Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

vydání vlastního RPG

Střepy snů - post mortem

A je to. Střepy snů jsou hotové, vytištěné a někteří z vás už je mají dokonce i doma. Po všech těch útrapách, které s výrobou a vydáním této nezávislé hry byly, jsem se rozhodl napsat post mortem (posmrtný list), jako ohlédnutí za uplynulými dvěma roky strávenými se Střepy snů. Účelem post mortem článků je předat nasbírané zkušenosti a usnadnit tak ostatním cestu za vydáním jejich vlastního produktu.

Rozhovor s Erricem

Většina čtenářů Drakkaru si jistě ráda rolové hry čas od času zahraje. Ale zkoušeli jste je někdy tvořit? K nejpilnějším tvůrcům české RPG komunity bezpochyby patří Matouš „Erric" Ježek, autor bestiáře ke hře Dračí Doupě + nebo nově připravovaného RPG systému Střepy snů. Nejen o Střepech snů, ale i obecně o rolových hrách bude tento rozhovor.

Mým tajným přáním je, aby Střepy snů vyšly na Gameconu 2009, říká Erric

 

Chcete vydať vlastnú RPG? ...alebo ako sa vyhnúť zlomenému srdcu

Videl som už niekoľko fantasy RPG-čiek tvorených fanúšikmi z Čiech a Slovenska a neviem sa ubrániť porovnávaniu a vyhľadávaniu podobností. Podobne ako vlna tzv. „fantasy heartbreakers“ založených na nespokojnosti hráčov so systémom DnD (presnejšie prvej a druhej edície D&D a AD&D) zasiahla v 80. a 90. rokoch anglicky hovoriace krajiny, tak podobná vlna vzniká u nás na základe nespokojnosti s DrD od druhej polovice 90. rokov.

Syndikovat obsah