví, jak to dopadne. Superman bude hodný a nikomu neublíží.

Jinak souhlasím s názorem, že Superman zcela vymazal smysl týmovky. Umí všechno, co ti ostatní, a lépe. "Souboj" s hlavním záporákem byl úplně stejný, jako v Avengers; tam trval pár sekund, kdy s ním Thor praští o zem a řekne "slabý bůh."
Tady řekne Superman "ukončíme to" a praští s ním o zem.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od eerieBaatezu » 11. 11. 2019, 18:44

Aspoň je trochu vidět, kdo jak smýšlí.

V roce 2008 Downey Jr. kritizoval Dark Knighta, dokonce stylem "fuck DC", že si připadá, že musí mít vysokou školu na to, aby si užil komiksovej film (MCU mu to vynahradilo $lol$), v tom samém roce soupeřil s Dark Knightem jeho Iron Man 1. Dneska, když je nejbohatším hercem, v nejvýdělečnější franchise ever, tak je překvapivě při zemi a v pohodě. Když ho chtěl producent MCU protlačit do oskarů za Endgame, tak mu řekl, ať to nedělá a když se ho ptali na názor ohledně Scorseseho výroků, tak řekl, že Martin může mít názor jakej chce, že je to v pohodě. A když se ho několikrát moderátor ptal, jestli Scorsese MCU závidí, tak se tomu akorát usmál, že si myslí že Scorsese MCU nic závidět nemusí.

Je fakt, že Scorsesemu a podobným dneska studia nechtějí financovat filmy, protože lejou prachy do právě komiksáren. Proto Scorsese řekl, že MCU jsou "theme park" filmy a že by si přál, aby se do kin vrátilo "cinema". Nesouhlasím s tím, že MCU není cinema, ale zároveň vím, jak to myslí, protože MCU jsou theme park filmy.

Pak třeba Jon Favreau, režisér Iron Mana, řekl, že Scorsese a Coppola si vysloužili právo kritizovat MCU jak chtějí.

A pak jsou tu lidi, který vlastně už mají de facto všechno a jediný, co je může ranit, je rána do prestiže, viz vrchní velitel Disneye, co se snad chce stát i prezidentem USA nebo co, nebo vrchní producent MCU. Iger byl dokonce sprostej, a Feige spíš rozladěnej. Když o vaší práci řeknou legendy z oboru, že děláte srágoroviny, tak můžete mít stamiliony na účtu, ale...
Nevim, může jim to bejt jedno, naindokrinovali avengerama celou planetu, vypadaj zdravě a maj peněz až do**dele...
Feigeho asi sejří, že dřív několikrát říkal, spolu s Russo bros, že MCU filmy mají inspiraci v těhle starších věcech, co dělal i Scorsese nebo Coppola a teď ani řeknou tohle. :D (Coppola byl mnohem drsnější, než Scorsese, řekl, že MCU filmy jsou odporný. $lol$)

A pak jsou tu lidi jako herci nebo scénáristi, co melou divný věci. Doporučit Scorsesemu MCU film, co je nejvíc theme park film ze všech jejich filmů, mi přijde snad jako úmyslnej vtip.

Aspoň je nějaká sranda, mně osobně je to jedno. Nijak to můj postoj nezmění. MCU filmy mě iritovali 10 let před tím, než se staly tyhle keci. Martina chápu, FF to možná přehnal. Zas takovej hroznej humáč k zavržení to není. $D

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od jjelen » 11. 11. 2019, 18:01

A Marvel má další reklamu v podstatě zadarmo... jeho hejtři zas mají nad čím onanovat... všichni jsou spokojený a vše je zalité sluncem :D

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od Pracující logaritmus » 11. 11. 2019, 17:28

Jsem jediný, komu to připadá jako intelektuální frotáž?
Jasně, že říkají totální blbosti, ale zas chápu že se brání.
Na druhou stranu, hyperbolizovaná kritika něčeho populárního, s čím se míjím žánrem, je taky dost pod úroveň "klasických tvůrců", byť jistě můžou mít oprávněné výhrady k těmto filmům.
Takže je to celé o tom, že se srážení různí ... a hádají se.

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od eerieBaatezu » 11. 11. 2019, 16:25

eerieBaatezu píše:
20. 10. 2019, 15:04
Obrázek

Před tejdnem řekl Martin Scorsese, že MCU filmy nejsou nic víc než theme park, co by ani neměly pouštět do kin $lol$, na což se jejich herci a režiséři hned ozvali a dneska se při nějakým rozhovoru zeptali F.F. Coppoli, co si o tom myslí a ten povídá, že Martin byl v jeho hodnocení těch filmů až moc laskavej. $lol$
Šaráda pokračuje $lol$
'Ant-Man' writer Adam McKay has a message for Martin Scorsese — 'Watch 'Thor: Ragnarok''
ROFL
Chadwick Boseman suggests Martin Scorsese 'didn't get' Black Panther because he's white

Re: Superhrdinové v trikotech a vše okolo

od jjelen » 4. 11. 2019, 15:29

No měl jsem na mysli spíš mýtického "průměrného diváka" který se na "fakt úplně poslední rozlučku s Tony Starkem" požene ve stádech, mě to taky nějak nebere (poslední marelovky co sem viděl byli Strange a 3. Thor). Jak se povede diváky přitahnout Eternals, 2. Strangeovi a Pantherovi to je otázka, ale diváky si to najde, mě teda moc nezajímá ani jedno...
Z Birds of Prey může vylézt ledacos, sem zvědav, ale do kina se zatim moc nechystám (ale girl powah, Margot Robbie a tak... na to by lidi jít mohli)
Z DCčka by nicméně něco zajímavýho vylézt mohlo, vzhledem k tomu jak se daří Jokerovi (akorát je potřeba počítat s tim že na takovej film bude připadat několik poněkud mainstreamovějších anebo průserů)

Nahoru