Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

úvodník

Úvodní slovo

Vážení čtenáři,

rádi bychom vás přivítali nad stránkami dalšího Drakkaru, který se vrací z dalekých zemí s lupem nejnovějších článků o RPG a hraní obecně. Přípravu tohoto čísla poněkud poznamenal začátek školního roku a určité problémy, ale jsme rádi, že si již toto číslo můžete přečíst.

Úvodné slovo

Milé čitateľky, milí čitatelia,

ak sa Vám zdá, že po revolučnom extempore nálada a produktivita redakcie  klesla, je na tom kúsok pravdy. Nie je to však teplom a predlžujúcimi sa dňami,  ktoré lákajú od písania článkov kamsi von. Tvrdé jadro redakcie totiž pilne pracuje na Dračím doupěti 2, ktoré uvidíme už na GameCone v júli/červenci tohto roka. Zlým jazykom možno podsunúť aspoň jeden rekord: tento Drakkar je historicky najkratším číslom.

Veríme však, že nie najhorším.

(Revoluční) sloupek

Bratři a sestry,

nalaďte si televizi, co vidíte? Revoluci. Podívejte se do novin, co vidíte? Revoluci. Vyhlédněte z okna, co vidíte? Revoluci zatím ještě ne, ale ani to nepotrvá dlouho. Revoluce zkrátka otřásá světem, a tak jsme se i my v Drakkaru rozhodli, že půjdeme s dobou. Vítejte tedy u dalšího, v pořadí už pětadvacátého a tentokrát pěkně revolučního čísla.

Úvodní slovo

Vážení čtenáři,vítejte uprostřed okurkové sezóny. Nevím, čím to je, ale zdá se, jako by se většina důležitých událostí nacpala do července a srpen zůstal na ocet. Dvě největší akce herního roku, Festival Fantazie a GameCon, jsou za námi a nám teď nezbývá než zase rok čekat. Abychom se v mezičase mohli zabavit alespoň vzpomínkami, oslovili jsme několik organizátorů a návštěvníků GameConu s prosbou, zda by nám nemohli letošní akci shrnout vlastními slovy. Pokud jste – stejně jako třeba já – si největší český con nechali nakonec ujít a dali přednost jiné červencové atrakci, třeba se po přečtení ohlasů začnete – stejně jako třeba já – zapřísáhat, že příští rok určitě pojedete.


Úvodní slovo

Vážené dámy, vážení pánové,


dovolujme si vás tímto článkem časopisu Drakkar přivítat
v novém roce 2010 a popřát vám do něj hodně zdraví, štěstí a úspěchů! Doufáme, že nám zachováte svou přízeň a zájem. My se naproti tomu vynasnažíme časopis stále zlepšovat a učinit ho pro vás ještě příjemnější. 


Úvodní slovo

Vážení čtenáři,

můžete číst již patnácté číslo elektronického časopisu Drakkar, které vychází již podruhé v novém rozložení a designu, který (jak doufáme) vám usnadní čtení a ještě lépe zpřístupní obsah. Stále však není konečný, a pokud k němu budete mít jakékoli připomínky, budeme velice rádi, pokud nám je napíšete.

Úvodní slovo

Vážení čtenáři!

Jak se již nejspíš stalo zvykem, objeví-li se v Drakkaru výraznější změna, dostane se při psaní úvodníku řada na – poměrně příslovečně – řadového redaktora. Může to snad působit jako paradox, ale právě tento paradox by vám měl umožnit oddechnutí, že stále čtete ten samý časopis, udržuje jakousi kontinuitu se staršími čísly.

Úvodní slovo

Vítejte u třináctého čísla Drakkaru. Časopis jako vždy vychází ve dvojí verzi - jednak zde na portálu, jednak jako sborník v PDF formátu (ke stažení z oficiálních stránek). V PDF verzi opět naleznete některé články, které zde nejsou - jmenovitě jde o recenze komiksové série Living Dead a filmů Jeepers Creepers, Noci hrůzy a Slaughter Night. A pak samozřejmě jednu děsuplnou povídku nazvanou Víno, ženy, zpěv.

Úvodník

Přežili jste Vánoce? Přežíváte školu? Přežíváte práci? Přežíváte? Otázky, které musí být a mnohdy jsou položeny; co jich na světě je. Na úvodních několik otázek je jednoduchá odpověď – ano, Drakkar přežívá a plaví se dál po hladině internetového oceánu… Vlastně nepřežívá, Drakkar žije a je v plné síle. Drakkar proplul přístavem, opravil děravou palubu a naverboval nové námořníky.

Úvodní slovo

Ach jo! Už jsou tu zase Vánoce a s nimi spousta chaosu. Pro některé z nás i zkouškové období, pro jiné doba nemocných dětí či gigantického úklidu svého hnízdečka. Prostě, jako každý rok nás čeká vlna nervozity, strachu a úsměvů na ostatní s tou krásnou výmluvou „Vždyť jsou přeci vánoce“. Naštěstí není všechno na Vánocích až tak špatné – třeba Drakkar. Ten vychází rovnou pod stromeček a já doufám, že vás i jeho další číslo potěší a zpříjemní vám pár velmi neurotických chvil.

Úvodní slovo

Desať... desať nás bolo, keď sme sa rozhodli presunúť k tej rozpadnutej budove. Myslel som si, že to neprežije nikto z nás. A skoro som sa nemýlil. Ostali sme len dvaja. Dvaja z desiatich. Dvaja, ktorí mali toľko šťastia, alebo boli takí blázni, že sa doplazili rozvalinami až k bývalej materskej škole a pritúlili sa k jej stenám, akoby nič iné na svete už neexistovalo. Možnože to dokonca bola aj pravda. Možno už neexistuje vôbec nič. Možno sme všetci šialení a máme len halucinácie, predstavy o svojom živote. Alebo už dávno spíme a toto všetko sa nám len sníva.

Úvodní slovo

Číslo, které se vám právě dostalo do spárů, je označeno pořadovým číslem 9, což znamená naplnění třetího pololetí fungování Drakkaru. Znamená to pro nás ovšem víc, než jen to – devítka s sebou nese celou řadu významů. Když pomineme protonové číslo fluoru, počet planet ve sluneční soustavě před rokem 2006 a prstenové přízraky, dostaneme se k šťastným významům z kultur po celé zeměkouli – například k devíti andělským chórům na nebesích nebo šťastnému čínskému číslu, které zní stejně jako slovo pro dlouhé trvání. Číslo devět je také trojnásobkem magického čísla 3.

Úvodní slovo

Drahé čtenářky, vážení čtenáři,

Vítáme vás u prvního poGameconového Drakkaru. Pro mnohé z vás byl Gamecon možná jen nevýrazné pípnutí na radaru letních akcí, ale vězte, že pro nás v redakci byla tato herní sešlost důležitým milníkem – právě na Gameconu bylo totiž pokřtěno Dračí doupě II a oficiálně uvedeno na trh. V době uzávěrky tohoto čísla Drakkaru se DrDII teprve začínalo prodávat, ale věříme, že už v příštím čísle vám přineseme recenzi této reinkarnace nejstarší české RPG hry.

Úvodní slovo

More šumí až po obzor, za ním zapadá krvavočervený kotúč slnka. Poletujúce čajky sadajú na vyprahnutý piesok a hľadajú zbytky po oddychujúcich turistoch. V diaľke sa črtá rybárska loď, vracajúca sa do neďalekého prístavu a niekoľko osamelých člnov a jácht bohatších návštevníkov. A vy sa pozeráte na tú idylku z plážového lehátka, na očiach slnečné okuliare, ešte stále cítite vôňu opaľovacieho krému na svojich rukách a tvári, zmiešanú so slanou príchuťou morskej vody.

Úvodní slovo

Tak je to tady. Chvíle hodná menší oslavy, a protože jako správní pracující nemůžeme v redakci bouchnout šampáňo a rozházet konfety, přichází čas na malou symbolickou oslavu alespoň v úvodníku. Už je to rok.

Syndikovat obsah