Star Trek

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) :( :-? 8) :lol: :P :oops: :cry: :roll: :wink: $D $8) $cry$ $P :-)= :eyecrazy: :>:o/ :>;o) O-) :clap: :think: $lol$ $:) $;) $-o :idea: :arrow? :!: :?:
Zobrazit další smajlíky

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Star Trek

Re: Star Trek

od Invictus » 18. 3. 2020, 20:00

Byl jsem tomu dosti skeptický, ale nový Picard mi přijde jako docela dobrý.
Je však nutné říct, že přestože hlavní postava je nám známý Jean-Luc, tak to není Star Trek jaký jsme znali z TNG. Jakože stylově vůbec. Styl je cosi mezi Discovery, Enterprise a JJ Abramsem - naštěstí se to po prvních dílech více posouvá směrem k stylu Enterprise akorát víc hightech, a se zajímavějšími postavami. Co to v jádru propojuje, nejen s TNG, ale i s dalšími sériemi, jsou hlavně některé postavy a ST rekvizity - nutno však dodat, že tyto odkazy a citace jsou časté a vkusné. Je to fajn pro nerdy, ale nedokážu si představit, že to běžnému diváku dá něco navíc, a nabízí se tedy otázka, jestli zde Star Trek není jen nálepka, bez které by to mohlo fungovat taky.
Příběh je jeden kus, což už je dnes víceméně standard, navíc proložený tematickými epizodami, takže je tam i nějaká hravá pestrost původního ST. Co se jim podle mě daří, je budovat drama na několika rovinách a a držet zájem diváka. Záhady, postavy a konflikty - všechno je celkem pečlivě stavěno. Některé ty oblouky jsou krátké, takže máte i nějakou průběžnou odměnu a smysluplné uzavření (zdravím Lost), ale ty hlavní zřejmě mají délku na celou sérii, potenciálně dál. A obvious plots jsou obvykle odhaleny dost rychle, aby vás neotravovaly několik dílů.
A celková kvalita seriálu roste už víceméně od prvního dílu, který je i přes velkou expozici celkem slabě postavený i hraný. Výjimka je asi jen vizuální stránka, tam to nasadilo vysokou laťku hned zkraje a spíš některé díly pozdější díly vypadají více low-cost. A zatím se to k osmému dílu vypracovalo na dobré vyprávění a pokoukání, rozhodně konkurující těm lepším ze ST sérií. Není to tak pestré jako TNG, a zatím ani vrstevnaté jaké DS9, ale zase je to dobré ve svém vlastním stylu. Asi nejvíce mi to vlastně připomíná StarGate Universe, které však tak o lvl slabší.
Co taky stojí za zmínku je setting. Pokud to byl opravdu úmysl tvůrců, a o tom mám pochyby, tak se jim podařilo vzít značně pošramocený stav Federace po válce s Dominion (a dalšími konflikty předtím a poté), a ukázat, jak dříve utopická společnost šla tak trochu do prdele. Ne úplně a fyzicky, to by bylo laciné a nebylo by to konzistentní s kapacitami a úspěchy předtím. Ale to kolektivní trauma na úrovni lidí, je v tom znát. Vnímám, že tohle je asi jen tak vedlejší linka a možná tvůrci chtěli být jen edgy, ale ok.
Sečteno a podtrženo pro fanoušky ST doporučuju, pro ostatní jen pokud máte rádi béčkové sci-fi seriály.

Re: Star Trek

od OnGe » 6. 7. 2019, 11:35

eerieBaatezu píše:
6. 7. 2019, 08:46
Ale tak jako pozitivum tam nacházím alespoň to, že Tarantino je žrout starého Star Treku, vyzná se v něm, a jeho filmy stojí opravdu velkou měrou na dialozích... takže jakože vlastně, on asi udělá film o borcích v pyžamech, co debatují v zasedačce...
... a pak najednou někoho rozpářou bat-lethem.

Re: Star Trek

od eerieBaatezu » 6. 7. 2019, 08:46

Tak pokud to ještě nevíte... Nový Star Trek bude psát a točit Quentin Tarantino. Jo, ten Tarantino. A má to být R-rated a hodně sprosté. Čili od těch trapáků Abramse a Kurtzmana, kteří ze Star Treku udělali akční kokotinu, to putuje k maníkovi, co si tam neodpustí dát vtipy o negrech, nějaký to ultra-násilí a bůhví co tam nacpe... Ééééh.

Ale tak jako pozitivum tam nacházím alespoň to, že Tarantino je žrout starého Star Treku, vyzná se v něm, a jeho filmy stojí opravdu velkou měrou na dialozích... takže jakože vlastně, on asi udělá film o borcích v pyžamech, co debatují v zasedačce... Jupííííííííííííí.


Je jasné, že nejvíc bych si přál, aby Star Trek dostal Seth MacFarlane, protože Orville je vlastně pravý Star Trek, pod jiným jménem a kvalita toho seriálu je výborná. Doukoukal jsem 2. řadu a nemůžu pět nic než chválu, naprostá paráda. A to finále s cestováním časem bylo tak úžasný, že si nějaký márvelovský Endgame může o takhle dobré time travel story nechat jenom zdát.

Ale tak uvidíme, Tarantino je pořád milion lepší volba, než Abrams a Kurtzman, akorát prostě taková divná.

Re: Star Trek

od Eleshar_Vermillion » 30. 1. 2019, 23:04

Tak zase bych nepřeháněl s tím, že je to "místy dost inťoušský", ale originalitu tam určitě najdeme, ale zejména je to celkem promyšlené a v dobrém smyslu dospělejší, tj. krom toho, že tam nenajdeme tu úděsnou sterilitu a pyžamáky v konferenčkách, tak se tam občas taky stane, že postavy musejí nést důsledky svých činů.

Vyhovuje mi na tom opět zcela nepřekvapivě formát "serial", tedy že jde až na výjimky o jednu rozvíjenou dějovou linku namísto "monster of the week".

Pro mě asi nejlepší Star Trek.

Re: Star Trek

od Fritzs » 30. 1. 2019, 19:41

Jj, Discovery není nejhorší Star Trek, dívat se na první sérii dá, ale chápu že spoustě lidí nesedne Michael se kterou to stojí a padá.

Re: Star Trek

od Sosacek » 30. 1. 2019, 19:17

Quentin píše:
29. 1. 2019, 22:49
PS: Discovery je slušnej odpad (ale vydržel jsem jen 4 nebo 5 dílů)
Me se to docela libilo - minimalne v porovnani s Orville - ale je to takovy misty dost intoussky jako originalni startrek, takze te chapu.

Re: Star Trek

od Invictus » 30. 1. 2019, 19:12

eerieBaatezu píše:
29. 1. 2019, 21:37
Největší sranda je, že Orville ko-produkuje borec, co dělal na Next Generation a Voyageru, a některé díly režírují Jonathan Frakes a.k.a. William Riker a Robert Duncan McNeill a.k.a. Tom Paris. Hodně dobrý. $D
Obrázek

Re: Star Trek

od Quentin » 29. 1. 2019, 23:06

eerieBaatezu píše:
29. 1. 2019, 23:00
Definuj "recenzovali jen pracovně", protože mě to docela fascinuje.
Měl jsem na mysli, že to jsou profesionální kritici, kteří na show nekoukají čistě jen ze zájmu, ale i (nebo jen) se záměrem napsat potom recenzi.

Nevim, jak to funguje, jen tipuju :D

Re: Star Trek

od eerieBaatezu » 29. 1. 2019, 23:00

Quentin píše:
29. 1. 2019, 22:49
Druhá série Orville už má 100% a 93%. To sedí, že je to niche věc; sotva vyhodíš lidi, co to recenzovali jen pracovně, tak se hodnocení s fanoušky srovnají :)
Definuj "recenzovali jen pracovně", protože mě to docela fascinuje.

Re: Star Trek

od Quentin » 29. 1. 2019, 22:49

Druhá série Orville už má 100% a 93%. To sedí, že je to niche věc; sotva vyhodíš lidi, co to recenzovali jen pracovně, tak se hodnocení s fanoušky srovnají :)

PS: Discovery je slušnej odpad (ale vydržel jsem jen 4 nebo 5 dílů)

Re: Star Trek

od eerieBaatezu » 29. 1. 2019, 21:37

Proběhla první sezóna nového Star Treku Discovery a Orvillu. Kritici dali souhrnně Discovery 84%, Orvillu 18%, diváci Discovery 57% a Orvillu 93%.
Čemuž se nedivím, protože epizody Orvillu jsou v podstatě to, kvůli čemu na Star Trek lidi koukali, narozdíl od Discovery, což je produkce lidí, co dělali ST filmy pro Abramse, což mluví za vše.

S čím přišli maníci z CBS, co produkuje Discovery, které běží na zpoplatněném servisu, kde si můžete pouštět co chcete kdy chcete? Že premiéra nových Discovery dílů bude, z celého týdne, přesně 30 minut před začátkem nového dílu Orvillu. $lol$ Prostě že to bude zasahovat do první poloviny dílu konkurence.

Největší sranda je, že Orville ko-produkuje borec, co dělal na Next Generation a Voyageru, a některé díly režírují Jonathan Frakes a.k.a. William Riker a Robert Duncan McNeill a.k.a. Tom Paris. Hodně dobrý. $D


Seth MacFarlane On 'The Orville'

Já to říkám celou dobu. :) Není nic lepšího než zasedačka a pokec v pyžamech. Ještě že to aspoň chápe někdo, kdo nástupce starých Treků produkuje. Juhů. $:)

Re: Star Trek

od Eleshar_Vermillion » 20. 1. 2019, 22:59

Na Netflixu mají svůj pokus o Star Trek (Discovery) a je to docela fajn.

Re: Star Trek

od eerieBaatezu » 19. 1. 2019, 23:10

Jo a hudba, konečně někdo najal skladatele, co jsou fakticky schopní. A musel jsem se smát, když se v některých místech nechali silně inspirovat hudbou z prvních dvou ST filmů. MacFarlane to fakt chce udělat hodně autentické, mám radost, že klade důraz i na takové věci, jako je pořádná hudba.

Re: Star Trek

od eerieBaatezu » 19. 1. 2019, 22:37

Zajímavé je, jak Seth dokáže balancovat tu komedii. Jakože já komedii v takovýhle věcech nemusím, tak v zatím asi nejlepším dílu, který byl fakt výborný, byly místa, kde jsem se vyloženě válel smíchy z těch gegů, ale ten díl byl zároveň opravdu temný a dramatický a nejenže to ten humor nepokazil, ale ten díl průběžně gradoval a nabíral na dramatičnosti, úplně jsem čuměl. Na to, že většinu dílů napsal sám, tak klobouk dolů.

Re: Star Trek

od eerieBaatezu » 19. 1. 2019, 22:14

První eposidy mají dost komediálních míst, ale v dalších se to dost mírní. A některé jsou napsány fakt skvěle. Určitě je to klišoidní v tom, že to emuluje klasický Star Trek, jenže tak o tom to je, takový seriál tu prostě chyběl a Seth měl starý ST rád a dycky chtěl něco takového udělat a tohle se mu opravdu povedlo.

Nahoru