Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

příběh

Vôňa dobrodružstva

Recenzia rolovej hry Příběhy Impéria.

Rolové hranie a záchytné body

V tomto článku, ktorý prebublal z portálu D&D cez Dragon Magazine až do Dungeon Master's Guide autor uvažuje nad alternatívnymi spôsobmi hrania. Pri tvorbe príbehu a hraní v D&D je niekedy lepšie zvoliť model nazývaný ako pieskovisko (sandbox). Namiesto diktátorského riadenia príbehu stačí vytvoriť voľné prepojenia postáv, všimnúť si, kto hryzie a prečo a následne už len reagovať na odvíjajúci sa dej.

Článek je součástí série "Týdenní četba ku kafe", ve které vám Alef0 pravidelně přináší překlady zajímavých zahraničních článků a vyzývá k diskuzi...  

Vypravěčské techniky

V této diskuzi na RPG Fóru postupně vzniká jakýsi sborník různých vypravěčských technik - tedy rad, fíglů, doporučení a postupů pro vypravěče. Univerzální rady zabývající se čímkoliv od dobarvování herního prostředí, přes tvorbu příběhu až např. ke vnášení konfliktů do hry. Samozřejmě nejde o článek v pravém slova smyslu, ale o průběžně doplňovaný sborník rad. Neváhejte přispět svoji troškou do mlýna.

V čem jsou Střepy snů jiné

Zajímá vás, v čem mají být Střepy snů jiné oproti běžně hraným RPG jako jsou Dračí doupě, Dračí doupě Plus, Dungeons and Dragons, Shadowrun nebo GURPS? Rozhodl jsem se na toto téma napsat článek a uvést vše na pravou míru.

Syndikovat obsah