Třídit články podle tématu

Nejčastější témata:

konflikt

Drobnosť o smrti postáv

Ak postava v románe či filme umrie, je to kvôli tomu, aby... Ustanovila, čo je v stávke. Eskalovala konflikt. Učinila posledné vyhlásenie. Zrejme je možná aj kombinácia predošlých bodov. Nikdy neumiera nešťastnou náhodou alebo bez príčiny (na rozdiel od reálneho života). Ale prečo umierajú postavy v rolových hrách?

Vypravěčské techniky

V této diskuzi na RPG Fóru postupně vzniká jakýsi sborník různých vypravěčských technik - tedy rad, fíglů, doporučení a postupů pro vypravěče. Univerzální rady zabývající se čímkoliv od dobarvování herního prostředí, přes tvorbu příběhu až např. ke vnášení konfliktů do hry. Samozřejmě nejde o článek v pravém slova smyslu, ale o průběžně doplňovaný sborník rad. Neváhejte přispět svoji troškou do mlýna.

Konflikty - kráčajte, nebežte

Pri hraní sa často stáva, že konflikty v hre sú zavádzané v každej scéne, aj keď to nedáva zmysel. Článok varuje pred takouto filozofiou a radí, ako na to inak.

Vraťte kostkám jejich význam! I/II

Dlouhou dobu jsem opovrhoval kostkami jakožto překážkou, která jen zpomaluje hru. Vážil jsem si volných, dramatických, bezkostkových her... a pak jsem se dozvěděl o takzvaném „vyhodnocování konfliktů“, které se mi na první pohled zalíbilo a které vám v tomto článku představím. Jde o jakousi sadu technik, rad a názorů, které se snaží docílit jedné věci, jež mě osobně uchvátila – jak při hře používat kostky tak, aby byly dramatické a napínavé. Jak vrátit kostkám jejich význam.

Syndikovat obsah