Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

Mountain Witch

Sonda do sveta prekladov v roku 2009

Ako vyzerala prekladová scéna v roku 2009? Aké nové hry v češtine a slovenčine možno vidieť? Ktoré projekty sa oživili a ktoré uspali? Ukončili sa dva veľké projekty, a niekoľko malých, a rozpracovalo niekoľko nových. Podrobnosti prináša tretí ročník Sondy do sveta prekladov.

Mountain Witch, samurajské drama na hoře Fudži

Existují dva druhy samurajských filmů, ne nepodobné westernům, své západní obdobě. Nejprve jsou tu ken-geki, akční filmy s důrazem na dramatické pohyby a chřestění katan. A poté jsou džidaj-geki, silně zaměřené na povahy postav a mezilidské drama. Mountain Witch, nedávná hra Timothy Kleinerta, se snaží přivést ke stolu ty druhé – příběhy tajemných hrdinů připomínající Sedm samurajů.

Představení nezávislých her II

Druhá a závěrečná část článku, který je převedením mé a Bajovy přednášky z Gameconu do písemné podoby. Představujeme v ní náš osobní výběr her, které nám přišly zajímavé na poli nezávislých her a které podle nás stojí za pozornost. V první části jsme stručně vysvětlili, co to jsou nezávislé hry, a představili několik těch „normálnějších“ her. Dnes budeme pokračovat hrami s velmi svéráznými zaměřeními a herními styly.

Syndikovat obsah