Forbidden Lands (základní sada)

Vložil(a) Markus dne 21.08.2020, 18:48
5
Průměr: 5 (1 hlas)
2018
Krabice se dvěma základními příručkami, mapou světa a drobnými doplňky

Základní sada pro „retro“ hru na hrdiny Forbidden Lands (v českém překladu Zapovězené země), která představuje nové pojetí klasických fantasy her na hrdiny. V tomto sandboxovém survivalovém RPG nehrajete hrdiny, kteří se vypravují plnit úkoly určované někým jiným – naopak, jste tuláci a ničemové odhodlaní zapsat se do historie prokletého světa. Budete objevovat ztracené hrobky, bojovat s ukrutnými příšerami, bloudit divočinou, a pokud se toho dožijete, možná si i vybudujete a budete bránit svou vlastní tvrz.

Obsah základní krabice:

 • Průvodce hráče. Obsahuje pravidla pro rychlou tvorbu postav, nelítostný boj, smrtící magii, nebezpečné cestování a budování vaší vlastní tvrze – to vše snadno přenosné i do jiných herních světů.
 • Příručka Vypravěče. Obsahuje pestrý a podrobný popis herního světa Zapovězených zemí, rozsáhlý ilustrovaný bestiář, početná náhodná setkání a tři kompletní dobrodružná místa.
 • Brožurka Legendy a dobrodruzi, která vám pomůže dobarvit si postavy a vdechnout jim osobitost.
 • Velká barevná mapa, díky níž můžete Zapovězené země prozkoumávat, jak uznáte za vhodné, hex po hexu.
 • List samolepek s dobrodružnými místy a náhrobky, s jejichž pomocí proměníte herní mapu v žijící, nadčasový záznam svých dobrodružství.

 

Určeno po hru
Kategorie produktu

5

Forbidden Lands, Zapovězené země, jsou pro mě něco jako zjevení. Je to hra, po které jsme prahli před dvaceti lety, když jsme lamentovali nad různými nedostatky Dračího doupěte. Po dlouhých letech mě přivedla zpět ke hraní a to velice komfortním způsobem, kdy pravidla servírují vše potřebné. Kladou na mne, jakožto na hráče, minimální nároky, nehází mi klacky pod nohy a spolehlivě mě vedou tam, kde bych mohl tápat či škobrtnout.

 • Jakožto hráč oceňuju zábavný a rychlý průběh tvorby postavy, kdy mám k dispozici dostatek voleb a vodítek, abych vytvořil svébytnou plastickou postavu se zajímavým charakterem, díky níž mohu snadno vytvářet herní situace.
 • Moc se mi líbí vyhodnocovací mechanika, mám rád poolové systémy a ten v ZZ je fakt našlapaný. Co považuju za lehkou komplikaci je potřeba různobarevných kostek pro odlišení kostek vlastností, dovedností a vybavení.
 • Hrozně moc se mi líbí magie, kdy sesilatel vždy úspěšně sešle kouzlo, ale zároveň vždy riskuje magickou nehodu. Díky tomu ja magie mocná, kouzly se ve hře neplýtvá a kouzlení je vždycky napínavé.
 • Líbí se mi řešení věcí, které jsou v jiných hrách spíše podružné - slotový systém naložení, spotřební předměty, pojetí řemesel. Všechny tyto aspekty hry jsou v ZZ zábavné, protože přichazejí do hry formou zábavné mechaniky.
 • Hra má perfektně vyřešené cestování - hexcrawl je tady vpodstatě doveden k dokonalosti.
 • Pravidla pro stavění tvrzí, které mě nikdy v žádné hře nebraly, jsou zde jednoduchá a zábavná. Fakt začínám uvažovat, že si v naší hře nějakou tvrz postavím :D
 • Hra má krásnou retro grafiku, v základu je parádní hexová mapa, na níž můžete bez meškání začít hrát.
 • V základní příručce je spousta rovnou hratelného obsahu pro vypravěče, což vnímám jako obrovské plus proti jiným hrám z podobného ranku.